Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zostań dawcą szpiku. Zarejstruj się dziś w DSK

Utworzony przez szalony misiek, 6 grudnia 2009 r. o 13:52 Powrót do artykułu
jesli chodzi o temat pobierania szpiku nigdy nikt nie mówi czy są jakieś negatywne skutki dla dawcy; czy pobranie szpiku wpłynie jakoś na nasze zdrowie? Właśnie dlatego jest mało dawców bo tak na prawdę ma się jakieś obawy czy wątpliwości, cały proces powinien zostać wytłumaczony od a do z.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie oddałabym szpik ale mieszkam na wsi i nie stać mnie na wycieczkę do Lbla wymyślcie takie badania po wsiowych ośrodkach byłoby chociaż tyle pożytku z nędznego żywota
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szalony misiek napisał:
jesli chodzi o temat pobierania szpiku nigdy nikt nie mówi czy są jakieś negatywne skutki dla dawcy; czy pobranie szpiku wpłynie jakoś na nasze zdrowie? Właśnie dlatego jest mało dawców bo tak na prawdę ma się jakieś obawy czy wątpliwości, cały proces powinien zostać wytłumaczony od a do z.
Na moim przykładzie moge spokojnie powiedziec, że nie ma negatywnych skutków dla dawcy, no może za wyjątkiem 3-4 dni łamania w kościach po podawaniu Neupogenu przed zabiegiem separacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda tylko, że nie zostało to w żaden sposób rozreklamowane. Nie widziałam, ani nie słyszałam nigdzie o tej akcji. Obieg informacji związany z różnymi akcjami w naszym mieście jest beznadziejny. O wielu sprawach mieszkańcy dowiadują się po fakcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zostanę napisał:
Chętnie oddałabym szpik ale mieszkam na wsi i nie stać mnie na wycieczkę do Lbla wymyślcie takie badania po wsiowych ośrodkach byłoby chociaż tyle pożytku z nędznego żywota
jeśli wybierzesz się oddać krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. I Armii Wojska Polskiego w Lublinie możesz ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu. nie znam dokładnych szczegółów, ale wiem że tak można.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gosć napisał:
Szkoda tylko, że nie zostało to w żaden sposób rozreklamowane. Nie widziałam, ani nie słyszałam nigdzie o tej akcji. Obieg informacji związany z różnymi akcjami w naszym mieście jest beznadziejny. O wielu sprawach mieszkańcy dowiadują się po fakcie.
Szanowny Gościu, żeby być dawcą szpiku nie musisz wyszukiwać specjalnych do tego akcji. Wystarczy że wybierzesz się do RCKIK. Tam możesz oddać krew (450ml) i przy tej okazji zarejestrować się w bazie, lub po prostu bez oddawania krwi, pobierają jedynie próbki krwi do badań. To naprawdę nie boli, polecam i zapraszam wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze to powinno być "zarejEstruj"... analfabeci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...