Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nikt nie chciał bezdomnego psa

Utworzony przez arek, 10 grudnia 2012 r. o 21:20 Powrót do artykułu
jak by się piesek na fotoradar nadział to by się nim zajęli, a tak to po co. koszty tylko. cała prawda o działaniu SM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szacunek dla mamy .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że są jeszcze ludzie wrażliwi i nie obojetni na krzywdę żywych istot , mam nadzieję że piesek będzie wdzięczny , ja miałam kilka porzuconych , lecz każdy był mi wierny do końca .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezpańskie psy to jest jedna z największych plag w naszym kraju. Jest ich tysiące, atakują zwierzynę leśną oraz domowe ptaki. Jeszcze w ub. roku bezpańskie kundle zagryzły mi dwie kury i to nie byle jakie bo rasowe. Straty olbrzymie poniosłem nie tylko ja ale jeszcze kilka innych gospodarstw w naszej wsi. Wzięło się sprawy w swoje ręce i nie ma już wałęsających się kundli. Schroniska są przepełnione do granic możliwości, szacuje się że przebywa w nich 130tys kundli. Trzeba to wszystko wyżywić i zapewnić opiekę weterynaryjną która jest droga. Ile kosztuje wyżywienie psa wie każdy kto psa trzyma. Idą jeszcze cięższe czasy i coraz więcej ludzi będzie psy wyrzucać. Obserwuję że teraz przed zimą dużo ludzi wywoziło psy autami i wyrzucało na zbity pysk wiele kilometrów od domu. Biegały jak oszalałe w pobliżu Lubartowa a w Parczewie jeszcze więcej. Nie wiem co z tym robić bo ja już nie daje rady a schroniska są przepełnione. Nikt nie chce płacić za odłów bo to też drogie hycel pobiera 600zł za psa. Sytuacja wydaje się trgiczna i my we wsi wzieliśmy sprawy w swoje ręce bp to już była normalna inwazja bezdomnych kundli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezdomny pies jest, jak sama nazwa mówi, bezdomny. Podobno smakuje jak kurczak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mlodywyksztalcony napisał:
Bezdomny pies jest, jak sama nazwa mówi, bezdomny. Podobno smakuje jak kurczak.
Czytałam na necie wypowiedź znakomitego mistrza kuchni chińskiej i wypowiadał się że mięso z psa jest bez porównania lepsze niż z kurczaka. Ale nie może to być pies zbyt stary bo mięso jest wtedy twarde i trudniej go odpowiednio przygotować.Poza tym bardzo ważny jest odpowiedni ubój zwierzęcia, jest to ubój rytualny który wykonują odpowiednio tylko fachowcy posiadający tajemną wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Mięso z psa jest bardzo delikatne niczym cielęcina mogą jeść go nawet małe dzieci i osoby starsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli zachowanie straży Miejskiej-normalka.A ten z kurami niech pójdzie spać a nie błaźni się przed ludźmi.Brawo dla ludzi z sercem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak pyszne i delikatne jest mięso z ludzi:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miał mały szczęscie , pozdrowienie dla mamy. Dobrze ,że tak to skończylo, a nie schroniskiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to sie nasze strazniki popisaly .. Zostawiam to bez komentarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam to! Straż Miejska, Schroniska, Straż dla zwierząt... Nikt mi nie pomógł do póki sama nie znalazłam domu dla psów. Teraz już nawet nie zadzwonię nigdzię bo szkoda czasu i pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Straż Miejska to straszna żenada miałem podobny problem i tez sam znalazłem dom dla psa. Straż to zbedny organ. Jednym słowem żal...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
toż to przytuleniec chyba jest!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fajne psisko, dobrze, że znalazło dom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba było go uśpić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech ci wszyscy przyjaciele zwierząt znajdą mi w przepisach obowiązujących strazników miejskich nakaz odławiania psów? to jest obowiązek gminy a nie policji czy strazy. sam ze straznikami kiedyś chciałem oddać psa podrzuconego lecz schronisko nie przyjęło go bo nie mieliśmy zgody urzędu miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, z tymi biednymi pieskami to jest na prawdę ogromny problem. Wiem bo znajoma ma z nimi do czynienia w pracy czasami. Nie wiem jak to wygląda w miastach, ja znam ten problem na wsi, w gminach. Obecnie rząd uznał, że to gminy mają się zajmować bezdomnymi psami i przekazywać je do schronisk. Problem jednak w tym, że gmina musi mieć podpisaną umowę z danym schroniskiem, bo bez tego musi zapłacić 2 500 zł za JEDNEGO psa. Mając podpisaną umowę musi dopłacić "jedynie" połowę kosztów, bywa, że i mniej, 1 00 zł. Jednak mimo to, schroniska odmawiają podpisania umowy tłumacząc się przepełnieniem. I co w tej sytuacji robić? Jeżeli nikt z mieszkańców nie zechce przygarnąć psa, to albo musi się błąkać dalej, albo..no właśnie co wtedy? W naszym województwie jest wiele biednych gmin, które muszą zamykać szkoły, ograniczać dowozy dzieci do szkół, likwidować obiady w szkołach.. i wyobraźcie sobie teraz, że wydaje się tyle pieniędzy na jednego psa. Co na to mieszkańcy?? Oburzenie gwarantowane. Ale rząd zmył to z siebie, nie pomyślano jak to rozwiązać, aby było dobrze. Niestety. Może Kurier by się tym zainteresował i inne media, żeby polepszyć los i ludzi i tych biednych psich nieszczęść?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.siepomaga.pl/r/dlapsa Świetne i "zmusza" do pomocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolo napisał:
Trzeba było go uśpić...
Nie można uśpić psa, jeżeli nie jest on zagrożeniem dla ludzi. Wygląda to tak, że pies musi cię ugryźć co najmniej, by można było go uśpić. Inaczej weterynarz nie ma prawa tego zrobić, albo robi to nielegalnie, za co grozi sprawa sądowa, grzywna, i ograniczenie lub zakaz wykonywania zawodu. Kto nie miał w pracy z tym do czynienia temu się wydaje, że to takie proste. Dzwonię do gminy, że jest bezdomny pies i ona od razu zawozi do schroniska. A prawda wygląda całkiem inaczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mietek napisał:
Bezpańskie psy to jest jedna z największych plag w naszym kraju. Jest ich tysiące, atakują zwierzynę leśną oraz domowe ptaki. Jeszcze w ub. roku bezpańskie kundle zagryzły mi dwie kury i to nie byle jakie bo rasowe. Straty olbrzymie poniosłem nie tylko ja ale jeszcze kilka innych gospodarstw w naszej wsi. Wzięło się sprawy w swoje ręce i nie ma już wałęsających się kundli. Schroniska są przepełnione do granic możliwości, szacuje się że przebywa w nich 130tys kundli. Trzeba to wszystko wyżywić i zapewnić opiekę weterynaryjną która jest droga. Ile kosztuje wyżywienie psa wie każdy kto psa trzyma. Idą jeszcze cięższe czasy i coraz więcej ludzi będzie psy wyrzucać. Obserwuję że teraz przed zimą dużo ludzi wywoziło psy autami i wyrzucało na zbity pysk wiele kilometrów od domu. Biegały jak oszalałe w pobliżu Lubartowa a w Parczewie jeszcze więcej. Nie wiem co z tym robić bo ja już nie daje rady a schroniska są przepełnione. Nikt nie chce płacić za odłów bo to też drogie hycel pobiera 600zł za psa. Sytuacja wydaje się trgiczna i my we wsi wzieliśmy sprawy w swoje ręce bp to już była normalna inwazja bezdomnych kundli.
to w takim razie po co biorą małe szczeniaki, bo są słodkie?! Psy to nie jest obowiązek jak dzieci, odchować i puścić swoją drogą.. Pies jest obowiązkiem na lata, i biorąc psa trzeba wziąć pod uwagę, że sytuacvja sie może zmienic. Ja uwielbiam psy ale moje wyjazdy za granicę uniemożliwiają mi ich posiadanie. Jak się do czegoś zoobowiązuje to sie dba o takie rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...