Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ludziom nigdy nie dogodzi! Brawo radni! Osiedle zwirki i Wigury nazywane jest potocznie zlodziejowka ... Ciemnota i bezmyslnosc mieszkajacych tam ludzi poraza ... ech ... Polska ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poraża mnie ciemnota i bezmyślność popierających budowę lotniska. Nie mozna jednak zbyt wiele wymagać od tych których myślenie męczy a nawet szkodzi. W całej Polsce sie juz smieją, ze ludzi nabijaja w butelke i robia z nich idiotów a oni sie cieszą bo lotnisko będa mieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej tyktosik wroc do korzeni czyli powrót na wiochę i bedzie bez problemów lotniskowych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Protestujcie gamonie ,protestujcie a Niedźwiada zacznie się cieszyć,jakich przygłupów mamy w Świdniku! Bo jak kasę miasto da ,to zaczną następni grabę wyciągać,tak nauczyła ich ta pier....na komuna,że się wszystko darmo należy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwirki i Wigury to bastion pisiorstwa ... Wiec nie dziwi ciemnogrod i koltunstwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. Wobec interesu całego regionu i miasta, blokowanie przez biznesmenów z dawnego GS-u, jaki ma sens? Jeżdżą Mercedesami, a chcą Maybachami. 2. Zablokować wobec tego budowę obwodnicy wokół Lublina. Tez utrudni dojazd wielu ludziom. Nie remontować, poszerzać dróg! 3. Dużo osób będzie mieszkało przy samym płocie lotniska i złotówki nie dostanie (np.: Jacków). A wy zawsze mieszkaliście przy lotnisku i chcecie milionów, albo będziecie blokować... ? 4. Egoizm, hipokryzja, chciwość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZŁY tytuł, NIE "Mieszkańcy Świdnika protestują przeciwko lotnisku" tylko "Biznesmeni z GS-u i mieszkańcy Żwirki i Wigury". Ci którzy dostali gratis działki na płycie lotniska przy torze kolejowym. Tyle lat nie przeszkadzał im hałas przejeżdżających pociągów, latających nad głową śmigłowców i mieszkania daleko od centrum. A teraz ktoś podburza, żeby kasy wyrwać. "Mieszkańcy Świdnika chcą lotniska" !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bialczanin, Pan Bialczanin napisał:
A wojewódzkie miasto Biała Podlaska, prosiło się o umiejscowienie lotniska cywilnego. Mamy powojskowe lotnisko, infrastrukturę i tradycję. Lotnisko by nikomu nie przeszkadzało, a wręcz preciwnie. To umieścili dzieś na zabitej dechami wiosce pod jakimś Lublinem, czy jakoś ta mieścina się nazywa, i mysleli ze Pana Boga za nogi złapali. A tu masz, babo placek. Protesty. Ludzie będą pasy startowe blokować. A wystarczyło pomyśleć i każde dziecko to wie: lotnisko na tym terenie powinno być w Białej Podlaskiej!!! W centralnej Metropoli, a nie na jakiejś wiosce, pod miasteczkiem które nazywa się Lublin, czy jakoś tak.
Że mogą być take głupki jak TY Bielczaninie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej ty oli, słomę z butów udało ci się wyrzucić, gorzej z mózgiem, na to jednak nie ma lekrstwa. Obrażajcie się, mało mnie to obchodzi, ale każdy kto popiera tak durna lokalizacje lotniska, niewiele ma wspólnego z myśleniem. Dopóki w tym kraju tak sie będzie działo, to nie płaczcie jak wam urzędnicy i politycy beda zabierac wasza własność, bo sobie na to zasłużyliście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do ktosik ... ty matolku idz jak najszybciej do lekarza. Tobie nienawisc do wszystkiego co dobre rozum odebrala! Ze tez takie cos dorwalo sie do Internetu .. ech ..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widać jakim bezsensownym pomysłem jest budowa lotniska w świdniku . całą infrastrukturę towarzyszącą , czyli min. drogi dojazdowe trzeba upychać w istniejąca zabudowę miasta. jest to pomysł karkołomny ( obok kuriozalnego pomysłu wycięcia 150 ha lasu ) , ale nie patrząc na koszty i efekty , widząc determinację władz - będzie doprowadzony do realizacji a mieszkańców Żwirki i Wigury warto uspokoić . będzie 2 może 3 samoloty na tydzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie sa mieszkancy Swidnika! To jakies pokomunistyczne pomioty! Ludzie, ktorzy nie rozumieja co to jest postep, dobro miasta itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIDZĘ TU TOTALNE NIEZROZUMIENIE TEMATU,WSZYSCY CI KTÓRZY MIESZKAJĄ Z DALA OD LOTNISKA I BUDOWA GO NIE INGERUJE W ICH ŻYCIE CZY NIERUCHOMOSCI ,GORĄCO POPIERAJĄ LOTNISKO,NIE SĄ W STANIE ZROZUMIEĆ LUDZI POKRZYWDZONYCH ,KLAPKI NA OCZY I TYLE,MIESZKAM W JACKOWIE BĘDĘ SĄSIADOWAĆ Z LOTNISKIEM ,POBUDOWAŁAM SIĘ 10 LAT TEMU,UCIEKŁAM Z MIASTA,ALE DOPADNIE MNIE WKRÓTCE CAŁY SYF LOTNISKOWY,BO SĄSIADUJE Z PASEM STARTOWYM,WEDŁUG PLANÓW PRZEZ DZIAŁKĘ NA KTÓREJ STOI MÓJ DOM PRZEBIEGA IZOFONA 60 DECYBELI,JA NIE WIEM JAK BĘDĘ ŻYĆ W TAK BLISKIM SĄSIEDZTWIE,MAM KILKULETNIE DZIECKO,I KAŻDEGO DNIA BEDZIEMY SŁUCHAĆ RYKU SAMOLOTÓW I WDYCHAĆ ZANIECZYSZCZENIA,MOŻE KTOŚ CHCE SIĘ ZE MNĄ ZAMIENIC ,MOZE KTOŚ Z RODZINĄ DZIECMI CHCE POŚWIĘCIĆ SWOJE ZDROWIE I ZAMIESZKAĆ TUTAJ,ROZMAWIAŁĄM Z URZĘDNIKAMI Z GMINY MEŁGIEW Z URZĘDU MIASTA ŚWIDNIK,JAKĄ DLA NAS OCHRONĘ PRZEWIDZIELI,OTÓŻ ŻADNEJ,ŻADEN EKRAN DZWIĘKOSZCZELNY NIE JEST TUTAJ PRZEWIDZIANY,MY MAMY SŁUCHAĆ TEGO HAŁĄSU POWYŻEJ 60 DECYBELI I TYLE TO NIE ICH PROBLEM,DŁUGO BYM MOGŁA O TYM PISAĆ JEST TOTALNE CISNIENIE URZĘDNIKÓW NA POWSTANIE LOTNISKA I TYLE ,ALE Z MIESZKAŃCAMI SIĘ NIKT NIE LICZY PRZEDSTAWIAJA NAS JAKO PIENIACZY ALE TO NIEPRAWDA MY NIE CHCEMY BY NAM I NASZYM RODZINOM RUJNOWANO ZDROWIE I ŻYCIE,NIE MAM PIENIĘDZY ABY SIĘ STĄD WYNIESC I KUPIĆ COŚ INNEGO, NA ODSZKODOWANIE NIE MAM CO LICZYĆ,A SPRZEDAĆ TEGO DOMU NIE SPRZEDAM BO TYLKO WARIAT MÓGŁBY TO TERAZ KUPIĆ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to wszysto to tylko chęć wyrwania kasy od miasta (od nas wszystkich) sam jestem mieszkańcem adampola 300 m. od lotmiska , glupie gadanie że za lotniskiem są tylko ci któży mieszkaja daleko od niego jestem jak najbardziej za!!!!!!!! a ci co sa przeciw chcą jak najbardziej lotnisko!!!! ale równiesz strasznie chcą sie wzbogacić na tym chociaż im sie nie należy!!!!!!! I wszyscy dobrze o tym wiemy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
WIDZĘ TU TOTALNE NIEZROZUMIENIE TEMATU,WSZYSCY CI KTÓRZY MIESZKAJĄ Z DALA OD LOTNISKA I BUDOWA GO NIE INGERUJE W ICH ŻYCIE CZY NIERUCHOMOSCI ,GORĄCO POPIERAJĄ LOTNISKO,NIE SĄ W STANIE ZROZUMIEĆ LUDZI POKRZYWDZONYCH ,KLAPKI NA OCZY I TYLE,MIESZKAM W JACKOWIE BĘDĘ SĄSIADOWAĆ Z LOTNISKIEM ,POBUDOWAŁAM SIĘ 10 LAT TEMU,UCIEKŁAM Z MIASTA,ALE DOPADNIE MNIE WKRÓTCE CAŁY SYF LOTNISKOWY,BO SĄSIADUJE Z PASEM STARTOWYM,WEDŁUG PLANÓW PRZEZ DZIAŁKĘ NA KTÓREJ STOI MÓJ DOM PRZEBIEGA IZOFONA 60 DECYBELI,JA NIE WIEM JAK BĘDĘ ŻYĆ W TAK BLISKIM SĄSIEDZTWIE,MAM KILKULETNIE DZIECKO,I KAŻDEGO DNIA BEDZIEMY SŁUCHAĆ RYKU SAMOLOTÓW I WDYCHAĆ ZANIECZYSZCZENIA,MOŻE KTOŚ CHCE SIĘ ZE MNĄ ZAMIENIC ,MOZE KTOŚ Z RODZINĄ DZIECMI CHCE POŚWIĘCIĆ SWOJE ZDROWIE I ZAMIESZKAĆ TUTAJ,ROZMAWIAŁĄM Z URZĘDNIKAMI Z GMINY MEŁGIEW Z URZĘDU MIASTA ŚWIDNIK,JAKĄ DLA NAS OCHRONĘ PRZEWIDZIELI,OTÓŻ ŻADNEJ,ŻADEN EKRAN DZWIĘKOSZCZELNY NIE JEST TUTAJ PRZEWIDZIANY,MY MAMY SŁUCHAĆ TEGO HAŁĄSU POWYŻEJ 60 DECYBELI I TYLE TO NIE ICH PROBLEM,DŁUGO BYM MOGŁA O TYM PISAĆ JEST TOTALNE CISNIENIE URZĘDNIKÓW NA POWSTANIE LOTNISKA I TYLE ,ALE Z MIESZKAŃCAMI SIĘ NIKT NIE LICZY PRZEDSTAWIAJA NAS JAKO PIENIACZY ALE TO NIEPRAWDA MY NIE CHCEMY BY NAM I NASZYM RODZINOM RUJNOWANO ZDROWIE I ŻYCIE,NIE MAM PIENIĘDZY ABY SIĘ STĄD WYNIESC I KUPIĆ COŚ INNEGO, NA ODSZKODOWANIE NIE MAM CO LICZYĆ,A SPRZEDAĆ TEGO DOMU NIE SPRZEDAM BO TYLKO WARIAT MÓGŁBY TO TERAZ KUPIĆ,
LOTNISKO TO SYF !!!!!!!! Jestem w takiej samej sytuacji i też chodzę po urzędach i tłumaczę, że trzeba załatwić problem ludzki a potem budować lotnisko. Chociaż ta lokalizacja w Swidniku to zupełna paranoja. Niestety totalna ignorancja obywatela. Każdy myśli tylko o swoim stołku i cieszy się, że jego ten problem nie dotyczy, albo że będzie przez lata ciągnął z tego kasę jak sobczak, czy muszyński. Oni mają za nic NASZE problemy. Tacy ludzie nigdy nie powinni piastować jakichkolwiek stanowisk, które mają wpływ na życie innych ludzi. Jest NAS wielu, którzy cierpią z powodu takego traktowania obywatela przez pseudo-urzędników i razem pójdziemy do sądu, aby żądać od nich zadośćuczynienia. Myślę, że tam, jest jeszcze trochę sprawiedliwości. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO RADA Świdnika chociaż raz na kadencje pokazaliście że macie jaja -susłów zostało już tylko 200 ,staruszków ze żwirki i wigury nie za dużo to i festyn do sie zrobić na lotnisku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osiedlwe o wymiarach 200 na 300 metrów protestuje .Zbudowane dzięki matriałom z WSK chce teraz zamienic Świdnik w glucha wieś , po co mieszkają w Świdniku lepiej jechac do jakiejś wólki czy przysiólka to tam i TIR-y wjdą po polnej drodze i spokój będzie najwyżej zszczeka pies lub zaryczy krowa istny raj.Po co przyjeżdzali ze wsi do pracy w WSK do tak niespokojnego miasta jak Świdnik. Na wieś Panowie i Panie z os.Zwirki i Wigory na wieś tam skąd wasz rod.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"NiC" po pierwsze to nie 200 na 300 metrów tylko 30 firm dających ludziom prace po drugie pierwotny plan zakładał brak wyjazdów co było absurdem obecnie wygląda na to że sprawę rozwiązano inaczej i wyjazdy na szczęście są. Co mogę zarzucić w całym projekcie to brak przystanku autobusowego przy przejściu przez tory który zapewniał krótki czas dojścia dla osób mieszkających na osiedlu oraz na adampolu przy torach, niedbałość, sposób i czas wykonywania. Mianowicie przez ponad rok a nawet w tym momencie ponieważ wciąż nie dokończono jego budowy mieszkańcy osiedla oraz osoby próbujące dostać się do wspomnianych firm oraz ogródków działkowych nie miały chodnika ani jakiegokolwiek jego substytutu przez co zmuszone były chodzić po ulicy narażając siebie oraz utrudniając ruch i tak blokowany przez ciągle rozstawione maszyny na całej drodze. Widziałem również jak po ułożeniu chodnika jeździła po nim co najmniej 15 tonowa maszyna wiercąca dziury na ekrany. Oczywiście z pierwotnego wyglądu chodnika niewiele zostało, poprawiano go ale dalej pofalowany i nierówny jest jak wzburzone morze. Może to jeszcze raz poprawią ;] Ale najgorsze w tym wszystkim było podczas roztopów błoto. Jak już wspomniałem nie zrobiono chodnika zastępczego ( wystarczyłaby dobrze ubita ziemia po której nie jeździłyby ciężkie maszyny a w kluczowych miejscach kilka płytek np na przejściu przez tory gdzie był ładny asfalt wykonany podczas remontu wiaduktu kolejowego ale dziwnie zniknął jak tylko rozpoczęto budowę tej drogi i powstało wielkie bagno przez które nie raz przechodziłem co najmniej zdegustowany) i często trzeba było dreptać po drodze aż do przejścia podziemnego przez tory (które było oficjalnie zamknięte) czyli jakieś 200 może 250 metrów po ulicy więcej (większe niebezpieczeństwo) aby uniknąć błota po kostki. czas prowadzenia budowy również zbyt długi. Wujek się śmiał że te chodniki szybciej zbudowałaby nasza rodzina niż Ci pracownicy, ale zmierzam do tego, że długo budowa oznacza niesamowicie zapylone powietrze ponieważ sucha ziemia leży bez okrywy roślinnej. Nie przekłada to się zbyt dobrze na zdrowie, już nie mówiąc o ciągłym hałasie, czy straconych nerwach podczas przedzierania się przez to wszystko. Więc moim zdaniem rozwiązanie powinno wyglądać tak, że jak robią to niech dokończą jedno zanim zabiorą się za coś innego, a nie "napoczynają" wszystko na raz i szlak potem trafia całą radość z postępów których nie widać. jak robią droge to neich zrobią drogę a potem chodnik a nie chodnik drogę a potem jeszcze ekrany potem chodnik potem drogę potem zrywamy częśc drogi bo coś spartoliliśmy, nagle robimy studzienki bo o nich zapomnieliśmy, pięć razy układamy kamyczki bo po co raz, może wtedy było by taniej przyjemniej lepiej i nie trzeba by było spłacać dziury budżetowej fotoradarami ot co!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"NiC" po pierwsze to nie 200 na 300 metrów tylko 30 firm dających ludziom prace po drugie pierwotny plan zakładał brak wyjazdów co było absurdem obecnie wygląda na to że sprawę rozwiązano inaczej i wyjazdy na szczęście są. Co mogę zarzucić w całym projekcie to brak przystanku autobusowego przy przejściu przez tory który zapewniał krótki czas dojścia dla osób mieszkających na osiedlu oraz na adampolu przy torach, niedbałość, sposób i czas wykonywania. Mianowicie przez ponad rok a nawet w tym momencie ponieważ wciąż nie dokończono jego budowy mieszkańcy osiedla oraz osoby próbujące dostać się do wspomnianych firm oraz ogródków działkowych nie miały chodnika ani jakiegokolwiek jego substytutu przez co zmuszone były chodzić po ulicy narażając siebie oraz utrudniając ruch i tak blokowany przez ciągle rozstawione maszyny na całej drodze. Widziałem również jak po ułożeniu chodnika jeździła po nim co najmniej 15 tonowa maszyna wiercąca dziury na ekrany. Oczywiście z pierwotnego wyglądu chodnika niewiele zostało, poprawiano go ale dalej pofalowany i nierówny jest jak wzburzone morze. Może to jeszcze raz poprawią ;] Ale najgorsze w tym wszystkim było podczas roztopów błoto. Jak już wspomniałem nie zrobiono chodnika zastępczego ( wystarczyłaby dobrze ubita ziemia po której nie jeździłyby ciężkie maszyny a w kluczowych miejscach kilka płytek np na przejściu przez tory gdzie był ładny asfalt wykonany podczas remontu wiaduktu kolejowego ale dziwnie zniknął jak tylko rozpoczęto budowę tej drogi i powstało wielkie bagno przez które nie raz przechodziłem co najmniej zdegustowany) i często trzeba było dreptać po drodze aż do przejścia podziemnego przez tory (które było oficjalnie zamknięte) czyli jakieś 200 może 250 metrów po ulicy więcej (większe niebezpieczeństwo) aby uniknąć błota po kostki. czas prowadzenia budowy również zbyt długi. Wujek się śmiał że te chodniki szybciej zbudowałaby nasza rodzina niż Ci pracownicy, ale zmierzam do tego, że długo budowa oznacza niesamowicie zapylone powietrze ponieważ sucha ziemia leży bez okrywy roślinnej. Nie przekłada to się zbyt dobrze na zdrowie, już nie mówiąc o ciągłym hałasie, czy straconych nerwach podczas przedzierania się przez to wszystko. Więc moim zdaniem rozwiązanie powinno wyglądać tak, że jak robią to niech dokończą jedno zanim zabiorą się za coś innego, a nie "napoczynają" wszystko na raz i szlak potem trafia całą radość z postępów których nie widać. jak robią droge to neich zrobią drogę a potem chodnik a nie chodnik drogę a potem jeszcze ekrany potem chodnik potem drogę potem zrywamy częśc drogi bo coś spartoliliśmy, nagle robimy studzienki bo o nich zapomnieliśmy, pięć razy układamy kamyczki bo po co raz, może wtedy było by taniej przyjemniej lepiej i nie trzeba by było spłacać dziury budżetowej fotoradarami ot co!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ot dziennikarz jak trąba z d.... Nie przeciw lotnisku ale głupocie ,która zniszczy przedsiębiorców czyli świdnickich przedsiębiorców za bezpieczeństwo których odpowiada programowo Burmistrz czyli Soboń gada głupoty i i tylko jątrzy. Panie Burmistrzu Jackson głosowałem na Pana iwierzę ,że postąpi Pan właściwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...