Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Polacy, tylko krzyczeć i protestować potrafią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaczyna się. kocham to miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łatwo jest komentowac i pisac na forum, jacy to ludzie zli bo protestuja itp. Tylko zauwazcie jedno, i was tez to dotyczy! Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, tyle w tym temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lotnisko pod LUBARTOWEM!!!! Tutaj nikomu nie bedzie ono przeszkadzało. Szybka kolej do LUBLINA i wszystko gra...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mam nie protestować skoro, 20 lat mieszkam zdala od miasta i huku, a teraz chcą mi 10 m. przed domem pobudować czteropasmówkę i ścianę dźwiękoszczelną, do tego odgrodzić mnie od głownej ulicy. Nie wspominając o tym, że od tego natężenia hałasu to mi pewnie ściany popękają bo dom nie pierwszej młodości. Jeżeli byłbyś na moim miejscu, dowiedziałbyś się wszystkiego w ostatniej chwili a Pani w urzędzie miasta odpowiedziałaby Ci, że tu cytuję "nie ma obowiązku wysyłania pisma z taką informacją, a pismo dotyczące sprawy wisiało swego czasu na tablicy informacyjnej przed urzędem miasta" to też byś się wściekł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cieżko było się nie domyślić że będziecie mieli przerąbane. Teraz to już po ptakach. Zawsze wszem i wobec wiadomo było, że jest tam lotnisko prawda ? I nigdy w życiu byście nie przypuszczali, że może być tam większe lotnisko ??? Dla mnie to jest brak mądrości i tyle i powinniście się cieszyć , a nie biadolić że głośno itp. Dużo ludzi ma ten problem a jakoś nie narzeka. A pozatym, czemu robicie aferę dopiero teraz ??? wiadomo było, że będzie to Was dotyczyć to nic nikt nie zrobił. Trochę myśleć trzeba prawda ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz - to możecie tylko cmoknąć się wzajemnie! Ja zawsze byłem przeciwko rozbudowie tego lotniska bo wiedziałem, że to nie ma sensu i przyszłości. Trzeba było organizować protesty wcześniej. Życzę Wam i sobie tyle samo lądowań ile startów. Bo inaczej ...To takie lubelskie łatanie dziury. Byle jak, byle było.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak w Gorce Lubartowskiej chcieli zrobić lotnisko i nikomu by nie przeszkadzało to nie. Dobrze protestujecie, to może wróci z powrotem do Górki Lubartowskiej. Nie ma to jak nic nie znający się na niczym włodarze żądzą, to później mamy bunt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bialczanin, Pan Bialczanin napisał:
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
panie kolego bielczaninie, jesteś głupkiem. Wiedz, że Twoje że tak się wyrażę "słowa" typu jakaś mieścina, itp wskazują tylko na Twój wiek ( czyli bardzo młody i głupi) bo tak pisze tylko dziecko ze szkoły podstawowej. Uwierz mi, że słowa "ta mieścina" itp nikogo nie zdenerwują, bo takie coś to się słyszało za dzieciaka i może wtedy ktoś by się zdenerwował a teraz ? Nie wierzę po prostu jak czytam niektórych ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie zobaczył bym fotografię tych pseudo urzędników, którzy z reguły nie wiedzą nawet o czym mowa na radzie, kiedy głosują wybudzeni z letargu przeciwko swoim obywatelom. Dla nich tylko dietka i ciasteczka na radzie. Włażą w d-u-p-ę sobczakowi, który obstawił się funkcjami w UM województwa i w PLL (zresztą nie tylko) i ciągnie kasę z czego się tylko da. Obiecuje gruszki na wierzbie a prostaczki "radni" w to wierzą, jak dzieci. Ten "fachowiec" od prawa konstytucyjnego nie ma zupełnie pojęcia o budowie lotniska, tylko miele bezsensownie ozorem. Zachodzę w głowę jakim trzeba być pustakiem, aby słuchać takiego bełkotu i jeszcze w to wierzyć??!! Obiecywał koszt 200mln złotych a teraz mówi, że 350mln będzie za mało, kamień węgielny 3 maja 2009 (???), a co z lasem do wycięcia 135ha ???, a co z kolektorem ściekowym??? z linią WN??? itd...???. To wszystko trzeba zniszczyć i wybudować nowe. Kto za to zapłaci ??? MY podatnicy, a oni w tym czasie będą jeszcze Nas okradać, biorąc wysokie pensje. Apeluję do rozsądku mieszkańców Świdnika: Pogońmy to towarzystwo wzajemnej adoracji i wybierzmy nowych prawdziwych gospodarzy tego terenu, którzy zadbają o nasz wspólny interes. Mieszkańcy Świdnika pozdrawiam Was i -TRZYMAJMY SIĘ RAZEM!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta pani na zdjęciu ma przecież szansę pracy jako stewardesa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(Piszę to raczej do "reszty" czytelników niż do samych "poszkodowanych" gdyż z oczywistych powodów kierują się oni emocjami i mają subiektywne opinie) Zawsze gdy czytam o takich protestach to najpierw się denerwuję ale później zazwyczaj dochodzi do mnie, że w sumie żeby dostać to odszkodowanie nie można siedzieć cicho i potulnie przyjmować wszystkie decyzje. Najlepszą drogą jest robienie dużego hałasu (zwłaszcza w przypadku gdy ten hałas od lotniska będzie jeszcze większy ). Nie przejmowałbym się tym, że będą jakieś poważne opóźnienia, zapewne ludzie swoje odszkodowania wywalczą (pozostaje kwestia wysokości odszkodowania i zbadania każdego przypadku indywidualnie czy gdzieś nie będzie to po prostu "dojeniem państwa" . Nie bardzo przekonują mnie argumenty, że ktoś miał przez 20 lat spokój i nagle bla bla bla.... w przypadku gdy jest opinia fachowców, których praca polega na badaniu różnych wariantów, napewno znają się na tej materii lepiej niż przeciętny zjadacz chleba. W kraju gdzie ciężko jest znaleźć pusty km kwadratowy ciężko byłoby zadowolić wszystkich (zwłaszcza w obszarach podmiejskich czy miejskich, a takim prędzej czy później stanie się obszar pomiędzy Lublinem a Świdnikiem). Oczywiście konsultacje społeczne są bardzo ważne ale jak czasem czytam o propozycjach "podrzucania" drogi sąsiadom, czy "projektach" rysowanych przez mieszkańców markerem po mapie... Mam nadzieję, że uruchomię tryb myślenia przynajmniej u jeden osoby, żeby zużycie laptopa się zwróciło . (Zachowania urzędniczki nie komentuję, gdyż ludzie lubią przesadzać pod wpływem emocji i nie wiem na ile ta historia była prawdziwa. A jeżeli ktoś widzi że w gazetach piszą o jakimś lotnisku w pobliżu jego domu to jednak nie dobrym pomysłem jest czekanie przy "Tańcu z gwiazdami" aż ktoś przyjdzie z walizką pieniędzy i jeszcze przeprosi...). Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja powiem tak: do Gościa z 11.14: to w koncu protestujesz, że Cie odetną od drogi? czy że ona tam będzie? bo gubisz się w zeznaniach! Po drugie: ludzie po prostu chcą jak najwięcej kasy WYŻEBRAĆ na odszkodowaniach... urząd pewnie będzie walczył o odszkodowania jak najniższe i tak: jeszcze nie raz usłyszymy o kłótniach... ot, Polska właśnie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram mieszkańców ul. żwirki i wigury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie czepiam się ale ... Czy jest obecnie jakiś organ kontrolny (może CBA, CBŚ) w Polsce żeby przerwać ten szaleńczy pościg paru polityków w zakresie budowy lotniska w Świdniku ? Jest już tyle argumentów przeciwko tej lokalizacji, żeby oficjalnie skierować sprawę do przeprowadzenia kontroli. Większość mieszkańców lubelszczyzny ma już serdecznie dosyć tych coraz to nowszych przeciwwsazań. Ile jeszcze ich będzie ?. Może się np. okazać, że dotychczasowe działania władz portu lotniczego i władz województwa były (na pewnym etapie) prowadzone niezgodne z prawem. Odpowiedź na nie byłaby argumentem do podejmowania dalszych decyzji. Popieram zatem protest mieszkańców ul. Żwirki i Wigury. Żal mi tylko, że dopiero teraz zaczęli protestować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość wycenia stratę związaną z warsztatem na 9 baniek?? wtf? ile kosztuje kupno budynku pod warsztat w Świdniku, no ile? moim zdaniem jak zwykle ktoś chce się nachapać bez wysiłku Świdniczanie! na grubą kasę to się latami zapier**ala a nie wyciąga ręce po nią każdy chciałby mieć działkę na terenie projektowanej ekspresówki i ściągnąć za to kupę szmalcu teraz już wiemy dlaczego lubelskie to Polska C, z takimi ludźmi, Boże... P.S. kierowcy na blachach LSW to nazwijmy to delikatnie "przeginają", wczoraj w Piaskach laska w Scenicu grzała 165 km/h, oczywiście duma w oczach no i świdnickie blachy, to wszystko wyjaśnia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Typowo polskie!Super żeby było lotnisko i zyski z niego super żeby były nowe drogi a nie dziurawe niewiadomo co i związany z tym komfort jazdy super żeby były nowe miejsca miejsca pracy i spadek bezrobocia super żeby były inne udogodnienia i żeby poziom życia oraz znaczenie miasta się podniosło ale żeby tylko to wszystko nie było obok mnie i nie odbiło się w jakikolwiek sposób negatywnie na mojej sytuacji.Rozumiem uwagi obawy problemy tych ludzi i współczuje Im.Ale wychodzę z założenia że to lotnisko to szansa dla miasta i wielu wielu jego mieszkańców więc chociaż to może jest brutalne myślę że trzeba poświęcic te pare ofiar oczywiście w należyty sposób Im to rekompensując.Nie ma się co oszukiwac.Nie ma takiej lokalizacji która pasowałaby każdemu i nikomu nie wyrządziłaby krzywdy.Zawsze gdzieś trzeba coś wyburzyc gdzieś wybudowac drogę itp itd.Zawsze będą jakieś ofiary takich prac.Ale myślę że dla dobra ogółu trzeba takie ofiary ponosic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bialczanin, Pan Bialczanin napisał:
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
Sybciej dojadę do Warszawy z Lublina to na kij mi tam lotnisko w Białej Podlaskiej.Zbuduj "SE" to będziesz latał.Wal do turka po kasę to moze.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze to pierwotny plan zakładał w ogóle inne rozmieszczenie dojazdu do lotniska, zmienili je w tym roku ponownie. Pisma były w tej sprawie pisane jakiś czas temu, a protesty są teraz bo oczywiście wszelkie pisma zostały całkowicie zignorowane przez nasze władze. Mieć przed oknem ścianę dźwiękoszczelną i dojazd do miasta po polach to średnia perspektywa, a skoro mowa o zadośćuczunieniu. Nikt nie zaproponował mi choćby złotówki za tą "niedogodną" sytuację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...