Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wybuch w bloku przy ul. Wojska Polskiego w Puławach

Utworzony przez Nath, 12 maja 2010 r. o 15:13 Powrót do artykułu
Cóż to za dziwne wiadomości? Pożar, potem wybuch? Siedem wozów strażackich? Tak jakoś się składa, że jestem mieszkańcem tego bloku... i wybuch dopiero spowodował przyjazd straży pożarnej. Budynkiem z lekka zatrzęsło, usłyszałem łomot (wybuch był piętro wyżej), krzyk dzieci, bieg mieszkańców po schodach i dopiero po nim przyjechały wozy strażackie... w liczbie TRZECH albo nawet dwóch, a nie siedmiu; siedem nie zmieściłoby się nawet przed samym blokiem. Co więcej, gdyby wybuch nastąpił już po rozpoczęciu pożaru... to czemu dym na klatce schodowej zaczął pojawiać się po nim, i czemu nie zarządzono natychmiastowej ewakuacji mieszkańców? Nie ma to jak wiarygodne informacje, ech...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na parkingu od Wojska stało bodajże trzy i od strony MDK-u stały trzy, albo cztery. A zadymienie było obserwowalne już ok godz. 20.40, jednostki bojowe przyjechały ok 20.45. Nie ma to jak wiarygodne info mieszkańca. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetnie, czyli mieszkańcy spokojnie siedzieli w płonącym bloku. Ewakuacja została zarządzona bowiem dopiero po wybuchu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednostek nie było 7 tylko 6 a bezpośrednio w akcji uczestniczyło 4.Wszystkie z miasta.Osp G.puławska i straz zakładowa czekała jako wsparcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktory to blok? Jaki nr?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co wiem, to nie mogli najpierw trafić. Wszystko przez te barierki. Dwa albo trzy wozy stały na tym parkingu koło 13, a kolejne trzy (lub więcej - dokładnie nie widziałam) od MDK'u. Z tych wozów spod 13 był przeciągnięty wąż. Z rozmów "gapowiczów" zrozumiałam, że zapaliły się dwa mieszkania - (w tym kawalerka). O ile to prawda, to właśnie przez tą kawalerkę wchodzili do środka. Mam w sumie jakieś filmiki, ale strasznie ciemny obraz, widać w zasadzie tylko jak "postać" przechodzi do mieszkania. Numer bloku w którym nastąpił wybuch - 17. Zresztą przechodziłam dzisiaj tamtędy i w tej "kawalerce" to i firanki wisiały, i zdaje się, storczyk na parapecie. Oprócz tego część okien pootwieranych i bardzo, bardzo ciemno. Na ścianach śladów nie widać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam byłam bo mieszka tam moja przyjaciółka i tam było z 6 czyn7 wozów strażackich, karetka pogotowia i psiarnia. Potem jeszcze przyjechali z Puławskiej i TV Powiśla i jeszcze później dwóch psiarzy niesłużbowym samochodem. Ale tej rodzinie która straciła mieszkanie współczuję....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu przez jakiegoś deb***a pożar. Ogień sam się nie pojawił. Ktoś go zaprószył...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Ona - kawalerka po tym, jak już wpuścili mieszkańców do środka nie była zniszczona (w każdym razie w części wejściowej, najdalej od okna), jedynie jej drzwi wejściowe leżały rozbite (przez strażaków?) na korytarzu, a nad wejściem zwisały kable. W tejże kawalerce mieszka nadal starsza pani, której z resztą inni mieszkańcy znaleźli jakieś zastępcze drzwi, więc jej okno jest w jak najlepszym porządku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te bloki mają 40 lat i wcale sie nie dziwię, że instalacja gazowa i elektryczna wysiada. Zarząd Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej winien wziaść sie do pracy a nie podnnosić sobie pensje. Kazdy płaci za fundusz remontowy a gdzie idą te pieniądze???????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W trakcie lustracji Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w 2010r. z udziałem Prezesa Zarządu - Wacłąwa Strzelca i zastepcy prezesa zarządu Zenona Golmento wyszło na jaw, że zastepca przezesa zarządu Zenon Golmento działa także w podlegajacej i wybranej przez radę Nadzorczą w/w spółdzielni - w komisji przetargowej ajko członek, gdzie przewodniczącym jest Marek Papużyński i trzech członków w tym Zenon Golmento. cyt: "Komisja Pretargowa organizowałą i rozstrzygała przetargi organizowane w Spółdzielni na roboty , usługi i dostawy.. Jak nwynika z dokumentów komisja stale przedkładała Radzie Nadzorczej na plenarnych posiedzeniach projekty uchwał , informacje, opinie i analizy wynikające z rozpatrywanych materiałó. Służyły one radzie do podejmowania uchwał i decyzji dotyczących prawidłowej działąlności Puławskiej spółdzielni Mieszkaniowej. "" .... Zarząd Spółezielni - Zarząd Puławskiej Spółdzielni działą na podstawie: - przepisów art. 48 - 55 ustawy prawo spółdzielcze; statutu w par. 89-93;Regulaminu organizacyjnego Spółdzielni uchwalonego przez Radę Nadzorczą w dniu 26 stycznia 2005r. itd... PYTANIE? Jak Można nadzorować i jednocześnie być w komisji przetargowej i być póńniej oceniany przez samego siebie także i brać za to i tamytą robotę pieniadze? Gdzie są pieniadze wszystkich lokatorów. ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj po godzinie 18 napisałam na forum w sprawie nieprawidłowości z udziałem zastepcy prezesa spółdzielni Mieszkaniowej w Puławach jednak dzisiaj wieksza część tego co napisałam została skasowana tak jak w PRL - czyżby to było tak- jeżeli wpisanie na forum jest pochlebne to nie wycinamy a jeżeli negatywne w skutkach to wycinamy. Po co internauci maja wiedzieć o machlojkach w tejże spółdzielni?????????? Proszę o odpowiedź!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Zofio wziąć nie wziąść się do pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zofia napisał:
W trakcie lustracji Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w 2010r. z udziałem Prezesa Zarządu - Wacłąwa Strzelca i zastepcy prezesa zarządu Zenona Golmento wyszło na jaw, że zastepca przezesa zarządu Zenon Golmento działa także w podlegajacej i wybranej przez radę Nadzorczą w/w spółdzielni - w komisji przetargowej ajko członek, gdzie przewodniczącym jest Marek Papużyński i trzech członków w tym Zenon Golmento. cyt: "Komisja Pretargowa organizowałą i rozstrzygała przetargi organizowane w Spółdzielni na roboty , usługi i dostawy.. Jak nwynika z dokumentów komisja stale przedkładała Radzie Nadzorczej na plenarnych posiedzeniach projekty uchwał , informacje, opinie i analizy wynikające z rozpatrywanych materiałó. Służyły one radzie do podejmowania uchwał i decyzji dotyczących prawidłowej działąlności Puławskiej spółdzielni Mieszkaniowej. "" .... Zarząd Spółezielni - Zarząd Puławskiej Spółdzielni działą na podstawie: - przepisów art. 48 - 55 ustawy prawo spółdzielcze; statutu w par. 89-93;Regulaminu organizacyjnego Spółdzielni uchwalonego przez Radę Nadzorczą w dniu 26 stycznia 2005r. itd... PYTANIE? Jak Można nadzorować i jednocześnie być w komisji przetargowej i być póńniej oceniany przez samego siebie także i brać za to i tamytą robotę pieniadze? Gdzie są pieniadze wszystkich lokatorów. ???
Pecunia non olet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...