Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Znamy dwóch kandydatów do fotela burmistrza Świdnika

Utworzony przez gazela, 17 września 2010 r. o 19:03 Powrót do artykułu
Ooo widzę że już zaczęła się kampania wyborcza. Do pana AS, trzymam za słowo że nie będzie oczerniania kandydatów, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed kilku lat, gdy pojawił się artykuł w pewnej gazecie o pewnym kandydacie na burmistrza by na niego nie glosować. Pamiętasz chyba panie AS, to piątkowe wydanie Dziennika Wschodniego, tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej. Trzymam za słowo że nie będzie też na łamach Głosu Świdnika wyśmiewania się z programów i postulatów innych kandydatów na radnych do miasta lub do powiatu. Że będzie raczej konkretna dyskusja o wizjach rozwoju Świdnika i Powiatu. Do pana W. Białowąsa - szkoda że nie udało się dogadać panu z innymi środowiskami o wspólnym kandydowaniu bo te kilkanaście lat jaksonizmu chyba już wystarczy. Jak czytam prasę znowu wraca kwestia modernizacji stadionu. Mam nadzieje że po wyborach nie zostanie zdjęta z planów!! Chodź jeszcze nic straconego, trochę dobrej woli z obu strony i może da się osiągnąć jakiś konsensus. Bo czym więcej chętnych na Burmistrza Świdnika to lepiej dla obecnego Burmistrza. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI napisał:
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
Jan Brzechwa-SAMOCHWAŁA-BIAŁOWĄS Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: "Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI napisał:
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
Paranoja stymuluje zaciekłą agresję skierowaną przeciwko tak urojonym jak i rzeczywistym obiektom, tyle, że ogląd stanu rzeczy u paranoika jest poważnie zniekształcony, a poczucie zagrożenia wyimaginowane.Paranoja objawia się uporządkowanymi urojeniami, które chory stopniowo rozbudowuje w pozornie spójną i logiczną sieć złożonych zależności. Urojenia mogą mieć różnoraki charakter, np. wielkościowy (przekonanie o własnych niezwykłych zdolnościach, talentach), prześladowczy (podejrzewanie i śledzenie spisków i podstępów, których ofiarą jest sam chory)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI napisał:
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
"Mądrość Stalina rzeka szeroka, w ciężkich turbinach przetacza wody, płynąc wysiewa pszenice w tundrach, zalesia stepy, stawia ogrody."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam głosuję na WALDEMARA ......................... oczywiście Jaksona!!!!!! Całusy dla Świdniczan!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI, czy Panie Białowąs, bo to mi na Pana styl pasuje,chcesz Pan o sobie, swojej pracy, stołkach,o tym do czego Pan jesteś przywiązany, interesach, rodzinie,traktowaniu pracowników,o tym co Pan będziesz robił, gdy przestaniesz być dyrektorem( może uczył WF)- posłuchać !!!! Pracuję u Pana w szkole i mogę w podobnym "stylu" machnąć kilka postów, choć chamstwem się brzydzę, ale wszystko ma swoje granice.Ja myślę- a żeby było jasne należę do ZNP i głosuję na Pana Osinę- że Pan Soboń ręce zaciera, bo kręgosłup moralny Pana Jaksona,z którego Pan szydzi jest sto razy mocniejszy od Pańskiego i ten styl prowadzenia polemiki jest dla Pana bardzo niebezpieczny.Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.Ewangelia według św. Mateusza, 26, 52
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI: sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. ZIBI, Może pogwarzymy o wytryskach Białowąsa w jego nowym małżeństwie !! Stop !!! my w takim stylu nie będziemy polemizować... Niech żyją intelektualiści z PO, gratuluję poziomu i finezji argumentów, może jednak niech już Jakson zostanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to dobrze że już nie mieszkam w Świdniku. Co wybory to to samo!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI napisał:
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
DLACZEGO POD PSEUDONIMEM ? TYLE ZASŁUG TO PODPISAĆ SIĘ NAZWISKIEM .PRZECIEŻ I TAK WIADOMO KTO SIĘ TAM WUŻEJ SAM WYCHWALA.NIEŁADNIE ę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie psujmy tego co się sprawdza, głosujmy na W. Jaksona!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Zachwanie P. Białowąsa przed wyborami jest dla niego dość typowe. Ale w tym wieku i dla młodej żony trzeba się starać, przechwalać, chciaż jak wiadomo, większość spraw które sobie przypisuje nie są jego zasługą. Sądzę, że największym potwierdzeniem byłyby prawybory w jego szkole. Mógłby liczyć na głos od siebie i może jeszcze kilku osób, ale też nie sądzę, a to tylko potwierdziłoby jakie ma predyspozycje do zarządzania. Panie Jakson ma pan głosy w całej mojej rodzinie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gosiek napisał:
Nie psujmy tego co się sprawdza, głosujmy na W. Jaksona!
A co się sprawdza ? Upychanie kościołów pod oknami bloków ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tetris napisał:
No to Jakson utopil sie w basenie .... Ten basen bedzie gwozdziem do trumny. No coz budowniczy chodnikow (to niestety jedyne osiagniecie) doczekal sie konca swojego panowania. Miasto w ktorym zaparkowanie samochodu graniczy z cudem(ul. Slowackiego, Okulickiego itp.)gdzie kompletnie nic sie nie dzieje na rynku nowych powaznych inwestycji ... ma juz dosyc stagnacji i ekonomicznej zapasci. Zegnamy pana Jaksona!
no jak rodziny maja po 3 samochody, to nic dziwnego, że nie ma gdzie zaparkować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon napisał:
no jak rodziny maja po 3 samochody, to nic dziwnego, że nie ma gdzie zaparkować
Święta prawda,kiedyś Jakson bodajże w "Nowym Tygodniu" mówił ile jest w Świdniku pojazdów,ile parkingów, ile w ostatnim czasie wybudowano/były jakieś ogromne liczby/, twierdził, że nawet teoretycznie miasto nie jest w stanie "dogonić" parkingami liczby samochodów.A jeszcze jeden problem, często wspólnoty mieszkaniowe nie wyrażają zgody na budowanie parkingów pod blokami na swoim terenie, wiele razy miasto chciało budować i nie mogło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heidi napisał:
A ja bym chciała, żeby Burmistrz Jakson już odpuścił sobie, bo co miał zrobić, to już w trzech kadencjach zrobił. Teraz, 5 min przed wyborami, wstrzymane na lata inwestycje ruszył, żeby ładniej to gospodarzenie jego wyglądało w oczach ludzkich. I dochodzi "na prędce" do sytuacji, kiedy ulica jest wyżej poziomem od posesji ludzkich przy niej położonych . A... i Sobonia jest za dużo.... zdecydowanie za dużo i za wszędzie.... brrrr Co ma dyrektor gimnazjum do ciężkości plecaków i toreb uczniów - tornistry to raczej podstawówka, nie? To raczej sprawa MEN i nauczycieli uczących, którzy nie umieją poprowadzić lekcji inaczej niż w oparciu o podręcznik i ćwiczenia i zeszyt. Pozdrawiam wszystkich kandydatów, głosować będę na Białowąsa. [/quote] [quote name='adampol' date='17 wrzesień 2010 - 23:05 ' timestamp='1284757504' post='349125'] Wiedząc ile jest emerytów i rencistów można mniej więcej oszacować liczbę oddanych na Jaksona głosów, także wynik wyborów niestety łatwo przewidzieć...
Ja też uważam, że wszystkie inwestycje zostały zaplanowane dużo wcześniej na czas wyborów.. Przez 3 lata kisili pieniądze żeby móc się wykazać tuż przed. W dodatku powstają głównie chodniki! A że Świdnik to głównie emeryci je szlifujący to oni będą zachwyceni - bo się "robi", bo miasto "pięknieje". Szkoda, że zapominamy o tym, że oprócz PZLu, aptek, banków i punktów kredytowych nic tutaj nie powstaje i nie ma tutaj żadnej pracy.. Mam wrażenie, że S. to cwaniak i szara eminencja rządząca J., której od władzy poprzewracało się w głowie. Nie przyznaje się nawet do dawnych kolegów ze szkoły No cóż, nie te progi.. J. z kolei jest miękki i nudny jak flaki z olejem. Dosyć humanistów, historyków i innych pochodnych na wysokich stołkach. Miastu potrzeba ludzi przedsiębiorczych, menadżerów i ekonomistów. Ja bym jeszcze bardzo chętnie rozrysowała drzewo genealogiczne i powiązania naszych radnych, dyrektorów i tych wszystkich, którzy zajmują ważne stanowiska w naszym mieście.. Może to dobry pomysł na kampanię Powiedziałabym nawet, że w niektóre instytucje to rodzinny interes..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poeta napisał:
"Mądrość Stalina rzeka szeroka, w ciężkich turbinach przetacza wody, płynąc wysiewa pszenice w tundrach, zalesia stepy, stawia ogrody."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel Wf-u na burmistrza.... litości :D:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
f napisał:
Ja też uważam, że wszystkie inwestycje zostały zaplanowane dużo wcześniej na czas wyborów.. Przez 3 lata kisili pieniądze żeby móc się wykazać tuż przed. W dodatku powstają głównie chodniki! A że Świdnik to głównie emeryci je szlifujący to oni będą zachwyceni - bo się "robi", bo miasto "pięknieje". Szkoda, że zapominamy o tym, że oprócz PZLu, aptek, banków i punktów kredytowych nic tutaj nie powstaje i nie ma tutaj żadnej pracy.. Mam wrażenie, że S. to cwaniak i szara eminencja rządząca J., której od władzy poprzewracało się w głowie. Nie przyznaje się nawet do dawnych kolegów ze szkoły No cóż, nie te progi.. J. z kolei jest miękki i nudny jak flaki z olejem. Dosyć humanistów, historyków i innych pochodnych na wysokich stołkach. Miastu potrzeba ludzi przedsiębiorczych, menadżerów i ekonomistów. Ja bym jeszcze bardzo chętnie rozrysowała drzewo genealogiczne i powiązania naszych radnych, dyrektorów i tych wszystkich, którzy zajmują ważne stanowiska w naszym mieście.. Może to dobry pomysł na kampanię Powiedziałabym nawet, że w niektóre instytucje to rodzinny interes..
Jak ktoś chociaż dom sobie wybudował, to wie że z ustawianiem inwestycji to lipa, w samorządzie jest sto razy gorzej: skomplikowany system formalnoprawny, budżet i wieloletni plan inwestycyjny, roczny plan finansowy, wieloletnia prognoza finansów, dziesiątki innych zadań, na które trzeba znaleźć konkretne pieniądze, m.in płace dla nauczycieli, czyli też Białowąsa,rada miasta,która to zatwierdza. Ja akurat studiuje administrację publiczną więc nikt mi ciemnoty nie wciśnie.Jeśli chodzi o inwestycje to akurat powstaje lotnisko, sąd największe na Lubelszczyźnie,a samorząd nie jest od zakładania drugiego WSK,a w jakim mieście na wschodzie Polski powstają nowe WSK i wielkie fabryki, pominę drobiazg czyli odpowiedni teren itp., interes ekonomiczny inwestora i dziesiątki innych czynników na które samorząd nie ma żadnego wpływu Poziom tej dyskusji jest żenujący, mogę dorzucić jeszcze inne podobne, co wyżej argumenty nie ma w Świdniku filharmonii, teatru, wysypiska śmieci,instytutu badań jądrowych... Po drugie z tego, co wiem to Białowąs jest nauczycielem W-F, Osina filozofem, Kruczek? Wilk?,Jakson poza wieloma studiami menadżerskimi, skończył prestiżowe studia MBA, miękki to on nie jest, jeśli już to cwany : opozycja za komuny, przetrwanie tylu świdnickich kampanii wyborczych, no i to wymachiwanie szabelką, o której gdzieś wyżej pisał Białowąs. Zresztą i tekst powyżej,poznaję po chamstwie i braku rozeznania w realiach samorządowych wygląda na intelektualny trud Białowąsa. Po trzecie zgadzam się, że Jakson powinien już dawno wywalić, swojego podwładnego przecież, dyr.Białowąsa i skończyć jego rodzinny interes w gminnej szkole. Po czwarte chciało mi się pisać bo będę jako młody głosować na Jaksona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o Sobonia to jest go za dużo, bo jest i sekretarzem i rzecznikiem prasowym, dla Jaksona to bardzo wygodne bo może takiemu urzędnikowi zlecać,co tylko zechce i zleca. Nie dajcie się zwieść pozorom dot. Jaksona to chytry lis wykorzystujący nie tylko Sobonia, ale i innych ludzi.Śledzę uważnie wypowiedzi prasowe dot.Świdnika i np.zawsze o pozytywach mówi tylko Jakson.To,że się utrzymał tak długo na stołku wśród tylu świdnickich politycznych hien świadczy o jego przebiegłości, a umiejętna współpraca z tą rozdyskutowaną hołotą, radnymi z Prawa i Rodziny też o tym świadczy.Ktoś kto nie rozumie podstawowych mechanizmów politycznych zawsze wszystko upraszcza, z wpisów na forum rozumiem,że całe zło w Świdniku to Soboń i nie ma dla was innych problemów. Więc wydaje mi się,że znowu z "głupim i miękkim" Jaksonem przegracie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...