Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy: Skąd te niedopłaty za ciepło?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 grudnia 2017 r. o 15:09 Powrót do artykułu
jasne...wygrać z OPECE-m....dobry żart
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można, można... mi kiedyś podnieśli współczynnik ocieplenia. Trzeba pytać za co. Nie znaleźli logicznego wyjaśnienia, to przyprowadzili poprzedni. Sąsiadka nie spytała, to płaci więcej. A mogła iść razem. No, ale jak chce się, by samo się zalatwiło. To tak jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może pan prezydent Janusz G. za nasze ciężko zarobione pieniądze zorganizuje następna balangę z wódą? Proszę o zaproszenie. Chociaż wypije z żalu ale za swoje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozmawiałam z wieloma osobamiw kolejce do kasy psm i usłyszałam ,ze niektóre osoby maja ponad 1000 zł dopłacić.Teraz po takich rozliczeniach w ogóle nie grzeją siedzą ciepło ubranoe w kamizelkach ocieplanych bo znowu się boją ,ze dostaną to samo.Niby podwyżek ciepła nie było a sumy niebotyczne na kieszeń emerytów,rencistów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spódzielnia powinna nawiązać umowę z LPCE- M ,zdjąc podzielniki bo to lipa ,pobierac w czynszu  za ciepło zaliczkę rozliczać  po okresie grzewczym przez Spóldzielnię .wzorować się na Spóldz.Mieszk. Motor w Lublinie . Nie ma podzielników jest sprawiedliwie a kierownicy adm regulują z lPCEM na bieżąco moc zamówioną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba podjąc uchwały na zebraniach przedstawicieli w Spóldzielni , można zwołać walne macie statut spóldzielni , zobowiąząć zarząd do podpisania z LPCEM jednej umowy na grzanie w osiedlach. Teraz im lepiej zakręcicie te kurki z ciepłem tym więcej dopłacicie . Na zebraniu pogadacie ,pożalicie a faktury i tak zpłacicie . Trzeba działać inaczej .Po to macie Zarząd spódzielni ,żeby pilnował waszych interesów .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobra rada napisał:
 Nie ma podzielników jest sprawiedliwie a kierownicy adm regulują z lPCEM na bieżąco moc zamówioną
dobra rada napisał:
A możesz napisać w jaki to sprawiedliwy sposób dzielone są koszty ogrzewania na poszczególne lokale?
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, czemu artykuł komentują ludzie z Lublina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba z głową ogrzewać mieszkanie .Otwarte okna,zawory na max to jest praktyka lokatorów,a potem zdziwienie ile to mają dopłaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, czemu artykuł komentują ludzie z Lublina?                                           WROGIE PRZEJĘCIE!!! LUBLIN PRZEJMUJE PUŁAWY!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bylem pierwszym pracownikiem opec po przejscu z mpgk a jednoczesnie odbiorca ciepla.Nie bylo zastrzezen do kosztow za ogrzewanie a kiedy zamontowano podzielnik z odczytem elektronicznym wowczas zrezygnowano z wspolczynnika redukcyjnego grzejnika i i wprogramowano wielkosc grzejnika do pamieci kazdego podzielnika.Wowczas koszty ogrzewania wzrosly i podam co z tego wyniklo.W 2013 roku przy zuzyciu 1720 jednostkach koszt ogrzewania bez innych kosztow wyniosl 310 pln.Natomiast za okres 2014/2015 przy 760 jednostkach koszt ogrzewania wyniosl 625 pln bez kosztow podstawowych.W/w przyklad swiadczy dlaczego musimy doplacac do oplat podstawowych w ciagu roku grzewczego gdyz latwo wyliczyc ile kosztuje jedna kreseczka na podzielniku.1-wariant to okolo 20 groszy 2-wariant to okolo 82 groszy.Latwo mozna sobie wyliczyc ile kosztuje dzienne a pozniej miesieczne ogrzewanie mieszkania od listopada do konca marca tj 5 m-cy placac jeszcze 7-miesiecy nie korzystajac z ogrzewania.Lokatorzy mieszkan naprawde nie maja innego wyjscia jak zakrecac doplyw czynnika grzewczego zeby zmiescic sie w podstawowych oplatach gdyz w przeciwnym wypadku zasila opec pokazna kwota.Mam dobra rade zeby miec cieplo w mieszkaniu nalez zrezygnowac z podzielnikow choc doliczona nam bedzie kwota zalezna od wielkosci mieszkania z zostana zamontowane kryzy regulujace doplyw czynnika grzewczego.Z tego co wiem bloki innych zasobow mieszkalnych zrezygnowaly z podzielnikow i chyba lokatorzy na tym wyszli dobrze i siedza sobie w cieplych pomieszczeniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież w jakiś sposób trzeba oddłużyć patologie ktora zalega z opłatami na kilka baniek,najlepiej sięgnąć do kieszenie zwykłych lokatorów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiś czas temu bardzo dokładnie zacząłem przyglądać się rozliczeniom serwowanym nam przez puławski OPEC. Nie będę pisał co sądzę o ciągłych niedopłatach wielu lokatorów i ogromnych kosztach stałych bo chyba każdy ma to samo zdanie. Mam za to ogromne doświadczenie z budynkiem, który opomiarowany nie jest. Opłaty z licznika głównego dzieli się proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni. I tutaj pojawia się słowo klucz "REGULATOR czy STEROWNIK POGODOWY", który to zgodnie z założeniem ma zmniejszać ogrzewanie w budynku jak jest ciepło albo zwiększać jak jest zimno. Niestety urządzenia takie służą do "lekko kreatywnego" zarządzania ciepłem w naszych blokach i lokalach użytkowych. Zapewniam, że da się je tak ustawić aby tłoczyć w węzeł cieplny wyższą temperaturę niz jest faktycznie potrzebna. Ile razy w ciepły dzień piony są tak gorące, ze można sobie jajecznicę usmażyć. Teraz macie odpowiedź dlaczego ciągłe zmienia się stosunek kosztów stałych do samego zużycia. Już jest 50% na 50%. To właśnie dlatego oszczędzając płacimy więcej i więcej i więcej ......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, tak,  a najlepiej siedzieć w waciaku , a okna ogacić kocami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież wiadomo, że te dopłaty to efekt zadłużenia "przodowników pracy" z pewnego bloku socjalnego, którzy za nic nie płacą i wszystko mają gdzieś, żyją naszym kosztem...Ktoś to musi spłacić, OPEC przecież tego nie wrzuci w koszty, no to wyszło po kilkaset złotych od mieszkania żeby się zrzucić na nierobów...Szkoda tylko, że my uczciwi obywatele musimy za to płacić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czujesz się oszukany przez swoją spółdzielnię mieszkaniową lub wspólnotę mieszkaniową? nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? zgłoś się do nas, pomożemy! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? uważasz, że jesteś oszukiwany? zgłoś się do nas, działamy w twojej sprawie! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mieszkałem w bloku to nigdy nie czaiłem tych opłat za ciepło. Odkąd mieszkam w domku jednorodzinnych nie mam takich problemów. Płacę za zużyty gaz. Ile metrów gazu - taka opłata. Nawet gdyby mieli mi zaproponować rurę z OPEC-u - nie chcę!!! Wolę gaz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, oraz jeden pokój jest czasowo ogrzewany gdy ma przyjechać rodzina. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec cieplo w mieszkaniu nalez zrezygnowac z podzielnikow choc doliczona nam bedzie kwota zalezna od wielkosci mieszkania z zostana zamontowane kryzy regulujace doplyw czynnika grzewczego.Z tego co wiem bloki innych zasobow mieszkalnych zrezygnowaly z podzielnikow i chyba lokatorzy na tym wyszli dobrze i siedza sobie w cieplych pomieszczeniach." 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...