Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Świdnik: Cmentarz komunalny będzie większy

Utworzony przez Piotr, 31 lipca 2010 r. o 08:32 Powrót do artykułu
Potrzebna inwestycja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Wg. zdania P.Osiny, kolumbarium jest potrzebne, gdyż mieszkańcy zgłaszają potrzebę pochówku w ten sposób. Jest to na pewno bardziej ekonomiczne od obecnego grobu ziemnego. Uważam jednak że nie tylko chodzi tu o koszty związane z pogrzebem, utrzymaniem nekropolii, i innymi kosztami które mogą się zdarzyć dla moich potomnych. Biorąc pod uwagę, że po śmierci forma moich szczątków doczesnych będzie mi raczej obojętna, perspektywa upchania z innymi trumnami/urnami i ich zawartością dla moich bliskich może być raczej problematyczna. Dlaczego? Wyobraźmy sobie ścianę podzielona na ładne prostokąty w których znajdują się nasze szczątki, do których nasi bliscy przychodzą się pomodlić/ złożyć hołd/ uczcić pamięć ( nie potrzebne skreślić ).W jaki sposób wnuk/wnuczka ma wiedzieć gdzie jest pochowany dziadek/ babcia kiedy widzi ścianę z równymi prostokątami określające pewnego człowieka dla nich ważnego? W trakcie rozwoju jednostkowego nabędzie w końcu umiejętności myślenia abstrakcyjnego a ale wdrukowane w osobowość obrazy/fakty uprzednio nabyte będą na nią wpływać. Przekazując moim dzieciom wartości dla mnie ważne, mówiąc prościej wychowójąc je, przedstawiam również im ciągłość naszego istnienia kultury, wartości, tradycji. To coś co określa mnie jako człowieka, Polaka, świdniczanina. Dla mnie osobiście jest ważne by moje dzieci, mogły przyjść na cmentarz i pokazać swoim dzieciom że dziadek nie został spalony ( bo tak było taniej) ale leży w tym grobie. Przez to dziecko będzie miało doświadczenie ciągłości pokoleń, wiedzy że nie jest znikąd, nie jest obce. PS1. Myślę, że Panu Bogu do mojego Zmartwychwstania wystarczy każda materia moich szczątków. PS2.I mam nadzieję, że będę miał katolicki pogrzeb a nie islamski. Cóż matematyka nie kłamie, można tylko różnie interpretować wynik. Na razie przyrost naturalny w Polsce jest ujemny, i niestety nie uratują go porody kobiet z wyżu demograficznego z lat 1975-1985. Muzułmanie biją nas w tym na głowę. EU Zachodnia już się poddała. Pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...