Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 lipca 2019 r. o 21:55 Powrót do artykułu
Trzeba (jako Polska) natychmiast wypowiedziec pakiet energetyczno=klimatyczny i przestac placic te oplaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czas kończyć palić byle czym, zwłaszcza węglem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
9 milionów?? przyfasolić im 9 trylionów i to EURO, a wszystkich mieszkańców Dęblina posadzić na dożywocie, bo pierdzą i emitują gazy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To donek i andżela chcą dorżnąć watahę . USA CHINY i ROSJA mają w dpie emisje i inne unijne dewiacje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nóż w kieszeni się otwiera kiedy słyszę argumenty urzędasów, że "takie są przepisy". Czyli wg urzędników z dniem podwyżki pozwoleń emisyjnych, ceny za ogrzewanie w Dęblinie powinny wzrosnąć o 100000%, a że rzeczona firma nie podniosła cen ludziom to należy nałożyć na nią karę 9 mln PLN. Nauczka dla inny. Miejcie w DOOPIE ludzi i zdrowy rozsądek! Najważniejsze są przepisy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy nałożono kary za emisję na wulkany Etnę, Stromboli i Ferdinandeę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MEdia głównego ścieku nie powiedziały że ceny uprawnień wzrosły po "uwolnieniu" rynku zezwoleń. Oznacza to że znowu gigantyczne pieniądze są transferowane do kieszeni bankowych spekulantów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest po prostu ukryty podatek który płacimy w UE międzynarodowej finansjerze. Hamerykańce sobie takimi głupotami głowy nie zajmują i nie płacą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze trucicielom!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Deweloper TBV i władze publiczne (Prezydent,UM Lublina i Rada Miasta Lublina),chcą sprowadzić na mieszkańców Lublina katastrofę ekologiczną wielkich rozmiarów.Profesor Michał Kaszewski z Instytutu Meteorologii UMCS ostrzega i alarmuje,że planowana przez nich zabudowa Górek Czechowskich 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym, będzie skutkować brakiem przewietrzania miasta i podwyższeniem temperatury w Lublinie,a tym samym większą zachorowalnością na nowotwory i choroby układu krążenia i zwiększeniem liczby przedwczesnych zgonów !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mimo buńczucznych zapowiedzi niemieckich polityków o rychłej dekarbonizacji swojego kraju, okazuje się, że elektrownie opalane węglem mają tam pracować jeszcze przez ponad 30 lat - aż do 2050 roku! Wszystko z powodu braku alternatywy. Gospodarka naszego zachodniego sąsiada potrzebuje potężnych ilości mocy, a od czasu decyzji o odejściu od atomu zaczyna brakować źródeł, które by ją zapewniły. Pozostaje zatem spalanie potężnych ilości węgla - głównie brunatnego - w gigantycznych elektrowniach, z których aż 7 jest na liście 10. najbardziej emisyjnych siłowni UE. Na początku przytoczmy garść statystyk - Niemcy to aktualnie światowy lider wydobycia węgla brunatnego. W 2017 roku kopalnie zlokalizowane na terytorium naszego zachodniego sąsiada wydobyły aż 171,2 mln ton tego surowca. Tego rodzaju węgiel jest potrzebny naszym sąsiadom do produkcji energii elektrycznej. Jest on bowiem spalany w siłowniach zlokalizowanych na terytorium Niemiec, z których większość jest na liście TOP-10 najbardziej emisyjnych elektrowni węglowych w Unii Europejskiej. Niemieckie elektrownie węglowe produkują nie tylko mnóstwo energii (w 2015 r. wytworzyły z węgla 272,2 tys. GWh; dla porównania - w Polsce w 2016 r. węgiel posłużył do wytworzenia ok. 131,0 tys. GWh), ale przede wszystkim odpowiadają za gigantyczne emisje CO2 do atmosfery i są - z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę - mniej sprawne energetycznie od polskich elektrowni. Okazuje się, że współczynnik ilości CO2 emitowanego przy produkcji 1 MWh energii w przypadku niemieckich elektrowni węglowych wynosi 1.107 tony CO2/MWh. Ten sam współczynnik dla polskich elektrowni kształtuje się na poziomie 1.021 tony CO2/MWh. Przystawiając ten współczynnik do ilości wyprodukowanej mocy (272,2 tys. GWh) łatwo można wyliczyć, że w 2015 roku niemieckie elektrownie węglowe wyemitowały do atmosfery ok. 301,3 mln ton CO2. Polskie elektrownie były odpowiedzialne za emisję ok. 133,7 mln ton CO2 w 2016 roku. Niemieccy politycy w ciągu ostatnich miesięcy zapowiadali, że rozstanie RFN z węglem jest nieuniknione i rychłe. W kontekście powyższego przytaczano nawet konkretny rok - 2038 - jako rok zakończenia działalności ostatniej elektrowni węglowej zlokalizowanej na terytorium Niemiec. Teraz okazuje się, że plan dekarbonizacji może się istotnie rozciągnąć w czasie. Otóż z przedłożonego właśnie przez rząd w Berlin projektu krajowego planu na rzecz energii i klimatu wynika, że węgiel będzie spalany w niemieckich elektrowniach co najmniej do roku 2050. I pomyśleć, że Robert Biedroń chciał się wystawić i zrezygnować z elektrowni węglowych w Polsce już do roku 2030. Musielibyśmy wówczas kupować energię z węgla wytworzoną w RFN... Źródło: Niemcy jednak nie wyjdą z węgla? Tak wynika ze szkicu planu energetycznego RFN (Energetyka24.co
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To świadectwo, które powiem każdemu, aby usłyszał. Byłem żonaty od czterech lat i piątego roku mojego małżeństwa, inna kobieta miała zaklęcie, aby zabrać mojego kochanka ode mnie, a mój mąż zostawił mnie i dzieci, a my cierpieli przez 2 lata, dopóki nie miałem na myśli stanowiska, na którym to mężczyzna Dr.WEALTHY pomógł komuś i postanowiłem dać mu próbę pomocy w zabraniu mojego kochanego Męża do domu i uwierz mi, po prostu wysyłam mu swoje zdjęcie i mojemu mężowi, a po 48 godzinach, jak mi powiedział, widziałem do domu wjechał samochód i oto był mój mąż, a on przyjechał do mnie i do dzieci i dlatego cieszę się, że każdy z was jest podobny do tego mężczyzny i ma swojego kochanka z powrotem do siebie. Email: wealthylovespell@gmail.com możesz również skontaktować się z nim lub whatsApp go onthis +2348105150446 dziękuję bardzo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jal dla mnie to płacenie za te całe "zezwolenia na emisję" to jest płacenie za abstrakcję,  równie dobrze można handlować ziemią na księżycu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale w zasadzie gdzie ida te pieniadze z oplat emisyjnych? Kto na tym zarabia ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Polski budżet po 2020 r. może dostać zastrzyk nawet 100 mld zł z aukcji praw do emisji CO2. Pieniądze powinny zostać przeznaczone na inwestycje energetyczne, ale istnieje ryzyko finansowania nimi obietnic wyborczych" - czyli wszystko jasne, to sciema i kolejny ukryty podatek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To też śmierdzi POLITYKĄ przecież to zapłacą mieszkańcy i tu jest temat jak mieszkancy głosowali w wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czym się różnią wyemitowane spaliny bez zezwolenia i z zezwoleniem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
He he he - Armia czuwa !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czym się różnią wyemitowane spaliny  bez zezwolenia i z zezwoleniem ?
 Podobno sama świadomość tego, że są legalne, zabezpiecza okolicznych mieszkańców przed szkodliwym działaniem spalin z zezwoleniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To donek i andżela chcą dorżnąć watahę . USA CHINY i ROSJA mają w dpie emisje i inne unijne dewiacje...
Jak nie wiesz nic o świecie, to nie zabieraj głosu. Chiny, to akurat od paru lat mają bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące zanieczyszczania środowiska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...