Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Uwaga na skażone mięso i proszek do pieczenia

Utworzony przez charkie, 8 grudnia 2008 r. o 16:20 Powrót do artykułu
Się mi ciśnie wulgarne słowo na "k". Czemu służyć ma podawanie takich informacji do nędzy. Mamy sie potruć bo jakaś firma z Poznania. Brak odwagi komus, żeby podać nazwę firmy, której mam produkty omijać w sklepach. Chodzi o Winiary, DR Otkera, Delecta, Gelwe??? Przypuszczam że wszystkie cztery robią z tego samego surowca. Brak odwagi więc morda w kubeł a nie wywolywać pismaki paniki bo już tylko to potraficie. Czytam wasze wydania papierowe, jest w nim coraz więcej błędów, literówek, niedomówień. Zeszliście na psy. poziom równy podstawówce. Życze poprawy, bo tak inaczej zejdziecie do roli pisemka wykładanego na klatkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt.:"Firma ma swoją siedzibę w Poznaniu.", więc Oetker odpada bo ma siedzibę w Gdańsku. Poza tym skażona substancja znajdowała się w węglanie amonu, a oni używają wodorowęglan sodu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
charkie napisał:
Się mi ciśnie wulgarne słowo na "k". Czemu służyć ma podawanie takich informacji do nędzy. Mamy sie potruć bo jakaś firma z Poznania. Brak odwagi komus, żeby podać nazwę firmy.....
Zgadzam się z przedmówcą. Dlaczego nie podaje się jaki to proszek????? Tylko że.... proszek.... Teraz nikt nie będzie kupował żadnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo tu jest na zasadzie.... wyślij SMS'a a przeżyjesz...... Tylko nikt numeru nie podał.... :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy ten proszek to z Chin czy wyprodukowany u nas i skąd melamina? KTO KONTROLUJE MIĘSO GDY PRZYJEŻDŻA DO POLSKI I CO KONTROLUJE, skoro nie wykryto tych substancji wcześniej? może tam też byż arszenik czy inne draństwo !!! Niech się San-Epid wypowie konkretnie!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...