Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 sierpnia 2019 o 19:53 Powrót do artykułu
co za głupole. tępy naród
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spoko, lepiej spalić w swoim piecu lub jak śmieci leżą gniją na śmietnisku po czym i tak się "przypadkowo" spalą... Ciemnogród!!! Można by było uzyskiwać energię w kontrolowanym procesie spalania i mieć mniejsze miejskie koszty gospodarki odpadami ale po co... Teraz miasto powinno każdemu kto protestował podnieść podatki! Niestety tak nie będzie a coraz większe koszty gospodarki odpadami zapłacą wszyscy mieszkańcy... Brawo!!!
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamość to zawsze był Ciemnogród bojący się wszelkich nowości, najlepiej by było nic nie budować niech pokrzywy rosną i nic się nie dzieje.
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify] W krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to tak zwany system naturalnego monopolu gminnego określany jako "in house". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”… [/justify] [justify] Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to że wpuszczenie czynnika chciwości do usług komunalnych w odpadach generuje nieustający wzrost comiesięcznych opłat polskich rodzin – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza - pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 … Elementami tego scenariusza są liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach – bo to daje dodatkowe dochody od ubezpieczycieli… PORZUCONE „NICZYJE” ODPADY USUWANE NA KOSZT PODATNIKA – TO TEŻ ZJAWISKO NIEZNANE W INNYCH KRAJACH EUROPY… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit i wyeliminowaniu czynnika chciwości - tak jak jest to w krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy… [/justify]
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za głupole. tępy naród
 Spokojnie, to tylko 3000 ciemnoty. Pozostali mieszkańcy Zamościa pewnie są za! 
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamościanie !! 3 tysiące OK pokażmy że nas internautów też jest dużo bo jesteśmy za rozwiązaniem ekologicznym i przeciw wzrostowi cen za odpady. TAK DLA SPALARNI w Zamościu !!!!! dołączmy do innych dużych miast w Polsce i Europie. ZOSTAWIAJCIE LAJKI pokażmy naszą siłę !!!!
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Że jeden i ten sam te komentarze pisał to nie da się tego ukryć...!!! nie mów do mnie głupi tępy naród, ciemnota do mnie i wszystkich tu mieszkających bo sobie tego nie życzę jak chcesz to stawiaj sobie tą spalarnie u siebie na podwórku!!!!! i pal sobie swoje nie segregowane odpady. Ja nie mam sobie jak i wiele moich znajomych nic do zarzucenia odpady sortuję nie mam prawie żadnych śmieci szkło, tworzywa sztuczne, metal, makulaturę sortuję resztę odpadów naturalnych puszczam przez młynek w umywalce ogrzewam dom gazem za śmieci płacę tyle ile mam płacić bez względu na to czy jest spalarnia czy jej nie ma. Słuchajcie veolia jest prywatną firmą która będzie palić co chce jak chce i z skąd chce. Będą wozić śmieci nie tylko z polski będą brać stąd gdzie więcej za spalenie zapłacą. I nie myślcie że całego Zamościa to nie dotyczy, cały ten niewidzialny syf opadnie w promieniu 10 km od komina także wszyscy się załapią nie tylko w sezonie grzewczym a w każdym dniu w roku także naprawdę warto mieć taką spalarnie. A no tak bym zapomniał technologie- filtry - temperatura pozostałości po spaleniu znikną, ten komin da nam więcej tlenu niż go mamy dzisiaj. Mamy cementownie w Chełmie która odbiera odpady - MAMY!!! Dębowiec nie ma problemu?? - NIE MA. Mieszkańcy nie chcą spalarni?? - NIE CHCĄ!!!! to więc dziękujemy za taką prywatną firmę!!!!
-5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podłączcie wszystkich Mieszkańców Szopinka Kalinowic i Majdanu do tej całej sieci dajcie im te wasze tanie za grosze ciepło to może i się zastanowią nad tą całą inwestycją. Derkom montując światłowody przyłączał każdego kto tylko chciał do sieci a wy co???? patykiem na wodzie tanie odpady pisane / obiecywane!
-9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak 3 tysiące otumanionych przez politycznych cwaniaczków powie 'Nie chcemy prądu w gniazdku!' to odetną zasilanie? Szkoda gadać
10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do ‚ehhhh’ - chyba nie bardzo rozumiesz o czym piszesz. Nie ma wyboru czy spalać czy nie. Od tego roku (nareszcie!) weszły przepisy że gminy po recyklingu pozostałości śmieci MUSZĄ przekazać do nowoczesnych spalarni. Pytanie tylko czy do spalarni na miejscu czy daleko, wręcz do innych krajów UE bo przypominam że w Polsce jest tylko kilka spalarni i nie ma mowy żeby dały radę. Jak transport śmieci do Niemiec czy Danii wpłynie na ceny nawet nie chcę myśleć...
14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A komu i gdzie ci protestujący chcą podrzucić swoje śmieci? 
6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chętnie przyjmę spalarnię, za moją ulicą będzie git!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zróbcie w Zamościu skansen ciemnoty. Z częścią historyczną - topienie czarownic, zwalczanie cyklistów a teraz protesty przeciw ekologicznym rozwiązaniom które od lat są w cywilizowanej części Europy. I trujcie się dalej smogiem zamiast go likwidować
7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale 57 tysięcy jest za spalarnia. Większość z tych 3 tysiecy palą PET w swoich domowych kotlowniach dlatego tak protestują stracą paliwo
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swietna reklama turystyczna Twierdza Zamosc - spalarnia śmieci, Roztocze, obszar NATURA 2000 i spalarnia smieci. Czy trzeba cos wiecej pisac? Z każdej spalarni powstają toksyczne odpady, nie da się tego zutylizowac w 100%, do tego będzie skład tych śmieci przed spalaniem będą szczury smród. Co takiego ma Zamość roztocze że musi tu powstać spalarnia?
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Twierdza Zamosc - spalarnia śmieci, Roztocze, obszar NATURA 2000 i spalarnia smieci" - ignorancja bije z Ciebie aż w kosmos! W Wiedniu masz 3 spalarnie w centrum, turystów 'trochę' więcej niż w Zamościu i Wiedeń dostaje nagrody za ekologię - za czyste powietrze i dbałość o przyrodę. Czyste powietrze w przeciwieństwie do Zamościa... Nie rozumiesz jednego - spalarnie w UE nie śmierdzą i nie trują, takie technologie i normy. Po co KŁAMIESZ? Za kaskę czy na zlecenie czyjeś partyjne?
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 tys. osób powiedziało że chce płacić kilka razy więcej za śmieci? Bo? Bo jakiś oszołom kłamie? Wystarczy sprawdzić
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 tysiące to nawet nie jest 10% mieszkańców...nie można poddawać się terrorowi hałaśliwej mniejszości!
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.