Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydent Puław o faworyzowaniu pewnych grup. Czy nowy dyrektor MOPS to zmieni?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 stycznia 2019 r. o 19:37 Powrót do artykułu
W końcu konkurs na dyrektora bo inni zatrudniani bliżej dyrekcji jakoś go nie mieli albo robiony "pod konkretne osoby"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Maj zainteresuj się Strażą Miejską i Policją bo sobie nie radzą podam przykład. Auto na angielskich tablicach jeździ po chodniku parkuje gdzie popadnie a to na trawie,na miejscu dla inwalidów lub na placu zabaw przyjeżdża straż miejska i nic nie mogą zrobić ponieważ nie ma właściciela auta a że ma angielskie tablice to się nic nie da zrobić to samo mówi Policja.  Czyli na angielskich tablicach można parkować wszędzie bez konsekwencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś sp Lepper się zapytał -jak można zgwalcic prostytutke- A teraz widzę ze Maj próbuje  bo chce chyba być ponad prawem i srac  na ustawy.  Huja zrobisz Pawelku bo to nie jest problem pulaw tylko całej polski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ktoś się zajmie autami parkujacymi na miejscach dla niepełnosprawnych, stoją na nich wyłącznie auta nie uprawnione do parkowania. Ulica Wroblewskiego 23 podjeżdża osoba niepełnosprawna i nie ma gdzie zaparkować auta bo oba miejsca są zajęte przez auta nieuprawnione więc dzwoni na Straż Miejską a tam odpowiedź nie mamy patrolu więc dzwoni na Policję i słyszy że to sprawa Straży Miejskiej. Czyli jest przyzwolenie do parkowania na niebieskich kopertach osób zdrowych. To już nie pierwszy raz gdy Straż Miejska i Policja nie reaguje na taką sytuację. Czyli ja mam parkować auto pod halą sportową i o kulach wracać do domu.
 Dzwoń na taxi elmo albo na pizzerie desperado to Cię podwioza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W normalnym mieście założyliby blokadę i kierowca sam by się znalazł...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obyś Ty nie musiał dzwonić w te miejsca jako niepełnosprawny. Trochę empatii może?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe które przepisy zna pan Maj:  ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 994 z późn. zm.),  ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 1260 z późn. zm.),  ustawy dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz.1257 z późn. zm.),  ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz. 2077 z późn. zm.) w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostki,  ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2018r., poz. 1508 z późn. zm.),  ustawy o świadczeniach rodzinnych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2220 z późn. zm.),  ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 998 z późn. zm.),  ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2134 z późn. zm.),  ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 554 z późn. zm.),  ustawy kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 917 z późn. zm.),
A które ty znasz ? żal ci, że nie możesz starać się o to stanowisko ?
 Ja nie jestem i nie będę prezydentem Puław i nie będę szefem dla dyrektora mopsu.  Żal mi tylko i wyłacznie miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu konkurs na dyrektora bo inni zatrudniani bliżej dyrekcji jakoś go nie mieli albo robiony "pod konkretne osoby"
 Ten konkur też z pewnością już ktoś wygrał. Obstawiam pisowskie korzenie przyszłego dyrektora(ki).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ktoś się zajmie autami parkujacymi na miejscach dla niepełnosprawnych, stoją na nich wyłącznie auta nie uprawnione do parkowania. Ulica Wroblewskiego 23 podjeżdża osoba niepełnosprawna i nie ma gdzie zaparkować auta bo oba miejsca są zajęte przez auta nieuprawnione więc dzwoni na Straż Miejską a tam odpowiedź nie mamy patrolu więc dzwoni na Policję i słyszy że to sprawa Straży Miejskiej. Czyli jest przyzwolenie do parkowania na niebieskich kopertach osób zdrowych. To już nie pierwszy raz gdy Straż Miejska i Policja nie reaguje na taką sytuację. Czyli ja mam parkować auto pod halą sportową i o kulach wracać do domu.
Dzwoń na taxi elmo albo na pizzerie desperado to Cię podwioza
 Taxi elmo już jest miejską spółką?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe które przepisy zna pan Maj:  ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 994 z późn. zm.),  ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 1260 z późn. zm.),  ustawy dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz.1257 z późn. zm.),  ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz. 2077 z późn. zm.) w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostki,  ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2018r., poz. 1508 z późn. zm.),  ustawy o świadczeniach rodzinnych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2220 z późn. zm.),  ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 998 z późn. zm.),  ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2134 z późn. zm.),  ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 554 z późn. zm.),  ustawy kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 917 z późn. zm.),
A które ty znasz ? żal ci, że nie możesz starać się o to stanowisko ?
 Skoro prezydent będzie przesłuchwał kandydatów ze znajomości powyższych przepisów to musi je mieć w malutkim paluszku ;))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe które przepisy zna pan Maj:  ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 994 z późn. zm.),  ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 1260 z późn. zm.),  ustawy dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz.1257 z późn. zm.),  ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz. 2077 z późn. zm.) w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostki,  ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2018r., poz. 1508 z późn. zm.),  ustawy o świadczeniach rodzinnych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2220 z późn. zm.),  ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 998 z późn. zm.),  ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2134 z późn. zm.),  ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 554 z późn. zm.),  ustawy kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 917 z późn. zm.),
A które ty znasz ? żal ci, że nie możesz starać się o to stanowisko ?
Skoro prezydent będzie przesłuchwał kandydatów ze znajomości powyższych przepisów to musi je mieć w malutkim paluszku ;))
 To ciekawy wątek. Kto jest w komisji konkursowej? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z wiekim szcunkiem do nowego Pana Prezydenta ale wygłaszając takie tezy widać , że nie ma zielonego pojęcia o podstawowych aktach prawnych na podstawie których działają Ośrodki Pomocy Społecznej. Nawet jeśli Pan Prezydent potrafi je wymienić to na pewno ich nie czytał, nie mówiąc już o czytaniu ze zrozumieniem. A jak już jestem przy głosie to może ktoś z Państwa najbardziej " wyszczekanych " pomógłby Panu Prezydentowi popracować nad sposobem wypowiadania się , bo szczerze mówiąc razi mnie jak w publicznych wypowiedziach popełnia błędy gramatyczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez taka postawę pan prezydent tylko poróżnia ludzi....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe które przepisy zna pan Maj:  ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 994 z późn. zm.),  ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 1260 z późn. zm.),  ustawy dnia 14 czerwca 1960r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz.1257 z późn. zm.),  ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz.U. z 2017r. poz. 2077 z późn. zm.) w zakresie niezbędnym do funkcjonowania jednostki,  ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2018r., poz. 1508 z późn. zm.),  ustawy o świadczeniach rodzinnych (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2220 z późn. zm.),  ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 998 z późn. zm.),  ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 2134 z późn. zm.),  ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 554 z późn. zm.),  ustawy kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2018r. poz. 917 z późn. zm.),
A które ty znasz ? żal ci, że nie możesz starać się o to stanowisko ?
Skoro prezydent będzie przesłuchwał kandydatów ze znajomości powyższych przepisów to musi je mieć w malutkim paluszku ;))
Ciekawe czy Grobel je znał ? po ponad 20 latach na "stołku" powinien je znać na pamięć.
 Pooglądaj i posłuchaj debat kamoanijnych zobaczysz różnicę pomiędzy Groblem i Majem. Grobel zjadał go jeszce przed przystawką. A tak dodatkowo to majowcy macie jakiś wielki kompleks groblowy. Przez kolejne 5 lat bedziecie się na niego powoływać? Czas zmienić płytę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każda istota , która ma trochę przysłowiowego oleju w głowie wie , że pomoc przyznawana jest na podstawie konkretnych przepisów prawa a nie na podstawie tego czy ktoś jest jest wysoki albo niski czy mądry albo głupi. Tu nie ma widzi mi się....jak można więc mówić o faworyzowaniu grup...jeżeli wynikają jakieś różnice w przyznawaniu pomocy to wynikają one z ustaw sejmowych...Ludzie opamiętajcie się ...Nie mieszkam już w Puławach ale wstyd mi jest za Puławy kiedy widzę jakiś nagłówek w internecie a potem te płytkie dyskusje podsycone nienawiścią...Wstyd mi za moje rodzinne miasto :(((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jednak można być prezydentem w tym kraju j reprezentować interesy narodu który go wybrał. Brawo Panie prezydencie. Cyganie to leserzy żerujący na pomocy socjalnej. I żadna propaganda Nomady tego nie zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację dzięki Bogu nie mam z Wami do czynienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do komory gazowej z tymi brudasami I po problemie Ave
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent Maj wypromował się na temacie... Cyganów, nic nie wskóra w tym, bo jak ocenić pochodzenie? pomiarami twarzoczaszek? efektem będzie tylko zła opinia o mieście, mało, część Cyganów/Romów opuści miasto, liczba ludności znowu zmaleje, PS. ja oczekuję ściągnięcia inwestycji, powstania nowych miejsc pracy, nie tematów do ględzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MZK przegrały przetarg na wożenie dzieci szkolnych w gminie Kazimierz Dolny. Nie widzę żadnej reakcji ze strony władz spółki czy miasta, którym ta spółka podlega.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...