Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jako mieszkaniec Kazimierza (nie związany z branżą hotelarską) nie życzę sobie budowy wielkiego hotelu w takim oryginalnym i niepowtarzalnym miejscu jak kamieniołomy. Hoteli i spa dla dzianej klienteli jest już i tak dość. Jak chcą sobie budować kolejny to niech stawiają ale tam gdzie nie będzie nikomu przeszkadzać. W końcu zabudują tutaj wszystko i nie będzie już nic do oglądania poza kilkoma kamieniczkami i całą masą wielgachnych nikomu nie potrzebnych hoteli których już nikt nie będzie chciał odwiedzać bo nie będzie po co.
0
A poszanowanie środowiska , gdzie względy krajobrazowe ? przecież to Kazimierski Park Krajobrazowy wymaga ten teren ochrony ale dla bogaczy , w każdym miejscu da się coś upchnąć za odpowiednim pozwoleniem i za odpowiednie pieniądze , coraz częściej widać jak w Polsce nie dba się o to co mamy najpiękniejsze , może jeszcze na Gorze Trzech Krzyży hotel wybudować i wpuszczać na punk widokowy tylko tych wybranych z platynowa kartą. Gdzie jest konserwator zabytków ,architekt krajobrazu ???
0
super spa super już chcę tam jechać
0
Sorry taki mamy w Polsce klimat .,,, inwedtycyjny. Protestuja dla zasady. Hotel i spa pod ziemia. Rewalacja i idealnie wkomponowany z krajobrazem.
0
Olbrzymi hotel??? Dobre. Jaki olbrzymi hotel? Pani redaktor troche profesjonalizmu. 40 pokoi w hotelu to jest dla pani olbrzymi hotel? Zapraszam do Karpacza tam jest hotel ktora ma 1.000 pokoi ijest widoczny z kosmosu. A na warunki europejskie jest jedynie sredniej wielkosci.
0
Niech postawią takie SPA w Warszawie: kto pragnie luksusów zamiast pięknych widoków albo nie będzie musiał ruszyć zadka ze stolicy, albo będzie miał możliwość odwiedzić stolicę:) A Kazimierz zostawcie dla tych, którzy kochają krajobrazy i spacery.
0
super spa super już chcę tam jechać
   
super spa super już chcę tam jechać
przyjeżdżaj już dziś zająć kolejkę !
0
Lubię Kazimierz,ale to nic przyjemnego widzieć jego ruinę i ogólne zaniedbanie.Popieram tę inwestycję bo jest bardzo wyważona architektonicznie i potrzebna rozwojowo.
0
Najciekawsze to jest straszenie przez pełnomocnika inwestora sprawami sądowymi oraz wpłatą gigantycznych pieniędzy na cele charytatywne ponoć za naruszenie dóbr osobistych, a tak naprawdę za mówienie prawy o inwestycji. A prawda jest nastepująca- 16 tysięczny kolos jest niezgodny z obowiązującym dla tego terenu zapisem MPZP, który jasno mówi o usługach turystycznych w odtworzonych spichlerzach. Czy klocek dr Stelmacha nawiązuje do spichlerzy? Nie! Ponadto w MPZP jest zapis o usytuowaniu obiektu 50 metrów od podstawy wału? Czy ten warunek jest spełniony?NIe! Za mówienie prawdy 6 osób otrzymało po raz pierwszy lub też po raz kolejny pisma przedsądowe! A inwestor pytany przez dziennikarzy - Dziennik Wschodni, TVP INFO, Radio Lublin, Radio Puławy, itd. milczy jak grób! Kolejna sprawa to dojazd ciężkiego sprzętu z betonem i innymi materiałami budowlanymi, który będzie odbywał się przez centrum Kazimierza oraz ulicą Krakowską. Miejscowi doskonale wiedzę, że na rondzie w Bochotnicy jest zakaz wjazdu do Kazimierza pojazdów o ładowności przekraczającej 3.5 t. W przypadku budowy mega SPA przez centrum zabytkowego miasteczka będą jeździły setki 30 tonowych lub większych ciężarówek. Jaki będzie miało to wpływ na unikatowe zabytki? Co stanie się z domami na Krakowskeij? Co stanie się ze zmodernizowaną niedawno przez gminę za ciężkie pieniądze ul. Krakowską. Ale to nie wszystko. Pozostaje jeszcze budowa infrastruktruy- budowa dróg, która zgodnie z wizualizacją ma być poprowadzona dwoma wąwozami okalającymi kamieniołomy, parkingów, sieci wodno- kanalizacyjnej, sieci elektro energetycznej, itd. Jeśli spadnie to na gminę, a spadnie, to gmina zbankrutuje, chyba że sprzeda inwetorowi sąsiednią działkę kamieniołomów za psie pieniądze (kto przy zdrowych zmysłach kupi od gminy działkę mając pod bokiem taką konkurencję? O walorach estetyczno przyrodniczych się nie wypowiadam, to czynią fachowcy np. PROF. Jeremi Królikowski który w najbliższą środę będzie miał w Warszawie wykład poświęcony monstrualnemu spa. Pan prof. obecny w październiku na podobnej konferencji w kazimierskim SARPIe nie zostawił na inwestycji suchej nitki. Pewnie w środę będzie podobnie. Kazimierz jest unikatowym dobrem nas wszystkich. Nie pozwólmy go zdewastować do reszty!
0
Kogut be, SPA be bo zagraża zawsze tym samym osobom (osobie). To co nie jest be? Na przykład podkopanie skarpy góry zamkowej na wcześniejsze inwestycje nie jest be? Kiedy w końcu Kazimierzu będzie architekt miejski, kiedy w końcu Kazimierz doczeka się opracowania i wdrożenia w życie właściwego sobie stylu kazimierskiego, według którego zacznie się budować w tym miasteczku? A najlepiej jak mawiał klasyk Kononowicz i żeby w tym miasteczku nic nie było!
0
W Kazimierzu przybywa emerytów, rencistów i bezrobotnych. Młodzi już dawno wyjechali. Bez inwestycji będzie to tzw trwała ruina. Spróbujcie znaleźć pracę w Kazimierzu i okolicach. Jak ktoś chce zainwestować i stworzyć ponad 200 miejsc pracy to rzucają mu kłody pod nogi w imię własnych interesików. W kasie miasta Kazimierz też się nie przelewa. A każda nowa inwestycja to podatki. Na miejscu inwestora dałbym sobie dawno z tym spokój i poszedł do sądu po odszkodowanie a inwestycję zrealizował gdzie indziej. Każdy lokalny wójt czy burmistrz przyjmie go z pocałowaniem w ręku, zrobi niezbędną infrastrukturę i jeszcze zwolni z podatków od nieruchomości.
0
Z tego co widzę to SPA jest pod ziemią.....czy wy tego nie widzicie ?....a może się mylę.....Coś wydaje mi się że te protesty są komuś na rękę....ludzie przejrzyjcie bo ciemnogród was otumanił.....
0
Tak wygląda inwestowanie po lubelsku. Zgnoić, zdeptać a co będą nam tu inwestować i na nas się dorabiać. I to jest odpowiedź na pytanie dlaczego inwestorzy omijają ten region z daleka. Jest takie bardzo fajnie powiedzenie: Dlaczego jesteś głupi boś biedny, dlaczego jesteś biedny boś głupi.
0
Tubylcy przez tyle lat wychodka nie mogli postawić, bo to albo za wysoki, albo za szeroki, a to kolor nie taki, a tu proszę bardzo pojawia się jakiś bogaty inwestor, zaproponował coś co jest niezgodne z zapisami MPZP, brzydki betonowy klocek, do na którego infrastrukturę pewnie zrzucą się mieszkańcy całej gminy kosztem inwestycji w Miasteczku i gminie i jest ok. Komu zależy na zniszczeniu piękna Kazimierza? Komu zależy na puszczeniu gminy z torbami po wybudowaniu infrstruktury do molocha? Kto chce zarżnąć drobną kazimierską przedsiębiorczośc. Przyszłość Kazimierza do małe rodzinne firemki, a nie molochy. Mamy już doświadczenie z hipermarketami, Niby powstało tyle miejsc pracy (gdzie kasjerki siedzą po kilkanaście godzin z pampersami) a ile miejsc pracy zlikwidowano w małych rodzinnych sklepikach? Badania mówią, że jedno miejsce pracy w hipermarkecie zniszczyłó 10 miejsc pracy w małych sklepikach. Czy podobnie będzie w Kazimierzu? Takiego rozwoju chcecie dla kazimierskiej młodzieży? Coś mi się wydaje że te komentarze pochwalne w oderwaniu od realiów pisze...
0
Kupilem sobie przed chwila wydanie papierowe dziennika i zapoznalem sie z artykulem. Od wielu lat ludziska w Kazimierzu na taki obiekt i miejsca pracy a tu raptem zbierze się kilku i protestuje. Pewnie za protestami stoi niejaki mr Kowalski, znany z protestowania. Zarzuty, że projekt ingeruje w krajobraz to jakaś totalna ściema i dokładnie widać o co coman. Na dobra sprawę to tego zupełnie nie widać. Sam się kilka razy przygladalem gdzie ten gigantyczny obiekt (az mi corka objasnila ze to jest pod ziemia) co zniszczy Kazimierz. Poza tym to jest na samym końcu Kazimierza gdzie pod lasem. Ale oczywiście jak zwykle komuś przeszkadza. Do protestujących - przestańcie się kompromitowac.
0
Kazimierz przyciąga turystów swym niepowtarzalnym klimatem, urokiem i atmosferą. Rozwojem dla Kazimierza nie jest budowa gigantycznych molochów, połączona z betonowaniem wąwozów jako drogi dróg dojazdowych. Kazimierz przez takie rozpasanie inwestycyjne zatraci to co najpiękniejsze. Nasze miasto nie zasługuje na to.
0
Kupilem sobie przed chwila wydanie papierowe dziennika i zapoznalem sie z artykulem. Od wielu lat ludziska w Kazimierzu na taki obiekt i miejsca pracy a tu raptem zbierze się kilku i protestuje. Pewnie za protestami stoi niejaki mr Kowalski, znany z protestowania. Zarzuty, że projekt ingeruje w krajobraz to jakaś totalna ściema i dokładnie widać o co coman. Na dobra sprawę to tego zupełnie nie widać. Sam się kilka razy przygladalem gdzie ten gigantyczny obiekt (az mi corka objasnila ze to jest pod ziemia) co zniszczy Kazimierz. Poza tym to jest na samym końcu Kazimierza gdzie pod lasem. Ale oczywiście jak zwykle komuś przeszkadza. Do protestujących - przestańcie się kompromitowac.
  Oglądałem w ubiegłą środę program TVP Info "To jest temat" poświęcony budowie spa na Krakowskiej. I co zobaczyłem - garstkę osób popierające inwestycję - 3-4 osoby - właściciele sklepu z materiałami budowlanymi czy właściciela firmy budowlanej. Więc proszę nie pisać jak to cały Kazimierz czeka z upragnieniem na inwetycję. Pod petycją sprzeciwiającą się budowie podpisało się ponad 500 osób a pod petycją poparcia z tego co mi wiadomo nie podpisał się jak do tej pory nikt. 
0
Zniszczyć można wszystko wokół i wciskać bajeczkę ze to dla rozwoju miasta. Jaki to rozwój poprzez zniszczenie wartości które stanowią o sile i magii miasta? Niszczyć, kłamać i manipulować jest niezwykle łatwo.
0
JEŻELI PRZEZ MIESIĄC NIE ZNAJDĘ BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH, GRAMATYCZNYCH, PAN SMAGA PRZESTANIE LIZAĆ ZADEK KIELISZKOWI, TO WYKUPIĘ PŁATNY DOSTĘP DO WYPOCIŃ SZTANDARU LUDU
0
Już teraz okolice Kazimierza przypominają rozlazłe przedmieścia Bejrutu. Wszędzie się buduje, ciągła zabudowa ciągnie się kilometrami. Powstają całkowicie nowe przedmieścia  w miejsce rzekomo odkrytych starych wsi (Nowe Okale). Zabudowuje się   punkty widokowe. Lasy niszczą ''huragany'' . Dziwne tylko ze geometrycznie po granicach działek (wszyscy potem, w tym władze i urzędnicy, zgodnie potwierdzają ze tak właśnie było !!!). Potem w miejsce takich ''huraganowych'' zniszczeń powstają np wyciągi narciarskie! Kiedy te zniszczenie, chaos, kure...o i pazerność się skończy?
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.