Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Oszczędzał na ogrzewaniu, musi zapłacić więcej

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 listopada 2016 r. o 19:32 Powrót do artykułu
Zobaczcie na druku z OPEC ile Was kosztuje rozliczenie radiowe-w moim przypadku ponad 30 zł.Pomnożyć to przez ilość mieszkań( do których nawet nie wchodzą) to wychodzi astronomiczna kwota! jak w tamtym roku poprosiłam o ponowne sprawdzenie, bo była duża dopłata, to nie dosyć że stwierdzili, że wszystko dobrze to w tegorocznym rozliczeniu doliczyli za serwis rozliczeniowy prawie 50 zł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
c.d.W tamtym roku poprosiłam aby sprawdzili odczyt, bo była duża dopłata to doliczyli za ten "serwis" 50 zł no i oczywiście wszystko było dobrze rozliczone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwróćcie uwagę na to czy w waszych rozliczeniach kosztów CO jest ujęta opłata za rozliczenie, a potem przeczytajcie sobie przepisy, gdzie jest wyraźnie napisane, że zaliczka wpłacana na poczet kosztów CO może być tylko i wyłącznie w całości rozliczona przez koszt CO, a tymczasem prezesi doliczają w to miejsce opłatę jaką pobiera firma rozliczająca i tym samym obniżają sobie koszty jakie musieliby ponieść z funduszu kosztów spółdzielni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po to właśnie wprowadzono tak zwane ,,podzielniki,, !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spółdzielnia nie ma swoich funduszy, to są fundusze jej członków. Prezesi z innych źródeł zasilają swoje osobiste fundusze, choćby przy pomyśle wprowadzenia radiowego odczytu :))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takiej sytuacji najlepiej zrezygnować z podzielników. Płacisz 1,5 dotychczasowej stawki zaliczkowej i grzejesz na full.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszym rozwiązaniem dla kieszeni mieszkańców będzie obniżka stawek za ciepło i ciepłą wodę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mafia Jabłońskich w Puławach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moc zamaiw dana Spółdzielnia ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moc zamawia dana Spółdzielnia ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opec to monopolista i dyktuje warunki,a my musimy placic coraz wiecej nawet jak nie ogrzewamy mieszkan!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wk napisał:
Moc zamaiw dana Spółdzielnia ...
Ale to OPEC wie czy jest ona za małą za duża czy wystarczająca. Przecież zatrudnieni są tam sami fachowcy, pomijam pana saka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My mamy to samo. dlatego zdjemuje podzielniki i bede grzal do woli planujac z góry wydatki. w moim bloku na kołłątaja zdjęcie podzielników to zaledwie 40zl wiecej do stałej oplaty opec'u . wiec rocznie wychodzi kolo 500zl i można grzać i grzać nie bojąc się o jakieś niedopłaty na poziomie 3tys. a nie od dziś wiadomo ze opcec to złodziejka firma. płąciłbyś nawet człowieku wycinając grzejniki bo tak jak to tłumaczą grzeją cie sąsiedzi... wiec nie dość ze oni zaplacą za tą energie to i ty:) a zużycie jest jedno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak kształtują się opłaty po zdjęciu podzielników? U nas podobnie gigantyczne niedopłaty w nowym bloku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak sąsiad będzie smażył kotleta a u mnie będzie pachnieć to się nim najem?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z tym mieszkańcem bo mówi prawdę 100%. Kiedyś też mieszkałem w bloku gdzie ciepło rozliczano z podzielników. I też chciałem zaoszczędzić. Przykręcałem więc kaloryfery. Co się okazało? Że jak przyszedł rachunek to jeszcze musiałem dopłacić. Za Chiny nie mogłem wykumać o co chodzi. Nie wiem, ale to jest jakieś dziwne - jak mam licznik energii elektrycznej, wody czy gazu - to pomiar jest nadzwyczaj dokładny. Tu nie ma się do czego przyczepić. Ale z pomiarami ciepła to jakiś cyrk. Te "liczniki-podzielniki" mierzą jak pijany i ślepy. Normalnie gdy wyłączę prąd - licznik nie mierzy. Gdy zakręcę widę czy gaz - też nie "bije". A z ciepłem...? Zakręcisz kaloryfery, a liczniki dalej "idą".... Wniosek - nikt was tak nie wydyma jak na cieple.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy jest komentarz prezesa OPEC: "Im mniej jednostek zużyją mieszkańcy, tym cena każdej jednostki jest wyższa. Można więc wnioskować, że niezależnie od tego, jak bardzo mieszkańcy będą oszczędzać, to i tak zapłacą tyle samo albo nawet i więcej"......... to ja się pytam - po h....... te podzielniki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas blok posiada własny piec, w piśmie od opec czytamy że bez względu na to ile pójdzie materiału grzewczego oraz w jakiej cenie zostanie on zakupiony nie ma bezpośrednio wpływu na stawkę ponieważ stawkę reguluje urząd. Tak więc płacimy 4zł/m2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z reguły w domkach nie palą a chodzą w dwuch swetrach i kufajce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw dowiedz się jak działa podzielnik. Nawet jak wyłączysz grzejnik to i tak podzielnik będzie wskazywał zużycie ciepła ale nie z grzejnika. Podzielnik dziala na zasdzie parowania. Takie małe oszustwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...