Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie ucząc się własnej historii pozbywasz się tożsamości; stajesz się plasteliną, którą można formować jak się podoba. Siedząc w mieszkaniu na osiedlu nowa aleksandria, popijając wino z kartoflanda, oglądasz z wypiekami na twarzy wielkiego polaka petrusa, który walczy z tymi oszołomami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Geneza może i taka jest. Dla mnie nazwa Nowa Aleksandria kojarzy się z Aleksandrią założoną Przez Aleksandra Wielkiego, miastem oświeconym, miastem kultury i nauki. To za cara założono w pałacu Instytut Poltechniczny i Rolniczo-Leśny a później Instytut Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnictwa. Ja bym się Basiu tak nie napinał na Twoim miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To że nowa aleksandria kojarzy ci się z Aleksandrią A.W. to twój problem; ogólnie rzecz ujmując - odstaw to co bierzesz!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję os.Saletra lub Melamina to są nazwy ściśle związane z naszym miastem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przede wszystkim należy odebrać mostowi Jaroszyn-Wólka Profecka imię tamtego przywódcy Watykanu który wsławił się tuszowaniem pedofilii kwitnącej w jego organizacji. Warto przypomnieć że przed nadaniem mostowi tego imienia były w tej kwestii liczne protesty, które jednak decydenci bezczelnie zignorowali. Czas to wreszcie naprawić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać mądry list - mądrym listem, a w społeczeństwie nadal są idioci, którzy nadając jakiekolwiek nazwy nie myślą o tym co trzeba, o honorze chociażby, a tylko o kasie - oby ładnie brzmiało i dobrze się sprzedało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję os.Saletra lub Melamina to są nazwy ściśle związane z naszym miastem.
    Było cymbalistów wielu, ale o tobie nikt jeszcze nie słyszał. Teraz usłyszeli. Ironią śmierdzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po części chciałem się odnieść do powyższego tematu.  Mianowicie historia potraktowała Puławy niesprawiedliwie. Puławy powinny być dzisiaj miastem 120 tysięcznym, o potencjale zblizonym do Tarnowa  lub Włocławka. Powinna w Puławach być przynajmniej jedna szkoła wyższa z prawdziwego zdarzenia (Politechnika lub Akademia Rolnicza). Uniwersytet Przyrodniczy (dawniej Akademia Rolnicza) powinien mieć siedzibę w Puławach, a nie w Lublinie https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Gospodarstwa_Wiejskiego_i_Le%C5%9Bnictwa, https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Politechniczny_i_Rolniczo-Le%C5%9Bny. W Puławach siedzibę ma Państwowy Instytut Weterynaryjny, w Puławach są Azoty. Moim marzeniem jest, że Uniwersytet Przyrodniczy zmieni kiedyś siedzibę i przeniesie się do Puław. Wiem, że to mało pradopodobne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...