Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Świdnik: Inaczej policzą, inaczej zapłacisz za śmieci

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 grudnia 2018 r. o 17:13 Powrót do artykułu
Jak się dzisiaj czujecie wyborcy którym podniósł burmistrz z radą koszty o kilkadziesiąt %? Ps. Janulewicz zrobił świetną analizę na FB w wątku Głosu Świdnika, gdzie wyliczył, że gospodarstwo domowe 5 osobowe zapłaci rocznie za 6 ton śmieci, a czy tyle wyprodukuje????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież dotychczas płaciliśmy 11,00 zł za śmieci segregowane a teraz będzie po 17,00 czy to nie za duża podwyżka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież dotychczas płaciliśmy 11,00 zł za śmieci segregowane a teraz będzie po 17,00 czy to nie za duża podwyżka?
 Pewnie że za duża. Niedość, że sprzedają maklulaturę i butelki PET i na tym koszą kaskę to jeszcze więcej im płacić. Niech podadzą jak wzrosły w tym czasie płace prezesów spółek komunalnych - może tam znajdziemy prawdziwe powody podwyżek? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy gmina Świdnik ogłaszała przetarg na wywóz nieczystości stałych????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinny zostać upublicznione wszystkie okoliczności mające wpływ na taką dużą podwyżkę. Mam wrażenie, że obecne stawki mają doprowadzić do zapełnienia luki (bilansowanie) powstałej w latach poprzednich. Szczególnie interesujący jest wątek, który pojawiał się wcześniej, że władze nie mogą doliczyć się kilku tysięcy mieszkańców. Co będzie źródłem informacji ile osób zamieszkuje dany lokal?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ubiegłym roku w gablotach informacyjnych pojawiła się treść, że jeśli "odpady" nadal będą niesortowane to niestety pondniosą nam wszystkim opłatę za wywóz śmieci. ... Jak wiadomo w blokach typu "Wieżowiec" [w Świdniku ich za wiele nie ma] są zsypy, źródło wszelkiego robactwa, miejsce załatwiania się lokalnych "Żoolierow" nawet z własnego bloku, smrodu snujący się po klatkach schodowych, koszmarny smród jak zaczną truć "Prusaki" i nas również. ... Mieszkam już 35 lat w jednym z wieżowców świcnickich. Nikt mnie nie pytał, czy sortuję odpady czy nie, więc jakie jest KRYTERIUM? Dom jednorodzinny sortują na pewno bo mają kolorowe pojemniki, [to nic,że często pod śmietnikami przy blkokach wyrzucają coś z bagażników czy przyczepek - ale to nie każdy]. Bloki niskie - muszą śmieci wynosić na zewnątrz do kontenerów - czyli 50/50 połowie się chce połownie nie. Miejsce gromadzenia odpadów zamykane na zamek, żeby nie grzebali, albo nie mieszali, albo nie podrzucali czy co? Bloki wysokie - Ci mają zsypy pewnie nie sortują ;) leci wszystko czy jak? ... Sortuję śmieci - bo takie mam przekonanie, ale moi sąsiedzi nie, co sobota, niedziela o poranku słyszę jak lecą butelki po wczorajszej imprezie szybem zsypu wybudzając połowę mieszkańców, ale nie każdy musi spać zaraz po 7 przecież już ciszy nocnej nie ma. OObserwuję jak kilku mieszkańców naszej klatki używa nawet kolorowych worków i pakuja tam segregowane odpady. A tu nagle się problem pojawia, że z przestrzeni tygodnia nagromadzone tworzywa sztuczne chciało by się wyrzucić do pojemnika, ale się nie da bo otwór kontenera na to nie pozwala i trzeba to rozpakowywać - Q2 mać nie da się z tym nic zrobić? Demotywuje to bardzo mocno jeśli chodzi o sortowanie, przecież po jednej, dwóch puszkach po rybie nie będę nosił. ... Powiem tak, moge zapłacić za wywóz nieczystości drożej ale UCZCIWIE - a nie wrzucając mnie bez sortowania do worka :( :( :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie poszedłem na wybory bo nie miałem wyboru a wiedziałem czym zakończy się ostatnia ???kadencja człowieka z ćwierć wiekowym stażem na tym samym stołku,a więc nie dziwcie się tylko płaćcie jeszcze miesiąc temu mogliście decydować o swoim życiu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się dzisiaj czujecie wyborcy którym podniósł burmistrz z radą koszty o kilkadziesiąt %?  Ps. Janulewicz zrobił świetną analizę na FB w wątku Głosu Świdnika, gdzie wyliczył, że gospodarstwo domowe 5 osobowe zapłaci rocznie za 6 ton śmieci, a czy tyle wyprodukuje????
 no jak? dalej będą głosowac jak zwykle...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Świdnik musi obsługiwać REMONDIS?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bedzie na grube pensje prezesow, zastepcow, sekretarek i reszty rodziny i znajomych w spolkach komunalnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto wie ilu ma mieszkańców. Opłaty za śmieci powinny być uiszczane w urzędzie miejskim od osoby . Tak jak jest z podatkiem od nieruchomości. I wtedy nie będzie problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto wie ile ma osób zameldowanych. To nie to samo co liczba mieszkańcow (zamieszkanie vs. zameldowanie).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy aby 60% podwyżka, to nie za dużo? Coś te smieci bardzo śmierdzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawie 50% podwyżka,nic tylko pogratulować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto chce wyjść na przysłowiowe zero podwyższając opłatę za odbiór śmieci to rozumiem. Ale powinno w jakiś sposób wyegzekwować liczbę osób mieszkających rzeczywiście z liczbą osób zgłoszonych od których pobiera się opłaty. Te opłaty wtedy były by niższe gdyby ta liczba się zgadzała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam przeczytać artykuł porównywujący opłaty za wodę, śmieci, komunikację. Gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej? ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/lubelskie-oplaty-za-wode-smieci-komunikacje-gdzie-jest-najtaniej-a-gdzie-najdrozej-raport,n,1000226568.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wynosi 11 zł/od osoby za miesiąc (w przypadku śmierci segregowanych) lub 14 zł/od osoby za miesiąc (kiedy śmieci nie były segregowane)-- to śmieci czy śmierci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...