Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Prawdziwy ksiądz z pasją
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JUDE ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do: ~AUTYŚCI (z)BAWIENIA~ : Stary SB-eku, nie spamuj!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tad. 2014 do donosicieli Jeśli zrobisz dobry uczynek to Cię podkablują odpowiedni wierzący do wierzących. Nienawiść u nas w Polsce jest wyssana z mlekiem matki i dlaczego "obcy" się dziwą na taką rzecz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mnie ciekawi tylko skąd u księdza takie oszczędności???? Przecież ksiądz jest dla parafian, saramenty powinien udzielać dosłownie co łaska a nie "nie mniej niż..."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co, ksiądz nie ma rodziców po których może coś odziedziczyć? nie może swojej pensji odkładać zamiast kupować wypasione samochody? nie może chodzić w tanich butach, sutanny zmieniać co kilka lat? Może. Po drugie z tego co wiem, to ksiądz nie jednorazowo dał 200 tys, tylko pomagał w miarę potrzeb, by ratować szkołę sprzedał auto, ciągnik, to robił dla ludzi ze wsi, parafian - nie dla siebie. Robi wiele, jest znany w całym województwie jako społecznik, jest krwiodawcą, w takiej małej wiosce ludzie oddają więcej krwi niż w większych miejscowościach. Dzięki księdzu Ryszardowi! Odkąd jest w Gdeszynie wieś zmieniła się bardzo, wypiękniała, on swoim entuzjazmem potrafił zarazić ludzi - by robili coś dla ogółu nie tylko dla siebie. I pomimo tego, że jest podziwiany i chwalony - jest skromny. Szkoda, że biskupi go nie doceniają.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna szopka księdza Rysia. Chyba nikt rozsądny nie uwierzy, że ks. biskup uległ bezpodstawnym pomówieniom. Szkoda, że pani redaktor nie zagłębiła się rzetelniej w temacie. Owszem, rozpadła się rada parafialna i zarząd stowarzyszenia, bo stało się żeczą jasną, że działania księdza służą bardziej jemu niż parafii. Na ich miejsce weszły nikomu nie znane osoby spoza parafii i mimo, że ksiądz jest tylko zastępcą prezesa, to i tak wszystkim rządzi. W listach do kurii było opisanych więcej przypadków zachowań niegodnych kapłana, a których ksiądz się dopuścił i to głównie było powodem skarg, a nie zazdrość i próba likwidacji szkoły. Szkołę zaczął likwidować sam proboszcz, zwalniając dyrektorkę i co bardziej wartościowych nauczycieli. Niedawno w jednym z wywiadów ksiądz szacował, że wkład mieszkańców, różnych ofiarodawców oraz jego w odbudowę szkoły to ok. dwieście tysięcy. Dziś dowiadujemy się, że ta kwota pochodzi wyłącznie z jego kieszeni. W czasie tzw. opłatka były zbierane składki na kościół i do dziś nie wiadomo na co zostały wykorzystane. Gdyby ksiądz rzeczywiście szanował drugiego człowieka, tej sytuacji by nie było, bo był czas, że każdy gotów był rzucić wszystko i przyjść z pomocą. Wyrazy współczucia dla parafian w Tuczępach. "Od cudownych pomysłów księdza Rysia zachowaj Was Panie"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co tam panie Ostasz? Tygodnik i Kronika już nie chcą pisać laurek, że aż do Dziennika Wschodniego trzeba było? Proponuję jeszcze Głos Wybrzeża...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz Ryś jest wspaniały, mało takich osób na świecie. A ci którzy wymyślają te bajki, to zaraz znajdą sobie kolejną ofiarę... a mało WAM pomógł?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiedza Ryszarda poznałem jako turysta przemierzając szlaki Roztocza I Zamojszczyzny. Zawsze byliśmy miło przywitani i ugoszczeni jak w naszej tradycji nas wychowano. Bardzo podziwiam pracowitość oddanie i wytrwałość dla lokalnej społeczności. SZanujmy i doceniajmy takich ludzi a donosami i szkalowaniem można każdego zniszczyć tylko czy ktoś o was zadba lepiej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U ad nnusbbbbbbbbbubbbbbbbn AT
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TEGO TYPU LUDZIE NIGDY NIE ZROBIĄ KARIERY W KOŚCIELE PAPIESKIM !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SAMA KURIA TYLKO UMIE BRAĆ. TAKIEGO KSIĘDZA NIE UMIEJĄ SZANOWAĆ!!!! PODZIWIAM GO--JEST WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM,WSZYSCY POWINNI BRAĆ Z NIEGO WZÓR. JA TEŻ CHCIAŁA,ALE SAMA KORZYSTAM Z POMOCY SYNA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj tam oj tam , będzie lepszy ten był wadliwy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wspaniały człowiek kilka lat temu był wikarym w mojej parafii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna szopka księdza Rysia. Chyba nikt rozsądny nie uwierzy, że ks. biskup uległ bezpodstawnym pomówieniom. Szkoda, że pani redaktor nie zagłębiła się rzetelniej w temacie. Owszem, rozpadła się rada parafialna i zarząd stowarzyszenia, bo stało się żeczą jasną, że działania księdza służą bardziej jemu niż parafii. Na ich miejsce weszły nikomu nie znane osoby spoza parafii i mimo, że ksiądz jest tylko zastępcą prezesa, to i tak wszystkim rządzi. W listach do kurii było opisanych więcej przypadków zachowań niegodnych kapłana, a których ksiądz się dopuścił i to głównie było powodem skarg, a nie zazdrość i próba likwidacji szkoły. Szkołę zaczął likwidować sam proboszcz, zwalniając dyrektorkę i co bardziej wartościowych nauczycieli. Niedawno w jednym z wywiadów ksiądz szacował, że wkład mieszkańców, różnych ofiarodawców oraz jego w odbudowę szkoły to ok. dwieście tysięcy. Dziś dowiadujemy się, że ta kwota pochodzi wyłącznie z jego kieszeni. W czasie tzw. opłatka były zbierane składki na kościół i do dziś nie wiadomo na co zostały wykorzystane. Gdyby ksiądz rzeczywiście szanował drugiego człowieka, tej sytuacji by nie było, bo był czas, że każdy gotów był rzucić wszystko i przyjść z pomocą. Wyrazy współczucia dla parafian w Tuczępach. "Od cudownych pomysłów księdza Rysia zachowaj Was Panie"...
 czytam i bardzo się dziwię  skąd u  Ciebie  takie  informacje  na temat tego co  było  pisane  do kurii  . z Twojej  wypowiedzii należy domniemywać  że  to Ty   byłeś  autorem  lub współ autorem  tych  donosów !!!!!! Dziwi mnie  także to  że jak ksiądz  Ryszard wywiesił  na tablicy  ogłosze  podpisane przez was kalumnie  to  jezdzieliście  do ks,  Biskupa  by mu nakazał ich  natychmiastowe  zdjęcie . Jeżeli  to była  prawda to czego   żądaliście  usunięcia tych  listów  z tablicy ogłoszeń!!!!  Może masz problemy  z logicznym  rozumieniem  bo skoro podpisałeś   się  pod tekstem   zawierającym  informację  że powyższy  tekst  jest  do wiadomości  biskupa i  parafian ,to parafianie  mają prawo wiedzieć  . Ks. spęłnił Twoją  Waszą  prośbę  a Ty  zachowałęś się  jak  smarkacz  lub    chory  na nienawiść   mały  więzienny  Esesman.  Proboszcza  wyrzucał  także  i  pewien  radny  gminny  którego żona uczy w szkole  - bierze  za to  pieniądze kupuje  mężowi  '' gumki " a ich dziecko  uczeszcza do tej szkoły  podobnie też dziecko pewnego  "" Gorliwego  katolika " - który  niszczy go  ale swoje dzieci   bez  najmniejszych  skropułów wysłali na 2 tygodnie  za darmo  do  Wisły  oczywiście to wszysto dzięki  temu upluwanemu  proboszczowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 czytam i bardzo się dziwię  skąd u  Ciebie  takie  informacje  na temat tego co  było  pisane  do kurii  . z Twojej  wypowiedzii należy domniemywać  że  to Ty   byłeś  autorem  lub współ autorem  tych  donosów !!!!!! Dziwi mnie  także to  że jak ksiądz  Ryszard wywiesił  na tablicy  ogłosze  podpisane przez was kalumnie  to  jezdzieliście  do ks,  Biskupa  by mu nakazał ich  natychmiastowe  zdjęcie . Jeżeli  to była  prawda to czego   żądaliście  usunięcia tych  listów  z tablicy ogłoszeń!!!!  Może masz problemy  z logicznym  rozumieniem  bo skoro podpisałeś   się  pod tekstem   zawierającym  informację  że powyższy  tekst  jest  do wiadomości  biskupa i  parafian ,to parafianie  mają prawo wiedzieć  . Ks. spęłnił Twoją  Waszą  prośbę  a Ty  zachowałęś się  jak  smarkacz  lub    chory  na nienawiść   mały  więzienny  Esesman.  Proboszcza  wyrzucał  także  i  pewien  radny  gminny  którego żona uczy w szkole  - bierze  za to  pieniądze kupuje  mężowi  '' gumki " a ich dziecko  uczeszcza do tej szkoły  podobnie też dziecko pewnego  "" Gorliwego  katolika " - który  niszczy go  ale swoje dzieci   bez  najmniejszych  skropułów wysłali na 2 tygodnie  za darmo  do  Wisły  oczywiście to wszysto dzięki  temu upluwanemu  proboszczowi.
Ekspercie od  szopek  prwada jest  taka żę dzieki ks. Ryszardowi od  4 lat  47 dzieci ma szkołę .a ok 14 osób ma pracę a Ty co uczyniłeś  wspólnie  ze szkieletorem tylko Was  stać na opluwanie i  anonimowość śmieszny  bohater  przez "ch" karykatuura  człowieka  podobnie  jak ten złoto włosy   dziedzić  pseudobizmesmen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"kuło w oczy"? "w Tuczępiu" a nie w Tuczępach? Co pani autorka dostała na maturze z polskiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekspercie od  szopek  prwada jest  taka żę dzieki ks. Ryszardowi od  4 lat  47 dzieci ma szkołę .a ok 14 osób ma pracę a Ty co uczyniłeś  wspólnie  ze szkieletorem tylko Was  stać na opluwanie i  anonimowość śmieszny  bohater  przez "ch" karykatuura  człowieka  podobnie  jak ten złoto włosy   dziedzić  pseudobizmesmen.
Po pierwsze, Ty też wypowiadasz się anonimowo. Po drugie- dzięki ks. Ryszardowi kilka osób straciło pracę i jedna osoba rękę. Po trzecie, to Ty ziejesz jadem i opluwasz (szkieletor? złotowłosy dziedzic?)  Po czwarte- rozmawiam z ludźmi i wiem, kto jeździł i pisał. Były to nawet kilkunastoosobowe delegacje i były tam przedstawione wyłącznie fakty. Po piąte - dzięki nowemu Proboszczowi w kościele odbywają się normalne nabożeństwa. Cieszę się, że wreszcie doszło do odwołania, choć szkoda, że tak późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam dzisiaj w kościele i dowiedziałam się że są komentarze na temat artykułu o ks. Ryszardzie naszym byłym proboszczu i powiem szczerze że ja jestem przerażona tę nienawiścią jaka jest skierowana pod jego adresem . Nie mogę w to uwierzyć że to piszą mieszkańcy Gdeszyna . Dzisiejsza msza niczym się nie różniła od tych które odprawiał ks. Ryszard,powiem że ja lepiej się czułam na nich bo były dla mnie bardziej bogate w treści ewangeliczne a to że się różnią to tym że że nie ma organisty tylko dwóch starców wydziera się jak by ich obdzierano ze skóry obdzierano. nie zauważyłam też licznej frekwencji ,powiedziała bym że jest nawet mniej ludzi ,należy przy tym zauważyć że pewne małżeństwo powróciło z duszpasterskiego turne i wreszcie może ostęntacyjnie iść do komunii.Szkoda mi bardzo ks. Ryszarda tyle dla nas uczynił i nasze podpisy 370 nic nie znaczyło wobec 14 i to w tym 8 spoza parafii. Widać że kuria nie lubi takich księży jak nasz kochany ks. Ryś. Gorąco księdza pozdrawiam i modlę się w intencji księdza . Barbara .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...