Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Do absolwentki. Uważam, że jeśli ktoś ma trochę rozumu i odrobinę liznął historii Polski, powinien sobie zdawać sprawę, czym dla naszego narodu, który ponad 200 lat był w niewoli 3 zaborców, a ostatnio kilkadziesiąt lat w niewoli bolszewickiej, są godła narodowe, a w szczególności flaga. Czy będą nas szanować inne nacje, jeśli my sami siebie nie szanujemy, nie szanujemy swojej historii, nie pamiętamy, co zrobili nasz przodkowie, ilu z nich w obronie właśnie flagi oddało życie? Dla nas Polaków flaga powinna być świętością! Do tego zobowiązuje nasz historia naszego kraju, jakże bolesna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ABC napisał:
Do absolwentki. Uważam, że jeśli ktoś ma trochę rozumu i odrobinę liznął historii Polski, powinien sobie zdawać sprawę, czym dla naszego narodu, który ponad 200 lat był w niewoli 3 zaborców, a ostatnio kilkadziesiąt lat w niewoli bolszewickiej, są godła narodowe, a w szczególności flaga. Czy będą nas szanować inne nacje, jeśli my sami siebie nie szanujemy, nie szanujemy swojej historii, nie pamiętamy, co zrobili nasz przodkowie, ilu z nich w obronie właśnie flagi oddało życie? Dla nas Polaków flaga powinna być świętością! Do tego zobowiązuje nasz historia naszego kraju, jakże bolesna.
Widziałeś/-aś filmik?? Jeśli tak, to powiedz mi, w którym miejscu jest znieważenie flagi? Rozumiem dowolna interpretacja? Ale wsadzanie polskiej flagi w psie odchody i nazwanie tego happeningiem jest już ok? Chłopaki zrobili błąd, przyznali się, przeprosili, po co ta nagonka ma trwać dalej? Polaków kręcą publiczne egzekucje. I teraz, zamiast dać im się spokojnie przygotować do matury, to nie, wszyscy mądrzy i święci będą szykanować, choć ani nie znają tych ludzi, ani nie widzieli filmu. Nie, inne kraje nigdy nie będą nas szanować. Bo my nie szanujemy siebie wzajemnie. Najpierw nauczmy się szanować drugiego człowieka. Powiedzieli - to było jako kabaret, ich celem nie było szykanowanie flagi czy obrażenie kogokolwiek. Wszyscy potraficie tylko głośno krzyczeć. Wielcy oburzeni, że pojawił się na sekundę wizerunek JPII, ale może najpierw zastosujcie Jego nauki o wybaczaniu? Nie, lepiej pokrzyczeć, poudawać świętych i mieć dobry temat. A prokuratura pokaże, że "coś" robi. Chłopaki wciąż się uczą, wszyscy uczymy się na błędach, a szkoła powinna wychowywać, nie zaś na własnych uczniów skarżyć i pozować na bohatera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tyle hałasu o nic. cieszyli się chłopcy z nowych pisuarów w szkole, to umieścili swoją radość na filmie, chcieli to zrobić w wyjątkowy sposób, tyle. Znieważenia flagi tutaj nie ma. Wprowadzili ją do łazienki? Litości, co w tym złego? Pani Dyrektor to mogłaby się zainteresować tym, jakie klasy ma w szkole (trzeci rok nie wie, jakie profile są w trzecich klasach), ewentualnie samowolą budowlaną w szkole (zapytana o remont nic na jego temat nie wiedziała).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z Puław. Filmu nie widziałem, ale w artykule jest wzmianka o konsultacjach Dyrektorki z prawnikami, więc zakałdam, że coś w tym może być z naruszenia prawa. Jeśli okaże się, że nic wielkiego się nie stało to po sprawie (od strony prawnej). Panowie będą mieli trochę kłopotów ale to minie. I tak naprawdę to ciekaw jestem skąd Dziennik dowiedział się o sprawie i po co ją nagłaśnia bo podejrzewam, że w Puławskiej Policji pracuje się nad wieloma sprawami a nie o wszystkich Dziennik pisze a są zapewne dużo ciekawsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najgorsze jest to, że przez takie NIC w szkole zrobiła się wielka afera. media napływają do szkoły z chęcią zrobienia świetnego newsa. szkoda tylko, że odbywa się to naszym kosztem. a już największe "podziękowania" dla radia i tv. tylko pogratulować;/ chyba w Polsce nie ma o czym pisać skoro szukają sensacji w takim zdarzeniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja i tak nadal uważam, że sprawa nie powinny wypłynąć poza mury szkoły. Ale dobra reklama w sumie dla szkoły! "Szkoła współpracująca z policją i prokuraturą- Twoje dziecko będzie bezpieczne"- na bank będzie więcej chętnych do klas gimnazjalnych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, że to niezgodne z netykietą pisac post pod postem, ale zapomniałem dodac czegoś.. No to czekamy jak wjedzie TVN z UWAGĄ, ciekawe czy wtedy pani T-S będzie zadowolona.!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z klasy medialnej. nazwa nie ma nic wspolnego z dziennikarstwem, choć na taka sie ją kreuje. wielu z moich klasowych kolegow chce zostac dziennikarzem, takze i ja rozwazalem podjecie takiego zawodu w przyszlosci. dzis jednak panowie z TVP pokazali klase dziennikarska. wpadli do naszej szkoly, nastepnie znalezli jednego z uczestnikow filmiku i zapytali go "czego to zrobiles?" on powiedzial ze nie udzieli zadnego komentarza. wtedy pan z mikrofonem zakomunikowal "jesli nie to sami sobie dopiszemy twoje slowka..." czy jest cos takiego jak etykieta dziennikarska?? co do samej sprawy to niestety ale nasza szkola nie wychowuje lecz karze nie uczy wybaczac ale tepi kazdego kto troszke wychyli sie z konformistycznego szeregu uczniow w mundurkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
absolwent ILO niedoktor napisał:
Za to twój poziom prowincjonalności jest przypuszczalnie tak samo wysoki jak poziom wykształcenia, bo stawianie się na wyższej pozycji od kogoś tylko dlatego że się robi doktorat i mieszka na zachodzie (co w dzisiejszych czasach nie jest jakimś wielkim osiągnięciem) niezbyt dobrze świadczy o tobie.
To proszę poczytać do jakiego tekstu była to odpowiedź. Nie chcę się w dawać w dyskusję o poziomie z kimś, kto ocenia go na podstawie jednego zdania. Nie pozwolę, żeby ktoś mnie obrażał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powiem tak, uwazam ze okej zalatwiono sprawe w szkole, chlopako obnizono sprawowanie, pouczono ich-wykazali skruche, powiadomiono organy prawne. ale zrobiono ogromny blad ze ktos dal znac o tym mediom, w naszym kraju nie ma o czym pisac i tak to jest ze robia z igly widly. jestem pewnie ze ludze ktorzy najwiecej sie tu wypowiadaja i wypowiadaja swoje super uwagi na ten temat nie widzieli nawet filmu. po jego obejrzeniu rowniez stwierdziliby ze szkoda na takie rzeczy czasu... a chlopakom naprawde staje sie krzywda, szczegolnie teraz przed maturą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jeszcze jedno... nie wiem czemu tu sa takie najazdy na Dyrektor szkoly... nie sadze by to ona podala do mediów taka informacje, a jeśli chodzi o sprawy wychowawczo-pedagogiczne to sprawa zostala zalatwiona jak nalezy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ach te polski katole.. A filmik widziałam i bardzo zabawny swoją drogą. Żeby za takie coś po sądach ciągac? :> 2 lata temu miałam problem w tej szkole, bo napisałam "niestosowną" opinię na forum szkoły. Forum kilka tygodni później zamknięto Ale na policje nikt nie dzwonił Pozdrawiam Czartorych Wasza ukochana krejzi-m :>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W filmie przesadzili i poniesli kare ale media to rozdmuchaly. Jak to sie mowi powstaly z igly widly. A taki brukowiec jak Dziennik Wschodni nie powinien w obludny sposób przekazywac wiadomosci społeczeństwu, które nie zna dokładnie sprawy. (przykladem może byc slawny "podkop" w internacie). Filmik ten widzialem i bardzo mnie rozbawil, podobnie jak wielu innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie źle zrobili, jednak to nie jest aż tak wielkie przewinienie, żeby od razu wzywać policję, prokuraturę. Myślę że wystarczającą karą byłoby obniżenie zachowania. I starczy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AndrzejB napisał:
Ciekawe też, że mniejsze konsekwencje ponoszą uczniowie tego samego liceum za kradzieże sklepowe niż za "znieważenie" polskiej flagi.
Pamiętam - wywalili chłopaka. Ale podobno ostatecznie w 9ce wylądował, więc nie było tak źle. Jak chłopaki do szkoły pijani przyszli to też się w sumie po kościach rozeszło - tyle, że była draka z dniami młodzieży - zupełnie zresztą niesprawiedliwie, bo co cała reszta zawiniła, że dwóch deb***i się spiło? :/ co do filmiku - nie widziałam, trudno mi powiedzieć. Ale na pewno działania Pani Dyrektorki Kochanej są zbyt gwałtowne. (Pamiętacie jak w zeszłym roku kazała zmieniać nam zaproszenia studniówkowe, z powodu godła polskiego na dolarze? też podobno sprzeczne z prawem...). Mam nadzieję, że jeśli do niej dojdzie, sprawa zostanie umorzona ze względu na "małą szkodliwość społeczną". No bo mimo wszystko trudno karać licealistów za każdy wygłup, nie? Już lepiej by ukarać nauczycieli, którzy piją na wycieczkach na równi z uczniami, czego skutkiem są wypadki. Pamiętacie jak to wyciszyli? Po pół roku chyba dopiero wyszło (mówię o szerszym gronie, bo ścisłego kręgu plotkarsko-towarzyskiego nigdy nie należałam...)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koledzy Może i szanowna Pani dyrektor posuneła sie za daleko jesli chodzi o konsekwencje, ale nie usprawiedliwiajmy uczniow. Kiedy ja chodzilam do Czarta to nikt nawet nie pomyslalby o takim pomysle. Mielismy szacunek do nauczycieli i doskonale wiedzielismy co nam wolno i co nie. Obecnie to nie jest ta sama szkola . Nie chce tu umoralniac nikogo, ale kochani uczniowi troszke szcunku. Z pewnych rzeczy mozna zartowac, z innych nie wypada. Autorytet i prestiż szkoły niestety spada na leb na szyje własnie miedzy innymi dzieki takim "niewinnym" incydentom. Moze nie znam dokladnie sytacji i moze media rzeczywiscie rozdmuchaly sprawe, ale czemu o innych szkolach nie jest tak glosno jak o Czarcie . Co do dyrekcji to też mam powazne zastrzezenia co do umiejetnosci pedagogicznych . A wam drodzy uczniowie zycze troche pokory i duzo wiecej dyscypliny CZART TRZYMAĆ POZIOM!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sławetny Czartorych. Renomowana szkoła? Tak. A powód jest prosty. Zadaniem dyrekcji Czarta, głównie Staszczykowej nie jest pomaganie, czy naprowadzanie, a usuwanie 'niewygodnych uczniów'. Szkoła pełna tradycji i zasad? To właśnie jest jej główna zasada. Wolność myśli czy słowa są tu karane wydaleniem ze szkoły. Pomoc uczniowi? Jasne, jeśli uczeń wygra konkurs to będzie podwyżka, nie? Coś o tym wiem. Wydaje mi się, że warto rozważyć jakie są prawdziwe wartości tej szkoły. Dyktatura i tyrania? Czy demokracja i współpraca? Za wniesienie flagi do łazienki - prokuratura. Ciekawe jaka kara będzie obowiązywała za zgubienie mundurku, przewrócony stolik czy niepoprawna wymowa u Marioli na francuskim Chłopaki cieszcie się że skończyło się na naganie i (może choć mało prawdopodobne na grzywnie). Mogli wam kazać szukać innej szkoły miesiąc przed końcem roku. Bo przecież 'Liceum nie jest obowiązkowe i jak Ci nie pasuje to do widzenia' - nauczyciel francuskiego w Czartorychu. ^^ Pozdro!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmiać mi się chce jak czytam te wasze wypowiedzi. Na tym całym forum znalazłam ze 4 mądre posty. Znam tych chłopaków i nie mam im nic do zarzucenia. GDyby ktoś wiedział co się dzieje w tej szkole, może potrafił by ocenić jaki to miało cel. Dyrektorka sobie przypomniała o tym, że dawno nie była w telewizji i dlatego to nagłośniła, filmik był kręcony zaraz po feriach, czyli na początku lutego. Chłopaki poniosą odpowiedzialność za swoje czyny, ale na ich miejscu olałabym ta aferę, za miesiąc matura- to powinno być najważniejsze a nie żadza zemsty naszej kochanej pani dyrektor Puławy to największe piekło jakie może być na ziemi...ludzie, którzy zapewne mają dużo znajomych w czartorychu, potrafią tylko obrażać. Ludzie! czasy się zmieniły, jesteśmy normalną szkołą jak każda...to, że mamy czasem więcej ambicji i siły, by wytrzymać napięcie przedmiesiączkowe pani dyrektor, oraz to, że nosimy mundurki...to znaczy że jesteśmy gorsi?? Coś wam się chyba pomyliło.... Następnym razem, zastanówcie się ( nawet Ci niby wykształceni doktorkowie) co piszecie...Bo nas tym nie obrazicie tak łatwo, ale siebie możecie pogrążyć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam mam szacun do dyrki, bądź co bądź- wywaliła ze szkołę, moją nieulubioną koleżankę z klasy Monikę Sz. :D Nie wiem czy wiecie, ale Pani dyrektor bardzo skrupulatnie trzyma się regulaminu, ponieważ musi błyszczeć przed władzą, by w maju wybrali ją po raz drugi na jej ulubione stanowisko Więc nie dziwcie się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gra nie warta świeczki. ta sprawa powinna być rozwiązana w szkole i na tym się zakończyć. widziałam filmik i nic nie było w nim niestosownego. co prawda została wprowadzona flaga do łazienki, ale wszyscy zachowali się przyzwoicie. filmik miał rozbawić, a nie lekceważyć symbole narodowe... na pewno nie jest to sprawa na miarę sprawy wojewódzkiego i figurskiego, którzy naprawdę przesadzili. chłopcy nie nasikali na flagę, nie wsadzali w odchody, nie było słowa o JP2 i religii. mnie rozśmieszył ten filmik, a rozdmuchanie tej sprawy jest dla mnie jeszcze śmieszniejsze. dziennikarze to hieny, które żywią się tanią sensacją, lepiej zajęliby się czymś ważniejszym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...