Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Rekonstrukcje sa dla slabeuszy. Narod chce prawdziwej wojny, prawdziwej krwi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Milicja Żydowska we wrześniu 1939 r. w Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich. Rozstrzeliwali ich na miejscu albo przekazywali NKWD. Gdy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie: „Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi Żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w nas kamieniami”, może rekonstrukcja tuż po bitwie? a przepraszam za bardzo antyseminicyckie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To samo bylo w kazdym miasteczku zajetym przez sowietow Zydzi stawiali im bramy powitalne to trzeba pokazywac mlodziezy z izraela a nie majdanek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na przykład w Szczebrzeszynie, świadek tamtych wydarzeń, dr Zygmunt Klukowski, 27 września zanotował m.in.: "Trzeba mieć bardzo mocne nerwy, żeby znieść widok szmatławych, oberwanych wyrostków żydowskich rewidujących żołnierzy polskich, odbierających im nie tylko broń, pasy, czasem konie, lecz nawet ściągających im buty; przejmujacych całą władzę w mieście w swoje ręce".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma czegoś takiego jak wojna obronna,niech wreszcie przyswoją ten fakt różne niedouki,wojna,to wojna,inaczej przegrany nie chce płacić reparacji,bo już jak mówi ,zapłacił wczesniej za nas żydom i ruskim i jest OK w/g nich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałam okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jestem bardzo związana z Tomaszowem a w ogóle mieszkam na Śląsku. Dlatego też tegoroczna rekonstrukcja wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mam nadzieję że w kolejnych latach też uda mi się przyjechać. Na długo zapadą mi w pamieci przedstawione w niedzielę wydarzenia. To była najlepsza lekcja historii. Gratulacje dla wszystkich, którzy brali w tym udział. A oprawa muzyczna oraz narracja to poprostu mistrzostwo. Brawo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To bylo fantastyczne widowisko – az chcialo by sie moc cos takiego przezyc naprawde. Wojna to super sprawa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polskie Tks-y , motocykle "Sokół 600" , samochód wz. 34 , piechota ! Przepiękny widok ! Super rekonstrukcja , brawo dla rekonstruktorów i organizatorów !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak zróbcie za rok. Tylko trzeba zaprosic ambasarodessy z ameryki i jezreela oraz tego jak on carra który ośmielił się powiedzieć coś o tym ze Polacy ukatrupili 200 000 eskimosów i prubujemy się wybielać i robić z siebie ofiary. Do końca pokazać bitwę w Tomaszowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...