Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Łacina się nie utrzyma

Utworzony przez (Anonimowy), 20 września 2007 r. o 11:47 Powrót do artykułu
Uwaga w tekście jest pomyłka. W sobotę zostanie odprawiona zwykła Msza posoborowa tyle że po łacinie!!! Autor tekstu jak i jego rozmówcy kompletnie nie mają pojęcia, co to jest nadzwyczajna forma rytu rzymskiego (zwana rytem klasycznym). Zwykły kapłan nie ma zaś zielonego pojęcia, jak odprawić Mszę św. w tym rycie, bo od 40 lat w seminariach duchownych nie naucza się o tym kleryków. Starsi kapłani przez 40 lat natomiast zupełnie zapomnieli zasady celebry. Żenujące i przerażające jest to co uczyniono z ponad 1800 letnią tradycją liturgiczną Kościoła rzymsko-katolickiego. Nawet biskup i prałaci nie wiedzą jak wyglądała przez te lata liturgia Mszy św. !!!! Kompromitacja. Do nauki!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wg. moich informacji z kół zbliżonych do będzie to jednak Tridentina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młodzież, w przeciwieństwie do starszych, bardzo chętnie wybiera się na Mszę św. w rycie klasycznym. Dlaczego? Dlatego, że młodzi ludzie, poszukujący pewnych wartości duchowych, odkrywają w tym właśnie rycie sacrum, którego nie mogą dostrzec w polskiej, nierzadko przekrzyczanej i przegadanej Mszy św.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do MP jak sa przygotowane współczesne kościoły do odprawiania takiej Mszy ( zresztą bardzo ważnej i jedynej)-czy kapłan bedzie odprawiał tyłem do wiernych- czy słowo Boże będzie głoszone z ambony prawdziwej (w nowych kościołach nie występują na ścianach)- gdzie jest opasanie w nowych kosciołach może mi Pan odpowiedzieć Bracie Znawco?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze by było,aby Dziennik Wschodni (d.Sztandar Ludu-organ KW PZPR w Lublinie) podawał bardziej szczegółowe i sprawdzone informacje.ks.Depo (ordynariusz) jest biskupem (a biskup też jest księdzem)Gdyby Sztandar Ludu pisał o Rydzyku-napisano by o nim używając wszelkich tytułów do których Rydzyk uzurpuje sobie prawo.A co do mszy w jęz.łacińskiem - dzisiaj młodzi księża nie znają łaciny (chyba że podwórkową),więc nie będzie komu odprawiać tych mszy.Ponadto msza o godz.19:30 to jest mszana która prawie nikt nie przychodzi,więc ocena czy ludzie chcą mszy w jęz.łacinskim nie będzie miarodajna.Szkoda więc,że kościół nie chce się przyznać do tego,że są nieprzygotowani do jęz.łacińskiego,brak mszałów,ministranci nie znają ministrantury po łacinie no i przede wszystkim mało który ksiądz zna jeszcze łacinę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nie wątpi, że łacina nigdy nie wyszła z kościoła. Po wprowadzeniu języka polskiego obowiązywała w chwilach uniesień ŁACINA PODWÓRKOWA! Od tegoz przypadku z tęsknoty za liturgicznym językiem nie był wolny JP 2, EPILEKTOSKOPAT z GLEMPEM JÓZEFEM - naczelnym kardynałem R.P. oraz resztą gawiedzi w sutannach. Od roku 1980-tego KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był - m. in. w Lublinie - jak WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA! w internecie zaś A.D. 2002 lub 03 (środa popielcowa) jakiś watykańczyk podpisujący się RUDY lub S.K. określił KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW: "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC".W roku 2006, aby ratować własne tyłki kościół wymyślił SLANG MODLITEWNY. Nie zauważył, że w slangu przestaje istnieć deklaog, bo kilkoro p9nktów jest zbieżnych:- nie cudzołóż;- nie mów fałszywego...;- nie pożądaj zony...;sprowadzając się do wspólnego określenia w salngu modlitewnym: "NIE PIERD...OL"!Łącząc to wszystko z ostatnimi wydarzeniami watykańskimi, to wyszła z tego niezła sz(k)opka!(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...