Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ty też jakoś się nie podpisałeś tylko jako anonim, bo nie sądzę żebyś był głosem całej Wąwolnicy :) Wójt też wcale leszy nie jest, kiedy ostatnio zorganizowane zostało zebranie, wyszedł do ludzi i normalnie porozmawiał o problemach, finansach gminy , itp. ? Chwali się co to nie ma w planach, jakie inwestycję....., ale to są plany, obietnice jak przed wyborami. Jak na razie to zorganizowane zostało kilka imprez + 150 m drogi w Celejowie a minęło już 1,5 roku jego kadencji, czy to jest właśnie ten rozwój o którym piszesz?
Żeby zrealizował wójt swoje plany to mu trzeba ze 40 lat!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W mojej ocenie jest kilka wad i zalet obecnego wójta. Każdy ma swoje sumienie i sam podejmie decyzję czy iść, czy nie iść na referendum. zalety:
  • dobry mówca, dobrze odnajduje się na imprezach, nawiązuje liczne kontakty itd.
  • potrafi przekonać do siebie radę, szczerze za to go podziwiam, bo nie wiem jak z taką czarną masą współpracować, a tu proszę jedzą mu z ręki
  • w końcu upamiętnia to co należy upamiętniać
  • zdaje się, że myśli w kategoriach odpowiedzialności za budżet, tak mi się wydaje, Pietrak zadłużył gminę do tego stopnia, że trzeba nie mieć jakiegokolwiek poczucia przyzwoitości by jeszcze startować w wyborach
  • pomimo błędów, wydaje się, że powoli się uczy 
  • angażuje się, bezpośredni poprzednik potrafił wyjść na początku spotkania bo mu dzieci płakały w domu.
  • minusy:
  • traktuje szkoły jak sklep ze śrubkami, a to instytucja wychowująca dzieci, która niestety kosztuje
  • stracił zaufanie ludzi i zmarnował ogromny potencjał poparcia, przez to, że nie szanuje opinii ludzi (zainteresowani dowiadują się o podjętych już działaniach z plotek, bądź prasy)
  • otacza się ludźmi, który go pogrążają (Dunia> złamana obietnica o niezatrudnianiu zastępcy, więc zatrudniony w formie doradcy)
  • Skarbnik (odpowiedzialna za fatalny stan finansów)
  • zwalnia zasłużone osoby (to prawda czy nie prawda, że do zwolnienia jest Pani Sekretarz?), najprawdopodobniej wskazane przez Skarbnik (która pięknie się wysławiała o kandydacie Łagunie w czasie kampanii wyborczej i zamiast w pierwszej kolejności polecieć za dywersję, to jest teraz trzecią osobą w gminie
  • propozycje zmian w szkołach nie są pokryte wiarygodnymi wyliczeniami (czy to czasem nie jest zadanie Skarbnik? Za co bierze ponad 100 tys. PLN brutto rocznie ?
  • ile gmina zapłaciła za przegrane sprawy sądowe, płacąc odszkodowania za niesłuszne zwolnienie kilku osób?
  • dziwna zbieżność adresów zamieszkania zatrudnionych osób
  • brak kalkulacji przy planach przekształcenia szkoły w Wąwolnicy w zespół szkół. Może chodzi o stołek dyrektorski?
  • Na ulicy dowiaduję się, że w szkole ma być catering i firma sprzątająca? Czy ktoś to zdementował albo potwierdził? Innymi słowy jak funkcjonuje komunikacja urząd-obywatel? Ile prawdy jest w plotkach, bo do tej pory sporo się sprawdzało.
  • w szybkim czasie stracił poparcie PiS-u. Już mówię dlaczego, a dlatego, że obraził P. Sadurską, zatrudniając jej samorządowego wroga, Dunię. Nikt w PiSie nie kiwnie palcem, żeby bronić wójta. "Radź sobie chłopie sam, nas to nie obchodzi." Tak można streścić ich stanowisko.
Typuję taki wynik: w I turze z Karmanowic zagłosowało 473 na 1092 uprawnionych. Patrząc na poziom ich (zdenerwowania by było bardziej dyplomatycznie) to 700 głosów jest gwarantowane. Z Wąwolnicy, patrząc na ludzi ze szkoły, ich rodziny, rodziny urzędników, o ile mają jaja, to obstawiam około 500 osób na ok. 1400 uprawnionych. Najmniej będzie około 1000 osób a potrzeba 900.   Sorry taki mamy klimat. No ale jeśli ma wrócić Pietrak bądź Plewiński to ja dziękuję za taką zmianę.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klimat to mamy teraz taki, że upamiętniamy to, czego poprzednicy nie upamiętniali, a ponieważ robimy tylko to, to społeczeństwo też będzie tylko to o nas pamiętać - że upamiętnialiśmy, zamiast budować. Taki klimat i takie działania... Dopiero mi "dobra zmiana"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy o historii Ja popieram upamiętnienie spalenia Wawolnicy (moim zdaniem można było trochę skromniej i taniej bo jednak gmina nie jest bogata ) Nie popieram wielu działań Wójta i napewno będę głosowała za odwołaniem ale upamiętnienie popieram
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wawolnica gmina imprez i zabawy, ale kto zabroni biednemu bogato się bawić Życzę dobrej zabawy w każdej dziedzinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Upamiętnienie spalenia Wąwolnicy to inicjatywa wspólna 2 stowarzyszeń: "Przeszłość przyszłości" z Puław, które pozyskało sponsorów, RTP Wąwolnicy, które się dorzuciło i może było coś od gminy, ale trzeba się dopytać. Naszego budżetu to nie nadwyrężyło zbyt mocno. Smutne jest to, że nas samych, jako gminę nie było na to stać, a to zasługa Pietraka i jego milionowych długów. Plus dla Łaguny jest i to duży za to, że popierał inicjatywę. Inni poprzednicy nie chcieli o tym nawet słyszeć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do  Q co chodzi o próbę zwolnienia pani Sekretarz to prawda ,o mały włos skończyło by się to dla kobiety tragicznie ,dobrze że pomoc przybyła szybko .Tylko że to była próba podłożenia świni ,najpierw sobie używali z Dunią dręcząc  psychcznie a potem coraz ostrzej , oczywiście ten wasz(mam na myśli wszystkich tych którzy tak go znają ) cudowny wójt (cynik) wszystkiego się wyprze .Ale czy da się wymazać wszystko z naszej pamięci ,chyba nie .Nie wyciągnął wniosków z przegranych spraw sądowych i dalej bawi się z Dunią naszym kosztem w jakąś dziwną grę psycho-urojenia .Jak słyszałam w Kazimierzu DUNIA sądował się do samego końca , jak widzę naszego pana też to chyba będzie czekać .No cóż powiem tylko tyle jest to podły , dwulicowy gość i jak gdzieś czytałam naprawdę powinien być odsunięty od pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych na długie lata i pracować tylko w odosobnieniu .Tym którzy tak mocno i ślepo wierzą w niego życzę ostrożności , bo ja już bym nie dała , za niego funta kłaków .Każdy musi przeżyć to sam .Co do referendum niech każdy robi jak chce , ja już podjęłam swoją decyzję .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym pogratulować wszystkim tym którzy tak mocno znają i gwarantują za Marcina Łagunę i obyście byli niezłomni w swojej wierze w jego ideał do końca .REFERENDUM jest to prawo demokracji a nie fanaberii , kto będzie chciał z tego prawa skorzysta a kto nie zostanie w domu .Ja poznałem innego wójta i też na niego głosowałem ,ale jak widzę co się dzieje to mam prawo mu powiedzieć ;NIE TAKI MANDAT ZAUFANIA CI WÓJCIE DAŁEM I NIE PO TO ABYM SIĘ CZUŁ OSZUKANY .Z miłą chęcią wysłucham i zwolenników wójta i przeciwników ale z imienia i nazwiska .zapraszam do dyskusji ale merytorycznej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pietrak wracaj tęsknimy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiada Q, Faktycznie nie znałem go z tej strony, ale przez ostatni rok uzupełniłem braki. Kwestia czy będzie frekwencja zależy od tego jak będzie poprowadzona kampania referendalna. Wydaje mi się, że ogół społeczeństwa o niektórych akcjach nic nie wie, a szkoda. Słyszałem, że do komisji szukane są osoby o nieposzlakowanej opinii, a to będzie gwarancja uczciwości podczas głosowania i liczenia głosów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prędzej mi ręka uschnie niż zagłosuję na Pietraka. Co on zbawca jakiś, już dość narobił tu bałaganu. Zapewne znajdzie się ktoś uczciwy na stanowisko wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Bieniek proponuje aby Pan zapłacił za ten cały CYRK! Cała gmina ucierpi na tym!! 20 tys zł tyle ma kosztować nas WSZYSTKICH ta fanaberia!! Marcin jestesmy z Toba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie popadajmy w paranoję Jeszcze referendum się nie odbyło i różnie jeszcze może być Wiele osób nie ma najlepszego zdania na temat Wójta ale napewno nie wszyscy Problem jest w tym że wiele z tych osób które nie akceptują rządów Laguny i Duni nie pujdzie na referendum(w obawie przed ujawnieniem swoich poglądów ) wiele osób jak ktoś tu pisał nie wie jakie sytuacje i decyzje padają ze strony Wójta Dlatego duże znaczenie będzie miało to czy osoby związane z organizacją referendum przekażą swoje argumenty społeczeństwu Będzie to miało napewno duży wpływ na wynik bo na obecną chwilę to chyba Wójt wygra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponawiam apel: Panie Bieniek proponuje aby Pan zapłacił za ten cały CYRK! Cała gmina ucierpi na tym!! 20 tys zł tyle ma kosztować nas WSZYSTKICH ta fanaberia!! Marcin jestesmy z Toba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
430 osób podpisało się pod referendum. Każda z tych osób ma rodzinę, znajomych, kochanki itd. To takie nieosiągalne przekonać kolejne 500 osób by wypełniło swój obywatelski obowiązek i wzięło udział w głosowaniu? Ktoś tu będzie miał nieprzespany miesiąc. Może wczuje się w sytuacje tych, których pozbawił pracy albo zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej zainwestować 20 tys. niż zbankrutować. Co to jest 20 tys. w porównaniu z zapłaconymi karami za przegrane procesy, roczną pensją Duni, dożynkami i odprawami, które gmina zapłaci odchodzącym nauczycielom w przypadku zamknięcia szkoły. Taka u nas bieda a skarbnik zarabia tyle co w bogatszych od nas gminach jak Nałęczów czy Kurów. Zwróci się po 3 miesiącach bez Duni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponawiam apel poraz 3! Panie Bieniek proponuje aby Pan zapłacił za ten cały CYRK! Cała gmina ucierpi na tym!! 20 tys zł tyle ma kosztować nas WSZYSTKICH ta fanaberia!! Marcin jestesmy z Toba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Igła kimkolwiek jesteś ponawiam prośbę , że jeżeli chcemy rozmawiać poważnie to proszę z imienia i nazwiska tym bardziej skoro masz takie roszczenia w stosunku do mojej osoby to odrobiną przyzwoitości byłoby się przedstawić . Natomiast nie ma problemu , tylko  skąd wiesz że to będzie 20 tys. ,bo ci wójt powiedział ??to po pierwsze a po drogie czy wójt zwróci 30 tys. za audyt nie dokończony bubel ,czy odda za trzy przegrane sprawy w sądzie i wypłacone odszkodowania w wyniku jego niekompetencji ,czy to ja wydałem 13tys. z kasy gminy na dożynki powiatowe które miały nas nic nie kosztować ,czy w wyniku moich niekompetencji kupę kasy pochłonęły sesje i komisje ,listy do rodziców i inne materiały w sprawie reform w oświacie ,Jeżeli wójt odda te wszystkie pieniądze za te i inne rzeczy które wykonał bezmyślnie to ja z chęcią wezmę kredyt i co do grosza oddam ,ale nie za cyrk tylko za referendum które jest naszym obywatelskim prawem jeżeli widzimy że człowiek któremu powierzyliśmy pieczę nad naszym wspólnym dobrem niszczy go w imię swojej fanaberi . I zgadzam się z przedmówcą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Igła to: A wójt, B przewodnicząca rady, C jakiś mocno napalony lizus wójta. Czwartej opcji nie ma :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójta znam bardzo dobrze w przeciwieństwie do Pana Panie Bieniek! Próbuje Pan cyframi z sufitu przekonywać garstkę tu obecnych jaki Pan jestes "zorientowany" To naprawdę zabawne i niepoważne Wiarygodność to nie rzucanie pustych haseł ale ciężka praca a wojt i obecna rada przejęła przypominam jeżeli Pan zapomniał ZADŁUŻONĄ PO USZY GMINĘ!!! Bez perspektyw Ale do kogo ja mowię Nakręcaj Pan dalej spirale półprawd Dobrej nocy życze Panie Bieniek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...