Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ci ludzie utracili kontakt z rzeczywistością.Włosi zamawiają ilkadziesiat NH 90, a nam wciskają śmigłowiec który ma być uwojskowiony z cywilnej wersji AW 189.4 prototypy i nic ponadto. W zasadzie z tą wersją są daleko w lesie. Nicnie wiadomo co zaproponowali. Wiemy jakie są wersje morskie Caracala i Black Howka.W przypadku Włochów to całkowita ciemność. Zanim by to useryjnili to nic wojsko nie dostanie Ani sztuki bo będą spiepszać do Włoch przed rusimi czołgami.Eksperci rynku zbrojeniowego dają nikłe szanse na wybór AW149 dla polskiego wojska. I po co tu się szarpać tym posłom. Przetarg rostrzygnie się pomiędy amerykanami z Mielca i Francuzami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Amerykanie nie po to "inwestowali" w destabilizacje za naszą wschodnią granicą (dla "przyzwolenia społecznego na zbrojenie" bo "wróg stoi u  bram") żeby teraz Włosi na tym zarabiali... Rozważanie "że amerykańskie sprawdzone w boju..." są śmieszne... Zakup F16 nic Polaków nie nauczył: mamy goły stary złom który żeby latał potrzebuje masakrycznie drogiego offsetu który miał być za darmo... Ładnie to ujął "M.ak.s"  że będzie to sprawdzian dla "naszych" polityków" Szkoda tylko że ten sprawdzian oblali dawno temu a kolejne powtórki podwyższają stan kont w Szwajcarii... A wy wszyscy za to wszystko zapłacicie... 
Szególnie że Włosi są po Putinowscy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy kupują u siebie. Zarówno Włosi, jak Francuzi, Niemcy i Anglicy. Dziwię się tym Polakom, którzy na tym forum popierają kupowanie we Francji. Czy nie rozumiecie, że jak Polacy zarobią pieniądze w Świdniku to wydadzą je w Świdniku, Lublinie itd? Jak można pisać że Francuzi mają morską wersję Caracala do lądowania na okręcie? Może jeszcze ma składany ogon? Co eksperci z Bożej łaski na to? Francuzi też kupują NH90, tak samo jak Włosi bo go razem produkują jedni we Włoszech, drudzy we Francji! A polskie wymagania NH90 nie dopuszczają, baranie głowy i dlatego nikt go nie oferuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szególnie że Włosi są po Putinowscy
Goły stary złom? Ty chyba nie wiesz co mówisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jestem za Black Hawkiem..latałem takim bo jestem pilotem i instruktorem latania..poczytajcie, że nawet włoska Armia nie chce AW149...tak gadają, że najnowocześniejsze i najlepsze a niby Black Hawk to stara konstrukcja...Tak stara i orzygotowna do boju a AW149 nie brał udziału w żadnej misji ma kiepską konstrukcję. Jeden strzał i pył zostaje...nie to co Black Hawki, które są bardzo wytrzymałe i stale modernizowane. Włosi to jedynie mogą Rosjanom pchać te śmigłowce...i niech nie mówią szantażują, że ludzi zwolnią jeśli nie wygrają bo w Mielcu też pracują ludzie i też Polacy. Cieszy mnie też to, że Airbus helicopters chce postawić fabrykę Eurocoptera. Im więcej firm tym lepiej, większa konkurencja i te Eurocoptery też są dobre i w dodatku sprawdzone. Włosi wygrywali kontrakty za łapówki i ja bym takiego klienta nawet nie  brał do przetargu bo znając ich to znowu będą robić to samo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A które są polskie śmigłowce???Nie ma już polskich śmigłowców..są tylko włoskie i amerykańskie...sprzedaliście się jak psy razem z tymi związkowcami..wielcy patrioci buahahaha..nie ma już polskich śmigłowców, więc nie gadaj nawet takich rzeczy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@ StefanW: Skoro jestes pilotem, to nie obce są pewnie Ci wiadomości, że S-70i to taki zubożony Blackhawk, a sam kontrakt pomija takie maszyny jak chociażby europejski NH-90, który tez był by z powodzeniem mógł startować w tym konkursie. Jak myślisz, dlaczego? Co do AW-149, to nie lobbujcie za tym co regionalne, tylko za tym co najlepsze. Polski żołnierz nie potrzebuje patriotyzmu w boju. On potrzebuje dobrego i sprawdzonego sprzętu, bo to może zaważyć na życiu jego samego i tych, których ma bronić. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy zatem zakupić sprzęt amerykański, fabrykę w Świdniku zamknąć, ludzi zwolnić.    W razie konfliktu z Rosją te helikoptery i 48 F16 można sobie będzie wsadzić w ....
Taaaak. Zatem Polski żołnierz ma walczyć samym patriotyzmem, a te 48 F16 to będzie można sobie ( lecz czy aby na pewno? Doiformuj się w tej kwestii. ) w sadzić razem z tymi "polskmi" AW-149 w wiesz co. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę ,że jest obowiązkiem wszystkich posłów pilnowanie tego kontraktu. Bez względu na partię ,którą reprezentują.A my mieszkańcy regionu trzymajmy za Nich kciuki!!!!
Obowiązkiem posłów jest dbanie by na obronność kraju były konkretne pieniądze. Wybór tej broni powinno się zostawić ekspertom - nie mylić z politykami. :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polskie maszyny i tylko POLSKIE !!!!!!
A które to?  Bocian, Puchacz czy może PW-5 Smyk?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znacie się wszyscy na helikopterach jak i ja zapewne.Niech wypowiada się Ministerstwo Obrony a wy "znawcy" uzbroić się musicie w cierpliwość a tym czasem nie pisać głupot..dzieciaki..wojny w Polsce nie będzie a helikoptery mają służyć nie tylko w formie bojowej ale przede wszystkim cywilnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tymczasem miało być
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Augusta-Westland nie jest tylko włoska,ale brytyjsko-włoska a to robi różnicę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziś na gazeta.pl napisali, że Siemoniak po długim zastanawianiu się wymyślił, że Polska chce kupić od Amerykańców Tomahawki - takie rakiety mają tylko dwie armie na świecie: amerykańska i brytyjska. Aby zakupić potrzebna jest na pewno zgoda Senatu USA. Jak myślicie co powiedzą Amerykańcy? Chcecie Toma Hołki, to kupujcie nasze Blek Hołki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Polacy będą latać na amerykańskich starociach bo.... tak wypada i trzeba sojusznikowi włazić w  śmigło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Polacy będą latać na amerykańskich starociach bo.... tak wypada i trzeba sojusznikowi włazić w  śmigło
  m.in po lekturze komentarzy zmieniam zdanie. Nie chcę polskich-włoskich prototypów. Włosi to nieroby, lenie i olewacze, pracuję dla nich to wiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...