Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy na czele rankingu zamożności

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 lutego 2017 o 18:54 Powrót do artykułu
KRĘTACTWO!!!        Uczony pismak z województwa Lubelskiego, niech wprzódy określi obszar Lubelszczyzny, bo nie każde miasto należy do tej ojczyzny, a jak teren wskaże, to uczyni coś mądrego! PAN!!! Lubelszczyzna, to nie woj. lubelskie, a więc, które miasta leżą na lubelskiej ziemi, bo z treści wynika, że każde do owej  ziemi, co jest kłamstwem i udowodnili, to uczeni! Morał!! Celowe manipulowanie synonimem ukazuje, że wystąpiły kłopoty z myśleniem! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII  Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie GROBEL zobacz pan jak wyglądają inwestycje miejskie. Tragedia
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odniose się do wpisu kogos kto pozwala sobie domniemywac, że: - nałogowo pije piwo, mógłby się zdziwić bo nie spozywam alkoholu ;) - w *** byłem i gówno widząłe, nie będe polemizował gdzie kto był co roił i co widział ;) szkoda czasu - piec w ppnt jest z nasa ;) wolne żarty ;) - co do osiągnięć shimy nie neguję zaznaczam tylko że w ppnt wymieniona firma chyba niewiele produkuje, choć oczywiście projektowanie to najbardzie dochodowa część tego biznesu, a magazyn przepraszam, ale powierzchni magazynowej nie buduje sie za kilkanaście milionów publicznych pieniędzy - co robie w wolnym czasie to moja sprawa, moge lub nei musze korzystac z oferty kulturalnej proponowanej przez puławy bo np nie odpowiada mi repertuar ;) a serio, uważasz ze to o czym piszesz jest niebywałym osiągnieciem dla takiego miasta jak puławy? mozliwe, ale zapytam...co z izabeliadą np? i jak wyglądaja puławy ze swoją oferta kulturalną i turystyczna na tle okolicznych miast? dalej... osiągnięcia firm czy instytutów moga cieszyć i ciesza jednak mają sie nijak do zarządzzania budżetem miasta i wpywów z podatków ;) wspominałem już że nawet 100 patentów nie zrekompensuje pieniędzy wyrzucanych w błoto, na pomniki władzy nikomu niepotrzebne lub wykonane w sposób niedbały. owszem, moge oczekiwać od grobla i jego ekipy, że bedzie się ze swoich zadan wywiazywał odowiednio, niestety nie robi tego. a teraz korzystam z rady i ide odsniezyc ;) pozdrowienia dla pracownika ppnt piszącego posty. 
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, piec w PPNT jest produkcji amerykańskiej firmy i takie same piece wykorzystuje NASA. Zamiast zrzędzić na forum proszę wziąć się do nauki i roboty i korzystać z zasobów Parku.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Panie, to że piec wykorzystuje NASA nie oznacza że od NASA nabył go PPNT a to wynika z Pana wpisu ;) do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu. 
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu.  Nooo... ćwicz, ćwicz, bo umiejętność pisania obowiązuje od I klasy podstawówki. Niektórzy zarabiają w PPNT, inni trollingiem...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej zdyskredytować kogoś ze chlebodawcy, że za kasę, trolling. Człowieku sam trolujesz i oceniasz swoim poziomem. Wyimaginuj sobie, że naprawdę komuś może zalezec jeszcze na naszym mieście i nie wszystko robi się za kasę.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J.Ś napisał:
$ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Pytanie tylko co z tego wynika, co my jako mieszkańcy miasta mamy z tego, że dochód z podatków jest tak wysoki? Czy za tym idą inwestycje, poprawa jakości życia czy choćby widoczna redukcja zadłużenia miasta? Prawda jest taka, że mamy fatalne drogi, zapuszczone, wręcz zdewastowane centrum (Piłsudskiego i Centralna) kiepską opiekę zdrowotną (przychodnie w fatalnym stanie, szpital - powiatowy, ale gorzej niż fatalny) a w ostatnim czasie zamieszanie z siecią szkół (jaki to problem dla "bogatego" miasta). J.Ś
 Wystarczy wybrać się do innych miast, pomieszkać  i zobaczysz różnicę. Puławy to jedno z lepszych miast do życia po tej stronie Wisły. Wielu przyjezdnych widzi to od razu, że jest to zamożne miasto
Akurat mam możliwośc spojrzenia na to z perspektywy osoby pracującej w wielu miejscach w Polsce, zarówno naa zachód od Wisły jak i na wschód. Do Pulaw zawitałem jakieś 12 lat temu, to był mój pierwszy kontakt z tym iastem i owszem, robiło całkiem sympatyczne wrażenie, jednak czas leci, świat się zmienia. Doskonale widac to porównując miasta Podkarpacia (Krosno, Dębica, Mielec, Stalowa Wola) czy wschodniej Małopolski (Gorlice, Grybów, Wojnicz). O Rzeszowie czy Nowym Saczu nawet nie wspomne. Dobre drogi, nie tylko w miastach ale równiez w okolicy, gospodarka oparta nie na jednym podmiocie (ZA), faktyczne osiągnięcia stref przemysłowych (Mielec). Ogólne bardzo dobre wrażeni. Na Lubelszczyźnie równiez mońza szukac przykładów lepszego wykorzystania szans, np w Biłgoraju ;) A Puławy? Strefa ekonomiczna w ktorej buduje się place manewrowe szkoły jazdy, PPNT z agencją reklamy, magazynami? Marina do remontu i zupełnie nie widze jej sensu, skwer istne bagno, centrum zdewastowane, bez miejsc parkingowych z zamykającymi się lokalami, blaszana dolina gdzie nie ma szans na normalne poruszanie w godzinach szczytu? To jest to piekno Puław? Moze dodac jescze zapuszczony ogród dolny i łache wiślaną? Krzywe chodniki pamiętajace PRL? Szpital gdzie na każdym oddziale straszy syf i kiła? Niestety można by tak długo.
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co do puławskich Instytutów to naprawdę radzę zajrzeć do literatury fachowej, albo chociaż na ich strony. Osiągnięć mają dużo i to kalibru europejskiego, a nawet światowego.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie mi zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. Dlatego coś robię, zamiast srać we własne gniazdo na forum publicznym. PPNT jest super przedsięwzięciem, Puławy są bardzo przyjazne ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym (oby PKP szybko dostosowali!), i mam nadzieję, że żadne drzewo w tym mieście nie zostanie scięte.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PPNT super niewydajne i kosztowne przedsięwzięcie za nasze pieniadze. Tez zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. To nie znaczy ze będę tolerował buble, nepotyzm, wręcz debilizm, wywalanie pieniędzy w błoto. A inwestycje leza
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli że PPNT nie był inwestycją? Dla półgłówków zapewne... Wg mnie lepszą niż aquapark. Na Azotach masz inwestycję rozpoczętą za prawie 400 milionów. Byłaby jeszcze elektrownia za prawie 2mld, ale ten popieprzony PiS dorwał się do władzy. Nepotyzm to plaga całego kraju, a PiS właśnie pokazał, że będzie jeszcze gorzej. Praktycznie zlikwidował niezależną służbę cywilną i teraz trzeba będzie najpierw zdobyć legitymację partyjną, żeby znaleźć pracę w administracji. A ogólnie administracja jako taka jest wrzodem tego miasta i państwa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  Podobnie zmarnowano teren po jednostce wojskowej, pozwolono na zabudowanie terenu blaszakami... Jeśli ktoś  zajmuje urząd od kilkudziesięciu lat to przestaje się starać, walczyć.  Będzie tylko trwać.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi zadowolić. Tj. wiem, tylko nie mam jakichś paru miliardów, by zrobić to ładnie, funkcjonalnie i holistycznie... ;)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego biegnąca od Żyrzyna do Parchatki jest moim zdaniem pomysłem rozsądnym. Dobrze by było, gdyby młodzi działacze społęczni tavy jak radny Kwapiński czy radny Matras podjęli sie pilotowania tej inicjatywy, myślę, że wielu mieszkańców Puław wsparłoby ją zarówno finansowo, jak i zbieraniem podpisów. To lepsze, niż wybrakowane mariny, czy puste ppnt.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.