Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

5 zł za wizytę, 10 zł za łóżko

Utworzony przez nie choruję, 16 lutego 2009 o 06:24 Powrót do artykułu
To głupi pomysł.To prawda,że wiele osób przychodzi do przychodni ot tak sobie,bo samotnie w domu się nudzi.Idzie toto ze sklepu czy z targu z siatami pełnymi zakupów i przy okazji przychodzi do przychodni. Ale znowu dlaczego ktoś ma płacić (5 zł?) za przyjście do przychodni?Przecież każdy z nas płaci tzw.ubezpieczenie zdrowotne,a kwota nie jest mała. Ja sporadycznie chodzę do lekarza (ok.2 razy w roku i tylko po rceptę-choroba przewlekłą).Czy w takiej sytuacji przychodnia która otrzymuje za mnie pieniądze (mimo że ne przychodzę) będzie mi zwracać np.co miesiąc po 5 zł? Pomysł poroniony (ale nie bez sensu)
0
Czyli, wg tych "lekarzy", dobry pacjent, to taki pacjent, który przychodzi w końcowym stadium choroby, np nowotworowej i lekarz może bez żadnej odpowiedzialności powiedzieć mu, że na leczenie już za późno. Korzysta na tym NFZ i firma pogrzebowa a pacjent ma "wieczny spokój". Tylko po co nam potrzebna taka służba zdrowia. Karty zgonu może wypisywać urzędnik.
0
A moze po prostu powiedziec ludziom ze nie ma bezplatnej opieki zdrowotnej i ze na zyciu i zdrowiu spoleczenastwa nam nie zalezy? Po co owijac w bawelne? Pacjent - tak jak kazdy obywatel dla panstwa jest portfelem. Jesli z tego portfela da sie cos wyciagnac to jest ok, ale jesli trzeba wsadzac to juz sie nie oplaca i sie taki portfel wyrzuca. Gratuluje pomyslu. Juz kiedys ktos wprowadzil kary za nieuzasadnione wezwanie pogotowia - czy ktos przeprowadzil jakies analizy ile osob dzieki temu zmarlo? "bo moze mi przejdzie.. poczekam.." Ludzie co takie rzeczy wymyslaja powinni sie najpierw mocno uderzyc w glowe, a potem jeszcze mocniej poprawic. PRZECIEZ TO JEST CHORE!
0
A czemu nie 50zł i 100zł. Przecież obywatele według PO są co raz bogatsi i żyje się lepiej "mordo ty moja"... Puławski szpital znany i zwany "puławską rzeźnią" poronił kolejny poroniony POmysł !!! POgratulować tylko wypada takiego POmysłu. Miały być cuda, a jest obłuda. Władza z narodem, naród z torbami!!!
0
Trzeba uświadomić sobie jeden fakt: nie da się zagwarantować bezpłatnej, finansowanej przez państwo służby zdrowia dla każdego i w pełnym zakresie. Taki system pochłonie dowolną przeznaczoną na niego ilość pieniędzy, a i tak będzie niewydolny. Dla zobrazowania tego wyobraźmy sobie, że mamy zagwarantowane przez państwo bezpłatne żywienie. Płacimy składki, jest Narodowy Fundusz Żywienia, i każdy jak jest głodny to może przyjść do specjalnego punktu i zostanie nakarmiony, a zapłaci za to tenże Fundusz. Jak by to działało w rzeczywistości to chyba każdy potrafi sobie wyobrazić. W końcu dokładnie w taki sposób działa publiczna służba zdrowia! Każdy kto się chociaż przez moment uczył ekonomii wie, że jak coś nic nie kosztuje to popyt na to jest praktycznie nieograniczony. Usługi zdrowotne to żaden wyjątek. Opłaty za wizytę to pomysł na ograniczenie tego popytu - i to wg mnie pomysł dobry, bo sprawdzony w innych krajach. Żeby to działało trzeba jednak pomyśleć nad sposobem zapewnienia opieki ludziom, którzy faktycznie mieliby problem z zapłatą tych kwot.
0
Co miesiąc chodzę na wizytę do lekarza "rodzinnego" po receptę na leki przeciw nadciśnieniu, bo w aptece bez recepty nie sprzedadzą tych leków. Czy nie można sprzedawać tych leków w aptece bez recept ? Czynność lekarza sprowadza się tylko i wyłącznie do wypisania recepty. Ciśnienie mierze sobie sam prawie codziennie. PYTANIE do Administracji Służbą Zdrowia : Czy nie można tego rozwiązać inaczej, aby co miesiąc nie była konieczna wizyta po receptę ? Oby nie była to odpowiedź : "......pisz Pan na Berdyczów ..."
0
To po co wszyscy płacimy na fundusz zdrowia skoro i tak chca od nas pieniądze?? Ide z dzieckiem do przychodni - 5zł, ide do kontroli 5zł, ide na bilans czy szczepienie 5zł, ide po recepte 5zl. w drzwiach przychodni bedzie stał kasjer i zbierał pieniądze - nie zapłacisz nie wchodzisz. nie wazne czy tylko kaszlesz czy masz od tygodnia 40stopni goraczki ale wczesniej nie miałes nawet 5 zł zeby przyjsc. Wejściówki jak na dyskoteke. Wydawało mi sie ze władza puławska ma olej w głowie i całkiem niezle sobie radza ale to juz jest przegięcie. i ta papierowa hala.... szkoda słów.
0
Kiedy zostaną uruchomione piece na Majdanku? Służba zdrowia nie będzie się przemęczać a nierentownych pacjentów puści się przez komin!
0
Główny problemem do rozwiązania, to jak poprawić dostępność pacjentów do lekarzy opieki ambulatoryjnej (lekarzy specjalistów oraz lekarzy rodzinnych) a nie "odstraszać". Problem wynika także ze zbyt małej ilości lekarzy (i w Puławach i w Polsce) ale nie tylko. Na ten stan ma wpływ bardzo niski w stosunku do średniej 27 krajów UE poziom wydatków publicznych na ochronę zdrowia (kwotowo na mieszkańca o 2/3 niższy aniżeli średnia 27 krajów UE). Symboliczne (w stosunku do kosztu świadczenia) opłaty porzadkowe mają mniejsze znaczenie, ale szczególnie przy dużej ograniczoności zasobów mają również wpływ na poprawę dostępności dla najbardziej potrzebujących, by nie byli zmuszeni do płacenia większych kwot aniżeli 5 zł (np za poradę prywatną). Obecnie nie jest z tym dobrze, skoro jak wynnika z danych Raportu z 2008r. Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie w strukturze wydatków całkowitych na ochronę zdrowia Polaków ponad 35% stanowią wydatki prywatne (średnia UE 28%). Jak wyglądają dopłaty "porządkowe " w Unii ,wystarczy przeczytać ze stron internetowych NFZ warunki korzystania w poszczególnych krajach z EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) . Jest oczywiście pytanie, czy powinniśmy się uczyć od innych rówież w tej kontrowersyjnej sprawie. Problem jest znacznie bardzej złożony aniżeli to wynika z artykułu Pana Redaktora zatroskany
0
Polecam artykuł na ten właśnie temat z jednego z ostatnich numerów dwutygodnika Służba Zdrowia dr Marka Derkacza, MBA. Pełny tekst dostępny w internecie w pliku pdf pod adresem: http://www.zgzza.pl/attachments/defibrylacja_kasa.pdf Jak się okazuje większość krajów europejskich już takie rozwiązania wprowadziła.
0
Prawda jak zwykle lezy pośrodku. Nie można żądać od chorych ludzi dodatkowej opłaty za to i tak kiepskie leczenie, a jednocześnie trzeba znalezc jakis sposób na znudzonych, pragnących zainteresowania "pacjentow". W pulawskiej przychodni przyszpitalnej sytuacja zakrawa na kpinę. Nie dosyc, ze trzeba byc w rejestracji od 5 rano zeby dostac numerek, to czesto sie tego numerka nie dostaje. Dlaczego? Po pierwsze, bo numerków do danego lekarza jest np. tylko 5. I co gorsza, nawet jesli się jest w kolejce pierwszym (trzeba być w rejestracji okolo 3 rano - tak, to nie zart: o TRZECIEJ) to i tak dostaje sie numerek 4 lub 5. Jako pierwszy w kolejce!!! Czyli trzy numerki wyparowały! Potem pod gabinetem czeka regulaminowe 5 osób!!! (ktorych wczesniej w kolejce nie bylo) WTF??? O co chodzi? Handelek numerkami? Po drugie pewien lekarz (ja nie bede wymienial nazwiska) zamiast przyjmowac pacjentow przez godzinę czasu (tak ma na drzwiach napisane) przyjmuje przez 10 minut (slownie: dziesiec minut)!!! I w tym czasie zalatwia wszystkich pieciu pacjentów! I po trzecie: kolejkę i numerki zajmują wpomniane w artykule osoby...bez komentarza.... Panie Redaktorze: moze by pan zglebil ten temacik...Zapewniam, ze ciekawy. O material niech sie Pan nie martwi - wystarczy pojsc do rejestracji ok. 5 rano i posluchac, co ludzie w kolejce mówią (zapewniam, ze ciekawe rzeczy)...
0
"Drobna opłata za wizytę w przychodni lub pobyt w szpitalu odstraszy pacjentów, którzy wcale nie potrzebują pomocy - uważają szefowie szpitala w Puławach" No to sie ku*** wku***łem. Jak ktoś nie potrzebuje pomocy to po cholerę będzie sie pchał do szpitala - żeby jakiego zakażenia złapać? EJJJ, WYYY, TEMPAKI LEKARZE z Puław - pier***nijcie się w wasze puste pały i nie narzekajcie, bo w prywatnych intereskach, które macie, łoicie kasę, że tylko domki nowe stawiacie.... z ku*** garażem i ku*** satelitą, ku***.... ... no i się wku***łem.... ku***
0
Mieszkam w Czechach i potwierdzam.Za wizytę u lekarza płaci się 30kc tj.ok.5zł.ale jest się naprawdę leczonym.Na badania nie czeka się miesiącami.Wykonywane są od ręki.Kiedyś przez kilka godz.bolało mnie coś w okolicach serca.Poszedłem na pogotowie bo było już ok.20.Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu powiedział,że trzeba zrobić badania.I tak znalazłem się na oddziale internistycznym.W sali 5-cio osobowej były 3 łóżka wolne.No i się zaczęło.Od razu EKG,wenflon bo może kroplówka będzie potrzebna,zastrzyk w brzuch (heparyna) na rozrzedzenie krwi,badanie krwi i moczu.EKG w ciągu całej nocy chyba ze 6 razy.Rano powiedziano mi,że nie jest to zawał ale jeszcze trzeba zrobić próbę wysiłkową i ewentualnie inne badania ale to dopiero jutro bo dziś jest niedziela.Ze 6 godz.chodziłem za lekarzem i nękałem go prośbami o wypisanie mnie bo w poniedziałek miałem różne sprawy ważne do załatwienia.Wypisał mnie a na te dalsze badania chodziłem do szpitala w ustalonych terminach.Tu naprawdę lekarz interesuje się pacjentem i tu naprawdę leczą.W Polsce chcą brać kasę ale nikt nie jest w stanie powiedzieć za co.
0
Dokładnie! Tu w Polsce w zasadzie nikt z pacjentów nie wie o co chodzi... wiecznie kasy nie ma.... a np. ja (jak wszyscy) płacę już 15 lat składki po (zdrowotne + chorobowe) i wcale nie mało, no i może ze 3 razy byłem u lekarza - w szpitalu wcale. Pytam więc - gdzie te pieniądze???? ...skoro leki i tak przecież SAM KUPUJĘ ZA SWOJE.... naprawdę.... i Owsiak zbiera, ludzie sklładki płacą - i wiecznie ŹLE !!!! No to ile by ta składka musiała być??? 1000 zł / m-c ????? żeby ruszyć wasze lekarskie dupy?
0
za szpital tak(za puławską umieralnie nigdy)tylko ci co nie posiadają pieniedzy decydują sie na pobyt w tym zaściankowym przynytku,,,,płacic im za co pytam??to nie specjalisci,,
0
cris napisał:
Mieszkam w Czechach i potwierdzam.Za wizytę u lekarza płaci się 30kc tj.ok.5zł.ale jest się naprawdę leczonym.Na badania nie czeka się miesiącami.Wykonywane są od ręki.Kiedyś przez kilka godz.bolało mnie coś w okolicach serca.Poszedłem na pogotowie bo było już ok.20.Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu powiedział,że trzeba zrobić badania.I tak znalazłem się na oddziale internistycznym.W sali 5-cio osobowej były 3 łóżka wolne.No i się zaczęło.Od razu EKG,wenflon bo może kroplówka będzie potrzebna,zastrzyk w brzuch (heparyna) na rozrzedzenie krwi,badanie krwi i moczu.EKG w ciągu całej nocy chyba ze 6 razy.Rano powiedziano mi,że nie jest to zawał ale jeszcze trzeba zrobić próbę wysiłkową i ewentualnie inne badania ale to dopiero jutro bo dziś jest niedziela.Ze 6 godz.chodziłem za lekarzem i nękałem go prośbami o wypisanie mnie bo w poniedziałek miałem różne sprawy ważne do załatwienia.Wypisał mnie a na te dalsze badania chodziłem do szpitala w ustalonych terminach.Tu naprawdę lekarz interesuje się pacjentem i tu naprawdę leczą.W Polsce chcą brać kasę ale nikt nie jest w stanie powiedzieć za co.
Tylko,ze tam doktor zarabia 1000euro
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.