Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Przecież ten kto ich powołał na to stanowisko powinien ponieść konsekwencje. Jak przedsiębiorca zatrudni pracownika bez kwalifikacji to za niego odpowiada- materialnie i karnie. Widać są jeszcze święte krowy, ale należy to ujawnić kto takich zatrudnił i przedstawić mu zarzuty. Prokuratorzy w Puławach nie rozumieją podstawowych pojęć gospodarczych to o czym tu mowa.
35
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UMOŻYĆ najbardziej lubiane, najczęściej praktykowane w Puławach
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To muzeum to w ogóle ciekawa instytucja. Kto tym rządzi? Centrala PTTK w Warszawie? Bo na pewno nie miasto.
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
V-CE PREZES ZARZĄDU, KOORDYNATOR DS. MUZEALNYCH PTTK O/PUŁAWY zagadka: o kim to?
14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest najlepsza zachęta do tego, aby oddawać cenne stare rzeczy do muzeum. Ciekawe ile zarząd miasta puławy przeznaczał pieniędzy na utrzymanie tego muzeum. Żeby zabezpieczyć eksponaty przed wilgocią, kradzieżą, nie trzeba być wielki specjalistą. Widzę tutaj próbę "rozwodnienia" kradzieży.
23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest obraz puławskiej społeczności, która nie potrafi zadbać o swoje dziedzictwo ponieważ nie rozumie czemu to dziedzictwo miałoby służyć. Brak w Puławach ludzi kompetentnych, mądrych, odważnych i odpowiedzialnych. To jest niepojęte, że nikomu nie zależało na tych zbiorach, ważnych dla lokalnej kultury, pochodzących jak sądzę, m.in. z unikalnego stanowiska archeologicznego w Górze Puławskiej. Kto Wam puławianie użyczy obraz Rembrandta czy inne cenne zbiory - jak to niektórzy buńczucznie zapowiadali w swoich programach wyborczych, że będą się domagać wielkich dzieł sztuki ponieważ Puławy na to zasługują, by były tu eksponowane - skoro sami nie potraficie zadbać o swoje dziedzictwo??? Próbujecie kąsać po kostkach tych, którzy usiłują coś zmienić na lepsze, a poklepujecie po ramieniu, tych którzy od lat utrzymują obecny stan rzeczy. Tych zniszczonych lub rozkradzionych zbiorów już się nie odzyska. To jest żenujące szczycić się z historii pierwszego muzeum w Polsce i jednocześnie tak dyletancko zachowywać się w przypadku własnego dziedzictwa kulturowego. Żeby kultura rozwijała się należy dbać o swoje dziedzictwo i pamiątki z przeszłości, ale żeby dbać trzeba się tym interesować, a żeby się tym interesować trzeba to kochać. Niestety, ci którzy kochali umarli wraz z pamiątkami, które przekazali Puławom, a społeczność puławska pokazała, że wszystko to jest jej dalece obojętne i obce.
23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy budynek wraz z Muzeum zostały przejęte przez Zarząd Główny PTTK, który zobowiązał się co wyremontowania obiektu i dalszego prowadzenia Muzeum zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Spytajcie kto remontował i nadal remontuje od pięciu z góra lat, jak w tym czasie były zabezpieczone zbiory i ile milionów zostało wydanych na coś co dalej nie funkcjonuje. Gdy placówką założoną w połowie lat 30-tych XX wieku kierowali zarówno muzealnicy jak i społecznicy, wernisaże nowych wystaw odbywały się kilka razy w roku, a stałe wystawy odwiedzały tłumy z Polski i ze Świata. Muzeum pod egidą ZG PTTK nie działa, a zbiory częściowo uległy zniszczeniu i jak wynika z artykułu częściowo zaginęły.
20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROKURATURA DOŁOŻYŁ WSZELKICH STARAŃ ABY WYKRYĆ SPRAWCĘ(ÓW) I ODZYSKAĆ MIENIE lecz mimo szczerych chęci i dużego zaangażowania NIE UDAŁO SIĘ. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Stronie skarżącej przysługuje od niej odwołanie – informuje Grzegorz Kwit, szef puławskiej prokuratury.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie!!!!!!!! mamy 21 wiek, a tu tłumaczenie jak przedszkolaka, czeski film nikt nic nie wie???????? co za bałagan, co za nonszalanckie podejscie do sprawy; byc może " zginęły" cenne wartosciowe eksponaty; chyba wiadomo kto pracował w owym czasie;
26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie pierwsza I nie ostatnia puławska instytucja która jest regularnie niszczone przez zarządcę. A kontrolujący to z reguły znajomi kontrolowanych i jak to się mówi "wszystko zostaje w rodzinie".
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekaw jestem jak wygląda ewidencja w Muzeum Czartoryskich, kiedy była ostatnia kontrola organizatora? Bo te partyjne mianowania na dyrektorów instytucji kultury (MCZ i DCH) w Puławach i obsadzania "swoimi", budzą moje obawy.
19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodajmy do tego jeszcze TPP. I inne... Zero nadzoru.
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niezły syf.
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
V-CE PREZES ZARZĄDU, KOORDYNATOR DS. MUZEALNYCH PTTK O/PUŁAWY zagadka: o kim to?
 Dobry z niego chłopak był bo mało pił... Protegowanemu partii mającej w tytule prawy i sprawiedliwy nic nie zrobią, tak samo jak nic nie zrobili za wypadek...
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dobry z niego chłopak był bo mało pił... Protegowanemu partii mającej w tytule prawy i sprawiedliwy nic nie zrobią, tak samo jak nic nie zrobili za wypadek..." dojebali kary, wyjebali z partii, z pracy wyrzucili to nie wiem czy tak do końca nic mu nie zrobili :D :D
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeden z byłych członków zarządu dostarczył fotki na dowód zaniedbań poprzednich władz spred 2009 roku 
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co tam zbiory, teraz mamy Żołnierzy Wyklętych i Lecha - na tym się skupcie.
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dobry z niego chłopak był bo mało pił... Protegowanemu partii mającej w tytule prawy i sprawiedliwy nic nie zrobią, tak samo jak nic nie zrobili za wypadek..." dojebali kary, wyjebali z partii, z pracy wyrzucili to nie wiem czy tak do końca nic mu nie zrobili :D :D
 No nie żartuj. Najlepszy i zarazem najdroższy mecenas w mieście to pewnie sam sprawca sobie zorganizował? 2 tys kary i zwolnienie z kosztów sądowych. Po krótkim czasie nowa robota w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/jechal-po-pijanemu-wpadl-do-rowu-teraz-byly-radny-pis-ma-nowa-prace-w-gddkia,n,1000224833.html ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/radny-wypil-pojechal-i-rozbil-samochod-uslyszal-wyrok-moze-miec-powody-do-zadowolenia,n,1000214683.html I to wszystko bez proteksji partii mającej w nazwie prawi i sprawiedliwi? He, he, he. Koń by się uśmiał.
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Własnie tak jak inni napisali - jak pracownik prywatnego przedsiebiorcy coś zepsuje to firma odpowiada. Zresztą po to sa ubezpieczenia - nikt nie ma nad wszystkim kontroli. Ale placówki, którymi zarządza państwo, samorząd, spółki państwowe, itp. hulają bez najmniejszej odpowiedzialności.
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro niekture rzeczy sa wystawione w internecie to wystarczy chciec i juz ich maja tylko trzeba sprawdzic kto wystawil a dla prokuratora topestka tylka wygodniej nic nie robic i tak wyplata jest
6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.