Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotniska w Świdniku już nic nie zablokuje

Utworzony przez Gość, 9 stycznia 2009 r. o 14:05 Powrót do artykułu
Spokojnie, zawsze mogą zwalić na kryzys światowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OnLbn napisał:
Mylisz się. Oczywiście komunikacja drogowa także szwankuje- zgadzam się, ale na Lubelszczyźnie powstaną 3 drogi ekspresowe i będzie lepiej. Lotnisko potrzebne jest jednak też. A jeśli o moje doświadczenie chodzi to pracuję w jednej z lubelskich firm. Pewnej dużej firmie z Francji spodobały się nasze produkty do tego stopnia że chcieli zakupić je w dużej ilości, tylko w końcu do zawarcia umowy nie doszło z prostej przyczyny- nie ma w okolicy 50-100 km lotniska, więc szybko nie da się przetransportować tego towaru. Obeszliśmy się smakiem, a zarobiła inna firma świadcząca podobne usługi...np. z Rzeszowa czy innego Poznania lub nawet zagranicy. Jeśli tak dalej będzie, jeśli dalej Lublin będzie obok Białegostoku najbardziej odciętym od świata miastem w Polsce to niestety ludzie będą przenosili działalność do innych miast. O nowych inwestycjach już nie wspomnę- Zostaniemy zupełnie w tyle za Rzeszowem, który ma to lotnisko dość byle jakie, ale ma. Jeśli uraziłem Cię tymi "garami i zmywakiem" - przepraszam. Może Ty akurat nie będziesz musiał jechać, ale ktoś z Twoich znajomych na pewno. Co do "zabierania" i burzenia czyichś gospodarstw- przykra czynność, jednak stosowana na całym świecie i w Polsce- znam takich ludzi którym domy zostaną wyburzone pod drogę- naprawdę na tym nie stracą, a niejedna droga by nie powstała gdyby nie takie procedury, a rozwijać się trzeba. Jeśli nie będziesz korzystać z tego lotniska- trudno, ale nie bądź egoistą i weź jednak pod uwagę to że są w tym mieście i regionie osoby i firmy dla których będzie to jak złapanie wiatru w żagle.
OK kolego zgadzam się z tobą, ale nie zgadzam się z lokalizacją i krzywdą jak wyrządza się ludziom którzy tam mieszkają dla kogoś kto ma widzimisię tym bardziej jak jest inna lokalizacja i są już wykupione od paru lat tereny i nie ma sprzeciwu mieszkańców okolicy Niedźwiady. A przytoczony przez ciebie przykład współpracy z firmą z Francji i sprawa lotniska Świdnik a Niedźwiada na pewno nie sprawiło by to żadnej różnicy. Chyba że problem był by w nazwie miejscowości położenia lotniska, a to już znaczy że jesteś związany z budową lotniska w Świdniku!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OnLbn napisał:
Mylisz się. Oczywiście komunikacja drogowa także szwankuje- zgadzam się, ale na Lubelszczyźnie powstaną 3 drogi ekspresowe i będzie lepiej. Lotnisko potrzebne jest jednak też. A jeśli o moje doświadczenie chodzi to pracuję w jednej z lubelskich firm. Pewnej dużej firmie z Francji spodobały się nasze produkty do tego stopnia że chcieli zakupić je w dużej ilości, tylko w końcu do zawarcia umowy nie doszło z prostej przyczyny- nie ma w okolicy 50-100 km lotniska, więc szybko nie da się przetransportować tego towaru. Obeszliśmy się smakiem, a zarobiła inna firma świadcząca podobne usługi...np. z Rzeszowa czy innego Poznania lub nawet zagranicy. Jeśli tak dalej będzie, jeśli dalej Lublin będzie obok Białegostoku najbardziej odciętym od świata miastem w Polsce to niestety ludzie będą przenosili działalność do innych miast. O nowych inwestycjach już nie wspomnę- Zostaniemy zupełnie w tyle za Rzeszowem, który ma to lotnisko dość byle jakie, ale ma. Jeśli uraziłem Cię tymi "garami i zmywakiem" - przepraszam. Może Ty akurat nie będziesz musiał jechać, ale ktoś z Twoich znajomych na pewno. Co do "zabierania" i burzenia czyichś gospodarstw- przykra czynność, jednak stosowana na całym świecie i w Polsce- znam takich ludzi którym domy zostaną wyburzone pod drogę- naprawdę na tym nie stracą, a niejedna droga by nie powstała gdyby nie takie procedury, a rozwijać się trzeba. Jeśli nie będziesz korzystać z tego lotniska- trudno, ale nie bądź egoistą i weź jednak pod uwagę to że są w tym mieście i regionie osoby i firmy dla których będzie to jak złapanie wiatru w żagle.
Z TYM BYLAJKIM LOTNISKIEM W JASIONCE TO BYM NIE PRZESADZAŁ,CHCIAŁBYM BY LUBLIN MIAŁ TAKIE TERENY LOTNISKA I STREFY EKONOMICZNEJ Z POWSTAJĄCMI FABRYKAMI OBOK!!JAK KOLEGA NIE BYŁ TO WYPADAŁO BY SIE PRZEJECHAĆ I ZOBACZYĆ A POTEM WYADAWAĆ SĄDY!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ASDFRR55 napisał:
A CO ZE SPRAWĄ ZIEMI POD NIEDŹWIADĄ NA KTÓRĄ MAFIA Z PSL WYDAŁĄ PARĘ MLN KASY PAŃSTWOWEJ(PAMIĘTACIE JAK GŁOŚNO OPISYWANO TE AFERĘ W DZIENNIKU I KURIERZE!)? NA ZAKUP GRUNTÓW!!MNIEMAM,ŻE JAK TO W POLSCE ROZEJDZIE SIE PO KOŚCIACH,CI CO MIELI ZAROBĆ ZAROBIĄ ALBO JUŻ ZAROBILI,OSZUKANO OBYWATELI=SKARB PAŃSTWA!!GDYBY TO ZROBIŁ PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA,TO BYŁBY WYZYWANY OD ZŁODZIEJI, WSADZANY DO ARESZTU!!!ALE POLITYK W POLSCE MA COOL ANI PRAWO ANI KULE SIE GO NIE IMAJĄ,CHA,CHA..DNO DO KWADRATU!!NASI MEGA POLITYCY TERAZ MAJA NOWE,DODATKOWE ŹRÓDŁO ŁATWEJ I SZYBKIEJ KASIORKI,ZWIE SIE ONO PARLAMENT EUROPEJSKI!!NIEKTÓRZY PRZEZ 5 LAT KADENCJI,MIJAJĄCEJ W TYM ROKU, DOROBILI SIĘ PRYWATNYCH FORTUN!!!CHCESZ MIGIEM Z WIESNIAKA W MILIONERA IDZ NA POLITYKA,CHA,CHA!!
A co ze sprawą bezsensownego wykupu, za bardzo duże pieniądze gruntów gdzie żyje Suseł Perełkowaty. Kto na tym zarobił? dla czego tak szybko doszło do tej transakcji, tym bardziej że inwestycja w tym miejscu stała pod wielkim znakiem zapytania. Dla czego nie czekano na specustawę z wykupem tych gruntów??, wnioskując po artykule te grunty można było by kupić po wejściu specustawy za dużo mniejsze pieniądze. Kiedy prokuratura zajmie się tym bezsensownym wydaniem pieniędzy. Jeszcze jedno ważne pytanie czy Pan Sobczak szykuje sobie fotel w spółce Port Lotniczy Świdnik - Lublin, jeżeli tak a jest urzędnikiem państwowym to znaczy że Lobbuje dla spółki i dla przyszłego pracodawcy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeby było wszystko jasne i każdy miał czyste ręce i nie było lobbingu przez urzędników dla spółki Port lotniczy, niech każdy z urzędników związany z tą inwestycją podpisze zobowiązanie, że w okresie 10 - 15lat nie będzie związany żadną umową( umowa o pracę, itp. ) z Portem Lotniczym Świdnik - Lublin!! I wszystko będzie jasne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OnLbn napisał:
Co ty nie powiesz? Jakoś znam kilku właścicieli domów które będą wyburzane pod drogę S17 między Lublinem a Piaskiami w ten sam sposób i wcale nie narzekają, bo dostaną więcej niż jakby mieli sprzedawać dom normalnie. A jak nie chcesz lotniska pod Lublinem to lataj sobie gary myć do Londynu...Boeingiem z Rzeszowa! I od naszego lotniska się odczep.
Chyba kolega nie rozumie po co będzie to lotnisko? Chyba nie myślisz że polecisz do Londynu ze Świdnika? A nawet jeśli to ilu ludzi z lubelszczyzny stać na latanie samolotem. Teoretycznie lotnisko powstaje żeby rozwijać region, a jak się rozwija dany region to nie po to żeby jego mieszkańcy uciekali do Londynu...(który stał się synonimem łatwego zarobku). Rozwój regionu powoduje, że ludzie mają pracę i siedzą w niej, a jak już lecą, to na weekend do Paryża raczej. Więc loty do Londynu są zbędne, a jak ktoś chce lecieć do Londynu to wsiada wygodnie w nowoczesnym pociągu i po 1,5h jest na Okęciu skąd z nowoczesnego terminla odlatuje do Londynu lub gdziekolwiek indziej. Jednak w tym przypadku inwestowanie w rozwój zaczęło się od "pupy strony". Zamiast wybudować porządną sieć dróg, zapewniającą bezkolizyjne i sprawne przemieszczanie się po lubelszczyźnie buduje się lotnisko najpierw a sieć dróg później. OnLbn piszesz: "A jeśli o moje doświadczenie chodzi to pracuję w jednej z lubelskich firm. Pewnej dużej firmie z Francji spodobały się nasze produkty do tego stopnia że chcieli zakupić je w dużej ilości, tylko w końcu do zawarcia umowy nie doszło z prostej przyczyny- nie ma w okolicy 50-100 km lotniska, więc szybko nie da się przetransportować tego towaru". Zgadzam się że brak lotniska na pewno zabolał twą firmę, ale również jestem pewny że brak porządnych dróg boli 90% firm na lubelszczyźnie. A w tym wszystkiem przecież ma chodzić o rozwój regionu a nie samego Lublina. Same drogi ekspresowe dwie czy trzy plus lotnisko nie rozwiążą problemów komunikacyjnych lubelszczyzny, na którą składają się również dawne tereny województw chełmskiego, zamojskiego, siedleckiego. Pochodzę ze Świdnika i na pewno ucieszyłoby mnie to, że mam gdzie pracować i dobrze zarabiać, ale mam też rodzina w innych częściach lubelszczyzny, które są pomijane we wszelkich planach inwestycyjnych. Ponadto problem braku lotniska w odległości 100km od Lublina by nie istniał, gdyby były autostrady z prawdziwego zdarzenia łączące Lublin z największymi sąsiadującymi miejscowościami jak Rzeszów czy Warszawa. Gdyby to nie wystarczało należałoby pomyśleć o lotnisku. Dopiero wtedy. Słuchając argumenty LOTNISKOENTUZJASTÓW odnoszę wrażenie, że nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa. Traktują budujące się lotnisko jak jakiś gadżet mający ich wyróżnic spośród mieszkańców innych rejonów Polski. Twierdzą że lotnisko zbliża nas do Europy. A czy kraje zachodnie zaczynały rozwijać infrastrukturę budowlaną od budowanie lotnisk? Raczej nie. Bo po co lotnisko, na które można dostarczyć z łatwością towar z Niemiec w ciągu 2h skoro dowóz towaru ciężarówką z lotniska do np. Puław może zająć nawet 2-3h. Trochę to nie ma sensu. Jak zwykle w naszym kraju skończy się to tym, że zyskają ci, którzy mieli zyskać, a pozostali obejdą się smakiem lub wmówi im się jakąś ciemnotę o kryzysie, złej woli tego polityka czy tamtego biznesmena. POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe kto będzie dopłacał do tego interesu ? bo opłaty lotniskowe to zdaje się mały pryszcz w budżecie portu. nawet optymistycznie zakładając kilka lotów tygodniowo. porównanie takich przychodów z kosztami utrzymania całej tej infrastruktury lotniskowej i służb i nie napawa optymizmem. LOT ma np. straty na połączeniach do Ameryki . a utworzoną w ubr. linie do Pekinu - zlikwidował po 2 miesiącach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hak napisał:
OK kolego zgadzam się z tobą, ale nie zgadzam się z lokalizacją i krzywdą jak wyrządza się ludziom którzy tam mieszkają dla kogoś kto ma widzimisię tym bardziej jak jest inna lokalizacja i są już wykupione od paru lat tereny i nie ma sprzeciwu mieszkańców okolicy Niedźwiady. A przytoczony przez ciebie przykład współpracy z firmą z Francji i sprawa lotniska Świdnik a Niedźwiada na pewno nie sprawiło by to żadnej różnicy. Chyba że problem był by w nazwie miejscowości położenia lotniska, a to już znaczy że jesteś związany z budową lotniska w Świdniku!!!
Nie, nie pracuję w formie Port Lotniczy Lublin. Ta firma zupełnie z lotnictwem nie jest związana. Chodziło o transport sporej ilości towaru (2h i po sprawie- toboły na miejscu), pociągiem czy ciężarówkami trwałoby to o wiele dłużej. I wiele takich firm przenosi się z Lublina do Warszawy/Gdańska/Wrocławia? Dlaczego? BO TAM JEST LOTNISKO!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KULAS2222 napisał:
Z TYM BYLAJKIM LOTNISKIEM W JASIONCE TO BYM NIE PRZESADZAŁ,CHCIAŁBYM BY LUBLIN MIAŁ TAKIE TERENY LOTNISKA I STREFY EKONOMICZNEJ Z POWSTAJĄCMI FABRYKAMI OBOK!!JAK KOLEGA NIE BYŁ TO WYPADAŁO BY SIE PRZEJECHAĆ I ZOBACZYĆ A POTEM WYADAWAĆ SĄDY!!
Jest słabe, choć z możliwościami rozwoju. Mają dobry pas 3200 m pozwalający na loty do USA, ale terminal to zwykły za przeproszeniem "kurnik". Oby jak najszybciej dostali dotację i rozbudowali go-zyczę im tego. Lublin będzie miał 2520 m (co wystarczy w 100%- lotów za ocean nie musimy od razu mieć), za to terminal o wiele lepszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hak napisał:
OK kolego zgadzam się z tobą, ale nie zgadzam się z lokalizacją i krzywdą jak wyrządza się ludziom którzy tam mieszkają dla kogoś kto ma widzimisię tym bardziej jak jest inna lokalizacja i są już wykupione od paru lat tereny i nie ma sprzeciwu mieszkańców okolicy Niedźwiady. A przytoczony przez ciebie przykład współpracy z firmą z Francji i sprawa lotniska Świdnik a Niedźwiada na pewno nie sprawiło by to żadnej różnicy. Chyba że problem był by w nazwie miejscowości położenia lotniska, a to już znaczy że jesteś związany z budową lotniska w Świdniku!!!
Aha...Jasnowidzu Drogi- nie pracuję w spółce "PLL Lublin-Świdnik" i wszystko jedno dla mnie czy lotnisko byłoby w Świdniku czy w Niedźwiadzie (pod warunkiem dobrej komunikacji z tą- jakby nie było o 40 km oddaloną wsią), jednak Niedźwiada już na pewno nie wróci(tam też miało być kilka wyburzeń, mniej niż w Świdniku ale były przewidziane). Wyburzenia domów to jest rzecz NORMALNA przy tego typu inwestycjach drogowych, lotniczych nie tylko w sprawie tego lotniska, ale w wielu przypadkach budowy dróg (S17 i moi krewni) nie tylko w Polsce ale całej UE! Jestem za tym by ci ludzie otrzymywali godne odszkodowania za swoje domy, wiem że wielu ludzi one satysfakcjonują co mnie cieszy. Trzeba się z tym pogodzić i kibicować lotnisku w Świdniku by dociągnięto je już do końca. Po co ciągle zmieniać koncepcje? Niedźwiada nie wróci- czy dobrze czy źle - nie jestem w stanie ocenić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='krr' date='9.01.2009, 19:11' post='82696'] ... ale moje jest inne: uważam że takie województwo jak lubelskie, w którym nawet komunikacja drogowa zarówno w Lublinie jak i całym regionie mocno szwankuje, nie stać na lotnisko... Co do dróg to pojeździj trochę po kraju, to się dowiesz, że Lubelszczyzna nie wypada tak źle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również nie wiem co było by lepsze. Wiem natomiast to że budowa lotniska w Niedźwiadzie pociągnęła by za sobą zdecydowanie większy rozwój tamtych okolic. Budowa nieistniejących dróg, kolei itp. W Świdniku natomiast to o czym mówię już jest, ale ponieważ nie było przewidziane pod lotnisko będzie potrzebna bardzo duża przebudowa. Jednym słowem będzie rozwalane dobre, żeby wybudować to samo tylko inaczej. Poza tym tu nie wchodzi w grę tylko wyburzenie kilku domów, poza tym trzeba kompletnie przebudować kolektor ściekowy biegnący ze Świdnika do Hajdowe, trzeba zmienić trasę linii wysokiego napięcia, w pobliżu pasa startowego są aktywne ujęcia gazu ziemnego, nie wspomnę o lesie, cmentarzu i z pewnością utrudnieniem dla WSK Świdnik, itp,itp. To wszystko są zbędne koszty których w Niedźwiadzie można by uniknąć, ponieważ są tam rozleglejsze tereny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tym że Niedźwiada wyszłaby taniej też bym dyskutował. Nie jestem rzeczoznawcą, ani nie znam się na wycenach ale w Świdniku jest na miejscu cała infrastruktura wodociągowa i przeciwpożarowa ze względu na to że lotnisko de facto istnieje tam od wielu lat (w innym miejscu, ale niedaleko). To co obecnie ma być wykonane jest tylko pracą modernizacyjną- to że akurat nie tam zadecydowała Natura 2000 oraz to że na trawiastym lotnisku nie można umieścić pasa dłuższego niż 1700 m (tanie linie potrzebują co najmniej 2100). Na dodatek jest tam węzeł kolejowy, co też ma spore znaczenie przy budowie i funkcjonowaniu lotniska. Zrobili jak zrobili, jednak skoro już jest przydzielona dotacja unijna, dotacja z budżetu państwa, pozwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wykupione 80% gruntów i wiele wiele innych spraw- nie niszczmy i nie sabotujmy tego. To że jesteśmy wraz z Białymstokiem najsłabszymi metropoliami w kraju ma z brakiem lotniska bardzo wiele wspólnego. W "Białym" się kłócą i zastanawiają nad Krywlanami i Topolanami, tracąc czas i denerwując zwykłych ludzi. U nas doszło do kompromisu, przez 2 lata zrobili naprawdę wiele, nie zmarnujmy tego. Jestem za godziwymi odszkodowaniami dla tych ludzi, niejeden dom w kraju i za granicą jeszcze się zburzy pod budowę jakiejś drogi/autostrady/lotniska, niejedna linia wysokiego napięcia czy odwiert gazu zostanie przesunięty...trudno, ale nic by nie powstawało gdyby nie takie przepisy w Polsce i wszystkich cywilizowanych krajach. Rozwijać się trzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu akurat się zgadzam. Mam tylko nadzieję, że do wywłaszczeń będzie dochodzić w ostateczności a nie stanie się to regułą dla urzędników, ponieważ tak łatwiej. Nie ma dwóch jednakowych działek czy domów choćby były wybudowane obok siebie. Nie można wrzucać wszystkich do jednego kotła przeliczając dobytek ludzi na metry kwadratowe. Poza tym ja również nie sądzę żeby budowa lotniska w Niedźwiadzie była tańsza, ale zbudowana by była odrębna infrastruktura a nie przebudowana istniejąca. Poza tym istniejąca infrastruktura wodociągowa i przeciwpożarowa obecnego lotniska przeznaczonego dla awionetek, chyba raczej niewiele pomoże lotnisku pasażerskiemu. Pożyjemy, zobaczymy i oby nie wyszedł z tego kolejny bubel, który latami będzie pochłaniał pieniądze Lubelszczyzny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OnLbn napisał:
Z tym że Niedźwiada wyszłaby taniej też bym dyskutował. Nie jestem rzeczoznawcą, ani nie znam się na wycenach ale w Świdniku jest na miejscu cała infrastruktura wodociągowa i przeciwpożarowa ze względu na to że lotnisko de facto istnieje tam od wielu lat (w innym miejscu, ale niedaleko). To co obecnie ma być wykonane jest tylko pracą modernizacyjną- to że akurat nie tam zadecydowała Natura 2000 oraz to że na trawiastym lotnisku nie można umieścić pasa dłuższego niż 1700 m (tanie linie potrzebują co najmniej 2100). Na dodatek jest tam węzeł kolejowy, co też ma spore znaczenie przy budowie i funkcjonowaniu lotniska. Zrobili jak zrobili, jednak skoro już jest przydzielona dotacja unijna, dotacja z budżetu państwa, pozwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wykupione 80% gruntów i wiele wiele innych spraw- nie niszczmy i nie sabotujmy tego. To że jesteśmy wraz z Białymstokiem najsłabszymi metropoliami w kraju ma z brakiem lotniska bardzo wiele wspólnego. W "Białym" się kłócą i zastanawiają nad Krywlanami i Topolanami, tracąc czas i denerwując zwykłych ludzi. U nas doszło do kompromisu, przez 2 lata zrobili naprawdę wiele, nie zmarnujmy tego. Jestem za godziwymi odszkodowaniami dla tych ludzi, niejeden dom w kraju i za granicą jeszcze się zburzy pod budowę jakiejś drogi/autostrady/lotniska, niejedna linia wysokiego napięcia czy odwiert gazu zostanie przesunięty...trudno, ale nic by nie powstawało gdyby nie takie przepisy w Polsce i wszystkich cywilizowanych krajach. Rozwijać się trzeba.
Ja ponaglam temat " Czyste Ręce" Żeby było wszystko jasne i każdy miał czyste ręce i nie było lobbingu przez urzędników dla spółki Port lotniczy, niech każdy z urzędników związany z tą inwestycją podpisze zobowiązanie, że w okresie 10 - 15lat nie będzie związany żadną umową( umowa o pracę, itp. ) z Portem Lotniczym Świdnik - Lublin!! I wszystko będzie jasne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za fotografa? Ja mam w domu projekt bazy kosmicznej na Marsie, może też by się nadawał do tego artykułu??? Ale jaja !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jako mieszkanka Świdnika uważam, że budowa lotniska to szansa na rozwój miasta i nowe miejsca pracy. A lotnisko w naszym regionie po prostu jest potrzebne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świdniczanka napisał:
Ja jako mieszkanka Świdnika uważam, że budowa lotniska to szansa na rozwój miasta i nowe miejsca pracy. A lotnisko w naszym regionie po prostu jest potrzebne.
tak , będzie 3500 nowych miejsc pracy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale komentarze, jeden jest PRZECIW, ponieważ jego dom wyburzą lub jego znajomych, drugi jest ZA, ponieważ nie mieszka tam gdzie ma powstać lotnisko i po co takie kłótnie? ja jestem za powstaniem lotniska w Świdniku, ponieważ jest tam fabryka samolotów i to bardziej opłaca się budować lotnisko, w dodatku lotnisko będzie stało w centralnej części Lubelszczyzny i kropka oby prezydent zgodził się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...