Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lubelskie: Powstało nietypowe przejście dla pieszych. Kierowca widząc je odruchowo zwalnia

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 sierpnia 2018 r. o 20:59 Powrót do artykułu
a od drugiej strony z większej odległości efekt znika i tyle z tego wymysłu , już lepsze są brytyjskie napisy na asfalcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jestem wyborcą pis i uwarzam,rze na takie głópoty szkoda piniędzy.Trzeba pżeznaczyć więcej na nowe Świątynie i Prawdziwego Polaka ukohanego Ojca Tadeusza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A nie prościej lepiej je oświetlić ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jeżdżę bmw i wiem ze trzeba zwalniac przed przejsciem, ale czasem to dziadki przesadzaja bo sie prawie zatrzymuja a chyba latwiej pieszemu zaczekac niz wyhamowac auto o wadze 3t.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedawno byłam we Włodawie i tam też jest " inteligentne " przejście przy szkole. Gdy zbliża się osoba do przejścia zapalają się lampki wzdłuż tego przejścia i sygnalizacja dla kierowcy. Nie robiło to żadnego wrażenia na kierowcach i dzieciom udawało się przejść lub przejechać rowerem dopiero, gdy pojawił się ktoś z dorosłych i dosłownie wymusił do zatrzymania się samochody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba skończyć z wmawieniem pieszym i rowerzysta że na przejściu i na przejeździe maja bezwzględne pierszenstwo może wtedy zaczną też dbać o własne bezpieczeństwo a nie zwalac całego obowiązku na kierowców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo pieszy ma zawsze bezwzględne pierwszeństwo wbijcie sobie to do tepych głów januszowie za kółkiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł dobry ale sprawdziłby się najbardziej na krajówkach albo innych drogach z dużym natężeniem ruchu. W mieście mieszkańcy sie przyzwyczają po pewnym czasie i będą mieć to w dup... ale tam gdzie jest tranzyt i cały czas jadą inne auta albo te same w dużych odstepach czasu rzeczywiscie by sie na to łapali. Natomiast prawda jest taka, że jeżeli chcemy skutecznie zapewnić bezpieczeństwo dla pieszych to tylko: a) światła jak w Lublinie b) takie "górki" "najazdy" spowalniające jak na wjeździe do Puław c) progi zwalniające.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sporo jezdze swoim autem uwarzam jednak ze skoro wioze swoje cztery litery to moim obowiązkiem jest umożliwić przejście pieszym.Korona z główki nie spadnie szanownym kierowcom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mozna bezkosztowo i ze 100% skutecznoscia. Jak? A no tak jak na Slowacji, taj jak nawet wjedzie polski kierowca BMW to nagle robi sie potulny jak baranek, a w terenie zabudowanym nikt nie przekracza predkosci. Dlaczego? Bo nikt nie chce placic 2000zl mandatu. A kary w u nas sa smiesznie niskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fakt denerwujący sa piesi którzy wchodzą na pasy bez rozgladania sie dlatego zawsze sie rozgadam i wole poczekac ale niektórzy kierowcy też robią co chcą bezmyślnie. sytuacja stoję przy pasach i widzę z lewej coś jedzie zdazylabym ale czekam. widzę włączony kierunek i zjeżdża na parking więc ide A ona na mnie tyle że wychamowala i nie wiem czy pijana była czy rozkojazona ale normalne to nie bylo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już widzę to nagle hamowanie za***onej paniusi i uderzenie w jej tył innego równie za***onego użytkownika drogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieszy ma ZAWSZE pierwszenstwo. Dopoki polscy Panowie Szos do tego nie przywykna to bedzie jak jest. 300 lat za Europa Zachodnia. Co ciekawsze, kiedy polacy TAM jezdza to nie narzekaja, zwlaniaja, przepuszczaja... Czyli MOZNA. Tylko nie u siebie w domu....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sytuacja sprzed kilku dni. Stoję przed przejściem dla pieszych. Z mojej lewej nadjeżdża samochód. Zatrzymuje się, więc wchodzę na przejście. W tym czasie z prawej nadjeżdża duży japoński samochód, nawet nie zamierza zwolnić. Muszę się zatrzymać na środku przejścia, żeby przepuścić, uwaga! - panienkę trzymającą lewą ręką kierownicę, a prawą na wprost przed sobą telefon i ewidentnie piszącą sms. Nawet nie spojrzała przed siebie, ani nie zwróciła uwagi, że przejeżdża przez przejście dla pieszych. Powinno zostać wprowadzone prawo jak w Niemczech, i karać, karać, karać! Z konfiskatą samochodów włącznie! Może głąby za kierownicą w końcu się nauczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego włażą wprost pod samochód, nawet nie spojrzą czy samochód nie nadjeżdża! a ja wciskam pedał do oporu- muszę któreś trafić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za wejście pieszego na przejscie bezpośrednio przed jadący samochód jest przewidziany mandat w wysokosci 50PLN. Osobiscie uważam iz takie przejscie jest mniej skuteczne niż przejscie gdzie pieszy przyciskiem uruchamia sygnalizację świetlną, a kierowcom którzy wyprzedzają na przejściach, poza wystawieniem mandatu należałoby odbierać prawa jazdy na conajmniej miesiąc czasu. Dodam że korzystam z auta na co dzień robiąc po 300- 500km i widzę że wielu kierowcom jak i pieszym brakuje zarówno zdrowego rozsądku jak i kultury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŚWIETNE ROZWIĄZANIE. UWAŻAM , ŻE WSZYSTKIE PRZEJŚCIA SZCZEGÓLNIE TE, BEZ SYGNALIZACJI POWINNY BYĆ, TAK NOWOCZEŚNIE, A ZARAZEM WIDOCZNIE OZNAKOWANE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...