Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Polacy, tylko krzyczeć i protestować potrafią.
0
zaczyna się. kocham to miasto.
0
Łatwo jest komentowac i pisac na forum, jacy to ludzie zli bo protestuja itp. Tylko zauwazcie jedno, i was tez to dotyczy! Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, tyle w tym temacie.
0
Lotnisko pod LUBARTOWEM!!!! Tutaj nikomu nie bedzie ono przeszkadzało. Szybka kolej do LUBLINA i wszystko gra...
0
Jak mam nie protestować skoro, 20 lat mieszkam zdala od miasta i huku, a teraz chcą mi 10 m. przed domem pobudować czteropasmówkę i ścianę dźwiękoszczelną, do tego odgrodzić mnie od głownej ulicy. Nie wspominając o tym, że od tego natężenia hałasu to mi pewnie ściany popękają bo dom nie pierwszej młodości. Jeżeli byłbyś na moim miejscu, dowiedziałbyś się wszystkiego w ostatniej chwili a Pani w urzędzie miasta odpowiedziałaby Ci, że tu cytuję "nie ma obowiązku wysyłania pisma z taką informacją, a pismo dotyczące sprawy wisiało swego czasu na tablicy informacyjnej przed urzędem miasta" to też byś się wściekł.
0
cieżko było się nie domyślić że będziecie mieli przerąbane. Teraz to już po ptakach. Zawsze wszem i wobec wiadomo było, że jest tam lotnisko prawda ? I nigdy w życiu byście nie przypuszczali, że może być tam większe lotnisko ??? Dla mnie to jest brak mądrości i tyle i powinniście się cieszyć , a nie biadolić że głośno itp. Dużo ludzi ma ten problem a jakoś nie narzeka. A pozatym, czemu robicie aferę dopiero teraz ??? wiadomo było, że będzie to Was dotyczyć to nic nikt nie zrobił. Trochę myśleć trzeba prawda ?
0
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
0
Teraz - to możecie tylko cmoknąć się wzajemnie! Ja zawsze byłem przeciwko rozbudowie tego lotniska bo wiedziałem, że to nie ma sensu i przyszłości. Trzeba było organizować protesty wcześniej. Życzę Wam i sobie tyle samo lądowań ile startów. Bo inaczej ...To takie lubelskie łatanie dziury. Byle jak, byle było.
0
a jak w Gorce Lubartowskiej chcieli zrobić lotnisko i nikomu by nie przeszkadzało to nie. Dobrze protestujecie, to może wróci z powrotem do Górki Lubartowskiej. Nie ma to jak nic nie znający się na niczym włodarze żądzą, to później mamy bunt.
0
Bialczanin, Pan Bialczanin napisał:
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
panie kolego bielczaninie, jesteś głupkiem. Wiedz, że Twoje że tak się wyrażę "słowa" typu jakaś mieścina, itp wskazują tylko na Twój wiek ( czyli bardzo młody i głupi) bo tak pisze tylko dziecko ze szkoły podstawowej. Uwierz mi, że słowa "ta mieścina" itp nikogo nie zdenerwują, bo takie coś to się słyszało za dzieciaka i może wtedy ktoś by się zdenerwował a teraz ? Nie wierzę po prostu jak czytam niektórych ludzi.
0
Chętnie zobaczył bym fotografię tych pseudo urzędników, którzy z reguły nie wiedzą nawet o czym mowa na radzie, kiedy głosują wybudzeni z letargu przeciwko swoim obywatelom. Dla nich tylko dietka i ciasteczka na radzie. Włażą w d-u-p-ę sobczakowi, który obstawił się funkcjami w UM województwa i w PLL (zresztą nie tylko) i ciągnie kasę z czego się tylko da. Obiecuje gruszki na wierzbie a prostaczki "radni" w to wierzą, jak dzieci. Ten "fachowiec" od prawa konstytucyjnego nie ma zupełnie pojęcia o budowie lotniska, tylko miele bezsensownie ozorem. Zachodzę w głowę jakim trzeba być pustakiem, aby słuchać takiego bełkotu i jeszcze w to wierzyć??!! Obiecywał koszt 200mln złotych a teraz mówi, że 350mln będzie za mało, kamień węgielny 3 maja 2009 (???), a co z lasem do wycięcia 135ha ???, a co z kolektorem ściekowym??? z linią WN??? itd...???. To wszystko trzeba zniszczyć i wybudować nowe. Kto za to zapłaci ??? MY podatnicy, a oni w tym czasie będą jeszcze Nas okradać, biorąc wysokie pensje. Apeluję do rozsądku mieszkańców Świdnika: Pogońmy to towarzystwo wzajemnej adoracji i wybierzmy nowych prawdziwych gospodarzy tego terenu, którzy zadbają o nasz wspólny interes. Mieszkańcy Świdnika pozdrawiam Was i -TRZYMAJMY SIĘ RAZEM!!!
0
Ta pani na zdjęciu ma przecież szansę pracy jako stewardesa.
0
(Piszę to raczej do "reszty" czytelników niż do samych "poszkodowanych" gdyż z oczywistych powodów kierują się oni emocjami i mają subiektywne opinie) Zawsze gdy czytam o takich protestach to najpierw się denerwuję ale później zazwyczaj dochodzi do mnie, że w sumie żeby dostać to odszkodowanie nie można siedzieć cicho i potulnie przyjmować wszystkie decyzje. Najlepszą drogą jest robienie dużego hałasu (zwłaszcza w przypadku gdy ten hałas od lotniska będzie jeszcze większy ). Nie przejmowałbym się tym, że będą jakieś poważne opóźnienia, zapewne ludzie swoje odszkodowania wywalczą (pozostaje kwestia wysokości odszkodowania i zbadania każdego przypadku indywidualnie czy gdzieś nie będzie to po prostu "dojeniem państwa" . Nie bardzo przekonują mnie argumenty, że ktoś miał przez 20 lat spokój i nagle bla bla bla.... w przypadku gdy jest opinia fachowców, których praca polega na badaniu różnych wariantów, napewno znają się na tej materii lepiej niż przeciętny zjadacz chleba. W kraju gdzie ciężko jest znaleźć pusty km kwadratowy ciężko byłoby zadowolić wszystkich (zwłaszcza w obszarach podmiejskich czy miejskich, a takim prędzej czy później stanie się obszar pomiędzy Lublinem a Świdnikiem). Oczywiście konsultacje społeczne są bardzo ważne ale jak czasem czytam o propozycjach "podrzucania" drogi sąsiadom, czy "projektach" rysowanych przez mieszkańców markerem po mapie... Mam nadzieję, że uruchomię tryb myślenia przynajmniej u jeden osoby, żeby zużycie laptopa się zwróciło . (Zachowania urzędniczki nie komentuję, gdyż ludzie lubią przesadzać pod wpływem emocji i nie wiem na ile ta historia była prawdziwa. A jeżeli ktoś widzi że w gazetach piszą o jakimś lotnisku w pobliżu jego domu to jednak nie dobrym pomysłem jest czekanie przy "Tańcu z gwiazdami" aż ktoś przyjdzie z walizką pieniędzy i jeszcze przeprosi...). Pozdrawiam.
0
a ja powiem tak: do Gościa z 11.14: to w koncu protestujesz, że Cie odetną od drogi? czy że ona tam będzie? bo gubisz się w zeznaniach! Po drugie: ludzie po prostu chcą jak najwięcej kasy WYŻEBRAĆ na odszkodowaniach... urząd pewnie będzie walczył o odszkodowania jak najniższe i tak: jeszcze nie raz usłyszymy o kłótniach... ot, Polska właśnie...
0
popieram mieszkańców ul. żwirki i wigury.
0
Nie czepiam się ale ... Czy jest obecnie jakiś organ kontrolny (może CBA, CBŚ) w Polsce żeby przerwać ten szaleńczy pościg paru polityków w zakresie budowy lotniska w Świdniku ? Jest już tyle argumentów przeciwko tej lokalizacji, żeby oficjalnie skierować sprawę do przeprowadzenia kontroli. Większość mieszkańców lubelszczyzny ma już serdecznie dosyć tych coraz to nowszych przeciwwsazań. Ile jeszcze ich będzie ?. Może się np. okazać, że dotychczasowe działania władz portu lotniczego i władz województwa były (na pewnym etapie) prowadzone niezgodne z prawem. Odpowiedź na nie byłaby argumentem do podejmowania dalszych decyzji. Popieram zatem protest mieszkańców ul. Żwirki i Wigury. Żal mi tylko, że dopiero teraz zaczęli protestować.
0
gość wycenia stratę związaną z warsztatem na 9 baniek?? wtf? ile kosztuje kupno budynku pod warsztat w Świdniku, no ile? moim zdaniem jak zwykle ktoś chce się nachapać bez wysiłku Świdniczanie! na grubą kasę to się latami zapier**ala a nie wyciąga ręce po nią każdy chciałby mieć działkę na terenie projektowanej ekspresówki i ściągnąć za to kupę szmalcu teraz już wiemy dlaczego lubelskie to Polska C, z takimi ludźmi, Boże... P.S. kierowcy na blachach LSW to nazwijmy to delikatnie "przeginają", wczoraj w Piaskach laska w Scenicu grzała 165 km/h, oczywiście duma w oczach no i świdnickie blachy, to wszystko wyjaśnia
0
Typowo polskie!Super żeby było lotnisko i zyski z niego super żeby były nowe drogi a nie dziurawe niewiadomo co i związany z tym komfort jazdy super żeby były nowe miejsca miejsca pracy i spadek bezrobocia super żeby były inne udogodnienia i żeby poziom życia oraz znaczenie miasta się podniosło ale żeby tylko to wszystko nie było obok mnie i nie odbiło się w jakikolwiek sposób negatywnie na mojej sytuacji.Rozumiem uwagi obawy problemy tych ludzi i współczuje Im.Ale wychodzę z założenia że to lotnisko to szansa dla miasta i wielu wielu jego mieszkańców więc chociaż to może jest brutalne myślę że trzeba poświęcic te pare ofiar oczywiście w należyty sposób Im to rekompensując.Nie ma się co oszukiwac.Nie ma takiej lokalizacji która pasowałaby każdemu i nikomu nie wyrządziłaby krzywdy.Zawsze gdzieś trzeba coś wyburzyc gdzieś wybudowac drogę itp itd.Zawsze będą jakieś ofiary takich prac.Ale myślę że dla dobra ogółu trzeba takie ofiary ponosic.
0
Bialczanin, Pan Bialczanin napisał:
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
Sybciej dojadę do Warszawy z Lublina to na kij mi tam lotnisko w Białej Podlaskiej.Zbuduj "SE" to będziesz latał.Wal do turka po kasę to moze.......
0
Po pierwsze to pierwotny plan zakładał w ogóle inne rozmieszczenie dojazdu do lotniska, zmienili je w tym roku ponownie. Pisma były w tej sprawie pisane jakiś czas temu, a protesty są teraz bo oczywiście wszelkie pisma zostały całkowicie zignorowane przez nasze władze. Mieć przed oknem ścianę dźwiękoszczelną i dojazd do miasta po polach to średnia perspektywa, a skoro mowa o zadośćuczunieniu. Nikt nie zaproponował mi choćby złotówki za tą "niedogodną" sytuację.
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.