Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mało pasażerów w jedynym pociągu do Zamościa

Utworzony przez Maciek, 31 marca 2011 r. o 22:36 Powrót do artykułu
Mało pasażerów? Zawsze łatwiej zlikwidować , niż reaktywować. Potrzeba intensywnej akcji promocyjnej zrobionej między innymi przez miejscowych miłośników kolei . Prezydent miasta , z racji tego , że kolej pasażerska temu miastu , za sprawą jego położenia niedaleko granicy i uznanej w skali świata , bo przez UNESCO , atrakcyjności turysycznej , powinien wspierać miłośników kolei w ich wysiłkach dla ocalenia kolei pasażerskiej w Zamościu , a nie podłączać się pod te inicjatywy dopiero wtedy , gdy kampanijno - wyborczy wiatr powieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przede wszystkim: tory są stare i pociąg za wolno się wlecze,no i bilety są za drogie -więc kto wybierze taki sposób podróży?-chyba tylko pasjonaci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bambosh częściowo masz rację , ale minęło zaledwie miesiąc od reaktywacji . Co mówiłem - podtrzymuję , zniszczyć trudniej jak reaktywować.Prędkości szlakowe? Zajrzyj proszę na www.kolej.one.pl , a tam się przekonasz , że : Zawada - Zamość 60km/h , Zawada - Zwierzyniec 70km/h , Zwierzyniec - Stalowa Wola Południe 80 - 100km/h , Stalowa Wola Południe - Stalowa Wola Rozwadów 100km/h , Stalowa Wola Rozwadów - Grębów 80km/h , Grębów - Sobów 80km/h , Sobów - Tarnobrzeg 80km/h , Rzeszów - Tarnobrzeg (Ocice) 100 - 120km/h.Nie wiem , na jakiej planecie żyjesz mówiąc , że takie prędkości oznaczają żółwie tempo. Między Rzeszowem a Tarnobrzegiem jest problem z punktowymi ograniczeniami prędkości na przejazdach , to prawda , ale to jedyne , co wydatnie spowalnia jazdę tego pociągu. O ile wiem , Bombardier , który wykonał urządzenia sterujące przejazdami na tym odcinku , zobowiązał się je naprawić jeszcze przed czerwcową korektą co usunie punktowe ograniczenia prędkości i skróci czas przejazdu - jak sądzę - o około pół godziny. To prawda , że pasjonaci kolei będą tym pociągiem jeździć : już jeżdżą i zamieszczają filmy z jazdy tym pociągiem. Jednak w miarę akcji promocyjnej urządzonej właśnie przez miłośników kolei , wzmocnionej kolejnymi reaktywacjami , o możliwości których robi się coraz głośniej , w Zamościu pasażerów na kolei będzie znacząco przybywać. Maciek z Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam , łatwiej zniszczyć jak reaktywować...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maciek napisał:
Bambosh częściowo masz rację , ale minęło zaledwie miesiąc od reaktywacji . Co mówiłem - podtrzymuję , zniszczyć trudniej jak reaktywować.Prędkości szlakowe? Zajrzyj proszę na www.kolej.one.pl , a tam się przekonasz , że : Zawada - Zamość 60km/h , Zawada - Zwierzyniec 70km/h , Zwierzyniec - Stalowa Wola Południe 80 - 100km/h , Stalowa Wola Południe - Stalowa Wola Rozwadów 100km/h , Stalowa Wola Rozwadów - Grębów 80km/h , Grębów - Sobów 80km/h , Sobów - Tarnobrzeg 80km/h , Rzeszów - Tarnobrzeg (Ocice) 100 - 120km/h.Nie wiem , na jakiej planecie żyjesz mówiąc , że takie prędkości oznaczają żółwie tempo. Między Rzeszowem a Tarnobrzegiem jest problem z punktowymi ograniczeniami prędkości na przejazdach , to prawda , ale to jedyne , co wydatnie spowalnia jazdę tego pociągu. O ile wiem , Bombardier , który wykonał urządzenia sterujące przejazdami na tym odcinku , zobowiązał się je naprawić jeszcze przed czerwcową korektą co usunie punktowe ograniczenia prędkości i skróci czas przejazdu - jak sądzę - o około pół godziny. To prawda , że pasjonaci kolei będą tym pociągiem jeździć : już jeżdżą i zamieszczają filmy z jazdy tym pociągiem. Jednak w miarę akcji promocyjnej urządzonej właśnie przez miłośników kolei , wzmocnionej kolejnymi reaktywacjami , o możliwości których robi się coraz głośniej , w Zamościu pasażerów na kolei będzie znacząco przybywać. Maciek z Lublina.
Może i są takie prędkości szlakowe,ale wątpię,że są one osiągane... Poza tym Zamojszczyzna ma to źle,że stacje kolejowe są raczej daleko od centrów miast/miejscowości (np.Biłgoraj,Hrubieszów,Krasnystaw,Zamość,Zwierzyniec,Szczebrzeszyn,Józefów Roztocz.,Lubycza Król.,Hrebenne,Długi Kąt,itd. -wyjątkiem są jedynie:Izbica,Susiec,trochę i Bełżec)-więc dlatego chyba wielu podróżnych wybiera autobus/bus,bo wątpię,aby komuś z dworca kolejowego chciało się zasuwać na piechotę kilka kilometrów do centrum...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez Zwierzyniec przechodzi linia kolejowa, to niby jak stacja ma być daleko od centrum miasta? ^^ Maciek dobrze Ci mówi, te prędkości są takie, może trochę większe pomiędzy Zamościem a Zawadą ale to i tak zależy od zespołu na maszynie a nie od ograniczeń... Jedynym problemem tej linii jest fatalna promocja i brak reklamy ze strony przewoźnika a nie zły stan torowiska. Do Biłgoraja mało osób wsiada do pociągu, potem jest coraz lepiej, czy to w Rzeszowie czy jeszcze dalej. Ceny nie są jakieś z kosmosu, człowieku, poszukaj dobrze cennika i wtedy się wypowiedź, przejazd jest minimalnie droższy od tego co płacisz w busie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podróż Warszawa Wschodnia - Lublin - Zamość, ok. 255km. Czas przejazdu ok. 6 godzin Średnia prędkość 43km/h. Koszt przejazdu(bilet normalny) 50zł + 3,5zł od Lublina do Zamościa no bo przecież pospieszny. Miejsce siedzące : brak Bus , czas przejazdu 3,5-4h. Koszt 39zł, Miejsce : jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lukasz_xd napisał:
Przez Zwierzyniec przechodzi linia kolejowa, to niby jak stacja ma być daleko od centrum miasta? ^^ Maciek dobrze Ci mówi, te prędkości są takie, może trochę większe pomiędzy Zamościem a Zawadą ale to i tak zależy od zespołu na maszynie a nie od ograniczeń... Jedynym problemem tej linii jest fatalna promocja i brak reklamy ze strony przewoźnika a nie zły stan torowiska. Do Biłgoraja mało osób wsiada do pociągu, potem jest coraz lepiej, czy to w Rzeszowie czy jeszcze dalej. Ceny nie są jakieś z kosmosu, człowieku, poszukaj dobrze cennika i wtedy się wypowiedź, przejazd jest minimalnie droższy od tego co płacisz w busie.
No może i ze Zwierzyńcem się lekko omyliłem-ale reszta już nie. Tak się składa,że jechałem pociągiem pośpiesznym na trasie Bełżec-Zawada-Lublin 2 lata temu(w połowie maja) i jedyne co zadecydowało o tym,to to,że przewoziłem rower. Czas jazdy co najmniej o godzinę za długo,cena biletu(nie licząc ceny biletu za rower) o co najmniej 7 zł za wysoka. I Ty to nazywasz "minimalnie droższy"? Zamojszczyzna ma to źle,że prawie wszędzie gdzie by nie jechać,to pociąg jedzie dużo dłuższą trasą niż autobus/bus. Pociąg na Zamojszczyźnie miałby szansę na "oblężenie" gdyby linia kolejowa była w miarę równoległa do głównych szos -np.jak na trasie: Rzeszów-Jasło; Jasło-Krosno;Zamość-Hrubieszów;Przemyśl-Rzeszów;Lublin-Kraśnik. Drugim problemem-tak jak pisałem-duża odległość od dworca/przystanku kolejowego do centrum -w dzisiejszych czasach,gdzie wielu ludzi "do kiosku po gazetę jedzie autem" ,to każdy na to zwraca uwagę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W stronę stolicy nie wiem jak jest. Niestety prędkości tamtych linii są mocno ograniczone przez fatalny stan torowiska i dużą ilość mijanek. Ceny biletów są tutaj: http://www.intercity.pl/pubfile/rozklad_2011/Cennik%20PKP%20Intercity%20SA%20od%201%20marca%202011.pdf strona 14, jakoś inne są tutaj niż ktoś podaje powyżej. @up, 2 lata temu był inny przewoźnik z którym nie warto nawet porównywać obecnego.
Ostatnio edytowany 3 kwietnia 2011 r. o 13:41
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie ja tym pociągiem ze zwierzyńca do krakowa to prawie całe studia przejeździłem w okolicach połowy lat 2000-nych. Ale końcówka moich studiów to była lipa z tym pociągiem. Jakieś zwiększenie czasu podróży nawet do 1,5godz . Jak mam wybierać dzisiaj to jeżdze busem (czas krótszy no i cena mniejsza). Jakby to był pociąg nocny to myśle że miałby więcej amatorów kursu ZAMOŚĆ_WROCŁAW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P.S Ale niech jeździ...dobrze że jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=VT2Ph9R3eD4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...