Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Utworzony przez _miki_, 26 stycznia 2022 r. o 22:05 Powrót do artykułu
jak talibowie co niszczą zabytki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomijając sam fakt podejścia do zabytku, na każdym przetargu AMW jest ich na pęczki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że większość części w tym Starze który został jako ostatni może pochodzić z tego dęblińskiego eksponatu rzekomo zniszczonego. A więc jest możliwość że ludzie z WIP poświęcili pozostałe modele by odpicować sobie jednego. Złomowanie aut, w tym zabytkowych to nie jest takie hop-siup. Kryminalni powinni to prześwietlić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Art. 108 Kodeksu Karnego [Niszczenie lub uszkadzanie zabytku] 1. Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 polegające na zniszczeniu zabytku sąd orzeka na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków nawiązkę w wysokości do wartości zniszczonego zabytku. 4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 polegające na uszkodzeniu zabytku sąd orzeka obowiązek przywrócenia stanu poprzedniego, a jeśli obowiązek taki nie byłby wykonalny - nawiązkę na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków w wysokości do wartości uszkodzenia zabytku. 5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2 sąd może orzec na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków nawiązkę w wysokości od trzykrotnego do trzydziestokrotnego minimalnego wynagrodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oddając na złom mógł liczyc najwyżej na jakieś 4 - 5 tys. zł. Wartość kolekcjonerska tego pojazdu to jakieś 15 - 20 tysięcy. Samochody z mobilnymi warsztatami obsługi lotniczej to bardzo rzadkie pojazdy, bardzo poszukiwane wśród kolekcjonerów. Nie porównujcie tego samochodu do innych starów skrzyniowych sprzedawanych przez AMW, których jest na pęczki. Czymś mi tu śmierdzi ... Mam nadzieję że Prokurator wspólnie z policją dojdą o co w tym wszystkim chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...