Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ministerstwo chce wykupić kolekcję Czartoryskich. "Dama z gronostajem" wróci do Puław?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 grudnia 2016 r. o 20:32 Powrót do artykułu
Często ostatnio jestem pod wrażeniem rządów PiS, z jednej strony widać genialne pomysły, na które poprzednie rządu w ogóle nie wpadły a z drugiej coś strasznie mieszają, jakoś nie idzie porozumienie z innymi, mam nadzieje, że sie opanują i zostane tylko to co najlepsze :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem, czy puławskie muzeum stać byłoby na zapewnienie odpowiedniej ochrony tego obrazu. Koszty ochrony, alarmów, zabezpieczeń itd. wzrosłyby niepomiernie do korzyści ze sprzedaży biletów. Obraz ten był wyeksponowany niegdyś w Domku Gotyckim, więc czekałby budowlę kolejny remont.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesteś z sercem i ciałem z prezesem Kaczyńskim ale mam tez taka myśl pełną nadziei ze powstrzyma to szaleństwo wydawania pieniądza polskiego na jakieś bohomazy! niech to sprzedadzą na giełdzie gdzieś w Londynie a zarobiony grosz trzeba rozdzielić sprawiedliwie na matki z dziećmi co chcą rodzic w celu budowania narodowej jedności pomnażanej przez dzieci. w telewizji pokazują jakie pieniądze na tych giełdach za obraski wydają!!!! te z KOD tylko się bawia w takie rzeczy! Nam potrzeba takiej wspólnej polskiej jedności gdzie wszystkie są równe...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Optymizm w nastroju świątecznym przebija z tekstu opisującego zamierzenia resortu kultury w odniesieniu do kolekcji księżnej Izabeli. Jeśli dojdzie do wykupienia zbiorów, to pomimo zmiany właściciela, długo jeszcze, patrząc realnie, nie powinniśmy nawet marzyć o obecności "Damy" w Puławach. Które muzeum, szczególnie będące "na dorobku", pozwolić sobie może na posiadanie w zbiorach tej klasy obiektu. Koszty jego ubezpieczenia (ujawniono, że wartość obrazu do ubezpieczenia przy udostępnianiu na ekspozycje zagraniczne ustalano na 1,4 mld zł) zjadły by już "na dzień dobry" całą kwotę deklarowaną przez miasto na utrzymanie tworzonego muzeum. Może ktoś z ubezpieczycieli zechce wyliczyć ile może to kosztować...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może na dobry początek niech pozbędą się grzyba z domku gotyckiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie będzie prawdziwe muzeum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A żołnierze wyklęci też będą wystawiani w tym pseudomuzeum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wysokiej klasy muzeum z świetną kadrą. Dziwię się tylko do tej pory pory ze Kazimierz nie zadbal aby pokazać pulawski mecenat Czartoryskich. Pulawy to osrodek literacki przede wszytkim. Sentymentalizm! Dzieki temu bylo liczne grono znanych w Pulawach. Dyrekcja nie zadbala aby zatrudnic kogoś z wyksztalceniem historycznoliterackim. To podstawa w takim miejscu. Teraz Muzeum ma szansę dzieki miastu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miejsce ma szanse na bardzo dużo! Trzeba dac szanse a nie ocdniac od razu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...