Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
może jeszcze us wejść na hipotekę przymusową i nie ma już 5 lat, a jest dożywocie, wystarczy czytać ordynację podatkową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te komentarze o wielkiej kasie to żenada, nie zazdrości się ludziom, którzy latami pracowali na rzecz jednego pracodawcy, po godzinach i nie patrząc na politykę, przeważnie są to ludzie w wieku ok. 55+ i ze stażem np. więcej niż 30 lat, gdzie oni teraz znajdą posadę. Wchodząc z pracodawcą w spór sądowy więcej by zarobili, niż podpisując ugodę i szybko zwalniając koszty pracodawcy - trzeba i tak na to spojrzeć. Za "to" sądy nie dają odszkodowań z " lewym podatkiem od odszkodowań", czy kilkaset tysięcy osób ma chodzić do sądów zamiast podpisywać ugody, czy na tym ma polegać program dobrowolnych odejść (pdo) po nowelizacji ustawy o podatkach od osób fizycznych z 2014 roku - chyba nie. Mogli też zostać i doprowadzić do bankructwa firmę. Ta zmiana prawa ws pdo - to nie jest wina zwolnionego pracownika, a chciwości i głupoty polityków oraz lizusostwa NSA w Warszawie (od I kasacji z października 2016 wzięła się linia orzecznictwa w tej sprawie). Sam opisywałem na forach ten problem, najpierw wchodzi nowela w 2014 z nakazu TK (który nakazuje, że od odszkodowań z pracy nie ma podatku), następnie - ją lekceważą lub uznają organy podatkowe, a później można się dowiedzieć, że odszkodowanie nie jest już tym samym odszkodowaniem z noweli (tak nie pomyliłem się - i mówiąc wprost, jest to głupie). Nikt odchodzący z pdo nie może skorzystać z tego art. 21 ordynacji podatkowej i to jest już "kradzież pieniędzy podatników większa niż afera Ambergold" - takie mam zdanie, bo jaki był sens pisania zmian do ustawy, skoro nikt z niej nie może skorzystać - co nie wymaga szerszego uzasadnienia.  Szanowni politycy, który z was miał odwagę cywilną i przyznał się, że to był wasz błąd, np. poseł Sasin  - przewodniczący komisji finansów ... od kiedy wiedział, że są to "przekręty na podatku za odszkodowania z pdo" na zwykłych szarych Polakach, i co - do dziś cisza. Chyba głupi nie jest i umie czytać ze zrozumieniem ustawę, a może najlepiej zrobić porządną wykładnię panie pośle. Kancelaria prezydenta - też są setki listów/emaili w tej sprawie (z odpowiedziami jak dla dzieci z przedszkoli - dziś szanowny prezydencie ludzie korzystają z lexa i umieją czytać, a nawet formułować swoje prawa lepiej niż ich politycy, czasy się zmieniły); a teraz sądy - w NSA - do pierwszej kasacji odszkodowania z pdo wzięto za przewodniczącego "prezesa" całej Izby ... (czyli wydziału odpowiedzialnego z podatki), czy był niezależnym i niezawisłym sędzią, czy pobierającym pensję urzędnikiem? - może setki tysięcy poszkodowanych zna odpowiedź, ja powstrzymam się od głosu, nie chcę być posądzony o obrazę byłego pracownika ministerstwa ... (a przed awansem na "prezesa", jednego z lepszych sędziów). Nawet organizacja "pracodawcyrp" nabrała wody w usta i od kilku miesięcy nie ma jaj by się wypowiedzieć na ten temat -  z tego co wiem od października 2016 roku  do do dziś upłynęło dużo wody w Wiśle, by napisać z sensem na 5 stron wiosek o zmianę w rzeczonej ustawie, gdzie ta "odwaga", której podobno nie brak u polskich przedsiębiorców (cyt. Morawieckiego) - przecież to też wasi byli pracownicy, a jak przekonacie następnych do odejścia. O innych podmiotach, czy organach naszego kraju nie wspomnę - szkoda słów, opzz jedynie, coś robił. Taka jest prawdziwa historia - nikt jej nie musi zmyślać, i pisać dyrdymałów - dlatego prosiłbym o uszanowanie wszystkich odchodzący z pdo (to są naprawdę uczciwi, szarzy ludzie tacy jak ty, ja i setki tysięcy innych - oszukanych przez brudną politykę), skoro nie mają szacunku u władzy, to przynajmniej my ich szanujmy, i nie popierajmy złodziejstwa w żadnej ustawowej lub nie formie.  Znam temat i sam ma wiedzę u "źródła", jednak nie oznacza to, że muszę milczeć kiedy innemu wyciągają portfel z jego kieszeni - uczciwość wynosi się z domu nie z sejmu. Na koniec -  wszystkim politykom szczerze życzę tej prawdziwej duszy patrioty, a nie tylko sami krasomówcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...