Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budowa lotniska w Świdniku: Szykują grunt pod płytę (zdjęcia)

Utworzony przez smutny marian, 22 kwietnia 2011 r. o 20:49 Powrót do artykułu
Nie "lotniska" tylko lotniseczka... "wielka podnieta". A prawda jest taka że to "lotnisko" to kolejny pretekst żeby nakraść. KIEDYŚ BYŁO ZA PAŃSTWOWE TERAZ JEST ZA UNIJNE!!!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z decyzją środowiskową? Póki co nie jest prawomocna. Pozwolenie na budowę wogóle nie powinno być wydane, a i ono jest nieprawomocne i długo jeszcze nie będzie. Można to skwitować jednym słowem: syf.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polaczkom nigdy nie dogodzi ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Walcie się małe zakompleksione ludziki. Ja się cieszę z lotniska i dumny jestem z Lublina, że będzie je w końcu miał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Serce się kraje na widok gołej ziemi po wykarczowanym lesie, a przecież można było budować w Niedźwiadzie na piachach i nieużytkach. Wycięto 100 ha pieknego lasu, a nikt nic nie mówi o nasadzeniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktosiki i inni malkontenci, zastanówcie się troszeczkę nad tym co piszecie. "lotniseczko" bedzie miało pas o długosci 2650 m. Pokazcie mi samoloty (wy znawcy) ktore nie beda mogly tutal latac ze wzgledu na za krotki pas startowy. Samoloty pasazerskie, ktore zabieraja 100-150 osob, bo na lubelszczyznie nie ma potrzeby latac wiekszymi. Niedzwiada, ah ta niedzwiada ... zal d*** sciska ze nie wyszlo, ze nie udalo sie kolesiom Starownika i doradcy Gortata zablokowac Swidnika. Pewnie gdyby Wojtas zyl byloby wam latwiej ... a tu takie nieszczescie. Budowa drog do lotniska w Niedzwiadzie (ok. 40 km) to wydatek około 500 mln zł. O koleji mozna wogole zapomniec. Sam koszt budowy lotniska z pasem 3200 m o przepustowosci podobnej jak w Swidniku to nastepne 500 mln zł. Kto mialby to sfinansowac? wojewodztwo z okolicznymi gminami? to chyba jakis zart. Cieszmy sie z lotniska w Swidniku, bo innego miec nie bedziemy. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do trh ja piszę o kamieniu węgielnym , a ty o węglu kamiennym, zanim skomentujesz to przeczytaj ze zrozumieniem. W d... mam całe polityczne zagrywki wobec Niedźwiady, nawet nie wiem o kim piszesz, skup się to ci wyjasnię. Wykarczowano 100 ha pieknego lasu, kwadrat o wymiarach 3km na 3km, skoro tak operujesz liczbami to nie widzę u ciebie wyceny jakie to starty dla drzewostanu i środowiska. Dlaczego dla kilku susłów, które można było przesiedlić, zmieniono umiejscowienie lotniska i wykarczowano tak wielką polac lasu, niszcząc ekosystem, dlaczego nie ma nigdzie podanych kosztów tej operacji? Gdzie tu logika i rachunek ekonomiczny? Piachy leżą ugorem jak w Niedźwiadzie, a tu zalewa się betonem żyzną ziemię,chore to wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo napisał:
Serce się kraje na widok gołej ziemi po wykarczowanym lesie, a przecież można było budować w Niedźwiadzie na piachach i nieużytkach. Wycięto 100 ha pieknego lasu, a nikt nic nie mówi o nasadzeniach.
Nie żałuj róż gdy płoną lasy a najlepiej pokrój mięso na grilla bo pogoda ku temu sprzyja i jedź do tej Niedźwiady i grilluj do woli a lotnisko niech sobie zostanie w tym Świdniku skoro taka zapadła decyzja może nie najlepsza ale jest i kropka -ja wiem że paru kolesiom z wiadomych partii było i nadal jest to nie na rękę ale takie życie a czy to był piękny las ?- można polemizować parę drzew było to fakt ale większość to były chaszcze i krzaki zaś odnośnie nasadzeń to planują właśnie to zrobić w Niedźwiadzie jak chcesz możesz dołączyć do właścicieli gruntów przy pomocy nasadzeń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo napisał:
Wykarczowano 100 ha pieknego lasu, kwadrat o wymiarach 3km na 3km
Dobrze, że przywrócono obowiązkową maturę z matematyki ... 100ha to jet 1km2 czyli 1 km x 1 km a nie 3x3. To po pierwsze. A po drugie to chyba nigdy nie byłe(a)ś w tym lesie, bo to najbardziej zaniedbany i bylejaki las w okolicy Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do Ali Baba i pav 100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
andrzej napisał:
do Ali Baba i pav 100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xyz napisał:
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
no więc piszesz jednak głupstwa. w lesie tym ludzie zbierali podgrzybki, prawdziwki też, i opieńki jesienią. na krawędziach lasu , z każdego kierunku , rosły ponad 100 letnie , a pewnie i starsze dęby. sam jeżdżąc tam na nartach oglądałem kiedyś ścięta ponad 150 letnią sosnę. tego już nie ma. argument, że w Lublinie będą nasadzenia - jest śmieszny, w sytuacji kiedy na terenie miasta Świdnika wycina się ostatnie drzewa, nawet rosnące tuż przy blokowych śmietnikach. to co zostaje w mieście , przypomina bardziej palmy wielkanocne niż normalne drzewa. zapewne bardziej podoba ci się teraz otoczenie sądu, urzędu i venusa, zapchane setkami samochodów niż to skupisko parunastu tysięcy drzew, które rosły obok miasta. człowiek jest częścią przyrody i tylko w jej towarzystwie może zdrowo żyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja z uporem maniaka pytam gdzie jest prawomocna decyzja srodowiskowa? Bez niej wojewodzina nie miała prawa wydać pozwolenia na budowę. Jednym słowem SYF.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
t-r-h napisał:
ktosiki i inni malkontenci, zastanówcie się troszeczkę nad tym co piszecie. "lotniseczko" bedzie miało pas o długosci 2650 m. Pokazcie mi samoloty (wy znawcy) ktore nie beda mogly tutal latac ze wzgledu na za krotki pas startowy. Samoloty pasazerskie, ktore zabieraja 100-150 osob, bo na lubelszczyznie nie ma potrzeby latac wiekszymi. Niedzwiada, ah ta niedzwiada ... zal d*** sciska ze nie wyszlo, ze nie udalo sie kolesiom Starownika i doradcy Gortata zablokowac Swidnika. Pewnie gdyby Wojtas zyl byloby wam latwiej ... a tu takie nieszczescie. Budowa drog do lotniska w Niedzwiadzie (ok. 40 km) to wydatek około 500 mln zł. O koleji mozna wogole zapomniec. Sam koszt budowy lotniska z pasem 3200 m o przepustowosci podobnej jak w Swidniku to nastepne 500 mln zł. Kto mialby to sfinansowac? wojewodztwo z okolicznymi gminami? to chyba jakis zart. Cieszmy sie z lotniska w Swidniku, bo innego miec nie bedziemy. Pozdrawiam
Kolego rozgraniety jak kupa liści jesienią, nie bede Ci żadnych samolotów pokazywać, bo dla tych które tu ewentualnie przylecą wystarczyłaby trawiasta płyta a nie pas 2520m bo taki tutaj bedzie. Nawet tego nie wiesz, a głos zabierasz a przy okazji powietrze również.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktosik napisał:
Kolego rozgraniety jak kupa liści jesienią, nie bede Ci żadnych samolotów pokazywać, bo dla tych które tu ewentualnie przylecą wystarczyłaby trawiasta płyta a nie pas 2520m bo taki tutaj bedzie. Nawet tego nie wiesz, a głos zabierasz a przy okazji powietrze również.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boges napisał:
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
I już wiemy że 737 to będzie ale jak se posklejasz bo połowa inwestycji to wałek ale jak zwykle są są jeszcze "optymiści" na tym świecie. Więc powtarzam "LOTNISECZKO".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boges napisał:
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
podobno na jesieni mają być podpisywane umowy z przewoźnikami ciekawe z kim, bo pan Muszyński domaga się stałych przewoźników poniżej rozmowa z dyrektorem jednego z nich - Lufthansy Pasazer.com: Grzegorz Muszyński, prezes budowanego lotniska w Lublinie w wywiadzie dla naszego portalu powiedział, że "Lufthansa jest poważnie zainteresowana uruchomieniem połączeń z Lublina". Czy Lufthansa jest rzeczywiście zainteresowana Lublinem i prowadzi rozmowy z władzami powstającego portu? Bart Buyse: My w Polsce na pewno nie rozmawialiśmy. Ja osobiście również nie prowadziłem rozmów na ten temat. Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości i jeżeli będzie taka potrzeba, to możemy porozmawiać. Nie mówimy stanowczo nie. Jednak obecnie połączenia do Lublina nie są planowane i nie prowadzimy żadnego rozeznania w tym regionie. Polska jest dynamicznym rynkiem i wszystko się tu bardzo szybko zmienia. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy w ciągu najbliższych 5 lat będziemy tam latać, czy też nie. Dodam, że również byłem bardzo zaskoczony czytając tę wypowiedź prezesa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...