Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ciekawe co to za pani doktor
0
Milion złotych i ponad 5000 renty? Dwie osoby trzeba do opieki? to chyba lekka przesada, co się w tym nędznym kraju dzieje... Gdybym był tym dyrektorem to zamknąłbym szpital a ludzi rozesłał do domów, i niech się sąd martwi co dalej ...
0
Szkoda chłopca i jego matki ,lecz tak jest w polskich szpitalach LEKARZE CZEKAJĄ KIEDY DOSTANĄ KOPERTĘ- Z KASĄ .WTEDY BIORĄ SIĘ ZA PORZĄDNE LECZENIE
0
To dzieki Bogu ze nie jestes dyrektorem?
0
niewinny napisał:
Milion złotych i ponad 5000 renty? Dwie osoby trzeba do opieki? to chyba lekka przesada, co się w tym nędznym kraju dzieje... Gdybym był tym dyrektorem to zamknąłbym szpital a ludzi rozesłał do domów, i niech się sąd martwi co dalej ...
Skoro głowę nosisz tylko dla ozdoby to nie wypowiadaj się życzę ci abyś sam doświadczył takiej kasy i takiego nieszczęścia. Zobaczymy co wtedy powiesz! Moje malutkie dziecko zmarło, bo lekarka nie miała czasu zająć się moją osobą - załatwiała wyjazd na kolonię dla swego syna! Tylko ja nie miałam siły i możliwości dochodzić i udowadniać jej winy, a szkoda!
0
ja leżałam na patologii ciąży jakiś tydzień zanim się mną jakiśkolwiek lekarz zainteresował - dawali mi tylko tabletki, które jak sie okazało maja skutek uboczny - niedosłuch dziecka i faktycznie dziecko urodziło się prawie niesłyszące, jak się doczytałam skutków ubocznych stosowanych leków chciałam w mojej wściekłości podac lekarza do sądu ale rzeczywistośc z niesłyszącym dzieckiem mnie rozbiła, zajęłam się dzieckiem... ale dzięki za ten wyrok, może inni skorzystają
0
to podziękujcie za to Bolkowi i Tuskowi za to że nikt nie chce płacić szpitalowi za wasze leczenie, potem skarżcie się że lekarz nie chce się wami zająć PS. Jak znasz się lepiej na leczeniu to nie chodź do lekarza a lecz się sam/sama
0
I tak byc powinno!!! Teraz czekam na pierwszy wyrok za wypadek ktorego przyczna byl stan nawierzchni: http://tnij.com/nagaprawda POra najwyzsza zeby politykom i dzialajacych z ich nadania "menadzorom" przestala sie oplacac nieodpowiedzialnosc!!!
0
joko napisał:
ciekawe co to za pani doktor
A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszłej wiekiem lekarki ? jest naiwny czy głupi ja myślę że i jedno i drugie bo jeżeli tak nie jest to czy wymusił po tej tragedii na swoich lekarzach ubezpieczenia indywidualne od takich przypadków jak zła diagnoza ?!-wątpię .A gdzie są konsultacje z innym lekarzem na oddziale gdzie był ordynator położna ,no pytań wiele i dlatego taki wyrok sądu mnie nie dziwi bo te stają się już pomaleńku europejskie jak i zasądzone odszkodowanie zaś wiedza i kompetencje niektórych lekarzy NIE koniecznie i nie podnoszą się z racji choćby koligacji rodzinnych bo wiedzę medyczną dzieci lekarzy bardzo często wysysają z mlekiem matki -rzekomo -więc takich przypadków obym się mylił ale będzie coraz więcej !Bo lekarze Polscy są indywidualistami i sami chcą i podejmują decyzje nie zawsze słuszne ale czego się nie robi dla sławy ,kasy przy braku odpowiedzialności imiennej skoro za nimi stoi rodzina i korporacja a na taki indywidualizm mogą pozwolić sobie tylko wielcy a nie rodzinnie namaszczeni o czym dyrektorzy wszystkich szpitali powinni pamiętać .
0
Gość napisał:
to podziękujcie za to Bolkowi i Tuskowi za to że nikt nie chce płacić szpitalowi za wasze leczenie, potem skarżcie się że lekarz nie chce się wami zająć PS. Jak znasz się lepiej na leczeniu to nie chodź do lekarza a lecz się sam/sama
A co ma do odbierania porodu Bolek czy inny ktoś!! To lekarz, któremu płacą (nieważne ile), lekarz który uczył się, skończył studia, złożył przysięgę - ma obowiązek LECZYĆ i POMAGAĆ. Jeśli mu z jakiegoś powodu to nie odpowiada, to niech się zwolni i idzie robić buty. Przynajmniej nikt przez nieudacznika nie będzie kaleką, a najwyżej złamie sobie źle osadzony obcas!!! Nie mieszajcie do wszystkiego polityki.
0
Jeżeli ten wyrok miałby być kazusem w sprawach tej podobnych to już dzisiaj można postawić w stan upadłości wiele szpitalnych placówek . Nie rozumię dlaczego moje pieniądze ze składki zdrowotnej mają być pożytkowane na zadośćuczynienie za czyjąś nieodpowiedzialność.Przecież ta pani"doktor" otrzymywała godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę .Murarz kiedy dopuści się szkody ponosi odpowiedzialność materialną... a pani doktor nie????????????.
0
Chłop Polski napisał:
Jeżeli ten wyrok miałby być kazusem w sprawach tej podobnych to już dzisiaj można postawić w stan upadłości wiele szpitalnych placówek . Nie rozumię dlaczego moje pieniądze ze składki zdrowotnej mają być pożytkowane na zadośćuczynienie za czyjąś nieodpowiedzialność.Przecież ta pani"doktor" otrzymywała godziwe wynagrodzenie za wykonywaną pracę .Murarz kiedy dopuści się szkody ponosi odpowiedzialność materialną... a pani doktor nie????????????.
Co Ty bredzisz , jesli murarz ma firme , ta firma jest on sam to tak bierze odpowiedzialnosc , ale jesli jest firma budowlana ktora zatrudnia 30 murarzy dekarzy itd i jesli cos sie popsuje to obciazana jest firma , ktora ewentualnie bedzie scigac murarza ktoremu placi
0
niewinny napisał:
Człowieku chyba nie wiesz co mówisz pewnie jesteś siuśmajtek i nie masz pojęcia co to znaczy opiekować sięw takim stopniu niepełnosprawnym dzieckiemCałe szczęście że takich głupoli a AM nie przyjmują
0
Beduin napisał:
A mnie bardziej interesuje co na to po za tym co powiedział lakonicznie dyrektor ,bo mając starszego wiekiem lekarza powinien się liczyć z tym że błąd może nastąpić bo tak to wynika z rachunku prawdopodobieństwa o czym właśnie dyrektor powinien wiedzieć i przewidywać a więc ,nie odsuwając jej od pacjentów czy nie powodując konsultacji poniekąd jest współwinny zaniedbania czy zaniechania bo można było tę panią przesunąć do np. przychodni i uniknąć tragedii młodej matki !.A swoją drogą to co chce wyegzekwować od podeszłej wiekiem lekarki ? jest naiwny czy głupi ja myślę że i jedno i drugie bo jeżeli tak nie jest to czy wymusił po tej tragedii na swoich lekarzach ubezpieczenia indywidualne od takich przypadków jak zła diagnoza ?!-wątpię .A gdzie są konsultacje z innym lekarzem na oddziale gdzie był ordynator położna ,no pytań wiele i dlatego taki wyrok sądu mnie nie dziwi bo te stają się już pomaleńku europejskie jak i zasądzone odszkodowanie zaś wiedza i kompetencje niektórych lekarzy NIE koniecznie i nie podnoszą się z racji choćby koligacji rodzinnych bo wiedzę medyczną dzieci lekarzy bardzo często wysysają z mlekiem matki -rzekomo -więc takich przypadków obym się mylił ale będzie coraz więcej !Bo lekarze Polscy są indywidualistami i sami chcą i podejmują decyzje nie zawsze słuszne ale czego się nie robi dla sławy ,kasy przy braku odpowiedzialności imiennej skoro za nimi stoi rodzina i korporacja a na taki indywidualizm mogą pozwolić sobie tylko wielcy a nie rodzinnie namaszczeni o czym dyrektorzy wszystkich szpitali powinni pamiętać .
Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką
0
484D58 napisał:
Ta konowałka wcale nie jest w tak podeszłym wieku, w formie jest dobrej i w dodatku przyjmuje pacjentki w jednej z przychodni w Puławach, wcale nie przejmuje się sytuacją w jakiej jest rodzina niepełnosprawnego dziecka - za to bardzo lubi chodzić na tzw rauszu i chyba to jej wychodzi najlepiej. Nigdy nie miałabym odwagi być jej pacjentką
Jeżeli jest jak piszesz to uzasadnionym posunięciem dyrektora będzie dochodzenie roszczeń od lekarki i jestem za pod warunkiem że nie rozmydli się to co zapowiada bo o ile dobrze zrozumiałem to on rozważa taką ewentualność ,zaś w moim i nie tylko w moim odczuciu odpowiedzialność lekarska musi być indywidualna !I aby zapobiegać odszkodowaniom z funduszu szpitalnego lekarz powinien ubezpieczać się indywidualnie od błędów bo te były są i będą tylko my obywatele nie możemy za to ponosić odpowiedzialności i płacić !Ale jeżeli wchodzą w temat firmy ubezpieczeniowe to te wymagają kwalifikacji i w zależności od nich jak i od stażu takie będą składki więc tych niby przeszkolonych z dyplomem lek.med. stawki przy krótkim stażu będą bardzo wysoki a im wyższe kwalifikacje tym stawka płaconej składki niższa i tego lekarze się boją jak ognia że nie wyjdą na swoje a podnoszenie kwalifikacji to odrębny temat bo nie każdy może je podnieść bez układów koneksji -rodzinnych to coś jak z aplikacjami prawniczymi niby prawników brak ,sprawy trwają latami ale na aplikacje dostają się ci którzy są namaszczeni a jak PIS chciał to zmienić to jakie larum podnieśli ? Ale w naszym kraju wiele należało by zmienić by takich ludzi którzy czują się ponad prawem sprowadzać na ziemię i ELIMINOWAĆ jak i tą panią lekarkę tylko kto to zrobi skoro w korporacji siedzą sami swoi a prawda ze kruk krukowi oka nie wykole jest nadal aktualna choć i z tym można sobie poradzić trzeba tylko chcieć .A jeżeli ta pani chodzi na cyku przypilnować i zgłosić nawet do innego miasta na Policję czy CBŚ pomogą jeżeli może mieć w tym środowisku układy z Lublina do Puław jest tylko 50 km a niebezpieczną wrzodziankę trzeba wyciąć .Zaś sam wyrok uważam za całkowicie słuszny i tu sędzia stanął na wysokości zadania pogratulować mu rozwagi i mądrości w osądzie szkoda w tym tylko dziecka i matki ,ale ludzką głupotę trudno czasami jest naprawić .
0
TO PRAWDA. TA LEKARKA PRZYJMUJE W PRYWATNEJ PRZYCHODNI W CENTRUM PUŁAW. MA BRUDNE PAZNOKCIE I ZDRAPANY LAKIER NA NICH. BYŁAM RAZ U NIEJ I WYSZŁAM Z GABINETU Z OBRZYDZENIEM...
0
Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie zakończycie, to zaraz jutro, wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?
0
mądry inaczej napisał:
Dość tej nagonki na lekarzy ! Oni muszą dostać podwyżki bo głodują ! Jak im podwyżek i immunitetu nie dacie i nagonki nie zakończycie, to zaraz jutro, wszyscy wyjadą i kto nas będzie leczył ?
Dosc juz !!! - to bledow lekarskich i braku odpowiedzialnosci za nie !!!
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.