Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ja bym na miejscu właściciela poszedł i rozebrał kostkę, przynajmniej tyle odzyska.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bog zaplac
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto zamawia ten płaci prosta logika. Tak to jest gdy niema konkretnej własności i nie wiadomo komu ma to służyć i na czyją chwałę.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co łaska...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To pasterz strzyże owieczki, a nie owieczki pasterza.  Jak powszechnie wiadomo pasterze tak jak ślubowali żyją w ubóstwie i ascezie, wszystko co mają oddają ubogim i potrzebującym, a pieniądz jest im wogóle nieznany.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wy już pierwsi nos wtykacie oraz ci,którzy są z kościołem najmniej związani.Tylko potem każdy ś.p. i krzyżyk na tabiczce
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...słysząc hasło mój spokój ducha natychmiast ulega rozhuśtaniu, ale także potrafię na niektóre zagadnienia spojrzeć spokojnie! Rozumiem obawy przedsiębiorcy, ponieważ świadczenie jakichkolwiek usług katabasom wiąże się z wielkim ryzykiem biznesowym. Nie mniej jednak jakaś umowa została zawarta, a więc istnieje podstawa do roszczeń wg. obowiązującego w kraju prawa! Ktoś zamawiał usługę i wobec tej konkretnej osoby należy stawiać żądania. Historia zawiązana z budową "Mauzoleum" Zanussich nie jest ścieżynką, ale starą, jak otaczający nas świat sagą!    
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd Zanussi - WSTYD
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto zamawiał usługę u przedsiębiorcy, może coś bliżej na ten temat?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dziwi nic....tylko nie rozumiem dlaczego wykładali kostkę zamiast to zaorać ???
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanussi jest zawalisty. Zafundował, a kasy nie wyłożył. Wstyd na całą parafię..............
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie opamiętajcie się. Nie sądzę aby Panwo Zanussi taka usługę zamawiali nie mając pokrycia w finansowaniu. Poznajcie dobrze prawdę, kto zlecił? kto wybierał wykonawcę i materiał? Przecież wykonawca nie byłby taki nierozsądny aby domagać się zapłaty nie od zleceniodawcy? Uważacie że jest na tyle naiwny?   Ja sam jestem wykonawcą w branży budowlanej i zawsze zgłaszam się po zapłątę do tego co mi robotę zlecił. Czy to fundatorzy kaplicy będą co tydzień pojjeżdżali pod nią swoim samochodem? A po błocie przecież nie przystoi. Reszty nie muszę już komentować. Wnioski wyciągnijcie sami. I nie opluwajcie uczciwych ludzi ani nie próbujcie wzbudzić u nich poczucie winy. Samych was nigdy na taki gest nie byłoby stać.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw "fundatorzy" opluli społeczność Bochotnicy !!! Sugerowali, że Ci ludzie wywodzą się z patologii: pijaństwa i nieróbstwa (od wieków zresztą)... a teraz nie mają za co zapłacić?. Jak się chciało być "Państwem i szlachetnie urodzonym" to niech  pomysł realizuje się z własnej kieszeni lub  z klakierami (tymi oburzenie na początku wyrażającymi, teraz skłaniającymi się do idei idea fix ). Pani Ela Z. słomiany zapał miała, ale zapomniała, ze patologia pieniędzy nie ma. To niech Państwo Z. rozdadzą ulotki  w Warszawie na Zamku Królewskim i niech brakujące fundusze zbiorą. Ach... niech poproszą o wsparcie, np. proponuję sołtyskę (raz w prawo raz w lewo) i głośno śpiewających radnych z Kazimierza (czyt. głośno nie znaczy ładnie).
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNA „RODZINA ADAMSÓW” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:     Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:   1) kz nszz solidarnosc organistow 2) kz nszz solidarnosc organistow 2 3) kz nszz solidarnosc organistow 3     Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:   kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com   W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.   CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...   Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!     NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem! Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”! Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.   Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):     1) „GAZETA POMORSKA” z dn. 14.II.2016 r. w artyKULe: Papież Franciszek w Meksyku. Mówił o korupcji i handlu narkotykami [wideo] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.   2) „KURIER LUBELSKI” z dn. 14.II.2016 r. w artyKULe: Msza o miłość. Modlili się przy relikwiach św. Walentego [ZDJĘCIA] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.   3) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.II.2016 r. w artyKULe: 1}Dożynkowa: Działka dla kościoła za 10 proc. wartości. Mieszkańcy chcą zaskarżyć uchwałę”; 2}Wykonawca kontra parafia, czyli awantura o pieniądze za kostkę oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.       ( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.   NIE WIERZYSZ? - zobacz!     Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW! Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.   Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.   Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...   Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...   (PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakiś amator a nie biznesmen... Art. 648 § 1 kodeksu cywilnego stanowi, ze umowa o roboty budowlane powinna być stwierdzona pismem. Brak pisemnej umowy może oznaczać, że honorowo, za "Bóg zapłać", wykonał roboty budowlane na rzecz parafii a następnie zmienił zdanie... :blink:
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakiś amator a nie biznesmen... Art. 648 § 1 kodeksu cywilnego stanowi, ze umowa o roboty budowlane powinna być stwierdzona pismem. Brak pisemnej umowy może oznaczać, że honorowo, za "Bóg zapłać", wykonał roboty budowlane na rzecz parafii a następnie zmienił zdanie... :blink:
Pomijając poziom moralny i honor księciuniów ... słyszał "mondrala" o umowie ustnej...? 
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siódme nie kradnij nie uczyli w seminarium?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg zapłać!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jazdy z tą kaplicą. Ja, jako ten, który już jeden dom ma za sobą na pewno nigdy bym nie robił nic na tzw. "gębę" bo potem tak to właśnie jest. Ni ma umowy i jeden drugiemu coś zarzuca bo nie napisane czarno na białym kto, kiedy, za ile, i co..... A tak? Szarpanina. Miałem tak z płotem. Koleś co odpowiadał za prace stalowe nie dopilnował pomimo, że mi obiecał (ja byłem wtedy w innym mieście), a potem zwalał na murarzy pomimo, że sam obiecał iż montaż słupków stalowych dopilnuje. Ten płot to jedyne co robiłem na gębę. Teraz bym tak nie robił. Tu jak widzę podobnie. Ktoś zrobił kostkę na gębę, a teraz nie ma chętnego do zapłaty. Ksiądz jako główny użytkownik "nic nie wie", "nic nie podpisywał" - słowem - UMYWA RĘCE, i co ma taki wykonawca teraz zrobić? Może ma się do pana Boga pomodlić, by Ten sprawił, aby zapłata za usługę nastąpiła? Co proszę księdza?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież kasę z tacy zbierać będzie nie Pani Zanussi tylko pan ksionc, więc to on powinien zapłacić za kostkę, po której wierni wejdą z dutkami do kościółka. Państwo Zanussi zobowiązali się do wybudowania kaplicy za własne pieniądze i z tego się wywiązali, ale całą resztę powinni zrobić parafianie wraz z księdzem proboszczem. Nie na darmo panowie w sukienkach w pierwszym tysiącleciu chrześcijaństwa uczynili z wiernych źródło swoich dochodów i dobrobytu, wykorzystując do tego Pana Boga, strasząc nim i piekłem a obiecując raj (patrz szkatułka z kościoła PW Świętego Józefa w Puławach Włostowicach a ostatnio widziana parę lat temu w Świątyni Sybilli z napisem "Cicha jałmużna uśmierza gniew boski". A na co niby miałby być ta jałmużna jak nie na budowę infrastruktury kościelnej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.