Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prezydent Puław tnie dodatki motywacyjne dla dyrektorów szkół

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 stycznia 2019 r. o 13:14 Powrót do artykułu
trzeba było  uczyć się na ks. lekarza adwokata a nie na nauczyciela i miałbyś  pieniądze
 ALBO NA PREZYDENTA ---- "... Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem uchwały, Paweł Maj będzie otrzymywał 9 798 zł. Dla porównania, uposażenie jego poprzednika, Janusza Grobla w ostatnich miesiącach wynosiło 9 940 zł (nie licząc dodatku za wysługę lat). Uchwała w sprawie wynagrodzenia nowego prezydenta przeszła 17 głosami, przy 3 wstrzymujących się... "   Czytaj więcej: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/ile-moze-zarabiac-nowy-prezydent-pulaw-mniej-niz-poprzednik,n,1000233026.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łatwo odbierać dodatki, jednak trudno jest zrealizować wyborcze obietnice związane ze społecznością romską. Zawiedzony wyborca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze trochę takich durnych decyzji i szkoły pozamykaj bo nie będzie miał kto uczyć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Redaktor nasmarował wieści po miesiącu od ustalenia dodatków motywacyjnych dla dyrektorów, tyle że oprócz przekazanej informacji nie ma pojęcia o czym pisze i nie ma w tej kwestii wiedzy. Dodatek motywacyjny jest jednym ze składników wynagrodzenia nauczyciela, jak również dyrektora zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela określany jest uchwałą organu prowadzącego (nie prezydenta, starosty, burmistrza, czy wójta). Dlatego też stwierdzenie w artykule, że „Prezydent ma zamiar stworzyć również nowe zasady ich przyznawania” jest nieuprawnione i jest nieprawdą, bo to nie leży w kompetencji Prezydenta, lecz Rady Miasta. W artykule Pan Redaktor posługuje się również nieprawdziwymi stwierdzeniami, że Prezydent tnie, obniża dodatki motywacyjne dyrektorom. Otóż z brzmienia Uchwały Nr X/89/15 Rady Miasta Puławy z dnia 24 czerwca 2015 r. w sprawie określenia w drodze regulaminu wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków oraz niektórych innych składników wynagrodzenia dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego i regulaminu stanowiącego załącznik do niej wynika, że dodatek motywacyjny jest przyznawany dwa razy w roku na okresy od 1 stycznia do 31 sierpnia i od 1 września do 31 grudnia (§2 ust. 5 regulaminu). Przyznanie tego dodatku oraz jego wysokość jest uzależniona spełnieniem warunków określonych w §1 tegoż regulaminu. Oczywistym jest, by ocenić spełnienie tych warunków trzeba sięgnąć wstecz, czyli ocenić dokonania w okresie przed jego przyznaniem. I przykładowo, jeśli dana osoba uzyskała poprzednio dodatek motywacyjny w wysokości np. 15%, a na nowy okres otrzymuje np. 5% to nie jest obniżka, tylko ocena jak w poprzednim okresie pracowała dana osoba i przyznanie dodatku w nowej wysokości na kolejny okres. W kontekście decyzji Prezydenta zasadnym staje się pytanie w jaki sposób ocenił od momentu objęcia funkcji z dniem 22 listopada 2018 r. dokonania dyrektorów na podstawie obowiązującej uchwały i regulaminu, by z końcem grudnia 2018 r. przyznać dodatki motywacyjne poszczególnym dyrektorom na kolejny okres? Inną kwestią jest wypowiedź Prezydenta „…Nie dostrzegłem jasnych kryteriów przyznawania tego rodzaju nagród…” czyli tych określonych w regulaminie, a dotyczących również nauczycieli zatrudnionych w puławskich szkołach. Bardzo jestem ciekawa propozycji Prezydenta odnośnie uściślenia tych kryteriów, które ewentualnie przedstawi Radzie Miasta, by podjęła stosowną uchwałę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba było  uczyć się na ks. lekarza adwokata a nie na nauczyciela i miałbyś  pieniądze
ALBO NA PREZYDENTA ---- "... Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem uchwały, Paweł Maj będzie otrzymywał 9 798 zł. Dla porównania, uposażenie jego poprzednika, Janusza Grobla w ostatnich miesiącach wynosiło 9 940 zł (nie licząc dodatku za wysługę lat). Uchwała w sprawie wynagrodzenia nowego prezydenta przeszła 17 głosami, przy 3 wstrzymujących się... "   Czytaj więcej: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/ile-moze-zarabiac-nowy-prezydent-pulaw-mniej-niz-poprzednik,n,1000233026.html
 Ten dodatek to wysługa lat u pana Grobla. Wynosiła ona1000 zł miesięcznie. Te 1000 zł daje 12 tys rocznie płacone mu przez lata przez mieszkańców miasta Puławy? Czy nie o tyle też mniej zarobi nowy prezydent? Czy nie  o tyle też wiecej zostanie rocznie w kasie miasta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łatwo odbierać dodatki, jednak trudno jest zrealizować wyborcze obietnice związane ze społecznością romską. Zawiedzony wyborca.
 Ludzie dajcie mu zyc. Minęły dwa miesiące. Chyba priorytetem była sprawa budżetu i mnóstwo spraw podczas przejmowania urzędu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lufa w krzokach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba było  uczyć się na ks. lekarza adwokata a nie na nauczyciela i miałbyś  pieniądze
ALBO NA PREZYDENTA ---- "... Zgodnie z opublikowanym niedawno projektem uchwały, Paweł Maj będzie otrzymywał 9 798 zł. Dla porównania, uposażenie jego poprzednika, Janusza Grobla w ostatnich miesiącach wynosiło 9 940 zł (nie licząc dodatku za wysługę lat). Uchwała w sprawie wynagrodzenia nowego prezydenta przeszła 17 głosami, przy 3 wstrzymujących się... "   Czytaj więcej: ***s://***dziennikwschodni.pl/pulawy/ile-moze-zarabiac-nowy-prezydent-pulaw-mniej-niz-poprzednik,n,1000233026.html
Ten dodatek to wysługa lat u pana Grobla. Wynosiła ona1000 zł miesięcznie. Te 1000 zł daje 12 tys rocznie płacone mu przez lata przez mieszkańców miasta Puławy? Czy nie o tyle też mniej zarobi nowy prezydent? Czy nie  o tyle też wiecej zostanie rocznie w kasie miasta?
a ile daje 10tys płacone co miesiac przez 5 lat kadencji?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CK zażył zdecydowanie za dużo Harnasia. Ostrożnie z ciupagą w takim stanie :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi się wydawało, że prezydent miał Romom zabrać a nie nauczycielom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tanie, słabe populistyczne działanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIe macie wrażenia, że coś jest nie tak z tymi kciukami w dół i w górę? Jak daję do góry pokazuje się minus i na odwrót.
 Tak, coś jest nie tak. To pewnie manipulacja aby Majowi rosło. Ups, że on aż takich bodźców potrzebuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi się wydawało, że prezydent miał Romom zabrać a nie nauczycielom.
Znać ktoś uznał, że front romski wyczerpał już swoje propagandowe możliwości i trzeba nowy otworzyć, a skoro kacyków w urzędzie i spółkach tknąć nie można, to po pomocy społecznej teraz padło na oświatę 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny rodzicu.  Żenadą jest, że Ty i wielu Tobie podobnych - nie mających bladego pojęcia o pracy nauczycieli -  opluwacie, obrażacie i odbieracie chęć i radość z pracy takim jak Ja , którzy robią wiele, żeby z małych dzbanków nie wyrosły DUŻE DZBANY - takie jak TY -  a jak widać nie jest to proste zadanie. Uwierz mi, warte dużo więcej niż te 3 333 i wakacje.  Może jak jest tak super to poucz się trochę i spróbuj szczęścia w tym zawodzie - jest coraz mniej chętnych - ciekawe dlaczego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2 miesiące wakacji, ferie, pełno wolnego w trakcie roku szkolnego to daje ok. 9 mcy pracy w ciągu roku. Jeżeli przykładowo nauczyciel zarabia 2500 zł do ręki x 12 m-cy = 30 000 rocznie podzielić na faktycznie przepracowane 9m-cy = 3 333 zł. Za kilka godzin dziennie pracy... oni jeszcze chcą podwyżki. żenada.
  Szanowny rodzicu.  Żenadą jest, że Ty i wielu Tobie podobnych - nie mających bladego pojęcia o pracy nauczycieli -  opluwacie, obrażacie i odbieracie chęć i radość z pracy takim jak Ja , którzy robią wiele, żeby z małych dzbanków nie wyrosły DUŻE DZBANY - takie jak TY -  a jak widać nie jest to proste zadanie. Uwierz mi, warte dużo więcej niż te 3 333 i wakacje.  Może jak jest tak super to poucz się trochę i spróbuj szczęścia w tym zawodzie - jest coraz mniej chętnych . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele chcą zpodwyżki tyle co policjanci. Zenada. Porównuą sie praca do glin. Cyba ich powa......o.
 Panie "plicjancie" - ja szanuję i popieram walkę Pana kolegów o podwyżki.  Przykre, że Panu brakuje odrobiny wyobraźni, zrozumienia i szacunku dla innych.  Może dlatego, że jak widzę należy Pan do tej mam nadzieję nielicznej już grupy, która pracuje w systemie dwójkowym, więc proponuję następnym razem poprosić o pomoc kolegę, który lepiej zna się na pisaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno pan prezydent jest tu z nami!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele chcą zpodwyżki tyle co policjanci. Zenada. Porównuą sie praca do glin. Cyba ich powa......o.
Panie "plicjancie" - ja szanuję i popieram walkę Pana kolegów o podwyżki. Przykre, że Panu brakuje odrobiny wyobraźni, zrozumienia i szacunku dla innych. Może dlatego, że jak widzę należy Pan do tej mam nadzieję nielicznej już grupy, która pracuje w systemie dwójkowym, więc proponuję następnym razem poprosić o pomoc kolegę, który lepiej zna się na pisaniu.
 Drogi nauczycielu pracuję w systemie trójkowym czyli wydział naukowców. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zalogować się jako kobieta to musi być boskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze zaczął Pan Prezydent, ale nie ten kierunek.Po pierwsze albo polityka albo dyrektorowanie szkoła. Uważam, ze funkcja dyrektora powinna być apolityczna, wtedy nie było by patologii motywacyjnej. Pani Wojcik z Panem Groblem maja byc wiceprezydentami za zasiedzenie. Bo stołki im prrzyrosły. Bo oni zmienia ugrupowanie i przejda do Maja. Kolejne gdzie zobowiazania przedwyborcze pana Maja.Jak widze kolejne skwery.No tak bo jak zamkna Azoty to bedzie Puławy maja byc osrodkiem dla geriatrii. Po co tak droga hala. Ciekawy jestem ile da klub a nie tylko miasto i sponsorzy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...