Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wg mnie projekt tak głupi , że aż trudno uwierzyć stojącego za nim człowieka z tytułem naukowym. Powinniśmy chronić nature i pokazywać ją turystom a nie jakieś koromysła budować.Przeprawa promowa jest najlepszym rozwiązaniem tym bardziej , ze w zimowym okresie i tak mało kto pokonuje wisłę. Obok Kazimierza potrzebne sa cywilizowane parkingi i wypożyczalnie rowerów , ewentualnie komunikacja elektryczna z parkingu do miasteczka.
0
Budowa kładki za 12 mln to głupota. Bez podstaw ekonomicznych! Gdyby miał to budować prywatny biznes, to zakładając 10 lat na zwrot zainwestowanego kapitału i opłatę za przejście w wysokości 5 zł (tyle co prom chyba kosztował) kładką musiało by przejść miesięcznie 20 tysięcy osób licząc wszystkie miesiące w roku. W gminie mieszka około 7300 osób, a w miasteczku około 2300. To znaczy, że poza okresem turystycznym każdy dorosły mieszkaniec musiałby 10 razy wybrać się do Janowca! To pokazuje idiotyzm tej inwestycji, poza tym nie pasuje w tym miejscu swoją formą, która dominuje nad krajobrazem.
0
Sceptycy pomysłu budowy kładki to chyba pieszo 100 m nie przeszli. Tyłka z siedzenia auta nie podnoszą i po nawet po gazete jeżdzą samochodem. I tacy wypowiadają się o ekologii. Ale dla tych co spacerowanie jest ulubionym zajęciem to rozwiązanie jest idealnym. Być może w koncepcji należałoby przyjąć tylko inne kształty pylonu ale pomysł wart realizacji. I nie wszystko musi się wiązać z zarabianiem pieniędzy.
0
Po 1. kto zgodzi się na budowę gargamela w Małopolskim Przełomie Wisły jeśli MPW jest wpisany do Programu NATURA 2000? A jeśli to po 2. koszt kładki w wysokości 12 mln PLN jest wzięty z sufitu! Dwupoziomowy most o szerokości 5 metrów z możliwością ruchu samochodowego i kwota jak wyżej? To żarty! Nie 12 a kilkaset mln tyle kosztowałaby budowa! Tylko pytanie: czy jeszcze ktoś chciałby oglądać tak uszkodzony krajobraz?
0
Urok Kazimierza to właśnie nie ingerowanie w krajobraz.Nie chciałbym by powstało coś krzykliwego i nie pasującego do otoczenia jak jeden wybudowany już blok mieszkalny który razi swą odmiennością.
0
To koszmar z doliny wiązów, a nie rozwiązanie dla Kazimierza i Janowca. Ludzie przetrzyjcie oczy i zobaczcie, co proponują ci projektanci - wysoki na 100 metrów (czyli widoczny z bardzo daleka) pylon z szeregiem lin poprowadzonych do obu brzegów rzeki. To bezpowrotnie zniszczy unikalny krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły, który w połaczeniu z układem urbanistycznym i zabytkami Kazimierza (i Janowca) stanowi największy magnes dla turystów, artystów i w ogóle ludzi wrazliwych chcących nacieszyć oczy pieknymi widokami. A wszystkich urzędasów i technokratów, których rozpiera pasja zrobienia czegoś dobrego dla regionu, odsłyłam trochę dalej w górę Wisły - do Kamienia/Solca, gdzie od dziesięcioleci czeka na realizację przeprawa mostowa.
0
Jeszcze parę lat temu było spore lobby przekonujace do zabudowy janowieckiego brzegu megakompleksem wczasowym połączonym z Kazimierzem linową kolejką gondolową!!! Od dawna słyszymy o zabudowaniu kompleksem rozrywkowym kazimierskich kamieniołomów. Teraz jeszcze ta przeprawa, podczas gdy w sezonie kursują pomiędzy oboma brzegami dwa promy, a w drodze jest trzeci. Czemu Kazimierz, tak ukochany przez artystów - nie tylko malarzy, ale przecież i architektów - nie potrafi wypracować mądrej, rozsądnej i zrównoważonej poltyki swojego rozwoju. W zgodzie z naturą i wielowiekową kulturą, które są największymi jego skarbami, i na których od lat czesze duża kasę? Kochani kazimierzanie i inni kochający to miasteczko - oprzytomnijcie, zanim będzie za późno.
0
Drodzy forumowicze wcześniej czy później nastąpi połączenie między Janowcem a Kazimierzem. Ten projekt przedstawiony przez prof.Łagodę jest jednym z wielu - już kiedyś słyszałem o projekcie (pylon 60m,pomost sprężany) i był on tematem pracy magisterskiej dodatkowo ładnie komponował się z otoczeniem (chyba że został już sprzedany ). Patrzę się na wizualizację i widzę że kładka kończy się w bliskiej odległości od koryta Wisły (po stronie Janowca ) czyli w razie powodzi kładka byłaby nieczynna....Jeżeli na rozległym terenie poprowadzić można taki pomost to koszt na pewno przewyższałby 12 mln... Co do pylonu nie ma innego rozwiązania lepszego dla krajobrazu które dawałoby taaaaką rozpiętość. Nie powiedziałbym że ten pylon jest taki ładny i ekonomiczny, przecież nie musi być taki wysoki (koszt wykonania), a ptakom taki pylon nie przeszkadza. W Augustowie ostatnim zaakceptowanym ( przez ekoterrorystów ) i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pylon, duża rozpiętość i mniej inwazji w koryto Wisły.
0
Wcześniej czy później wszyscy będziemy martwi! Ale to nie znaczy, że mamy swoje życie zamienić w koszmar wizualny (a to przeżywam gdy patrzę na załączony obrazek!) Chyba nazwa Kazimierski Park KRAJOBRAZOWY do czegoś zobowiązuje! Jeśli włodarze przedobrzą nikt tu nie będzie chciał przyjeżdżać! Większość odwiedzających to Warszawka - mostów, kładek, metra i wysokich budynków mają dość u siebie a tu przyjeżdżają aby nie dostać oczopląsu chyba, że od pięknych widoków nie dotkniętych ludzką ręką! W dłuższej perspektywie powiedzą stop i skończy się kasa! To ucięcie gałęzi na której Kazimierz siedzi!
0
Wobec powszwechnego sprzeciwu zostanie tylko tunel, a że będzie kosztował pewnie z miliard to przez najbliższe 100 lat nikt tego tematu nie ruszy. Ciekaw jestem opinii "rdzennej ludnośći" Kazimierza i Janowca, co oni myślą o kładce.
0
Mieszkam w Oblasach i to wprawdzie nie Janowiec, ale chyba zamiast mostku przydalaby się obwodnica, dobre chodniki i lepsze drogi. Do Janowca jest najbliżej a tam jest piekarnia, poczta, bank, urząd gminy, sklep, itp. W Kazimierzu z punktu widzenia życia codziennego jest to samo co w Janowcu i więcej żadnych cudów nie ma! Nic co zmuszałoby miejscowych z Janowca do wypraw pieszych do KD. Jak pomysle, ze Oblasy - Janowiec samochodem, a pózniej wszystko pieszo to się nie kalkuluje. I tak wieksze sprawy zalatwia sie w Pulawach, Radomiu (np. gmina Janowiec to diecezja radomska). Może zagęścić częstotliwość promów, a jak na Wiśle pojawia się lód od czego lodołamacze! Swoją drogą tunel pod Wisła fajny pomysł! Przy sprzeciwie ekoterrorystow mialby może wieksza szanse na dofinansowanie przez Bruksele.
0
Czy ktoś wie gdzie można kupić kunę ?
0
Wszystkim mieszczuchom, którym wszystko co ingeruje w naturę przeszkadza (notabene tam gdzie mieszkają im nie przeszkadza) rzeknę tak: powinno się zabronić wjazdu do Kazimierza i Janowca samochodem! Zakaz! Won obcym z jazdą samochodami w tych okolicach. Wtedy inaczej będziecie patrzeć na potencjalne piesze kładki przez Wisłę.
0
Nie no jak czytam o takich pomysłach to śmiać mi się chce i zastanawiam się czemu mieszkańcy Janowca i Kazimierza nie pogonią swoich włodarzy gdzie pieprz rośnie. Władze powinni zajmować się rzeczami istotnymi a nie projektami, które są utopijne (ta inwestycja jest nie do zrealizowania ze względu na władze parku krajobrazowego, ekologów i kasę). Jak widzę na przykład stan dróg w gminie janowiec, to woła o pomstę do nieba, nie są robione podstawowe remonty, nawet na drogach gruntowych, nie robi się nic!!! Kazimierz na tym polu wypada lepiej ale tez brak wspomnianych parkingów, infrastruktury itd. I ci ludzie tzn burmistrz, wójt którzy nie potrafią sobie poradzić z bardzo łatwymi projektami, porywają się na takie rzeczy. Może robią to celowo żeby doczekać na ciepłych posadkach do następnych wyborów, żeby móc mówić no jak to przecież próbowaliśmy i żeby unikać odpowiedzialności za projekty które powinny być realizowane w pierwszej kolejności tzn drogi, chodniki, parkingi itd., bo wiadomo ten kto nie prowadzi żadnych inwestycji ten nie ma okazji do popełnienia błędu
0
Tak dokładnie, w Janowcu kocoń nie moze dziur w drogach pozasypywać, a takie rzeczy mu w glowie, ale wiadomo niektórzy to kupia i zagłosują a on bedzie miał temat do pogadanek do przyszłych wyborów. Już był kilka takich tematów np: darmowy internet, hotel w nasiłowie, rewitalizacja rynku w janowcu, kolejka gonolowa no i teraz most,.a dziury w drodze jak byly kilka lat temu to dalej sa mimo, ze wiele gmin w okolicy zmienia się w oczach (kanalizacja, chodniki, drogi) no ale na to trzeba solidnej organicznej pracy i dobrej organizacji a nie politykierstwa.
0
pomysł przedni,bardzo mi sie spodobał,,,ale realizacja awykonalna,
0
Jednak mamy poronionych naukowców , widąc nic nie potrafia poza bzdurnymi pomysłami.
0
Dunia też wodociagu nie może zrobić w Cholewiance i na Dabrówce a most chce budować, juz osrodek sportowy zrobił
0
Ludzie czy wiecie co to jest koncepcja? Jeśli nie wiecie to przeczytajcie w słowniku. Kładka na zdjęciu to tylko pomysł kilku osób, ale nic więcej. Chodzi o to, żeby podjąć temat, czy coś takiego byłoby potrzebne. Sam kształt może ewaluować w taki sposób, aby zadowolić jak największą rzeszę niezadowolonych. Skąd wiem? Bo współpracowałem przy tworzeniu koncepcji. Było ich pięć, ta jest tylko jedną z nich! Pozdrawiam!
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.