Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Rafal napisał:
Cymbale jeden to nie wina rzadow Tuska tylko zaniedban popelnianych przez inne ekipy rzadzace. W dodatku co ma polityka i rzad do stawiania fotoradarow w Lublinie. Zgadzam sie aby bylo icj jeszcze wiecej moze pomoze to w nauce nierozsadnych kierowcow , ktorzy na szerokich arteriach pedza jak po autostradzie. Ludzie w miescie jest ograniczenie do 50 i gdyby kazdy nauczyl sie jezdzic plynnie z zachowaniem bezpiecznej odleglosci przestrzegajac ograniczenia predkosci to i paliwo po 6 zlotych nie wywieraloby na nim tak ogromnego znaczenia. Mieszkam w UK od 10 lat gdzie tez sa fotoradary i nikt na nie nie narzeka. Wszyscy jezdza zgodnie z przepisami ( oczywiscie zdarzaja sie wyjatki) i nie ma tak drastycznych wypadkow jak u Nas. Angole pomimo faktu ,ze sa dieselami potrafia respektowac i szanowac kulture jazdy onnych uzytkownikow drogi. Zatrzymuja sie na przejsciach dla pieszych jak tylko widza ,ze ktos oczekuje na przejscie, przepuszczaja sie nawzajem bez niepotrzebnych klaksonow i wiazanek jak to jest u Nas. Nauczmy sie kultury jazdy samochodem a i na Nas fotoradary nie zarobia. Wychodzmy z domu 15 min wczesniej a na pewno zdazymy. Musi chyba minac kilka epok aby mentalnosc PRL owska nas opuscila.
Czy nie chciałbyś tyle zarabiać w Polsce, co tam zarabiasz w tej Angli- A TO JEST WŁAŚNIE WINA tuska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeslu chodzi o mnie (...) to nie jestem garko myjem i nie ucieklem z Polski tylko wyjechalem Na kontrakt z poprzednuej firmy (...) a po kilku latach otworzylem swoj interes i pracuja dla mnie(ktorych pewnie tez tak samo ocenisz) znajomi z Polski nie tylko z Lublina. To ze mamy w Polsce podwyzki jest to normalna kolej rzeczy w gospodarce wolnorynkowej wiec przed jakimkolwiek oczernianiu ludzi rzadu itp poczytaj na temat potem dopiero dyskutuj. Wszedzie sa podwyzki i beda rozumiem rozgoryczenie ludzi ale spojrz na Polske z innej strony. U nas gospodarka rynkowa tak naprawde istnieje 20 lat przez okres Socjalizmu okradala nas Moskwa i towazysze. Nie bylo nam dane otrzymac pomoc z planu Marshalla wiec musielismy zaciagac kredyty aby odbudowac kraj. Po 1989 roku Polska byla bankrutem Gdzie MFW i Bank Swiatowy umozyl nam Polowe dlugow ale czesc pozostala wiec musi ktos to splacic w jakis sposob. Dlatego tak jest a nie inaczej PiSowski (...). Jesli splaci Polska wszystkie zobowiazania kondycja finansowa panstwa sie poprawi i warunki zycia rowniez.
Ostatnio edytowany 27 stycznia 2012 r. o 15:09
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ragal napisał:
Jeslu chodzi o mnie (...) to nie jestem garko myjem i nie ucieklem z Polski tylko wyjechalem Na kontrakt z poprzednuej firmy (...) a po kilku latach otworzylem swoj interes i pracuja dla mnie(ktorych pewnie tez tak samo ocenisz) znajomi z Polski nie tylko z Lublina. To ze mamy w Polsce podwyzki jest to normalna kolej rzeczy w gospodarce wolnorynkowej wiec przed jakimkolwiek oczernianiu ludzi rzadu itp poczytaj na temat potem dopiero dyskutuj. Wszedzie sa podwyzki i beda rozumiem rozgoryczenie ludzi ale spojrz na Polske z innej strony. U nas gospodarka rynkowa tak naprawde istnieje 20 lat przez okres Socjalizmu okradala nas Moskwa i towazysze. Nie bylo nam dane otrzymac pomoc z planu Marshalla wiec musielismy zaciagac kredyty aby odbudowac kraj. Po 1989 roku Polska byla bankrutem Gdzie MFW i Bank Swiatowy umozyl nam Polowe dlugow ale czesc pozostala wiec musi ktos to splacic w jakis sposob. Dlatego tak jest a nie inaczej (...) Jesli splaci Polska wszystkie zobowiazania kondycja finansowa panstwa sie poprawi i warunki zycia rowniez.
To brakło ci(...) odwagi czy wykształcenia,ja dosyć dobrze się tu obracam, a o tusku i całej tej czerwonej bandzie mam swoje zdanie,hej (...)
Ostatnio edytowany 27 stycznia 2012 r. o 15:10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jolu w Angli zarobki w porownaniu do zlotowek sa wieksze ale i koszt utrzymania jest wysoki. 5 6 lat temu bylo zupelnie inaczej a teraz ludziom naprawde brakuje ale zgodze sie z Toba ze jednak latwiej sie zyje. Srednia placa wynosi ok 900 funtow na miesiac z czego 450-590 wynajem domu 120 media ( gas prad) podatek miejski ok 80-120 nie wliczajac wody i abonamentu tv(45+12) wiec jak widzisz bie jest tak wesolo;) a gdzie ubezpieczenie na samochod podatek drogowy oplacany rocznie przeglady paliwo itp. Paliwo kosztuje 1,38-1,43 wiec tez nie jest tak rozowo;) choc stac ludzi na pelen bak raz w miesiacu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale macie problemy fororadary musza byc a idioci i tak beda placic czy to za lecha donalda jaroslawa i tych wszystkich innych politykow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ma polityka do radarow napisał:
Ale macie problemy fororadary musza byc a idioci i tak beda placic czy to za lecha donalda jaroslawa i tych wszystkich innych politykow
Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap.... Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie wcześniej wyjechać z domu..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pstrykalo chyba dzisiaj na Turystycznej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
andrzej napisał:
Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap.... Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie wcześniej wyjechać z domu..
Ja bym był za tym był aby najpierw drogi budować a to zostanie przeznaczyć na foto-radary,a nie odwrotnie,stawiać foto-radary jak dróg nie ma. Czysty idiotyzm i przyjazne państwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(...)
Ostatnio edytowany 28 stycznia 2012 r. o 19:23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szczególnie dzisiaj da się pędzić po drogach Lublina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaa, poszerzyć Kunickiego do 6 pasów i wio!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty. Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kowalski napisał:
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty. Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00. Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19". Piszę podług własnych doświadczeń... a ja, lekko to lekko, przepisy jednak trochę naginam (te 3:30 to czas "normalny", 4:00 to czas "przepisowy").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca Bombowca napisał:
Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00. Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19". Piszę podług własnych doświadczeń... a ja, lekko to lekko, przepisy jednak trochę naginam (te 3:30 to czas "normalny", 4:00 to czas "przepisowy").
I mamy rozwiązanie. Wyjedż 30 min. wcześniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kowalski napisał:
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty. Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
Tak trochę prowakocyjnie zadalem pytanie. Jadę ok. 4 h (jeżdżę tam ok raz w miesiącu) nie goniąc zbytnio (np. max 110-120 na prostej drodze poza obszarem zabudowanym przy ograniczeniu do 90) ale i nie przestrzegajac przepisów. Oznacza to, że na drodze krajowej, czyli z założenia drodze szybkiego ruchu, poruszam sie ze średnią prędkością 65 km/h. Po prostu żeby nadgonić czas stracony na przejeżdżanie przez Łuków,Sieldce,Zambrów lub wlokąc się w sznurku pojazdów, ktorych nie można wyprzedzić bo wąska droga, muszę gdzieś to nadgonić. Wyjechać 30 min wcześniej? Może nie wystarczyć, więc może godzinę? I spędzić 2 godz. za kółkiem więcej? Tak gadać mogą tylko urzędnicy (w tym strażnicy miejscy), którzy w większość pracę mają na miejscu. Może oni też będą siedzieć w pracy 2 godz. dłużej (bez dodakowej płacy)? I jeszcze jedno. Samo stwierdzenie, że zakup fotoradaru sie zwróci z mandatów wskazuje na cel jego zakupu - dochód dla samorządu. Zresztą nikt chyba nie ma wątpliwości, że faktycznie taki był jego cel. Gdyby traktować fotoradar jako narzędzie do zwiekszenia bezpieczeństwa na drodze to powinno się zadać pytanie o ile spadnie liczba wypadków? Ale to akurat strażników miejskich chyba bardzo nie obchodzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...