Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szykują grunt pod lotnisko

Utworzony przez ja, 5 października 2007 r. o 09:29 Powrót do artykułu
skoro zmarnotrawiliście tyle lat przygotowan do lotniska w Niedźwiadzie, gdzie są już grunty i dokumentacja, to przynajmniej spieszcie się ze Świdnikiem zanim ostatni inwestor ominie Lubelszczyznę ze względu na brak lotniska i wykupcie maksymalnie dużo gruntów, aby powstał jak najdłuższy pas startowy ( który i tak nigdy nie będzie taki jak w Niedźwiadzie ), oby Śidnik nie okazał się drugim Globusem - prawie lotniskiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie.Nie można szybciek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty jesteś prawie jak globus.Niedzwiada to ZADUPIE jakich mało na Lubelszczyznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ktoś przerwie tę paranoję. Będą rozwalać domy, wycinać las (susły są już bezpieczne choć kosztowało to 13 milionów) aby wybudować mini lotnisko i usatysfakcjonować kilku polityków i biznesmenów. Nie zapominajmy, że są wykupione grunty pod prawdziwe, REGIONALNE lotnisko w Niedźwiadzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, a ty je utrzymasz??ps. no chyba że masz dużą rodzinkę i będziesz z nią latał w tą i z powrotem, żeby wielkie Boeingi o jakich mażysz choć w 50% zapełnić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowieku niechcę Ci w pszedmowie ubliżac ,ale koszt wykupu działek pod ałtostradę do Lublina z Niedzwiadyto fortuna, a most na Wieprzu tznów wiele miljonów ,ate 40 km od Lublina a miejsca pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paranoje to ty masz w glowie,pogodz sie z tym ze lotnisko powstanie w ŚWIDNIKU i basta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wkoncu cos sie ruszylo po tylu latach oczekiwania.Szkoda mi tylko tych ludzi co sie wybudowali i teraz beda sie musieli wyniesc.Straszny balagan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie można już bardziej zwiększyć długości pasa startowego bo na przeszkodzi stoi obecnie jedno z ważniejszych osiedli Lublina, mianowicie Felin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszę bo już nie mogę tego słuchać......Nie wiem jaki interes ma np. taka gazeta pisząc takie ukirunkowane bzdury. - lokalizacja lotniska przesadzona...? jakie lotnisko gdzie i kiedy ludzie! od strony prawnej jako takiego lotniska tu nie ma nigdzie. Warunkiem powstania tu w gm. Wólka lotniska jest obowiązujący PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY WÓLKA . w obowiązującym planie nie ma lotniska i nie ma mowy i gadania do ludzi że już spr. jest przesądzona - nic nie jest zatwierdzone nie ma planu nie ma lotniska. Zmienią plan będzie lotnisko ale na dzień dzisiejszy każdy kto chce dostać np: pozwolenie na budowę domu to je dostanie taki jest fakt od strony prawnej. Plan zagospodarowania zmienia rada gminy, ludzie nic do gadania tam w tej sprawie nie mają, zrobią lotnisko jeśli Gmina Wólka będzie chciała zmienić i na złość ludziom zrobić to lotnisko to zrobi je. Tak więc to kto zadecyduje o lotnisku - tylko i wyłącznie RADNI Z GMINY WÓLKA, a nie jakiś zarząd portu lotniczego oni nic sami nie zrobią jeśli władze lokalne się nie zgodzą. ALe jest jeden problem lotnisko wchodzi na teren GMINY MEŁGIEW a tam nie ma planu zagospodarowania przestrzennego PORT LOTNICZY musi uzyskać w takim wypadku DECYZJĘ LOKALIZACJI CELU PUBLICZNEGO to coś podobnego do pozwolenia na budowę. Różnica jest taka że taką decyzję na dzień dzisiejszy właściciel nieruchomości na której ktoś planuje taką lokalizację może zablokować wyrażając sprzeciw nie i koniec! i lotnisko nie wchodzi na teren gminy Mełgiew, pas startowy jest za krótki i nie ma pasa bezpieczeństwa barak miejsca, poza tym trzeba przebudować wszystko do okoła terenu na planowane lotnisko, linie energetyczne (słupy kraciaki- wysokość do 30m- znajdziecie głupiego kto pozwoli sobie umieścić takiego słupa) drogi, główny kolektor ściekowy od Świdnika do oczyszczalni w Hajdowie, wyburzyć dziesiątki domów, zapłacić ludziom odszkodowanie za utratę wartości nieruchomości w związku ze zmianą planu zagosp, a w końcu w przypadku wystąpienia na drogę sądową o ograniczenie praw własności właścicieli nieruchomości musi port lotniczy - inwestor wykazać że ta lokalizacja jest jedyna i musi być tutaj nie ma innej alternatywy budowy ( a tu mały problem --- jest NIedźwiada prawie gotowa inwestycja, i sąd powie że nie? ) . Droga sądowa dziś jest do 2- lat wycena następuje w chwili zapadnięcia wyroku czyli po dwóch latach a przez dwa lata można wybudować jeszcze na tym terenia następne dziesiątki domów bo takie jest obowiązujące prawo na dzień dzisiejszy, wydanego pozwolenia na budowę nic nie może zmienić ani cofnąć, albo droga negocjacji albo droga sądowa. Ja nie mogę powiedzieć że jestem przeciw budowie tego lotniska ale wydaje mi się że ktoś pochopnie tak sobie tu coś planuje, - kupuje lotnisko z susłami ale po co? i nikt za to nie odpowiada wydaje pieniądze i fajnie jest, planuje lotnisko w miejscu gdzie nie ma miejsca na coś takiego? koszt docelowy lotniska będzie kilka razy większy od lotniska które można wybudować większe i w innym miejscu. Jestem oburzony postawą mediów to w jaki sposób to naświetla nie pokazuje prawdy, był tytuł kiedyś w jakiejś gazecie "Urzędnicy wydają pozwolenia na budowę domów na planowanym lotnisku" - albo coś takiego ! przecież to śmieszne jak można oczerniać tak urzędy a przede wszystkim obowiązujące prawo. To jest nastawienie kontrolowane przez jakąś grupę aby kierować świadomość i robić szum w odwrotny kierunku. Tak wiec ze sprzedażą swoich działek ja bym czekał na koniec, a może jeszcze lotniska nie będzie. Czarny scenariusz może być taki że Gmina Wólka zmieni plan zagosp. zepsuje grunty ludziom a lotniska nie będzie. Decydujący głos ma Gmina Mełgiew i wszyscy właściciele nieruchomości, czy chcą tego lotniska? I jeszcze jedna inf. Gmina może ale nie musi w związku ze zmianą planu zagosp. zaproponować grunty zamienne lub je wykupić. Konstytucja RP. gwarantuje nam równość i nikt nie może nam robić krzywdy. A ceny w związku z zamieszaniem z lotniskiem będą rosły więc proste że za jakiś czas inwestor będzie musiał więcej płacić. Warunkiem wykupu na siłę jest brak pozytywnych prowadzonych negocjacji z właścicielem. A to że ktoś informuje mnie i przysyła mi jakąś kartkę że chce coś robić na mojej działce to tylko zwykła kartka nie poparta niczym żadnym prawem, będą chcieli kupić to przyjdą jak będą mili gdzie to lotnisko robić, bo teraz że ktoś wydał tyle kasy na proj. lotniska w Niedźwiadzie i kupuje dalej tam grunty i robi zamieszanie tu to jakieś nieporozumienie, czy Polska jest tak bogata że ją stać na marnowanie publicznych pieniędzy nie ma nikogo kto by to mógł skontrolować? Życzę wszystkim zadowolenia ze swoich decyzji oby nikt nikogo nie sądził za te decyzje. Mieszkaniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, parę tygodni temu pisałem o tym , że mam dom w miejscu gdzie ma być lotnisko.I to mi pasuje a dla czego, bo za domek o powierzchni 200m dostane 2miliony zł.W Warszawie cena za 1go metra mieszkania a nie domu kosztuje 10tys. i to w cale nie jest dużo, to jest taki mały przykład, wiem też, że nie można porównywać Świdnika do Warszawy ale tu podałem cenę za metr mieszkania a ja mam sprzedać dom z odszkodowaniem za straty.Inna kwota oczywiście niższa nie wchodzi w rachubę, to oni chcą kupić a nie ja sprzedać i w du...ie mam tę inwestycjętylko i wyłącznie liczy się mój interes w tym wszystkim a dla idei to oddawało się i budowało w poprzednim chorym systemie, teraz jest demokracja chcesz to kupuj nie chcesz to nie kupuj bardzo proste to nie jest budowa drogi wywłaszczyć mnie nie mogą. Tak jak pisałem wcześniej, jak było ich stać na wydanie takiej kasy na grunty ze susłami to ta kwota za mój dom to pikuś przy tym.Będę cierpliwie czekał na tą firmę która ma zając się wykupem i będzie albo wóz albo przewóz.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców zainteresowanych i życzę cierpliwości nie dajcie się zastraszyć i nabrać jest jedyna okazja żeby dobrze zarobić pamiętajcie to oni chcą kupić a nie wy sprzedać. A jak będziecie się czaić to zawsze można wynająć adwokata żeby on was reprezentował i omówić się na prowizję od kwoty, już on wynegocjuje za was porządną sumkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszę bo już nie mogę tego słuchać......Nie wiem jaki interes ma np. taka gazeta pisząc takie ukirunkowane bzdury. - lokalizacja lotniska przesadzona...? jakie lotnisko gdzie i kiedy ludzie! od strony prawnej jako takiego lotniska tu nie ma nigdzie. Warunkiem powstania tu w gm. Wólka lotniska jest obowiązujący PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY WÓLKA . w obowiązującym planie nie ma lotniska i nie ma mowy i gadania do ludzi że już spr. jest przesądzona - nic nie jest zatwierdzone nie ma planu nie ma lotniska. Zmienią plan będzie lotnisko ale na dzień dzisiejszy każdy kto chce dostać np: pozwolenie na budowę domu to je dostanie taki jest fakt od strony prawnej. Plan zagospodarowania zmienia rada gminy, ludzie nic do gadania tam w tej sprawie nie mają, zrobią lotnisko jeśli Gmina Wólka będzie chciała zmienić i na złość ludziom zrobić to lotnisko to zrobi je. Tak więc to kto zadecyduje o lotnisku - tylko i wyłącznie RADNI Z GMINY WÓLKA, a nie jakiś zarząd portu lotniczego oni nic sami nie zrobią jeśli władze lokalne się nie zgodzą. ALe jest jeden problem lotnisko wchodzi na teren GMINY MEŁGIEW a tam nie ma planu zagospodarowania przestrzennego PORT LOTNICZY musi uzyskać w takim wypadku DECYZJĘ LOKALIZACJI CELU PUBLICZNEGO to coś podobnego do pozwolenia na budowę. Różnica jest taka że taką decyzję na dzień dzisiejszy właściciel nieruchomości na której ktoś planuje taką lokalizację może zablokować wyrażając sprzeciw nie i koniec! i lotnisko nie wchodzi na teren gminy Mełgiew, pas startowy jest za krótki i nie ma pasa bezpieczeństwa barak miejsca, poza tym trzeba przebudować wszystko do okoła terenu na planowane lotnisko, linie energetyczne (słupy kraciaki- wysokość do 30m- znajdziecie głupiego kto pozwoli sobie umieścić takiego słupa) drogi, główny kolektor ściekowy od Świdnika do oczyszczalni w Hajdowie, wyburzyć dziesiątki domów, zapłacić ludziom odszkodowanie za utratę wartości nieruchomości w związku ze zmianą planu zagosp, a w końcu w przypadku wystąpienia na drogę sądową o ograniczenie praw własności właścicieli nieruchomości musi port lotniczy - inwestor wykazać że ta lokalizacja jest jedyna i musi być tutaj nie ma innej alternatywy budowy ( a tu mały problem --- jest NIedźwiada prawie gotowa inwestycja, i sąd powie że nie? ) . Droga sądowa dziś jest do 2- lat wycena następuje w chwili zapadnięcia wyroku czyli po dwóch latach a przez dwa lata można wybudować jeszcze na tym terenia następne dziesiątki domów bo takie jest obowiązujące prawo na dzień dzisiejszy, wydanego pozwolenia na budowę nic nie może zmienić ani cofnąć, albo droga negocjacji albo droga sądowa. Ja nie mogę powiedzieć że jestem przeciw budowie tego lotniska ale wydaje mi się że ktoś pochopnie tak sobie tu coś planuje, - kupuje lotnisko z susłami ale po co? i nikt za to nie odpowiada wydaje pieniądze i fajnie jest, planuje lotnisko w miejscu gdzie nie ma miejsca na coś takiego? koszt docelowy lotniska będzie kilka razy większy od lotniska które można wybudować większe i w innym miejscu. Jestem oburzony postawą mediów to w jaki sposób to naświetla nie pokazuje prawdy, był tytuł kiedyś w jakiejś gazecie "Urzędnicy wydają pozwolenia na budowę domów na planowanym lotnisku" - albo coś takiego ! przecież to śmieszne jak można oczerniać tak urzędy a przede wszystkim obowiązujące prawo. To jest nastawienie kontrolowane przez jakąś grupę aby kierować świadomość i robić szum w odwrotny kierunku. Tak wiec ze sprzedażą swoich działek ja bym czekał na koniec, a może jeszcze lotniska nie będzie. Czarny scenariusz może być taki że Gmina Wólka zmieni plan zagosp. zepsuje grunty ludziom a lotniska nie będzie. Decydujący głos ma Gmina Mełgiew i wszyscy właściciele nieruchomości, czy chcą tego lotniska? I jeszcze jedna inf. Gmina może ale nie musi w związku ze zmianą planu zagosp. zaproponować grunty zamienne lub je wykupić. Konstytucja RP. gwarantuje nam równość i nikt nie może nam robić krzywdy. A ceny w związku z zamieszaniem z lotniskiem będą rosły więc proste że za jakiś czas inwestor będzie musiał więcej płacić. Warunkiem wykupu na siłę jest brak pozytywnych prowadzonych negocjacji z właścicielem. A to że ktoś informuje mnie i przysyła mi jakąś kartkę że chce coś robić na mojej działce to tylko zwykła kartka nie poparta niczym żadnym prawem, będą chcieli kupić to przyjdą jak będą mili gdzie to lotnisko robić, bo teraz że ktoś wydał tyle kasy na proj. lotniska w Niedźwiadzie i kupuje dalej tam grunty i robi zamieszanie tu to jakieś nieporozumienie, czy Polska jest tak bogata że ją stać na marnowanie publicznych pieniędzy nie ma nikogo kto by to mógł skontrolować? Życzę wszystkim zadowolenia ze swoich decyzji oby nikt nikogo nie sądził za te decyzje. Mieszkaniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może i zadupie ale są już wykupione tereny nikogo nie trzeba wysiedlać nikt nie będzie się skarżył w przyszłości że mu za głośno i najważniejsze nie trzeba karczować tyle hektarów lasów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedzwiada bardzo zadowolone ze nawet latwo spi w noc zero chalas. brawo dobry swidnik, presez lagoma w fotel duzo zarabia super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Munchen centrum do port lotniczko ok 45 km, cisze miasto daleko, sa komunikacj miejsce metro 20 min duzo ludzie podroze, nie bylo problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty mieszkaniec jakby tak było jak piszerz toby wtym kraju nigdy nic niezrobiono jóż są inne ustawy i całe szczęsciea pozwolenia na budowę to P S L WSCY sympatycy wydali ,teraz niech zapłacą tym ludziom odszkodowania ,tamod przedwojny niewolno było się budować, ale cwaniaków wokoło pełno udają teraz pokrzywdzonych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to za mefisto na pierwszym planie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszy i podnieca cię to o czym piszesz??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dajcie się okradać.Jak lotniska nie wybudują w 2008 roku to będzie lepiej dla dyrekcji jak z przedpłaty( o ile wyrazi zgodę księgowa) wynajmią w Świdniku helikopter bo inny środek lokomocji do ucieczki nie będzie się nadawał do użytku.Tylko to może im pomóc.Bacznie obserwuję popisy cwaniaków z dyrekcji budowy lotniska Świdnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leciałes choć raz samolotem, odnosze wrażenie ze nie i nie wiesz nawet jaki ruch jest na lotniskach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...