Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Słów brakuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziennik Wschodni napisał:
Cybulski opowiada, że podczas wizyty obstąpili go handlowcy. Skarżyli się m.in. na brak wentylacji (jest zamontowana tylko w toaletach) i ogrzewania CO (ma być elektryczne), odpowiedniego parkingu oraz m.in. zakaz wywieszania szyldów.
Czegoś tu nie rozumiem, przecież wzór umowy najmu tych boksów jest ogólnie dostępny na stronie ZGL-u, nie czytali umów czy jak? Po drugie chyba dobrze, że wywieszanie szyldów jest pod nadzorem konserwatora zabytków bo jakby była samowola w tej kwestii, to wiadomo jak by te boksy wyglądały << choinka>>.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit" a wynikiem tego są juz po roku procesy "karbolizacji wapna"- kolejny apsurd. Ta cała rewitalizacja starówki nadaje się pod lupę prokuratorów!!!! bo jak dodam ile daje się ZDI za nadzór inwestorski to się włos jeży.....ale w Zamościu lubią remonty.....kieszonki się napełnii przy okazji......a ja wiem co mówię!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TEN URZĄD MIEJSKI KPI SOBIE Z LUDZI. NALEŻY ROZLICZYC CAŁĄ BUDOWĘ I WYDATKOWANIE TAKIEJ OGROMNEJ KWOTY. ŻEBY PO ODBIORZE WYCHODZIŁY TAKIE NIEDORÓBKI? A MOŻE KTOŚ CHCIAŁ ZROBIC TO TANIEJ I WIĘCEJ ZAROBIĆ? A CIEKAWE KTO ODBIERAŁ TE ROBOTY? TEN NAJBARDZIEJ ODPOWIADA. NALEŻAŁOBY ZAWIADOMIĆ PROKURATURĘ KTÓRA BLIŻEJ PRZYJRZAŁABY SIĘ CAŁEJ BUDOWIE I ZGODNOŚCI DOKUMENTACJI Z WYKONAWSTWEM.PRZECIEŻ JAK URZĄD MIEJSKI WYNAJMUJE PRAWNIKÓW Z KRAKOWA, TO MOŻNA WYNAJĄĆ INSPEKTORÓW BUDOWY Z WARSZAWY ŻEBY RZETELNIE SPRAWDZILI TĄ BUDOWĘ. TO SKANDAL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit" a wynikiem tego są juz po roku procesy "karbolizacji wapna"- kolejny apsurd. Ta cała rewitalizacja starówki nadaje się pod lupę prokuratorów!!!! bo jak dodam ile daje się ZDI za nadzór inwestorski to się włos jeży.....ale w Zamościu lubią remonty.....kieszonki się napełnii przy okazji......a ja wiem co mówię!!!!!!
wiesz co mówisz to się jeszcze tak ładnie pisać naucz tłuku pancerny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta sprawa nadaje się do zbadania przez organy ścigania.6 mln euro +1,5 mln złoty i już remont ? tam można było zlocone posadzki położyć.Głośno się pytamy gdzie te pieniądze. O to samo zapytają sponsorzy tej inwestycji.Kto połknął tyle kasy?Natychmiast rozliczyć tą partanine.A radni jak zwykle bezradni .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lolo W du*** mam czy jakiś budowlaniec umie pisać czy nie Dla mnie budowlaniec może nawet przeklinać być paskudny jak teściowa pić po robocie ,ale ma wykonać swoją prace na najwyższym poziomie .Pan pochwalił się wiedzą i zgadzam się z nim .Zrobiono wszystko z gównianych materiałów a przy odbiorze i tak strop był zasypany ziemią .Tak samo zacieki na murach , spowodowane zbyt dużym usypaniem ziemi na murach .Teraz w okolicach starej bramy Lubelskie są czarne zacieki !! Najpierw budowlancy latali po bułeczki do sklepu a dopiero miesiąc przed odebraniem projektu zaczęli pracować jak mrówki . Czy urzędnicy nie mają oczu?? .Niech firma to poprawia na swoj koszt. . Mam wrażenie że nikt nie kontroluje prac w obrębie starówki .Przychodzą z urzędu tylko w ostatni dzień odebrać inwestycje Zresztą czego my oczekujemy od firm budowlanych .Prawdziwi fachowcy mają już wyrobioną markę i zarezerwowane zlecenia na prywatnych budowach 2 lata w przód.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeciekają ? To musieli robić Polaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja myślę,że prezydent Zamoyski powinien przewietrzyć urząd bo niektórzy psują prezydentowi opinie i pozycje.Trochę jest za dobry dla tego towarzystwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gwoli ścisłości, radny Cybulski nigdy nie występował w roli rzeczoznawcy budowlanego i nie sądzę aby miał potwierdzone praktyką bądź dokumentem kwalifikacje w tym zakresie. Pan radny w latach 70 –tych XX wieku był rzeczywiście Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Zamościu, stąd zapewne pochodzi przeświadczenie o własnej fachowości. W zasadniczej kwestii Pan radny się na pewno nie myli, wiele robót wykonywanych w ramach ostatnich projektów jest wykonanych w sposób delikatnie mówiąc, odbiegający od szeroko pojętej sztuki budowlanej. Jako laik w temacie, wyrażam opinię, iż po 10-15 latach pojawią się poważne problemy związane z utrzymaniem we właściwym stanie eksploatacyjnym oraz z bieżącą konserwacją obiektów, podanych rewaloryzacji w ramach projektów, na które miasto Zamość wydaje również z własnych środków niemałe pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent miasta dysponuje potencjałem osobowym, który powinien zapewnić, odpowiedni poziom nadzoru inwestorskiego w odniesieniu do zagadnień jakości robót, przestrzegania reżimów technologicznych itp. Dlaczego to tak słabo funkcjonuje?, być może merytoryczni pracownicy popadli w niebezpieczną rutynę, może się zbytnio zasiedzieli, więc może czas coś /kogoś/ zmienić. Osoby nadzorujące wydawanie publicznego grosza powinny być po trosze bulterierami, wyznając naczelną zasadę, że za posiadane pieniądze należy wykonać maksymalnie jak najwięcej a nie tylko traktować je jako łatwe pieniążki do wydania. Tego podejścia aktualnie w Zamościu brakuje, władze zachłystują się wysokością środków napływających z zewnątrz, starając się je wykorzystać szybciutko, za wszelką cenę często bez rzeczowej analizy potrzeb a nierzadko z pewną nonszalancją. Przy okazji często jakby pomija się wydawane pieniądze po części pochodzą również z udziału własnego miasta a więc także z podatków płaconych przez mieszkańców – a tych pieniędzy na pewno nie można wydawać lekką rączką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...