Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PZL-Świdnik znów powalczy o kontrakt na śmigłowce dla polskiej armii

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 lutego 2017 r. o 07:23 Powrót do artykułu
tylko niech tym razem właściciel czyli włosko-brytyjkskie konsorcjum zaoferuje coś co spełnia wymagania przetargu, a nie to co chcą opchnąć osłabiając naszą obronność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja osobiście nie rozumiem podniecenia ludzi tym faktem, jak to jest "Polska fabryka" ? według mnie ona jest taka sama Polska jak Caracal czy Sikorsky. Przyszły makarony, zwalniają ludzi - niejednokrotnie fachowców a następnie proponują im zatrudnienie przez agencję za śmieszne, nieporównywalne mniejsze pieniądze, a później mówią, że oni dają zatrudnienie i miejsca pracy ludziom - no cóż można też na to patrzeć i z tej perspektywy i widzieć tu jakiś pozytyw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ja osobiście nie rozumiem podniecenia ludzi tym faktem, jak to jest "Polska fabryka" ? według mnie ona jest taka sama Polska jak Caracal czy Sikorsky. Przyszły makarony, zwalniają ludzi - niejednokrotnie fachowców a następnie proponują im zatrudnienie przez agencję za śmieszne, nieporównywalne mniejsze pieniądze, a później mówią, że oni dają zatrudnienie i miejsca pracy ludziom - no cóż można też na to patrzeć i z tej perspektywy i widzieć tu jakiś pozytyw.
Skoro tak to wskaż gdzie znajduje się fabryka caracali w Polsce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bu ha ha powalcza o 4 smiglowce .... W latach 70 tych tyle produkowano w tydzien! No ale przyszla Solidarnosc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bu ha ha powalcza o 4 smiglowce .... W latach 70 tych tyle produkowano w tydzien! No ale przyszla Solidarnosc.
A w latach 80- tych ile produkowano?  ZSRR brał wszystko, każdą ilość, bo były sprzedawane po kosztach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moleszczak napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bu ha ha powalcza o 4 smiglowce .... W latach 70 tych tyle produkowano w tydzien! No ale przyszla Solidarnosc.
A w latach 80- tych ile produkowano? ZSRR brał wszystko, każdą ilość, bo były sprzedawane po kosztach.
A teraz zysk idzie do właściciela tej montowni czyli włochów i brytyjczyków. A u nas zatrudnienie na śmieciówkach przez agencję pracy czasowej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tymczasem polskie ratownictwo morskie jest sparaliżowane bo włoski zakład w Świdniku nie potrafi (a może nie chce) zmodernizować skutecznie śmigłowców Anakonda od 2014 roku. Taki to jest rzetelny zakład... Ostatnio podczas odbiorów śmigłowców pojawiły się usterki, które trzeba usunąć i tak miną już niedługo dwa lata od momentu kiedy śmigłowce tu trafiły na remont. I oni chcą startować w poważnym przetargu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeczytaj artykuł, odbieram ci prawo do jakiejkolwiek wypowiedzi pod tym artykułem. :v
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw niech zakłady w Świdniku wywiążą się z modernizacji Anakond... , a później stają w przetargach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Swidniku nie daja rady zmontowac 4 na rok, a maja najwiecej do poweidzenia i zawsze im sie wszystko nie podoba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z caracalami , wg . lemingów najlepszymi śmigłowcami na świecie?Na które stać było tylko Polskę.Bardzo bogaty kraj,który ma najdroższe autostrady,stadiony,pociągi itd.A wszystko to kupuje za granicą aby nie przemęczać swoich obywateli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Soboniowi to płacą za lobbowanie produktu ? Czemu wszędzie podają jako PZL Świdnik jak to jest AgustaWestland i to jest taki polskie jak Ople składane w Gliwicach. Na chwile obecną Świdnik nie potrafi zmodernizować helikopterów i kary naliczane bodajże są więc z czym oni chcą startować w sprawie nowych helikopterów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co z caracalami , wg . lemingów najlepszymi śmigłowcami na świecie?Na które stać było tylko Polskę.Bardzo bogaty kraj,który ma najdroższe autostrady,stadiony,pociągi itd.A wszystko to kupuje za granicą aby nie przemęczać  swoich obywateli.
pisowski trolu, wiem że tego w wytycznych nie ma - pzl świdnik to monrtownia włosko-brytyjskiej spółki i cały zysk idzie do nich. A dwa że im na obronności naszego kraju nie zależy, co widać na jakości i czasie przeprowadzanych modernicacji przez ten zakład.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że AW149 nie zostanie wybrany. To byłoby bardzo niedobre rozwiązanie dla armii. Co innego AW101, który jest znakomitym śmigłowcem i w operacjach morskich jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym. Tyle tylko, że to by zniweczyło chytry plan Włochów, żeby montowac w Świdniku AW149, którego jakoś dziwnym trafem nikt na świecie nie chce kupić - taki jest dobry. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Informuje tych co nie mają rozeznania w temacie. WSK "PZL-Świdnik" S.A. ma właśnie taką nazwę i jest częścią koncernu LEONARDO (poprzednio FINMECCANICA).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest jeszcze szansa że POkemony nie będą musiały oddawać łapówek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zwolnić panią E.Kamińską bo ona przynosi pecha PZL-owi a przyjąć do pracy wszystkich niesłusznie i pochopnie zwolnionych przez Nią pracowników!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam nadzieję, że ją Najwyższy kiedyś rozliczy za zmarnowane życie wielu ludzi i kilka samobójstw z jej powodu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu wygrają Caracale, dzięki Trampowi francuzi złapali nasz rząd za jaja, będą ratować fabryki opla w Tychach i liwicach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...