Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Awarie i usterki kolektorów słonecznych. Gmina ma coraz więcej zgłoszeń

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 stycznia 2019 r. o 08:51 Powrót do artykułu
No cóż, najtańsze zestawy, montowane przez najtańszych pracowników. U mnie (gmina Konopnica) montował człowiek który wprost powiedział że on do tej pory to w biurze pracował i pisał projekty pod dotacje UE. Rozumiem że można się uczyć ale nie 2 tygodnie i nie u mnie. Pierwszą awarię miałem po 2 miesiącach, cieknący zawór "przecwiskażeniowy". Powód awarii - zamarznięcie, dodam że w domu, docieplonym, gdzie średnia utrzymywana temperatura dobowa to 22 stopnie. Po awanturze w gminie naprawa na koszt firmy montującej. Chcieli na mnie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych za nowy zawór. U teściów (gmina Jastków) mieli już ten sam zawór i zalaną piwnicę, wyciek glikolu i awarię czujnika temperatury (w piątek) - kazali im zakryć panele i czekać do poniedziałku i uważać żeby nie wybuchło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niesamowity news, brawo dziennik wschodni kolejny rewelacyjny wiele wnoszący artykuł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawo zamówień publicznych nie nakłada obligatoryjnego obowiązku wyboru najtańszej oferty.Zamawiający bojąc się ewentualnych oskarżeń bez skrupułów stosują zasade wyboru najtańszego oferenta. /zwykly dupochron/.A można ustalić kryteria wyboru takie  że cena stanowi tylko pewien procent całości analizowanej oferty .Można i trzeba oceniać wiarygodność firmy jej moce przerobowe doświadczenie rodzaj zastosowanych urządzeń i materiałów itd itd.Wójtowie burmistrzowie idą na łatwiznę .Inna sprawa to potencjał wykonawczy w Polsce w tej branży .W jednym czasie Urzędy marszałkowskie bezmyślnie wypuściły zbyt duży strumień pieniądza na konkursy i brakuje sprawdzonych firm wykonawczych.A co będzie jak po wykonaniu roboty firma oglosi upadłość .Kto będzie usuwał w ramach gwarancji usterki. Teoretycznie jest  zdeponowana gwarancja bądz ubezpieczenie wykonanych prac ale są znane już w lubelskim przypadki  gmin które na własny koszt/czyli nasz/ usuwają usterki bo firmy nie ma a gwarancja była zbyt niska i kwota dawno się skończyła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wcale najtańsze to nie było! Instalacje fotowoltaiczne montowane w Zamojskim w programie wychodziły drożej o jakieś 20% niż montowane prywatnie o porównywalnej mocy, bez dopłaty z gminy nikt by w tej cenie nie sprzedał instalacji, monterzy oczywiście mieszanka pol- ukr. I montaż jak najtaniej aby na płasko na dachu, w żadnym wypadku na cyrklach obtócone w stronę nasłonecznioną - miało być super a z perspektywy widać, że trzeba było przeforsowac inny montaż bo 1/3 słonecznego dnia w cieniu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie montaż stanowi problem tylko jakość. Od lat producenci mają 2 linie produkcyjne jedną do sklepu drugą na przetargi. A że kryterium wyboru przy przetargach jest ceną to dają najtańszy szajs. Wygrywa biuro które szuka najniższych cen na komponenty a monter musi pracować na szansie. Potem biuro się zwija a gmina zostaje z problemem. I tak w kółko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina w powiecie chełm zrobiła projekt na solary po cichu, także dowiedziałem się po zamknięci listy ,nowego nie przewidują , więc chyba za zaoszczędzoną kasę kupię na lato parę ton ruskiego węgla .Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...