Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dekomunizacja Puław. Najpierw pomniki, potem ulice

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 maja 2016 r. o 09:52 Powrót do artykułu
Zapewne wszyscy oburzający się na komunę albo urodzili się w tamtych czasach, tak jak przewodnicząca rady, albo urodzili się wtedy ich rodzice. Idąc powszechnie znanym tokiem rozumowanie pisizmu należałoby niemal wszystkich obywateli kraju przesiedlić do Moskwy na czele oczywiście z jedynie słusznym prezesem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pierwszej kolejności należy odkomunizować Urząd Miasta. Zatrudnia on bowiem ludzi związanych z poprzednim reżimem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To pomniki Stalina też zachować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteście chorzy i potrzebna jest wam pomoc medyczna wg, J. Kaczyńskiego. Z braku możliwości wykazana się dla dobra mieszkańców i tego pięknego miasta które było wizytówką PRL (Gomułka w trakcie wizyty w Puławach miał zastrzeżenia, że za dużo samochodów stało na parkingu przy ZA. Krzyczał aby budować tylko parking dla rowerów bo to pojazd robola). Brak zajęcia radym miejskim proponuję, aby zgłosili do pracy przy zieleni miejskiej, roślinki będą wdzięczne lubią aby do nich mówić. Zostawcie historie w spokoju jest cały czas badana przez ludzi nauki, Patrzcie w przyszłość co by zmienić dla tego miasta. Zmiana nazwy lub usunięci pomnika nie poprawi bytu ludzi. Jesteście fanatykami, czego to sami wiecie jest to głupoty. Żyjcie przyszłością. Wasze nazwy ulic i pomniki też będą zmieniać i burzyć inne tacy sami fanatycy. Bądźcie miłosierni i przyjmujcie Komunie świętą bez czkawki .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję porobić odlewy z radnych pisowskich i obstawić nimi całe miasto jako symbol protestu przeciwko czasom komuny. Przecież to jedynie słuszni patrioci w tym mieście, szlachetni uczciwi obywatele, reszta to złodzieje no i rzecz jasna komuniści. Poraża głupota radnych a jeszcze bardziej mieszkańców którzy ich popierają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Proponuję porobić odlewy z radnych pisowskich i obstawić nimi całe miasto jako symbol protestu przeciwko czasom komuny.  Przecież to jedynie słuszni patrioci w tym mieście, szlachetni uczciwi obywatele, reszta to złodzieje no i rzecz jasna komuniści. Poraża głupota radnych a jeszcze bardziej mieszkańców którzy ich popierają.
i tak będziecie na nich głosować. wiec po co to bicie piany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowe nazwy czekają w kolejce: ulica Lecha Kaczyńskiego, plac Lecha Kaczyńskiego,rondo Lecha Kaczyńskiego, skwer Lecha Kaczyńskiego, bulwar Lecha Kaczyńskiego, pasaż Lecha Kaczyńskiego, most Lecha Kaczyńskiego ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomnik Wspólnych Walk z dwoma żołnierzami aż się prosi o przerobienie na monument braci Kaczyńskich. Pepesze w rękach przerobi się na koty. Studenty zrobią to za pół darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poeta pisał" "Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe, a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę". Drodzy radni jedynej słusznej, nie obrażajcie się na ludzi, nie obrażajcie na historię, która jak jest taka jest. To tak jak pogoda, która zawsze jest, raz dobra, raz zła. A jak za parę lat okaże się, że ta dzisiejsza najlepsza formacja nie sprawdziła się i popełniła dużo błędów, to co będziemy mieli z wami i z waszymi pomnikami zrobić? Pomniki złej historii powinny stać aby przestrzegać i przypominać o ogromie zła jakie się z nimi wiąże. A może by tak zburzyć kościoły rzymsko-katolickie z okresu mrocznego średniowiecza i świętej inkwizycji. Czyżbyście już wybaczyli ówczesnym biskupom i kardynałom za łamanie kołem, wyrywanie języków, wypalanie oczu, palenie na stosach czy topienie w rzekach rzekomych czarownic?, o gwałtach i rabunkach w wykonaniu rycerzy Najświętszej Maryi Panny nie wspomnę. Ludzie nie dajmy się zwariować!!! Ręce precz od pomników historii nawet tej niedobrej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje zostawić samo Armii. Na tej ulicy mieszkał Tomek Budzyński!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o to to! Rondo Siekiery, Trafo i The Lup! Skoro jest w Liverpoolu lotnisko im. Johna Lenona to czemu w Puławach nie mogłoby być przynajmniej Ronda im. Siekiery? Poza tym, że nazywanie rond jest dla mnie dziwne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...a poza tym gdyby pociągnąć na dowodzie osobistym czarnym markerem "Ludowej" to ile to oszczędności!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Serio jak czytam co niektórzy wypisują o Azotach to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jeżeli to żart to mało śmieszny i to bardzo. Czołowy zakład w okolicy, największy pracodawca a ci mają pretensję ze "powstał za komuny". No ręce i nogi opadają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rondo SIEKIERY jestem za!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie czujesz sarkazmu? Serio?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zdekomunizować konusa wszak urodził się za głębokiej komuny i jeszcze podjumał ksieżyc a w puławach postawić pomnik  jeźdźca na ośle z tablicą oto małżonka z bratem Jarosłwa Kaczyńskiego wielkiego polaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję do tej listy dodać ulicę Batalionów Chłopskich. I dodatkowo aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłośći, proponuję zamiast nazw nadać ulicom numery jak w Nowym Jorku. To rozwiąże problem raz na zawsze. Jestem gotowy ponieść koszty takiej zmiany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a honorowym mieszkańcem został jakiś czas temu ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie ktoś napisała na pulawy.naszemiasto.pl TEMAT ZASTĘPCZY Już prawie półtora roku minęło od wyborów samorządowych. Może już najwyższy czas rozliczyć się przed wyborcami ze swoich osiągnięć. Teraz to się nazywa zrobić audyt Próbowałem, z zerowym skutkiem zajrzeć na strony internetowe radych. Trudno mi było znaleźć takowe. Proszę zajrzeć na stronę BIP Urzędu Miasta i zobaczyć jak wyglądają dyżury radnych. Próbuję znaleźć informacje o dokonaniach radnych w lokalnej prasie – nie znalazłem. Przepraszam, widziałem kiedyś zdjęcia pt. sympatyczny Radny czy coś w tym rodzaju Niektóre miasta na swoich stronach internetowych mają dokumentację wideo z każdej sesji Rady Miasta. Proponuję redakcji pulawy.naszemiasto.pl aby pomogła państwu Radnym zrobić półtoraroczny bilans swojej działalności . Wystarczy zadać Państwu Radnym następujące pytania i oczywiście opublikować odpowiedzi: 1. Co obiecywałem( obiecywałam) moim wyborcom w kampanii wyborczej? 2. Co udało mi się zrealizować z moich obietnic? 3. Czego nie udało mi się zrealizować? 4. Jak wygląda mój kontakt z wyborcami ( spotkania, strona internetowa)? 5. Jakie są główne problemy naszego miasta? 6. Jakie są moje zamierzenia na następne lata? Gwarantuję, że po opublikowaniu takich wywiadów licznik odwiedzin Waszej strony się zagrzeje. I komentarze będą z całą pewnością. Ale, po co? Lepiej niech grają emocję z pomnikiem i nazwami ulic. PS. Jestem prawie pewien, że Państwo czy inne miejscowe ( niezależne?) media nie zrobią tego. Dlaczego? Przecież to proste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DRODZY RADNI I PANI PRZEWODNICZACA, PRZESTANCIE ROZWALAC. BUDUJCIE. NAWET CHOCBY POSWIECAJAC CZAS NA NADANIE NAZWY NOWYM ULICOM, A NIE ODBIERANIE NAZW STARYM, BO.... WAM SIE DZISIAJ JAKAS NAZWA NIE PODOBA. A JUTRO? DZIS RZADZI (pozal sie Boze, jakie to rzady, ot idzie , bo szlo w Pulawach) PiS. A JUTRO MOZE jakis SiP? LEPIEJ POPATRZCIE NA SKOWIESZYNSKA. TAM PROSTO, JAK W MORDE STRZELIL, A MLODZI WYSCIGI URZADZAJA. AZ KTOS ZGINIE. BO PASOW PRZEJSCIA JAK NA LEKARSTWO. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...