Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Niezwykłe zjawisko na niebie zaobserwowane na Lubelszczyźnie [wideo]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 lutego 2018 r. o 07:43 Powrót do artykułu
Cudowny film. Szacun dla autorów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzyż najważniejszy ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie mi halo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie efekt świecy tylko łuk Moilanena. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W okolicach Lubartowa zjawisko też było widoczne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówcie co chcecie ale mi to przypomina  postać  św,Maryi 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A "Chełmianin N" nie napisał,że Zamość to nie Lubelszczyzna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Czerwony Krzyż"? No coś nie tak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zły znak i zapowiedź tragicznych wydarzeń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...i o to nadchodzi koniec....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...a na domiar złego to krzyż do góry nogami - nadchodzi diabeł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
   GAZETOWY SKĄD POCHODZI??? Twórca  nagłówka, utwierdził, że nie myśli głowizna, gdyż Zamość i  Szczebrzeszyn, to nie Lubelszczyzna, ponieważ Lubelszczyzny,  na mapach  Polski nie maa, i nasze województwo. lubelskie - nie lubelska ziemia, a kto Chełmską Ziemię - lubelską  zowie ma urojenia! Puknięty pismak gazetowy z Dziennika Wschodniego, jeżeli  jest zdania innego, niech napisze do rządzącego, żeby ustawą zmienili nazwę województwa lubelskiego? Morał taki!!  Pismaki zajrzyjcie do historycznych map, to zrozumiecie - dlaczego na mapie takiej krainy brak, a teraz tępaki czytajcie, bo w głowie macie coś nie tak!!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobne zjawisko było z księżycem z niedzieli na poniedziałek. Ok 3 w nocy. Była widoczna łuna i odblask na boki. Pierwsze wrażenie jakby się paliło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To samo zjawisko widziałam w niedzielę nad Kockiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.