Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Niech ma poparcie a nawet zaparcie. I co z tego?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi o kompetencje. Wiadomo, że Dorota ma bardzo wysokie. Ale była związana z PO i to ją obecnie dyskwalifikuje. Nie ma szans na to, by kierować puławskim muzeum, choć robiłaby to super. Wystawa "Czartoryscy - powrót do Puław" to jej dzieło. Muzeum zarobiło na tej wystawie kupę kasy i dalej będzie zarabiać. a ona w podzięce dostała kopa. smutne
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Święcicka ma poparcie PO a Zadura z PO ją wywala to ja nie rozumiem a obie były koleżankami
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadura nie lubi mądrych ludzi. Pozbywa się konkurencji. Zamiast muzealników zatrudnia weterynarzy. To niestety nie żart. A PO nie dba o swoich ludzi. W sprawie bajzlu w muzeum ani poseł Karpiński, ani wicemarzsałek Nakonieczny nic nie zrobili. Umyli ręce. A wiadomo, że Karpiński jednym telefonem mógł zakończyć całe zło, które się tam dzieje. ale miał w nosie. Z kolei marszałek Grabczuk chroni Zadurową, bo się kolegują i z nią i jej mężem. I dlatego jest nie do ruszenia. Tyle w temacie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam p. Święcicką z muzeum od prawie 10 lat i proszę mi wierzyć, że nie ma wiedzy muzealniczej, ani tej menadżerskiej, którą się chwali. Studia były, bo dobrze przy takich okazjach jak ta pomachać papierem z SGH. Ma za to bardzo dużo sprytu. Ktoś poniżej pisze, że ostatnia wystawa to jej dzieło. Nie do końca, bo to praca dziewczyn z oddziału. Pani Doroto, niechże Pani przestanie wykorzystywać ludzi i żerować na czyjejś pracy. Dlaczego ktoś tak mierny pod różnymi względami musi koniecznie być dyrektorem. Dla dobra przyszłego muzeum i jego pracowników będzie lepiej jeśli da sobie Pani spokój i poszuka sobie Pani innej ciepłej posadki, gdzie znajdą się jelenie do roboty. Mam nadzieję, że decydenci wiedzą, z kim mają do czynienia.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja znam Dorotę Święcicką od 30 lat. Ma ogromną wiedzę muzealniczą. Mało kto ma takie przygotowanie. Jestem pewna, ze jej dziewczyny z oddziału podpiszą się pod tym stwierdzeniem, bo stworzyły świetny zgrany zespół, który zrobił wystawę, jakiej w Puławach nigdy nie było. To prawdziwa perełka. I proszę zobaczyć, jak piękny list w jej obronie przesłał do marszałka prezes Fundacji Czartoryskich - Marian Wolski Czartoryski. Ale on Państwa zdaniem pewnie nie ma pojęcia co mówi. Wszystkich gnoicie na forum, szkoda, że nikt nie powie w oczy tego Dorocie
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaorać muzeum a dyrektorów do PGR-u, do roboty.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka,że Pani Święcicka - Odorowska od podstaw, współpracując z Fundacją Czartoryskich stworzyła najpierw to muzeum. Potem stworzyła sobie zgrany zespół. Muzeum, dzięki całemu zespołowi rozwinęło się z ekspozycji w jednej salce o kolejne sale pałacowe, udało się pozyskać nowe, cenne eksponaty. A co zrobiła Pani Zadura? Jakie ma osiągnięcia? Odłączenie od Muzeum Nadwiślańskiego puławskiego oddziału. Być może podobny los czeka oddział w Janowcu. Nawet współpraca z obecnym partnerem publiczno - prywatnym nie wypaliła bo ten ma się zwijać. A ogromnym sukcesem była wyprzedaż piwa w Cafe Muzealna - nawet po 50 gr.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie ! To już koniec Muzeum Nadwiślańskiego. To już Cyrk Nadwiślański !!! Pan Żurawski budował je niemal 50 lat...tyle oddziałów...tyle eksponatów, wystaw, wydarzeń ... a przez 4 lata rządów pani dyr. A.Z. to muzeum się rozpada, a żal..., nie tylko muzeum, oddziałów, wystaw na wysokim poziomie i zakładanych planów, ale też relacji międzyludzkich stworzonych przez poprzednich Dyrektorów i Kierowników tego Muzeum. Do  Kazimierza, Puław, Żmijowisk  i Janowca nawet nie chce się jechać, porażka. Nadchodzi nowa epoka dla Cyrku- Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, bo tak zapisze się ten czas
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to dziwne, bo ja mam wrażenie, że Muzeum Nadwiślańskie doskonale sobie teraz radzi. Mają świetną ofertę edukacyjną, dobre wystawy i wiele ciekawych wydarzeń. A to, że pozbywają się pseudomuzealników i kombinatorów, to wyjdzie tej instytucji tylko na korzyść! Każdy w środowisku zna merytoryczne "możliwości" p. Dorotki, Honoratki i Agatki. I jedźcie koniecznie do Kazimierza, Żmijowisk i Janowca! :))
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na SGH uczą jak wyprowadzać kasę z muzeów? Wow!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy popatrzeć na ludzi którzy pracowali pod skrzydełkami Pani Odorowskiej. Ludzie po studiach artystycznych, poloniści, kulturoznawstwo. Muzealników tam w zasadzie nie ma. To świadczy tylko o kompetencjach Pani Odorowskiej. Nie wspomnę już o nie odpowiednim eksponowaniu zabytków. Za dużo luksów w oświetleniu itd. Nowa ekspozycja o której ktoś napisał że to zasługa Pani Odorowskiej. To przypomnę tylko że jest to wystawa która wisiał już w różnych muzeach w Polsce, gdyż kolekcją tą wypuszczono na czas remontu Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Ciekaw jestem co się stanie z tymi eksponatami gdy skończy się w/w remont. Jakby ktoś chciał wiedzieć to Czartoryscy już się upomnieli o część muzealiów z dolnej sali. Uważam osobiście że Pani Odorowska jest zaprzeczeniem muzealnictwa i jej ewentualne dyrektorownie w Puławach to polityczna zagrywka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dość, że wystawa wystartowała z półrocznym opóźnieniem, to okazała się wystawienniczym bublem. Jeżeli ktoś się chce dowiedzieć jak nie aranżować wystawy, to powinien tam się wybrać. Wszystko zrobione najtańszym kosztem, tandetnie, fatalne oświetlenie, zagrażające cennym zbiorom, złe zabezpieczenie eksponatów. Narracja jakaś i jest, ale w sumie sami opiekunowie ekspozycji nie potrafili wyjaśnić, jaki jest do niej klucz. To muzeum zasługuje na kogoś, kto ma wiedzę i będzie potrafił je wypromować swoją działalnością merytoryczną.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech się Fundacja przyjrzy lepiej jak amatorsko wyeksponowane są ich dzieła sztuki. To katastrofa i narażanie polskiego dziedzictwa narodowego na niebezpieczeństwo! Kto aranżował tą wystawe???
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam się na początku coś fajnego działo, a później nastąpiła zupełna martwota- zero edukacji, spotkań z ciekawymi ludzmi, konkursów, czegokolwiek! Tylko raz do roku był koncert, ale niestety ciągle tej samej grupy. Czas chyba podziękować tej pani, która w czasie pracy załatwia swoje sprawy prywatne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" A moje kwalifikacje są bardzo wysokie. To nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale również specjalistyczne menadżerskie studia na SGH". KOBIETO LITOŚCI !!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile w pozostałych filiach Muzeum Nadwiślańskiego dużo się działo, o tyle w puławskim oddziale była ciągła stagnacja. Zero inicjatyw, zajęć dla dzieci, spotkań, dosłownie nic, tylko naburmuszone panie dokooła.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Doroto niech sobie Pani przypomni jaka była sytuacja z Dyrektorem Malawskim? Czyż nie taka sama jak z Panią ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Dorotka powinna przypomnieć sobie raczej jaka była sytuacja z Dyrektorem Serafinowiczem :))) Kto mieczem wojuje ...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.