Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Krawaty niech pilnują Pałacu Kultury a nie wsadzaja wszędzie swojego r.....ja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co stowarzyszenie z Warszawy się wtrąca do Puław? Niech sobie w stolicy porządki zaprowadzają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obskurny budynek ma być wizytówką miasta ?? ciekawe czy jak będzie się walił to "ów" barany będą walczyć o kasę na remont ich jakże cennego zabytku kultury
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Redaktorze a co z budżetem obywatelskim?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślę że krawaty mają większą wiedzę na temat niż Wy i dobrze że chcą pomóc w tak ważnej kwestii,szkoda że nikt nie zapytał mieszkańców czy chcą takiego nowego straszydła,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
straszydło to jest teraz- remontujemy :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na posadzkach kamień, ściany ze szkła i aluminium...a czy projektant liczył ile będą wynoszą straty ciepła w tym starym rozpadającym się molochu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warszawskie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze niech weźmie długi rozbieg i główką swoją niech strzeli sobie baranka prosto w modernistyczną architekturę puławskiego Domu Chemika. Odgłos będzie słyszalny w całym mieście, może nawet ktoś przyjdzie i będzie bił brawo. We Warsiawce pilnujcie swojego Pajaca Kultury, a od Puław wara!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach niebawem liczba mieszkańców spadnie o połowę a oni marzą sobie o takich projektach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie redaktorze ciekawszym tematem dla mieszkańców są rozstrzygnięcia puławskiego budżetu obywatelskiego, obywatelskiego przynajmniej jeszcze z nazwy. Czemu dziennikarze milczą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki zabytek? Socjalistyczna myśl architektoniczna,jak najbardziej do poprawki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako puławiak mam mieszane uczucia. Z jednej strony chciałbym aby miasto wyglądało ładnie, nowocześnie, ale z drugiej trochę szkoda tych elementów rodem z PRL i lat 90 przypominających dzieciństwo i młode lata życia :) A tak poważnie, wydaje mi się, że powinniśmy chronić i odnawiać architekturę, która jest wartościowa dla miasta i jego wyglądu. Kamienice, pałace, muzea itp. POK Dom Chemika wg mnie trochę szpeci tę część miasta a projekty jego unowocześnienia są na prawdę niezłe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może niech te warszawskie słoiki przyjrza sie parkowi w Puławach. Tam maja pole do popisu. Najwyższy czas poprawić to szkaradztwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że DCH zostanie wpisany do rejestru zabytków i uda się zachować charakter tego budynku. Nie wszyscy potrafią dostrzec walory tej budowli niestety. Oczywiście, że nie jest potrzebna przebudowa - wystarczy gruntowny remont. Plus takiego rozwiązania jest również taki, że kilkanaście milionów zostanie w kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Plus takiego rozwiązania jest również taki, że kilkanaście milionów zostanie w kieszeni.
  W czyjej kieszeni? Chyba Warszawiaków! DCH zabytkiem - wolne żarty. Z tego okresu jest kilka osiedli w Puławach no i Azoty. Żeby nam warszawka wszystkiego nie wpisała na listę zabytków :). Puławy relikt PRL, tak się kiedyś żyło i budowało zapraszamy!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach niebawem liczba mieszkańców spadnie o połowę.
* potrzebne źródło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mozaiki już są pozakrywane re-gipsem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na posadzkach kamień, ściany ze szkła i aluminium...a czy projektant liczył ile będą wynoszą straty ciepła w tym starym rozpadającym się molochu?
  W tamtych czasach architekci myśleli trochę dalej, niż o stawianiu klocków obudowanych pustakami. Czasem liczyła się estetyka i nowatorskie pomysły - stąd duże przeszklenia. Rozumiem, że najbardziej interesującym budynkiem jest według Ciebie pięknie otynkowany modus czy bunkrowaty hermes? Co z tego, ze nie wygląda, ma doskonałe właściwości termiczne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem Puławiakiem i w pełni popieram akcję z profilu "Ocalmy POK". Wierzę, że wystarczy mu porządny remont, a nie przebudowa. W latach 60 i 70 dokładnie w ten sam sposób postępowano z przedwojennymi kamienicami, wszyscy krzyczeli "burzyć! brzydkie, stare, zapleśniałe, zawilgotniałe, małe okna, niepraktyczne mieszkania!". Teraz nagle chce się każdą chronić. Lepiej wcześniej zaopiekować się taką architekturą, niż później płakać, jak niewiele jej zostało. A w Puławach modernizmu już mamy bardzo mało, wszystko zniknęło pod styropianem, i nawet jeśli ktoś zechce odtworzyć wygląd tych budynków, będzie ciężko. A przecież to historia naszego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem Puławiakiem i w pełni popieram remont i przebudowę Domu Chemika. Puławy zasługują na nowoczesny obiekt, który będzie służył pokoleniom. Czas obecnego Domu Chemika przeminął. Można go nazywać modernizmem, barokiem czy rokokoko, ale to nie zmienia faktu, że nie tylko wizualnie, ale również konstrukcyjnie i funkcjonalnie jest to obiekt czasów słusznie minionych. Czas na nowe i bardziej ergonomiczne i bezpieczne rozwiązania. Mozaiki z tłuczonych talerzy to nie jest coś nad czym należy płakać. Idziemy do przodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...