Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rozebrali samowolę budowlaną, a przy okazji zniszczyli drogę

Utworzony przez MARYJAN ARCYBISKUP, 9 grudnia 2009 r. o 21:58 Powrót do artykułu
Jeremi napisał:
Żal mi człowieka.Ale przypominam sobie że tak nie dawno na legalizację samowoli była promocja i za małe pieniążki można było to zrobić .A ten budynek już stał wtedy.Mój szwagierek w ten sposób zalegalizował wcześniej rozbudowaną do wielkości dużej chałupy małą obórkę.No i nie miał zawistnych katolickich sąsiadów.
masz racje pod jednym warunkiem postepowanie administracyjne musialo byc wszczete po 2003 roku i zgloszenie do 31 grudnia zeszlego roku wtedy bez 50 tysi tylko trzeba bylo zrobic projekt zastepczy itp pier***y
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
morda napisał:
Tak jest powiesić i niech się ludzie budują gdzie chcą - w parkach, na cmentarzach, w lasach, na działkach sąsiadów...
człowiek pobudował się na swojej działce i nie mędrkujo cmentarzach itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
grzegor napisał:
Draństwo najwyższego kalibru. Zniszczyć dom w kraju, w którym wg oficjalnych źródeł brakuje ponad 1 mln mieszkań. Ciekawe czy znajdzie się inny urzędas równie zaparty, żeby zapewnić dach nad głową właścicielowi zburzonego domku. Panie inspektorze teraz wygląd działki i otoczenia jest architektonicznym rarytasem. Czy coś takiego przewiduje plan zagospodarowania terenu . Czy o to panu/śtwu chodziło.
to nie pan tylko pani inspektor taka mądra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Robi napisał:
Nie gorączkuj się, nei mówimy tu o pobudowaniu domu od podstaw gdzi esię gościowi podobało a o wyremontowaniu starej chałupy, która stała od 70 lat. Nie wiesz jak było a się gorączkujesz. Facet miał dom po swoich rodzicach, zmienił dach, trochę ulepszył ale nei zmienił obrysu domu. N iestety w tym pioje..nym kraju na wszystko musisz mieć pozwolenie. W tym wypadku potrzebował pozowolenia na budowę. Tak jakby chłupę budował od podstaw. Jak mi się leje na łeb to nei zapie...lam do spółdzielni jak większość frajerów w tym kraju i nie drę ryja, że mi się należy remont bo jakieś gówniane pieniądze płacę w czynszu tylko muszę dach naprawić. Wówczas Inspektora gówno to obchodzi, niech mi się leje bo to moje. Ale jak zmienię dach to oczywiście na to potrzebuję pozwolenia na budowę z projektem od architekta i całą masą pozwoleń. Sam to przerabiam. Dom z lat 50 ale jak chcę pozwolenie to jeszcze potrzebuję zgody WODR na wjazd na budowę. Parodia. Droga na moja posesję istnieje na wszystkich mapach geodezyjnych od ponad 100 lat ale i tak muszę mieć zgodę. Do tej zasranej zgody na drogę istniejącą 100 lat i uzywaną codziennie muszę dołączyć projekt zjazdu za 2 tyś złotych Popier..lony kraj i prawo. Nie wiem czy wiecie ale jak zechcesz sobbie zmienić okna z drewnianych na plastikowe to MUSISZ UZYSKAĆ zgodę od starosty, tzn. musisz taki fakt zmiany okien zgłosić w Starostwie. Jka tego nei zrobisz to starosta może nakazać aby przyjechali i ci te okna ciągnikiem wyrwali albo zapłać karę Poczytaj najpierw a potem się wypowiadaj. Kraj złodzieji i absurdów. Skoro mam chałupę to moge WŁASNY DOM wyremontować dopiero jeśli łąskawie jakiś idiota w starostwie wyda zgodę, poprzedzając wcześniej drenażem mojej kasy na wszystkie pozwolenia. Dodatkowo chłopina powinien zaskarżyć rozbiórkę, nawet egzekucyjnej nei powinno się robić w zimie. Brak mi słów, bluzgo same się cisną ale jeśli ktoś się nei spotkał z tym prawem oko w oko nei zrozumie. łatwo wam oceniać po kilku zdaniach pismaków z gazety. Zainteresujcie się jakie są fakty. PS. Projekt budowlany na rozbudowę domu jest droższy niż gotowy projekt to jako ciekawostka. Chory deb***ny Kraj a te patafiany z rządu zajmują się aferami hazardowymi ajkby to szaremu człowiekowi było do życia potrzebne
masz rację ,tylko chaotycznie piszesz z tych nerwów.Ja wiem coś o tym bo remontowałam stare pomieszczenie adaptacja na cele mieszkalne.Dziesiątki pism,opłat ,prowadzenie dziennika budowy i pies z kulawą nogą nie zajrzał po przeróbce czy to zgodne czy nie .Rzygać się chce co z ludźmi wyprawiają w niby państwie prawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta Dudzińska jest pojebańcem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
keron napisał:
Ta Dudzińska jest pojebańcem.
Za mało powiedziane, i jeszcze k... za nasze podatki bierze wypłatę !!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Dudzińska członek SLD wydała nakaz rozbiórki nigdy nie będąc na w/w działce.Wydanie tak drastycznej decyzji podyktowała mozliwością zawalenia się budynku, gdyż nie przedstawiono projektu przebudowy oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień i pozwoleń. Gdyby ten Pan przebrnął przez machinę urzędniczych przepisów i stracił kilkanaście tysięcy złotych to ten sam budynek stał by zgodnie z prawem i nie stwarzał niebezpieczeństwa zawalenia. Tak czy inaczej dla Dudzińskiej itp. liczą się tylko kwity ,dokumenty itd. Gdyby procedura uzyskania pozwolenia na budowę była bezstresowa, krótka i bezpłatna to tacy ludzie jak ona stracili by pracę. Mnogość przepisów, ustaw ,przepisów od przepisów oraz interpretacje tego wszystkiego dają możliwość zatrudniania tępych ale wiernych i bezwzględnych członków partii lub protegowanych .Gdyby urzędnik miał podjąć sam decyzję zgodnie z logicznym myśleniem to mogło by go to doprowadzić do przegrzania zwojów w mini kalkulatorze jaki noszą pod czaszką. Wiedząc o tym jacy ludzie są urzędnikami dano im jak na tacy ogromną stertę przepisów aby sami nie musieli myśleć. Jest jeszcze ogromny problem odpowiedzialności urzędnika a raczej jej brak za idiotyczne i bezprawne decyzje. Ta decyzja mogła być uchylona ,jednak dumna z siebie protegowana SLD oraz jej kolesie urzędnicy nie dopuszczą do tego aby racja była zwykłego obywatela. Twierdze, że w Polsce mamy dwa państwa. Jedno ludzi uczciwych i myślących, a drugie to państwo polityków ,urzędników, złodzieji itp. którzy żerują na nas i są pasożytem którego nie można wykroić ze zdrowej tkanki. To drugie państwo stało się większe od tego pierwszego i my zwykli obywatele nie dajemy już rady wyżywić tego pasożyta. Tylko taki urzędnik tego nie widzi ,rozrasta się i pasie na nas aż zdechniemy . Przypomnę ,że ten dom został wyremontowany ,zmieniony dach, oraz ścianki działowe. Przed tymi czynnościami inwestor był w starostwie gdzie poinformowano go ,że nie musi uzyskiwać zezwoleń na taki remont. Ufając tym którzy mają nam służyć i działać tylko i wyłącznie dla naszego dobra nie upomniał się o takie zapewnienie na piśmie. Machina absurdów urzędniczo-prawniczych ruszyła .Niech plebs wie kto rządzi w tym państwie i jaki jest silny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hitlerowcy też realizowali tylko prawo. Byłaby świetnym urzędnikiem w tamtej administracji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sas napisał:
Hitlerowcy też realizowali tylko prawo. Byłaby świetnym urzędnikiem w tamtej administracji.
Czarny mundur SS-manki do niej pasowałby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do zasypania powstałych przy rozbiórce dziur,wyrw,kolein i tym podobnych ubytków na działce i drodze dojazdowej można użyć gruzu powstałego przy wyżej wymienionej rozbiórce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy się państwo orientują ale pani Dudzińska - bohaterka artykułu ma w zwyczaju chodzenie po mieszkaniach podlegających starostwu na przeszpiegi. Zwykle mówi, że jest ze starostwa i chciałaby sprawdzić czy państwo mieszkają w ludzkich warunkach. Na miejscu wyciąga aparat cyfrowy i zaczyna robić zdjęcia... Po co???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...