Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przenoszą cmentarz z powodu lotniska (zdjęcia)

Utworzony przez lord, 27 listopada 2008 r. o 15:33 Powrót do artykułu
Tu i basta w tym miejscu ma być lotnisko, koniec i kropka. Jak za Komuny materiał ludzki sobie poradzi, kiedyś wysiedlali i teraz mogą wysiedlać. Mam nadzieje, że kiedyś rozwiążą się te układy i nie będą bali się rozliczyć tych cwaniaczków, z biegiem czasów więcej rzeczy ujrzy światło dzienne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ładny widok- mogiły,a na nich ciągnik z przyczepą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam kiedy byłem dzieckiem, jeszcze w szkole podstawowej razem z całą klasą i wychowawczynią sprzątaliśmy ten cmentarz. Zawsze był zarośnięty trawą i krzakami, ale nas, a przed nami naszych rodziców uczono dbać o takie rzeczy. Nawet wtedy jako mały dzieciak miałem więcej szacunku do miejsca pochówku tych ludzi niż obecne władze Lublina. Tyle się ostatnio mówi o przeniesieniu prochów gen. Sikorskiego do Polski, o zabronieniu budowy krematorium na Majdanku, bo to nie wypada. A ja się pytam: czy ludziom którzy leżą na tym cmentarzu nie należy się taki sam szacunek? A teraz widzę: traktor, przyczepa, szpadle i kilofy. Wszystko zniszczone. Oddaję hołd i szacunek tym żołnierzom, ponieważ giną po raz drugi. Najeźdźca zabrał Im życie, żądni pieniędzy biznesmeni zniszczeli ich spokój i pamięć o nich. Ten cmentarz przetrwał wiele, II wojnę światową i długie lata zapomnienia, jednak nie oparł się chorym ambicjom i żądzom zysku. Sztuczne tablice pamiątkowe nigdy nie zastąpią oryginału, to już nie to samo, robicie to tylko po to aby zadowolić opinię publiczną. Nigdy nie sądziłem że dojdzie do niszczenia takich miejsc, w kraju tak mocno dotkniętym tragediami dziejowymi. Nie rozumiem tego............
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...