Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotniska w Świdniku już nic nie zablokuje

Utworzony przez Gość, 9 stycznia 2009 r. o 14:05 Powrót do artykułu
Nareszcie dobra informacja dla Lubelszczyzny. Oby to lotnisko powstało jak najszybciej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A CO ZE SPRAWĄ ZIEMI POD NIEDŹWIADĄ NA KTÓRĄ MAFIA Z PSL WYDAŁĄ PARĘ MLN KASY PAŃSTWOWEJ(PAMIĘTACIE JAK GŁOŚNO OPISYWANO TE AFERĘ W DZIENNIKU I KURIERZE!)? NA ZAKUP GRUNTÓW!!MNIEMAM,ŻE JAK TO W POLSCE ROZEJDZIE SIE PO KOŚCIACH,CI CO MIELI ZAROBĆ ZAROBIĄ ALBO JUŻ ZAROBILI,OSZUKANO OBYWATELI=SKARB PAŃSTWA!!GDYBY TO ZROBIŁ PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA,TO BYŁBY WYZYWANY OD ZŁODZIEJI, WSADZANY DO ARESZTU!!!ALE POLITYK W POLSCE MA COOL ANI PRAWO ANI KULE SIE GO NIE IMAJĄ,CHA,CHA..DNO DO KWADRATU!!NASI MEGA POLITYCY TERAZ MAJA NOWE,DODATKOWE ŹRÓDŁO ŁATWEJ I SZYBKIEJ KASIORKI,ZWIE SIE ONO PARLAMENT EUROPEJSKI!!NIEKTÓRZY PRZEZ 5 LAT KADENCJI,MIJAJĄCEJ W TYM ROKU, DOROBILI SIĘ PRYWATNYCH FORTUN!!!CHCESZ MIGIEM Z WIESNIAKA W MILIONERA IDZ NA POLITYKA,CHA,CHA!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więcej korzysci przyniosłaby modernizacja linii kolejowej do Warszawy z dogodnym dojazdem tez kolejowym na Okecie i do Modlina. Szybka kolej powinna umozliwic dojazd w czasie niewiele ponad 60 minut. Przy okazji korzystaliby mieszkańcu miejscowosci na szlaku.Lotnisko w Lublinie bedzie mocno deficytowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak się wyrzuca państwowe pieniądze, w Białej Podlaskiej jest największe lotnisko w Polsce i zamiast to wykorzystać to się szasta nie swoją walutą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to może powstanie lotnisko o prawidłowych parametrach pasów startowych czyli coś ok.3500 m.Najgorzej gdyby to była prowizorka,bo te mają najdłuższe okresy trwania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i przeszła jedna z najbardziej złodziejskich, krzywdzących i upokarzających ludzi ustawa, wg. której można okradać uczciwych ludzi z ich własności. Moje uznanie, rzeczywiście panie sobczak jest się z czego cieszyć. A więc : DO BOJU ZŁODZIEJE ! ! ! Teraz chciałbym być susłem - miałbym większe prawa. Ironia - ale prawdziwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No nareszcie Aeroklublubelski będzie miał gdzie startować ze swoimi modelami samolotów. Może nawet i wystartuje B 747. Ja też biorę się za sklejanie modelu, tylko nie wiem jaki wybrać - czy: A 380 czy B 747, ale jest jeszcze trochę czasu, może zdążę....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Bożko dlaczego pisze pani w tytule że lotniska już nic nie zablokuje, a za chwilę cytuję:"Specustawa trafi teraz do Senatu, a potem do podpisu prezydenta". Kolejny chwyt dołujący ludzi, czy chce pani tylko wzbudzić sensację? Niech pani w końcu powie co pani ma z tych jednostronnych artykółw?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krr napisał:
No i przeszła jedna z najbardziej złodziejskich, krzywdzących i upokarzających ludzi ustawa, wg. której można okradać uczciwych ludzi z ich własności. Moje uznanie, rzeczywiście panie sobczak jest się z czego cieszyć. A więc : DO BOJU ZŁODZIEJE ! ! ! Teraz chciałbym być susłem - miałbym większe prawa. Ironia - ale prawdziwa.
Co ty nie powiesz? Jakoś znam kilku właścicieli domów które będą wyburzane pod drogę S17 między Lublinem a Piaskiami w ten sam sposób i wcale nie narzekają, bo dostaną więcej niż jakby mieli sprzedawać dom normalnie. A jak nie chcesz lotniska pod Lublinem to lataj sobie gary myć do Londynu...Boeingiem z Rzeszowa! I od naszego lotniska się odczep.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mnie się wydaje że jednak jest możliwa blokada tej ustawy a mianowicie "Specustawa trafi teraz do Senatu, a potem do podpisu prezydenta." i jak w Senacie na pewno przejdzie tak u "Pana prezydenta' to już nie jest takie pewne gdyż on w wetuje 90% tego co przyniesie poczta z Wiejscie i podejrzewam że i tak może być z tą ustawą, ale obym się mylił i prace przy lotnisku ruszyły w tym roku już pełną parą. Tego sobie i wszystkim zainteresowanym tą sprawą życzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OnLbn napisał:
Co ty nie powiesz? Jakoś znam kilku właścicieli domów które będą wyburzane pod drogę S17 między Lublinem a Piaskiami w ten sam sposób i wcale nie narzekają, bo dostaną więcej niż jakby mieli sprzedawać dom normalnie. A jak nie chcesz lotniska pod Lublinem to lataj sobie gary myć do Londynu...Boeingiem z Rzeszowa! I od naszego lotniska się odczep.
Jeśli nie znasz innej roboty jak mycie garów - to współczuję, ja na szczęście nie muszę! A wracając do tematu: a jeśli ludzie nie mają ochoty mieć lotniska pod nosem i związanych z tym uciążliwościami. I od kiedy to jest wasze lotnisko. Pewnie nie masz nawet bladego pojęcia gdzie ono ma być!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krr. mieszkasz w Świdniku Dużym II, czy w Janówku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krr napisał:
Jeśli nie znasz innej roboty jak mycie garów - to współczuję, ja na szczęście nie muszę!
Twój poprzedni post wskazuje na to że niewiele sobą reprezentujesz. Wiem gdzie będzie lotnisko i wiem na czym specustawa polega, bo moją daleką rodzinę też podobne przepisy dotkną na trasie drogi ekspresowej S17 i naprawdę nie wiem o czym piszesz używając słów "złodziejska ustawa". Jak można tyle pisać na temat o którym nic sie nie wie? Wasze lotnisko? Ano nasze, bo ten biedny region potrzebuje go jak powietrza i firma (związana z nowymi technologiami) w której pracuję też odczuwa negatywne skutki jego braku. Wiem dokładnie gdzie będzie lotnisko, wiem jak dużo przez ostatnie 2 lata już zrobiono by doszło w końcu do realizacji. I takie małe ludziki jak ty już w jego budowie nie przeszkodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@krr na dodatek nie wiem o czym piszesz mając na myśli uciążliwość lotniska dla mieszkańców, jeśli myślisz że jest ono blisko terenu zabudowanego to pojeździj trochę po Polsce, pojedź chociażby do Poznania, gdzie port lotniczy Ławica leży między dwoma dużymi osiedlami i 4 km od tamtejszego Starego Miasta, jakoś samoloty od lat latają nad SM i nikomu nie przeszkadza, tylko cieszą sie ludzie że są inwestycje, że Poznań się rozwija. Tam (i nie tylko tam) lotnisko jest o wiele bliżej ludzi niż lubelskie. W okolicach przyszłego lotniska w Świdniku(tuz przy jego granicy) natężenie dźwięku nie będzie przekraczało 60 dB w chwili startu samolotu. Najgorsze jest to że u nas wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważna to inwestycja dla regionu lubelskiego, wydaje się że lotnisko to wymyśliła sobie "górka" i politycy by za nasze pieniądze latać sobie po świecie. Zapominając przy tym że bez lotniska Lublin cofa się w rozwoju. I czas to zmienić oraz uwolnić jego potencjał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż, widzę że rozmawiam ze specjalistą, psychologiem a nawet z wróżbitą który przewiduje poziom zatężenia hałasu. Ok takie jest twoje zdanie, ale moje jest inne: uważam że takie województwo jak lubelskie, w którym nawet komunikacja drogowa zarówno w Lublinie jak i całym regionie mocno szwankuje, nie stać na lotnisko. Natomiast ustawa sama w sobie daje możliwości wielu nadużyć ze strony leniwych urzędników, z których z pewnością będą korzystali, czego mieliśmy już dowody nie raz. Poza tym uważam że zabieranie czegokolwiek komukolwiek jest nieuczciwe tym bardziej osobom prywatnym którzy na ogół nie mają szans z wielką machiną urzędniczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lotnisko oznacza ROZWÓJ zarówno Lublina jak i Świdnika... I TYLE!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krr napisał:
No cóż, widzę że rozmawiam ze specjalistą, psychologiem a nawet z wróżbitą który przewiduje poziom zatężenia hałasu. Ok takie jest twoje zdanie, ale moje jest inne: uważam że takie województwo jak lubelskie, w którym nawet komunikacja drogowa zarówno w Lublinie jak i całym regionie mocno szwankuje, nie stać na lotnisko. Natomiast ustawa sama w sobie daje możliwości wielu nadużyć ze strony leniwych urzędników, z których z pewnością będą korzystali, czego mieliśmy już dowody nie raz. Poza tym uważam że zabieranie czegokolwiek komukolwiek jest nieuczciwe tym bardziej osobom prywatnym którzy na ogół nie mają szans z wielką machiną urzędniczą.
Mylisz się. Oczywiście komunikacja drogowa także szwankuje- zgadzam się, ale na Lubelszczyźnie powstaną 3 drogi ekspresowe i będzie lepiej. Lotnisko potrzebne jest jednak też. A jeśli o moje doświadczenie chodzi to pracuję w jednej z lubelskich firm. Pewnej dużej firmie z Francji spodobały się nasze produkty do tego stopnia że chcieli zakupić je w dużej ilości, tylko w końcu do zawarcia umowy nie doszło z prostej przyczyny- nie ma w okolicy 50-100 km lotniska, więc szybko nie da się przetransportować tego towaru. Obeszliśmy się smakiem, a zarobiła inna firma świadcząca podobne usługi...np. z Rzeszowa czy innego Poznania lub nawet zagranicy. Jeśli tak dalej będzie, jeśli dalej Lublin będzie obok Białegostoku najbardziej odciętym od świata miastem w Polsce to niestety ludzie będą przenosili działalność do innych miast. O nowych inwestycjach już nie wspomnę- Zostaniemy zupełnie w tyle za Rzeszowem, który ma to lotnisko dość byle jakie, ale ma. Jeśli uraziłem Cię tymi "garami i zmywakiem" - przepraszam. Może Ty akurat nie będziesz musiał jechać, ale ktoś z Twoich znajomych na pewno. Co do "zabierania" i burzenia czyichś gospodarstw- przykra czynność, jednak stosowana na całym świecie i w Polsce- znam takich ludzi którym domy zostaną wyburzone pod drogę- naprawdę na tym nie stracą, a niejedna droga by nie powstała gdyby nie takie procedury, a rozwijać się trzeba. Jeśli nie będziesz korzystać z tego lotniska- trudno, ale nie bądź egoistą i weź jednak pod uwagę to że są w tym mieście i regionie osoby i firmy dla których będzie to jak złapanie wiatru w żagle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ALLELUJA I DO PRZODU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zablokuje, a właściwie zblokują. PIENIĄŻKI. Pół miliarda-500000000.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to w końcu będziemy mieć lotnisko po 20 latach obiecywanek, oczywiście o ile będą pieniądze i nie będzie żadnych naturalnych katastrof (ekolodzy).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...