Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydent Puław o faworyzowaniu pewnych grup. Czy nowy dyrektor MOPS to zmieni?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 stycznia 2019 r. o 19:37 Powrót do artykułu
Ja prdle w Puławach łatwiej zostać prezydentem niż kierownikiem MOPSu. Wymagania są duże wobec tej osoby, a prezydentem może zostać masażysta prawie bez stażu, wystarczy trochę narzekać na cyganów choć samemu się wygląda podobnie do nich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda, ja tez jestem za tym żeby troche tym Romom ukrucić, za porządną robote się wziąć proponuje, a nie całymi dniami w MOPS-ie siedzieć albo pod kulfonem / stokrotką patelnie i perfumy podróbki sprzedawać. Czemu mops nie płaci zwyklym obywatelom za to że ich dzieci chodzą do szkoł? Moje dzieci miały 99% frekwencji może i dla nas coś mops znajdzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnoszę wrażenie że problem romski to w Puławach jedyny problem. Panie Maj kampania się skończyła przestań pan jątrzyć i siać nienawiść narodowościową a weź się pan do roboty za tą forsę co panu dali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawciu a na .UJ ci te kwiatki na biurku???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby Pan Prezydent zapoznał się szczegółowo z kulturą, obyczajami i dziejami społeczności romskiej,to może łatwiej byłoby Panu Prezydentowi zrozumieć, ze jego program wyborczy dotyczący tej społeczności jest niewykonalny. Ten temat jest niesmaczny. Był od początku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boże buraki z was nie ludzie. Chyba wspominał pan prezydent że muszą być zmiany żeby wszyscy byli na równo traktowani w MOPS. Było w programie wyborczym a WAM TROLOM ZAWSZE ŹLE I NIE NA RĘKĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O tym decyduje ustawa a nie mops więc poproś tych na wiejskiej żeby napisali Ci ustawę skoro potrzebujesz dodatkowego bodźca do posyłania dzieci do szkoły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za tym aby zmienic kat patrzenia na takie osrodki i upublicznic wszystkich pracownikow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" MOPS od wielu lat wymagał nowego spojrzenia na społeczne problemy mieszkańców i metod ich rozwiązywania" Wrecz przeciwnie, moze, wymagane jest nowe spojrzenie na strukture organizacyjna, aby nie zrobic z osob korzystajacych z pomocy zakladanikow i nie zamienic w forme przestepcza badz niewolnictwa (na ktore nas NIE STAC - slowem nie stworzyc procedury ciagnacej na dno kraj spoleczenstwo i zasoby).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cd. Czyli jesli w filmie Apocalipto jest choc czastka prawdy to niewolnictwo bylo rozwinieciem sabotazu struktury spolecznej - ostatnia scena gdzie zdrajca prowadzi oficerow kontrwywiadu (uszkodzonego systemu) do hiszpanskich okretow, a zona z dzieckiem sa tak naprawde zakladnikami (jak w USA - niewolnictwo i wojna domowa).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby Pan Prezydent zapoznał się szczegółowo z kulturą, obyczajami i dziejami społeczności romskiej,to może łatwiej byłoby Panu Prezydentowi zrozumieć, ze jego program wyborczy dotyczący tej społeczności jest niewykonalny. Ten temat jest niesmaczny. Był od początku.
 A co ma do tego kultura i obyczaje? Sugerujesz,że stoją ponad obowiązującym prawem? Śmieszne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do zniesmaczony: kultura i obyczaje ma do tego bardzo dużo. Zasięgnij trochę wiedzy,a będziesz wiedział o czym mówię. Nie uważam,ze stoją ponad prawem ale maja takie samo obywatelstwo jak ja i Ty i jakoś nie przypominam sobie, aby w naszym kraju w dzisiejszych czasach był obowiązek świadczeni pracy. Wiec skoro „Kowalski”pracować nie musi,to dlaczego oczekujesz od Roma tego? Mi tez nie podoba się wiele ale jest ustawa, której ani Ty ani ja nie zmienimy. Nawiazując do Twojej wypowiedzi- nie widzę w tym nic śmiesznego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ogłoszeniu konkursowym jest wymaganie dodatkowe: znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym. Nie zaznaczono jakiego języka, rozumiem, ze romski jest akceptowalny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jaki to stan zdrowia pozwala na zatrudnienie na kierowniczym stanowisku? Pani radna Marzanna jest inwalidką jak się sama pochwaliła i jest kierowniczką. Mi tu pachnie dyskryminacją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe które przepisy zna pan Maj:  ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 994 z późn. zm.),  ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 1260 z późn. zm.),  ustawy dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz.1257 z późn. zm.),  ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz. 2077 z późn. zm.) w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostki,  ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2018r., poz. 1508 z późn. zm.),  ustawy o świadczeniach rodzinnych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2220 z późn. zm.),  ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 998 z późn. zm.),  ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2134 z późn. zm.),  ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 554 z późn. zm.),  ustawy kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 917 z późn. zm.),
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie mam do tego gościa ale szczerze to jako mieszkaniec Puław mam już serdecznie dość oglądania codziennie jego gęby na zdjęciach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O to kryterium też jest dobre: zdolności logistyczno-organizacyjne :)))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"cd. Czyli jesli w filmie Apocaliptoo" brakuje jednego kluczowego fragmentu - palenia drzew. Karczowania znacznych polaci i ich palenia przez glownego bohatera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No chyba czas najwyższy na jakieś pozytywne zmiany po 3 dekadach zastoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ktoś się zajmie autami parkujacymi na miejscach dla niepełnosprawnych, stoją na nich wyłącznie auta nie uprawnione do parkowania. Ulica Wroblewskiego 23 podjeżdża osoba niepełnosprawna i nie ma gdzie zaparkować auta bo oba miejsca są zajęte przez auta nieuprawnione więc dzwoni na Straż Miejską a tam odpowiedź nie mamy patrolu więc dzwoni na Policję i słyszy że to sprawa Straży Miejskiej. Czyli jest przyzwolenie do parkowania na niebieskich kopertach osób zdrowych. To już nie pierwszy raz gdy Straż Miejska i Policja nie reaguje na taką sytuację. Czyli ja mam parkować auto pod halą sportową i o kulach wracać do domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...