Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
referendum ODWOŁAĆ DR KRZYSZTOFA ŻUKA ZE STOŁKA PREZYDENTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyrektor zarządu za takie nieposzanowanie pasażerów, a zarazem wyborców Żuka powinien zostać odwołany z pełnionej funkcji przez prezydenta miasta natychmiast. Ale najwidoczniej specjalista od kanalizacji zna się najlepiej na komunikacji miejskiej !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan88 napisał:
referendum ODWOŁAĆ DR KRZYSZTOFA ŻUKA ZE STOŁKA PREZYDENTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a to od kiedy Żuk robi za prezesa ZTM ze mial by ponosic odpowiedzialnosc za jego nietrafione decyzje?.. oj PiSuArEk..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pasażerowie sobie nie radzą"???? słucham?? A jak mają sobie radzić w ścisku gorszym nim w wagonach bydlęcych??Autobus linii 26 o 7.00 we czwartek był tak załadowany że nie mógł kierowca zamknąć drzwi!!Pasażerowie sobie radzą bo jak inaczej mają dojechać do pracy w tym Mieście Kultury?To ZTM sobie nie radzi.Odwołać osoby któe nie umieją zarządzać firmą i zrobi się porządek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konieczne natychmiastowe uruchomienie kolei miejskiej i podmiejskiej po istniejacych trasach i na razie posiadanym taborem.Inaczyj nigdy nie rozwiąze sie problemu zakorkowania Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżdżę codziennie rano z osiedla Poręba do centrum linią 31, przed zmianą rozkładu jechało się nawet komfortowo, autobus zapełniał się przeważnie na ul. Filaretów ale nie było jakiegoś strasznego tłoku. Natomiast to co się działo we wtorek to zgroza, wsiadam na drugim przystanku i już był tłok (wcześniej można było spokojnie usiąść), zanim autobus dojechał do Filaretów, podróż odbywała się już "na glonojada". Na kilku przystankach zdołało się dostać do autobusu chyba kilka osób, a kierowca ledwo domykał drzwi. Nikt w ZTM nie wpadł nawet na to żeby podstawić większy autobus, wypuszczono na linię krótkiego mercedesa! Może tak szanowna pani Justyna Góźdź, zamiast narzekać że pasażerowie sobie nie radzą, spróbowała by sama wcisnąć się do tak zapchanego autobusu. Ciekawe czy by sobie poradziła? Niekompetencja osób odpowiedzialnych za te zmiany rozkładu jest po prostu porażająca i według mnie powinny one ponieść konsekwencje służbowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelskie MPK posiada bardzo małą ilość autobusów przegubowych (18 metrowych). Nie bardzo rozumiem dlaczego Prezes MPK Pan CZesław Rydecki pozbył się tylu przegubowych autobusów. Dużą część Ikarusów, które "poszły na złom" (oczywiście nie wszystkie się do remontu nadawały) można było wyremontować. Kratownice miały dobre, a w magazynach MPK były do nich silniki. Pan Prezes sprzedał też do MPK w Radomiu przegubowego Solarisa 18 CNG i Lublin nic w zamian nie otrzymał. Informacje o zakupie 8 przegubowych Mercedesów z Łodzi okazały sie nieprawdą. Czy Prezes MPK i pracownicy ZTM jeźdżą lubelskią komunikacją i czy widzą co się dzieje ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiekszosc winy lezy niestety po stronie taboru. Lublin - jak na takie duze miasto - ma za malo autobusow przegubowych. Ostatni przetarg miejski - na 80 wozow - opiewa 23! autobusy przegubowe. Dlaczego wzorem innych miast nie jest to np. 80 przegubowcow. Mam wrazenie ze wladze MPK oraz ZTM bardzo boja sie autobusow wielkopojemnych. Maja chyba do nich awersje. Czy jezdzace przeladowane autobusy 12 - metrowe nie zuzywaja sie szybciej? Podobne doswiadczenie chyba juz mamy. W latach 90-tych zastepujac przegubowce 15-metrowymi Neoplanami. W jakim stanie one sa dzisiaj chyba kazdy widzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"ZTM ugięło się." Dobrze. To teraz ja rozwinę skrót ZTM. ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO. A więc tytuł artykułu brzmi: "Zarząd Transportu Miejskiego ugięło się." Brawo, Panie Smaga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qwertr napisał:
a to od kiedy Żuk robi za prezesa ZTM ze mial by ponosic odpowiedzialnosc za jego nietrafione decyzje?.. oj PiSuArEk..
Zarząd Transportu Miejskiego jest komórką podporządkowaną prezydentowi miasta. To on odpowiada za sprawne funkcjonowanie miejskich instytucji. Prezydent Dr Krzysztof Żuk z racji tego iż jest bezpośrednim zwierzchnikiem Dyrektora Pudły odpowiada za barak reakcji na jego niekompetencje( chodzi mi o zamieszanie z rozkładami jazdy jakie było pod koniec wakacji i teraz). A związku z tym jeśli przymyka oczy na brak profesjonalizmu ze strony tego urzędnika powinien zostać odwołany albowiem źle wykonuje swoje obowiązki. Prezydent Miasta stoi na czele całego aparatu który został stworzony w celu rozwiązywania problemów mieszkańców oraz organizacji życia w mieście. Jak widać źle wywiązuje się ze swoich obowiązków w tym obszarze funkcjonowania miasta. Wystarczy nie całe 18 tys. głosów aby było referendum w spr odwołania Pana Prezydenta. Niech o tym nie zapomina bowiem jak sytuacja ulegnie powtórzeniu w pobliżu centrów komunikacyjnych miasta mogą się pojawić ludzie zbierający podpisy pod wnioskiem o referendum w spr odwołania. A z racji tego że z transportu publicznego w naszym mieście korzysta ponad 60 % mieszkańców problemu z zebraniem tych 18 tys. podpisów być nie powinno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"ZTM ugięło się" a Smaga o tym napisało. Ja panu panie Smaga proponuje razem z koleżką z Kuriera - Kamilem Krupą zająć się zbieraniem puszek bo tam wam może by lepiej wychodziło niż pisanie artykułów. Druga sprawa. Też mnie wk..iły cięcia na 26, ale pragnę zauważyć, że to miasto (Żuk?, Rada Miasta?) dało mniej pieniędzy na komunikację i stąd te cięcia, a nie z widzimisię ZTM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
K napisał:
"ZTM ugięło się" a Smaga o tym napisało. Ja panu panie Smaga proponuje razem z koleżką z Kuriera - Kamilem Krupą zająć się zbieraniem puszek bo tam wam może by lepiej wychodziło niż pisanie artykułów.Druga sprawa. Też mnie wk..iły cięcia na 26, ale pragnę zauważyć, że to miasto (Żuk?, Rada Miasta?) dało mniej pieniędzy na komunikację i stąd te cięcia, a nie z widzimisię ZTM.
prezydent miasta przesyła projekt budżetu miasta do Rady. Rada nie może zmienić projektu budżetu bez porozumienia z prezydentem zatem kto jest winien całej tej sytuacji? ŻUK ŻUK ŻUK ŻUK ŻUK wiedza na podstawie ustawy o samorządzie terytorialnym zachęcam do zapoznania się z tym aktem normatywnym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owszem, ale dla czego ZTM nie szuka pieniędzy u gapowiczów ?? Przecież kanarzy puszczają jak tylko się ich postraszy, albo poprosi. Najlepiej pójść na skargę do jednej z gazet i sprawa zakończy się na pouczeniu... to co się w tej kwestii dzieje to kpina. A cięcia powinny być przeprowadzone na mniej obciążonych liniach a nie na 26 czy 57. Widać niekompetencje dyrektora ZTM, który znając życie do pracy jeździ służbowym samochodem, zaś komunikacje miejską widzi przez okno i to tylko z biurowca.
K napisał:
"ZTM ugięło się" a Smaga o tym napisało. Ja panu panie Smaga proponuje razem z koleżką z Kuriera - Kamilem Krupą zająć się zbieraniem puszek bo tam wam może by lepiej wychodziło niż pisanie artykułów. Druga sprawa. Też mnie wk..iły cięcia na 26, ale pragnę zauważyć, że to miasto (Żuk?, Rada Miasta?) dało mniej pieniędzy na komunikację i stąd te cięcia, a nie z widzimisię ZTM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co się stało z przegubowcami??? Przecież w warunkach przetargu na obsługę najbardziej obleganych linii był zapis o przegubowcach. mam wrażenie, że wymogi te nie obowiązują MPK bo np na linii nr 17 juz od dawna jeżdżą krótkie autobusy z taboru MPK. Podejrzewam że na linii 26 i 31 jest podobnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro ZTM tak mało może, to po co w ZTM aż tylu stołki grzeje????? Pogonić!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe łaske zrobili. Niech sobie sami pojeżdżą autobusami w godzinach szczytu. Ja wsiadając w 31 na Porębie już się kiszę w tłoku, a co mówiąc dalej... Niech oszczędzają na czymś innym a nie na pasażerach, bo wkrótce pasażerów zabraknie a i zyski będą mniejsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"myśleliśmy, że pasażerowie jakoś sobie poradzą z tymi ograniczeniami" - ***** mieli do pracy nie dojeżdżać, czy przesiąść się w swoje samochody, których i tak nie będą mieli gdzie zaparkować?! I nasz Lublin startuje na Europejską Stolicę Kultury - joke :>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażer napisał:
Skoro ZTM tak mało może, to po co w ZTM aż tylu stołki grzeje????? Pogonić!!!
Tekst został skrócony. Kto wyciął istotne zdania??? Napisałem trochę więcej??? To draństwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wcześniej, na forum pod tekstem napisałem o tym, że ZTM wierchuszka autobusami i trolejbusami nie jeżdżą, że P. prezes przyjechała na zebranie na nasze osiedle porządnym autem, miała nawet kierowcę, ale już na przystanek nie przeszła, nie sprawdziła w jakich warunkach dochodzimy do przystanku, jak to jest , kiedy można spotkać niezbyt łagodne psy i pieski, a dzieci o różnych porach kończą zajęcia w szkołach. Przystanek zabrali po cichu, nie uprzedzając mieszkańców i zbyt łatwo. Natomiast, teraz oddać przystanek jest o wiele trudniej. KTO TO Z DZIENNIKA WSCHODNIEGO USUNĄŁ - PYTAM!!!. Kogo broni Dz.Wsch. ????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to po co jest to całe ZTM skoro pasażerowie i tak jakoś sobie mają poradzić ? Kto tu jest dla kogo ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...